zim - en to sl translation catalogue (435 entries)

note: Error message when external application failed, %s is the command
en: Failed to run application: %s
sl: Zaganjanje programa je spodletelo: %s

note: Error message when external application failed, %(cmd)s is the command, %(code)i the exit code
en: %(cmd)s
    returned non-zero exit status %(code)i
sl: ukaz %(cmd)s
    je vrnil stanje končanja %(code)i

note: error when application failed to start
en: Failed running: %s
sl: Poganjanje je spodletelo: %s

note: label for default webbrowser | label for default application
en: Default
sl: Privzeto

note: Translate to "calendar:week_start:0" if you want Sunday to be the first day of the week or to "calendar:week_start:1" if you want Monday to be the first day of the week
en: calendar:week_start:0
sl: calendar:week_start:1

note: generic error dialog
en: Looks like you found a bug
sl: Videti je,da ste našli hrošča

note: message for FileUnicodeError (%s is the file name)
en: Could not read: %s
sl: Ni mogoče brati: %s

note: message for FileUnicodeError
en: This usually means the file contains invalid characters
sl: To običajno pomeni, da datoteka vsebuje neveljavne znake

note: label for detailed error | section for version details in "save version" dialog
en: Details
sl: Podrobnosti

note: Error message
en: File is not writable: %s
sl: V datoteko ni mogoče pisati: %s

note: error message
en: File changed on disk: %s
sl: Datoteka se je spremenila na disku: %s

note: Heading in a question dialog for creating a folder
en: Create folder?
sl: Ali želite ustvariti mapo?

note: Text in a question dialog for creating a folder, %s will be the folder base name
en: The folder "%s" does not yet exist.
    Do you want to create it now?
sl: Mapa "%s" še ne obstaja.
    Ali jo želite ustvariti zdaj?

note: error when external application fails
en: Could not open: %s
sl: Ni mogoče odpreti: %s

note: main text for dialog for editing external files
en: Editing file: %s
sl: Urejanje datoteke: %s

note: description for dialog for editing external files
en: You are editing a file in an external application. You can close this dialog when you are done
sl: Datoteko urejate v zunanjem programu. To pogovorno okno lahko zaprete, ko končate

note: label to customize 'open with' menu
en: Customize...
sl: Prilagodi ...

note: message when no applications in "Open With" menu
en: No Applications Found
sl: Ni bilo najdenih programov

note: menu item to open a file with an application, %s is the app name
en: Open with "%s"
sl: Odpri s programom "%s"

note: Text in the 'custom command' dialog, "%s" will be URL scheme like "http://" or "ssh://"
en: Configure an application to open "%s" links
sl: Nastavite program za odpiranje povezav "%s"

note: Text in the 'custom command' dialog, "%s" will be mimetype like "text/plain"
en: Configure an application to open files
    of type "%s"
sl: Nastavite program za odpiranje datotek
    vrste "%s"

note: Dialog title
en: Configure Applications
sl: Nastavi programe

note: Button for adding a new application to the 'open with' menu | Dialog title
en: Add Application
sl: Dodaj program

note: Label for default application handler
en: System Default
sl: Privzete sistemske vrednosti

note: Field in 'custom command' dialog | Input in "Edit Custom Tool" dialog | input field in 'Add Notebook' dialog | input for new file name | Heading in plugins tab of preferences dialog | label for properties dialog | Input label for the new name when copying a template | Input label in the 'rename page
en: Name
sl: Ime

note: Field in 'custom command' dialog | Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Command
sl: Ukaz

note: Field in 'custom command' dialog
en: Make default application
sl: Naredi program privzet

note: Dialog title
en: Custom Tools
sl: Orodja po meri

note: help text in "Custom Tools" dialog
en: You can configure custom tools that will appear
    in the tool menu and in the tool bar or context menus.
sl: Nastavite lahko orodja po meri, ki se bodo pojavila
    v orodnem meniju v v orodni vrstici ali vsebinskih menijih.

note: Dialog title
en: Edit Custom Tool
sl: Uredi orodje po meri

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog | Heading in plugins tab of preferences dialog
en: Description
sl: Opis

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog | label for properties dialog
en: Icon
sl: Ikona

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Command does not modify data
sl: Ukaz ne spremeni podatkov

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Show in the toolbar
sl: Prikaži v orodni vrstici

note: dialog title
en: Export
sl: Izvozi

note: Title for progressbar window
en: Exporting notebook
sl: Izvažanje beležke

note: message heading
en: Folder exists: %s
sl: Mapa obstaja: %s

note: detailed message, answers are Yes and No
en: Folder already exists and has content, exporting to this folder may overwrite existing files. Do you want to continue?
sl: Mapa že obstaja in ima vsebino. Izvoz v to mapo lahko prepiše obstoječe datoteke. Ali želite nadaljevati?

note: message heading
en: File exists
sl: Datoteka že obstaja

note: detailed message, answers are Yes and No
en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it?
sl: Ta datoteka že obstaja.
    Ali jo želite prepisati?

note: title of step in export dialog
en: Select the pages to export
sl: Izberite strani za izvoz

note: Option in export dialog to export complete notebook | Option in versions dialog to show version for complete notebook
en: Complete _notebook
sl: Celotna _beležka

note: Option in export dialog to export selection
en: Single _page
sl: Posamezna _stran

note: Input field in export dialog | label in word count dialog | Column header | Column header search dialog | header in selection drop down | Column header Task List dialog | page label
en: Page
sl: Stran

note: title of step in export dialog
en: Select the export format
sl: Izberite obliko izvoza

note: Option in drop down menu to specify another file
en: Other...
sl: Drugo ...

note: Input label in the export dialog | label in "insert date" dialog
en: Format
sl: Oblika

note: Input label in the export dialog | Field in web server gui for webpage template
en: Template
sl: Predloga

note: radio option in export dialog
en: Link files under document root with full file path
sl: Poveži datoteke pod korenom dokumenta s polno potjo datotek

note: radio option in export dialog
en: Map document root to URL
sl: Preslikaj koren dokumenta v URL

note: title of step in export dialog
en: Select the output file or folder
sl: Izberite izhodno datoteko ali mapo

note: Label for folder selection in export dialog
en: Output folder
sl: Izhodna mapa

note: Label for setting a name for the index of exported pages
en: Index page
sl: Kazalo

note: Label for file selection in export dialog
en: Output file
sl: Izhodna datoteka

note: button in export dialog | button in e.g. equation editor dialog
en: View _Log
sl: Pokaži _dnevnik

note: Menu title
en: _File
sl: _Datoteka

note: Menu title | Button label
en: _Edit
sl: _Uredi

note: Menu title | button label
en: _View
sl: Po_gled

note: Menu title | Button label
en: _Insert
sl: _Vstavi

note: Menu title | input label | Menu item
en: _Search
sl: _Iskanje

note: Menu title
en: For_mat
sl: O_blika

note: Menu title
en: _Tools
sl: _Orodja

note: Menu title
en: _Go
sl: _Pojdi

note: Menu title | Button label
en: _Help
sl: Pomo_č

note: Option in the preferences dialog
en: Always use last cursor position when opening a page
sl: Pri odpiranju strani vedno uporabi zadnji položaj kazalca

note: Menu item
en: _Fullscreen
sl: _Celozaslonski način

note: Menu item
en: _Side Panes
sl: _Stranski pladnji

note: Menu item | Button label
en: _Close
sl: Za_pri

note: page status for title bar
en: readonly
sl: le za branje

note: Menu item
en: _Jump To...
sl: _Skoči na ...

note: Menu item | Button label
en: _Back
sl: Na_zaj

note: Menu item | Button label
en: _Forward
sl: _Naprej

note: Menu item
en: _Parent
sl: N_adrejeni predmet

note: Menu item
en: _Child
sl: _Podrejeni predmet

note: Menu item
en: _Home
sl: _Domov

note: Dialog title
en: Jump to
sl: Skoči na

note: Label for page input
en: Jump to Page
sl: Skoči na stran

note: Column heading in 'open notebook' dialog | Field in web server gui | Field to select Notebook from drop down list
en: Notebook
sl: Beležka

note: dialog title
en: Open Notebook
sl: Odpri beležko

note: Input label in 'open notebook' dialog
en: Default notebook
sl: Privzeta beležka

note: Dialog window title
en: Add Notebook
sl: Dodajanje beležke

note: Label in Add Notebook dialog
en: Please select a name and a folder for the notebook.
sl: Izberite ime in mapo za beležko.

note: input field in 'Add Notebook' dialog
en: Folder
sl: Mapa

note: Dialog title
en: Insert Date and Time
sl: Vstavi datum in čas

note: label in "insert date" dialog | Column header versions dialog
en: Date
sl: Datum

note: check box in InsertDate dialog
en: _Link to date
sl: _Povezava na datum

note: Dialog title
en: Insert Image
sl: Vstavi sliko

note: checkbox in the "Insert Image" dialog
en: Attach image first
sl: Najprej pripni sliko

note: Error message when trying to insert a not supported file as image
en: File type not supported: %s
sl: Vrsta datoteke ni podprta: %s

note: Dialog title
en: Attach File
sl: Priloži datoteko

note: Error dialog - %s is the full page name
en: Page "%s" does not have a folder for attachments
sl: Stran "%s" nima mape za priloge

note: Dialog title
en: File Exists
sl: Datoteka že obstaja

note: Dialog text in 'new filename' dialog
en: A file with the name <b>"%s"</b> already exists.
    You can use another name or overwrite the existing file.
sl: Datoteka z imenom <b>"%s"</b> že obstaja.
    Uporabite lahko drugo ime ali prepišete obstoječo datoteko.

note: Input label
en: Filename
sl: Ime datoteke

note: Button label
en: _Browse
sl: _Prebrskaj

note: Button label
en: Overwrite
sl: Prepiši

note: Dialog title
en: Edit Image
sl: Urejanje slike

note: Input in 'edit image' dialog | Input label for the section to move a page to
en: Location
sl: Mesto

note: Input in 'edit image' dialog | Input in 'insert link' dialog
en: Link to
sl: Poveži na

note: Input in 'edit image' dialog
en: Width
sl: Širina

note: Input in 'edit image' dialog
en: Height
sl: Višina

note: Button in 'edit image' dialog
en: _Reset Size
sl: _Ponastavi velikost

note: Dialog title
en: Insert Text From File
sl: Vstavljanje besedila iz datoteke

note: Dialog title
en: Edit Link
sl: Uredi povezavo

note: Dialog title
en: Insert Link
sl: Vstavljanje povezave

note: Dialog button
en: _Link
sl: _Povezava

note: Input in 'insert link' dialog | toolbar style
en: Text
sl: Besedilo

note: Dialog title
en: Word Count
sl: Štetje besed

note: label in word count dialog
en: Paragraph
sl: Odstavek

note: label in word count dialog
en: Selection
sl: Izbor

note: label in word count dialog
en: Words
sl: Besede

note: label in word count dialog
en: Lines
sl: Vrstice

note: label in word count dialog
en: Characters
sl: Znaki

note: Dialog title
en: Move Text to Other Page
sl: Premakni besedilo na drugo stran

note: Button label
en: _Move
sl: _Premakni

note: Input in 'move text' dialog
en: Move text to
sl: Premakni besedilo v

note: Input in 'move text' dialog
en: Leave link to new page
sl: Pustite povezavo za ustvaritev nove strani

note: Input in 'move text' dialog
en: Open new page
sl: Odpri novo stran

note: Dialog title
en: New File
sl: Nova datoteka

note: button in find bar and find & replace dialog
en: _Next
sl: _Naslednji

note: button in find bar and find & replace dialog
en: _Previous
sl: _Predhodni

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: Match _case
sl: Ujemanje _velikosti črk

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: Whole _word
sl: Celotna _beseda

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: _Regular expression
sl: Logični izraz

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: _Highlight
sl: _Poudari

note: label for input in find bar on bottom of page
en: Find
sl: Najdi

note: Dialog title
en: Find and Replace
sl: Najdi in zamenjaj

note: input label in find & replace dialog
en: Find what
sl: Besedilo iskanja

note: input label in find & replace dialog
en: Replace with
sl: Zamenjaj z

note: Button in search & replace dialog
en: _Replace
sl: _Zamenjaj

note: Button in search & replace dialog
en: Replace _All
sl: Zamenjaj _vse

note: Menu title
en: New _Attachment
sl: Nova _priloga

note: option in preferences dialog
en: Use the <Enter> key to follow links
    (If disabled you can still use <Alt><Enter>)
sl: Uporabite <Vnosno tipko> za slednje povezavam
    (V primeru, da je onemogočeno, lahko še vedno uporabite <Alt><Vnosna tipka>)

note: option in preferences dialog
en: Show the cursor also for pages that can not be edited
sl: Pokaži kazalko tudi za strani, ki jih ni mogoče urejati

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn "CamelCase" words into links
sl: Samodejno pretvori besede "CamelCase" v povezave

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn file paths into links
sl: Samodejno pretvori poti datotek v povezave

note: option in preferences dialog
en: Automatically select the current word when you apply formatting
sl: Samodejno izberi trenutno besedo ob uveljavitvi oblikovanja

note: option in preferences dialog
en: Unindent on <BackSpace>
    (If disabled you can still use <Shift><Tab>)
sl: Odstrani zamik ob <Povratni tipki>
    (Če je onemogočeno, lahko še vedno uporabite <Shift><Tab>)

note: option in preferences dialog
en: Reformat wiki markup on the fly
sl: Sproti preoblikuj označevanje wiki

note: option in preferences dialog
en: Default format for copying text to the clipboard
sl: Privzeta oblika za kopiranje besedila na odložišče

note: option in preferences dialog
en: Folder with templates for attachment files
sl: Mape s predlogami za datoteke prilog

note: Heading of error dialog
en: Could not save page: %s
sl: Ni mogoče shraniti strani: %s

note: text in error dialog when saving page failed
en: To continue you can save a copy of this page or discard
    any changes. If you save a copy changes will be also
    discarded, but you can restore the copy later.
sl: Za nadaljevanje lahko shranite kopijo te strani ali
    zavržete vse spremembe. Tudi v primeru shranjevanja kopije bodo
    vse spremembe zavržene, vendar lahko kopijo pozneje obnovite.

note: Button in error dialog
en: _Discard Changes
sl: _Zavrzi spremembe

note: Button in error dialog
en: _Save Copy
sl: _Shrani kopijo

note: Menu item
en: Heading _1
sl: Naslov_1

note: Menu item
en: Heading _2
sl: Naslov_2

note: Menu item
en: Heading _3
sl: Naslov_3

note: Menu item
en: Heading _4
sl: Naslov_4

note: Menu item
en: Heading _5
sl: Naslov_5

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Strong
sl: _Močno

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Emphasis
sl: _Poudari

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Mark
sl: _Označi

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Strike
sl: _Prečrtaj

note: Menu item
en: _Subscript
sl: Po_dpisano

note: Menu item
en: _Superscript
sl: _Nadpisano

note: error when unknown interwiki link is clicked
en: No such wiki defined: %s
sl: Takšnega wikija ni določena: %s

note: menu item for context menu of editor
en: Copy _As...
sl: Kopiraj _kot ...

note: Context menu item for pageview to move selected text to new/other page | Menu item
en: Move Selected Text...
sl: Premakni izbrano besedilo ...

note: Menu item
en: _Remove Link
sl: _Odstrani povezavo

note: menu item in context menu for image
en: _Edit Properties
sl: _Uredi lastnosti

note: menu item in context menu
en: _Edit Link
sl: _Uredi povezavo

note: context menu item
en: Copy _Link
sl: _Kopiraj povezavo

note: context menu item
en: Copy Email Address
sl: Kopiraj naslov elektronske pošte

note: menu item to open containing folder of files
en: Open Folder
sl: Odpri mapo

note: menu item for sub menu with applications | menu item
en: Open With...
sl: Odpri z ...

note: menu item to open a link | Menu item | menu item
en: Open in New _Window
sl: Odpri v novem _oknu

note: menu item to open a link or file | Button label | menu item to open file or folder
en: _Open
sl: _Odpri

note: Menu item | Button label | button label
en: _Save
sl: _Shrani

note: Menu item
en: _Reload
sl: _Znova naloži

note: Menu item
en: _Undo
sl: _Razveljavi

note: Menu item
en: _Redo
sl: _Uveljavi

note: Menu item
en: Cu_t
sl: I_zreži

note: Menu item | Button label | menu label
en: _Copy
sl: _Kopiraj

note: Menu item
en: _Paste
sl: _Prilepi

note: Menu item
en: _Delete
sl: _Izbriši

note: Menu item
en: Toggle Checkbox 'V'
sl: Preklopi izbirno polje 'V'

note: Menu item
en: Toggle Checkbox 'X'
sl: Preklopi izbirno polje 'X'

note: Menu item
en: _Edit Link or Object...
sl: Ur_edi povezavo ali predmet ...

note: Menu item
en: _Image...
sl: _Sliko ...

note: Menu item | Menu item,
en: Bulle_t List
sl: Vrs_tični seznam

note: Menu item | Menu item,
en: _Numbered List
sl: _Oštevilčen seznam

note: Menu item | Menu item,
en: Checkbo_x List
sl: S_eznam spustnih polj

note: Menu item
en: Text From _File...
sl: _Besedilo iz datoteke ...

note: Menu item
en: _Link...
sl: Po_vezavo ...

note: message when no file templates are found in ~/Templates
en: No templates installed
sl: Ni nameščenih predlog

note: Menu item in "Insert > New File Attachment" submenu
en: File _Templates...
sl: _Predloge datotek ...

note: Menu item
en: _Clear Formatting
sl: Po_čisti oblikovanje

note: Menu item
en: _Find...
sl: _Najdi ...

note: Menu item
en: Find Ne_xt
sl: Najdi _naslednje

note: Menu item
en: Find Pre_vious
sl: Najdi _predhodno

note: Menu item
en: _Replace...
sl: _Zamenjaj ...

note: Menu item
en: Word Count...
sl: Število besed ...

note: Menu item
en: _Zoom In
sl: _Približaj

note: Menu item
en: Zoom _Out
sl: O_ddalji

note: Menu item to reset zoom
en: _Normal Size
sl: O_bičajna velikost

note: Tab in preferences dialog
en: Interface
sl: Vmesnik

note: Tab in preferences dialog
en: Editing
sl: Urejanje

note: Dialog title
en: Preferences
sl: Možnosti

note: Heading in preferences dialog
en: Plugins
sl: Vstavki

note: option in preferences dialog
en: Use a custom font
sl: Uporabi pisavo po meri

note: Button in plugin tab
en: _More
sl: _Več

note: Button in plugin tab
en: C_onfigure
sl: _Nastavi

note: Heading in plugins tab of preferences dialog
en: Dependencies
sl: Odvisnosti

note: label in plugin info in preferences dialog
en: No dependencies
sl: Brez odvisnosti

note: dependency is OK
en: OK
sl: V redu

note: dependency failed
en: Failed
sl: Spodletelo

note: optional dependency
en: Optional
sl: Izbirno

note: Heading in plugins tab of preferences dialog | Column header versions dialog
en: Author
sl: Avtor

note: Column in plugin tab
en: Enabled
sl: Omogočeno

note: Column in plugin tab
en: Plugin
sl: Vstavek

note: Dialog title
en: Configure Plugin
sl: Nastavi vstavek

note: Heading for 'configure plugin' dialog - %s is the plugin name
en: Options for plugin %s
sl: Možnosti za vstavek %s

note: label for properties dialog
en: Interwiki Keyword
sl: Ključna beseda medwiki

note: label for properties dialog
en: Home Page
sl: Domača stran

note: label for properties dialog
en: Document Root
sl: Koren dokumenta

note: Dialog title
en: Properties
sl: Lastnosti

note: Dialog title
en: Recent Changes
sl: Nedavne spremembe

note: label for modified time
en: Today
sl: Danes

note: label for modified time
en: Yesterday
sl: Včeraj

note: Column header
en: Last Modified
sl: Zadnja sprememba

note: help text for the search dialog
en: For advanced search you can use operators like
    AND, OR and NOT. See the help page for more details.
sl: Za napredno iskanje lahko uporabite operatorje kot
    AND, OR in NOT. Oglejte si stran pomoči za več podrobnosti.

note: Dialog title
en: Search
sl: Iskanje

note: Column header search dialog
en: Score
sl: Rezultat

note: Window title
en: Web Server
sl: Spletni strežnik

note: Status in web server gui
en: Server not started
sl: Strežnik se ni zagnal

note: Checkbox in web server gui
en: Allow public access
sl: Dovoli javni dostop

note: Field in web server gui for HTTP port (e.g. port 80)
en: Port
sl: Vrata

note: Status in web server gui
en: Server started
sl: Strežnik se je zagnal

note: Status in web server gui
en: Server stopped
sl: Strežnik se je zaustavil

note: Dialog title | Section in dialog
en: Templates
sl: Predloge

note: button label
en: Browse
sl: Brskaj

note: Dialog title
en: Copy Template
sl: Kopiraj predlogo

note: Menu item
en: _New Page...
sl: _Nova stran ...

note: Menu item
en: New S_ub Page...
sl: Nova po_dstran ...

note: Menu item
en: _Open Another Notebook...
sl: _Odpri drugo beležko ...

note: Menu item
en: _Import Page...
sl: _Uvozi stran ...

note: Menu item
en: Save A _Copy...
sl: Shrani _kopijo ...

note: Menu item
en: E_xport...
sl: _Izvozi ...

note: Menu item
en: _Send To...
sl: Pošlji _na ...

note: Menu item
en: _Delete Page
sl: _Izbriši stran

note: Menu item
en: Proper_ties
sl: _Lastnosti

note: Menu item | menu item in tray icon menu
en: _Quit
sl: _Končaj

note: Menu item
en: Copy _Location
sl: Kopiraj _mesto

note: Menu item
en: _Templates
sl: _Predloge

note: Menu item
en: Pr_eferences
sl: _Možnosti

note: Menu item
en: _Search...
sl: _Iskanje ...

note: Menu item
en: Search _Backlinks...
sl: Iskanje _povratnih povezav ...

note: Menu item
en: Recent Changes...
sl: Nedavne spremembe ...

note: Menu item
en: Open Attachments _Folder
sl: Odpri _mapo prilog

note: Error message
en: This page does not have an attachments folder
sl: Ta stran nima mape prilog

note: Menu item
en: Open _Notebook Folder
sl: Odpri mapo _beležk

note: Menu item
en: Open _Document Root
sl: Odpri koren _dokumenta

note: Menu item
en: Edit _Source
sl: Uredi _vir

note: Menu item
en: Start _Web Server
sl: Zaženi _spletni strežnik

note: Menu item
en: Custom _Tools
sl: _Orodja po meri

note: Menu item
en: _Contents
sl: V_sebina

note: Menu item
en: _FAQ
sl: _V&O

note: Menu item
en: _Keybindings
sl: _Tipkovne bližnjice

note: Menu item
en: _Bugs
sl: _Hrošči

note: Menu item
en: _About
sl: _O Programu

note: Dialog title
en: New Page
sl: Nova stran

note: Dialog text in 'new page' dialog
en: Please note that linking to a non-existing page
    also creates a new page automatically.
sl: Povezovanje na neobstoječo stran
    samodejno ustvari tudi novo stran.

note: Input label
en: Page Name
sl: Ime strani

note: Choice label
en: Page Template
sl: Predloga strani

note: Dialog title
en: Import Page
sl: Uvozi stran

note: File filter for '*.txt'
en: Text Files
sl: Besedilne datoteke

note: Dialog title of file save dialog
en: Save Copy
sl: Shrani kopijo

note: Heading in 'move page' dialog - %s is the page name
en: Rename page "%s"
sl: Preimenuj stran "%s"

note: label in MovePage dialog - %i is number of backlinks
en: Update %i page linking to this page | Update %i pages linking to this page
sl[0]: Podosobi %i strani, ki se povezujejo na to stran
sl[1]: Podosobi %i stran, ki se povezuje na to stran
sl[2]: Podosobi %i strani, ki se povezujeta na to stran
sl[3]: Podosobi %i strani, ki povezujejo na to stran

note: option in 'move page' dialog
en: Update the heading of this page
sl: Posodobi glavo te strani

note: label for progress dialog
en: Updating Links
sl: Posodabljanje povezav

note: Title of progressbar dialog
en: Removing Links
sl: Odstranjevanje povezav

note: Dialog title
en: Delete Page
sl: Izbris strani

note: Heading in 'delete page' dialog - %s is the page name
en: Delete page "%s"?
sl: Ali želite izbrisati stran "%s"?

note: label in the DeletePage dialog to warn user of attachments being deleted
en: %i file will be deleted | %i files will be deleted
sl[0]: %i datotek bo izbrisanih
sl[1]: %i datoteka bo izbrisana
sl[2]: %i datoteki bosta izbrisani
sl[3]: %i datoteke bodo izbrisane

note: General description of zim itself
en: A desktop wiki
sl: Namizni wiki

note: dialog title
en: Select File
sl: Izbor datoteke

note: menu item in context menu
en: Expand _All
sl: Razširi _vse

note: menu item in context menu
en: _Collapse All
sl: _Zloži vse

note: tooltip for the inline icon to clear a text entry widget
en: Clear
sl: Počisti

note: dialog title
en: Select Folder
sl: Izbor mape

note: dialog title
en: Select Image
sl: Izbor slike

note: default text for empty page section selection
en: <Top>
sl: <Zgoraj>

note: Option for placement of plugin widgets
en: Left Side Pane
sl: Levi stranski pladenj

note: Option for placement of plugin widgets
en: Right Side Pane
sl: Desni stranski pladenj

note: Option for placement of plugin widgets
en: Bottom Pane
sl: Spodnji pladenj

note: Option for placement of plugin widgets
en: Top Pane
sl: Zgornji pladenj

note: Menu item
en: _All Panes
sl: _Vsi pladnji

note: generic error dialog text
en: When reporting this bug please include
    the information from the text box below
sl: Pri poročanju tega hrošča vključite
    podrobnosti iz besedilnega polja spodaj

note: Filter in open file dialog, shows all files (*)
en: All Files
sl: Vse datoteke

note: Filter in open file dialog, shows image files only
en: Images
sl: Slike

note: dialog title for log view dialog - e.g. for Equation Editor
en: Log file
sl: Dnevniška datoteka

note: Error verbose description
en: Could not find the file or folder for this notebook
sl: Ni mogoče najti datoteke ali mape za to beležko

note: error message
en: Could not find notebook: %s
sl: Beležke ni bilo mogoče najti: %s

note: Title of progressbar dialog
en: Updating index
sl: Posodabljanje kazala

note: error message for read-only pages
en: Can not modify page: %s
sl: Ni mogoče spremeniti strani: %s

note: plugin name
en: Arithmetic
sl: Aritmetika

note: plugin description
en: This plugin allows you to embed arithmetic calculations in zim.
    It is based on the arithmetic module from
    http://pp.com.mx/python/arithmetic.
sl: Vstavek vam omogoča vstavitev arimetričnih izračunov v zim.
    Osnovan je na aritmetričnem modulu iz
    http://pp.com.mx/python/arithmetic.

note: menu item
en: _Arithmetic
sl: _Aritmetika

note: unspecified value for file modification time
en: Unknown
sl: Neznano

note: label for file type
en: Type
sl: Vrsta

note: label for file size
en: Size
sl: Velikost

note: label for file modification date
en: Modified
sl: Spremenjeno

note: popup menu action on drag-drop of a file
en: _Move Here
sl: _Premakni sem

note: popup menu action on drag-drop of a file
en: _Copy Here
sl: _Kopiraj sem

note: popup menu action on drag-drop of a file
en: Cancel
sl: Prekliči

note: plugin name
en: Attachment Browser
sl: Brskalnik prilog

note: option for plugin preferences | preferences option
en: Position in the window
sl: Položaj v oknu

note: plugin name
en: BackLinks Pane
sl: Pladenj povratnih povezav

note: plugin description
en: This plugin adds an extra widget showing a list of pages
    linking to the current page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek doda dodaten gradnih, ki prikazuje seznam
    strani, ki se povezujejo s trenutno stranjo.
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: widget label
en: BackLinks
sl: Povratne povezave

note: button in e.g. equation editor dialog
en: _Preview
sl: _Predogled

note: Question prompt when e.g. equation editor encountered an error generating the image to insert
en: An error occurred while generating the image.
    Do you want to save the source text anyway?
sl: Med ustvarjanjem slike je prišlo do napake.
    Ali vseeno želite shraniti izvorno besedilo?

note: plugin name
en: Insert Diagram
sl: Vstavi diagram

note: plugin description
en: This plugin provides a diagram editor for zim based on GraphViz.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek zagotavlja urejevalnik diagramov za zim osnovan na GraphViz.
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: plugin name
en: Distraction Free Editing
sl: Urejanje brez motenj

note: plugin description
en: This plugin adds settings that help using zim
    as a distraction free editor.
sl: Ta vstavek doda nastavitev, ki pomaga pri uporabi
    programa zim brez motenj.

note: plugin preference
en: Hide menubar in fullscreen mode
sl: Skrij menijsko vrstico v celozaslonskem načinu

note: plugin preference
en: Maximum page width
sl: Največja širina strani

note: plugin preference
en: Text background color
sl: Barva ozadja besedila

note: plugin preference
en: Text foreground color
sl: Barva ospredja besedila

note: plugin name
en: Insert Ditaa
sl: Vstavi Ditaa

note: plugin description
en: This plugin provides a diagram editor for zim based on Ditaa.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek zagotavlja urejevalnik diagramov osnovan na Ditaa.
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: plugin name
en: Insert Equation
sl: Vstavi enačbo

note: plugin description
en: This plugin provides an equation editor for zim based on latex.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek zagotavlja urejevalnik enačb za zim osnovan na latexu.
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: plugin name
en: Insert Gnuplot
sl: Vstavi Gnuplot

note: plugin description
en: This plugin provides a plot editor for zim based on Gnuplot.
sl: Ta vstavek zagotavlja urejevalnik grafov za na zimu osnovan Gnuplot.

note: plugin name
en: Insert GNU R Plot
sl: Vstavi GNU R graf

note: plugin description
en: This plugin provides a plot editor for zim based on GNU R.
sl: Ta vstavek zagotavlja urejevalnik grafov za zim osnovan na GNU R.

note: error description
en: The inline calculator plugin was not able
    to evaluate the expression at the cursor.
sl: Medvstični vstavek računala ni mogel
    oceniti izraza na kazalki.

note: plugin name
en: Inline Calculator
sl: Medvrstično računalo

note: plugin description
en: This plugin allows you to quickly evaluate simple
    mathematical expressions in zim.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek vam omogoča hitro oceno enostavnih
    matematičnih izrazov v zimu.
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: error message
en: Could not parse expression
sl: Ni mogoče razčleniti izraza

note: menu item
en: Evaluate _Math
sl: Oceni _matematiko

note: plugin name | Dialog title
en: Insert Symbol
sl: Vstavi simbol

note: plugin description
en: This plugin adds the 'Insert Symbol' dialog and allows
    auto-formatting typographic characters.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek doda pogovorno okno 'Vstavi simbol' in omogoča
    samodejno oblikovanje tipografskih znakov.
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: menu item
en: Sy_mbol...
sl: Si_mbol ...

note: plugin name
en: Journal
sl: Dnevnik

note: option value
en: Day
sl: Dan

note: option value
en: Week
sl: Teden

note: option value
en: Month
sl: Mesec

note: option value
en: Year
sl: Leto

note: preferences option, values will be "Day", "Month", ...
en: Use a page for each
sl: Uporabi stran za vsako

note: menu item
en: To_day
sl: D_anes

note: strftime format for current date label
en: %A %d %B %Y
sl: %A, %d. %B %Y

note: plugin name
en: Line Sorter
sl: Razvrščevalnik vrstic

note: menu item
en: _Sort lines
sl: _Razvrsti vrstice

note: plugin name | menu item
en: Link Map
sl: Zemljevid povezav

note: plugin description
en: This plugin provides a dialog with a graphical
    representation of the linking structure of the
    notebook. It can be used as a kind of "mind map"
    showing how pages relate.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek zagotavlja pogovorno okno z grafično
    predstavitvijo strukture povezav beležke.
    Uporabiti ga je mogoče kot neke vrste "miselni
    vzorec", ki kaže, kako se strani povezujejo.

note: Menu title
en: P_athbar
sl: Vrstica _poti

note: Menu option for View->Pathbar
en: _None
sl: _Brez

note: Menu option for View->Pathbar
en: _Recent pages
sl: _Nedavne strani

note: Menu option for View->Pathbar
en: Recently _Changed pages
sl: Strani nedavno _spremenjeno

note: Menu option for View->Pathbar
en: _History
sl: _Zgodovina

note: plugin name
en: Print to Browser
sl: Natisni v brskalnik

note: plugin description
en: This plugin provides a workaround for the lack of
    printing support in zim. It exports the current page
    to html and opens a browser. Assuming the browser
    does have printing support this will get your
    data to the printer in two steps.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek zagotavlja izogibanje pomanjkanju
    podpore za tiskanje v programu zim. Trenutno stran izvozi
    v html in jo odpre v brskalniku. V primeru, da brskalnik
    podpira tiskanje, boste lahko svoje podatke natisnili
    v dveh korakih.
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: menu item
en: _Print to Browser
sl: _Natisni v brskalnik

note: plugin name
en: Quick Note
sl: Hitro sporočilce

note: plugin description
en: This plugin adds a dialog to quickly drop some text or clipboard
    content into a zim page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek doda pogovorno okno za hitro spuščanje besedila ali
    vsebine odložišča na stran zim.
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: menu item
en: Quick Note...
sl: HItro sporočilce ...

note: checkbox in Quick Note dialog
en: Create a new page for each note
sl: Ustvari novo stran za vsako sporočilce

note: text entry field
en: Title
sl: Naslov

note: Option in quicknote dialog
en: Open _Page
sl: Odpri _stran

note: confirm closing quick note dialog
en: Discard note?
sl: Ali želite zavreči sporočilo?

note: plugin name
en: Insert Score
sl: Vstavljanje partiture

note: plugin description
en: This plugin provides an score editor for zim based on GNU Lilypond.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek zagotavlja urejevalnik partitur za zim osnovan na GNU Lilypond.
    
    Je je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: plugin preference
en: Common include header
sl: Skupna glava vključi

note: plugin preference
en: Common include footer
sl: Skupna noga vključi

note: plugin name | dialog title
en: Insert Screenshot
sl: Vstavi zaslonski posnetek

note: plugin description
en: This plugin  allows taking a screenshot and directly insert it
    in a zim page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek omogoča zajemanje zaslonskega posnetka
    in njegovo neposredno vstavljanje v stran zim.
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: menu item for insert screenshot plugin
en: _Screenshot...
sl: _Zaslonski posnetek ...

note: option in 'insert screenshot' dialog
en: Capture whole screen
sl: Zajemi celoten zaslon

note: option in 'insert screenshot' dialog
en: Select window or region
sl: Izberite okno ali področje

note: input in 'insert screenshot' dialog
en: Delay
sl: Zamik

note: label behind timer
en: seconds
sl: sekunde

note: Error message in "insert screenshot" dialog, %s will be replaced by application name
en: Some error occurred while running "%s"
sl: Med poganjanjem "%s" je prišlo do napake

note: plugin name
en: Spell Checker
sl: Črkovalnik

note: menu item
en: Check _spelling
sl: Preveri _črkovanje

note: error message explanation
en: This could mean you don't have the proper
    dictionaries installed
sl: To lahko pomeni, da nimate nameščenih
    ustreznih slovarjev

note: plugin name
en: Table of Contents
sl: Kazalo vsebine

note: plugin description
en: This plugin adds an extra widget showing a table of
    contents for the current page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek doda dodaten gradnik, ki pokaže preglednico
    vsebine trenutne strani.
    
    To je osnovni vstavek, ki pride s programom zim.

note: option for plugin preferences
en: Show ToC as floating widget instead of in sidepane
sl: Pokaži gradnik kazala vsebine kot ledbeč gradnik namesto v stranskem pladnju

note: action to lower level of heading in the text
en: Demote
sl: Nižja raven

note: action to raise level of heading in the text
en: Promote
sl: Višja raven

note: small label above Table Of Contents
en: ToC
sl: Kazalo vsebine

note: plugin name | header in selection drop down
en: Tags
sl: Oznake

note: plugin description
en: This plugin provides a page index filtered by means of selecting tags in a cloud.
sl: Ta vstavek zagotavlja kazalo strani, ki je filtrirano z izbiro oznak v oblaku.

note: menu option
en: Sort pages by tags
sl: Razvrsti strani po oznakah

note: Context menu item for tag cloud
en: Sort alphabetically
sl: Razvrsti po abecedi

note: list with tasks
en: All Tasks
sl: Vsa opravila

note: selection of tasks without tags
en: Untagged
sl: Neoznačeno

note: Column header Task List dialog
en: Task
sl: Naloga

note: plugin name | menu item
en: Task List
sl: Seznam nalog

note: plugin description
en: This plugin adds a dialog showing all open tasks in
    this notebook. Open tasks can be either open checkboxes
    or items marked with tags like "TODO" or "FIXME".
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek doda pogovorno okno, ki prikazuje vse odprte
    naloge v tej beležki. Odprte naloge so lahko odprta
    izbira polja ali stvari označene z oznakami "TODO" ali "FIXME".
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: label for plugin preferences dialog
en: Consider all checkboxes as tasks
sl: Obravnavaj vsa izbirna polja kot naloge

note: label for plugin preferences dialog - labels are e.g. "FIXME", "TODO"
en: Labels marking tasks
sl: Oznake za označevanje nalog

note: plugin name
en: Tray Icon
sl: Ikona sistemske vrstice

note: plugin description
en: This plugin adds a tray icon for quick access.
    
    This plugin depends on Gtk+ version 2.10 or newer.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek doda ikono sistemske vrstice za hiter dostop.
    
    Ta vstavek zahteva Gtk+ 2.10 ali noveši.
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: preferences option
en: Classic trayicon,
    do not use new style status icon on Ubuntu
sl: Običajna ikona sistemske vrstice
    en uporabite nove ikone stanja na Ubuntuju

note: menu item in tray icon menu
en: _Quick Note...
sl: _Hitro sporočilce ...

note: menu item in tray icon menu
en: _Other...
sl: _Drugo ...

note: menu item in tray icon menu
en: Notebooks
sl: Beležke

note: tooltip for tray icon | short description of zim
en: Zim Desktop Wiki
sl: Namizni Wiki Zim

note: plugin name
en: Version Control
sl: Nadzor različic

note: plugin description
en: This plugin adds version control for notebooks.
    
    This plugin supports the Bazaar, Git and Mercurial version control systems.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sl: Ta vstavek doda nadzor različic za beležke.
    
    Ta vstavek podpira sisteme za nadzor različic Bazaar, Git in Mercurial.
    
    To je jedrni vstavek, ki je del zim.

note: Label for plugin preference
en: Autosave version on regular intervals
sl: Samodejno shrani različico ob rednih obdobjih

note: default version comment for auto-saved versions
en: Automatically saved version from zim
sl: Samodejno shranjena različica z zim

note: menu item
en: S_ave Version...
sl: S_hrani različico ...

note: menu item
en: _Versions...
sl: _Različice ...

note: verbose error description
en: There are no changes in this notebook since the last version that was saved
sl: V tej beležki od shranjevanja zadnje različice ni bilo sprememb

note: Short error descriotion
en: No changes since last version
sl: Ni sprememb od zadnje različice

note: Question dialog
en: Enable Version Control?
sl: Ali želite omogočiti nadzor različic?

note: Detailed question
en: Version control is currently not enabled for this notebook.
    Do you want to enable it?
sl: Nadzor različic v tej beležki trenutno ni omogočen.
    Ali ga želite omogočiti?

note: option to chose versioncontrol backend
en: Backend
sl: Zaledje

note: dialog title
en: Save Version
sl: Shrani različico

note: Dialog text
en: Please enter a comment for this version
sl: Vnesite opombo za to različico

note: default version comment in the "save version" dialog
en: Saved version from zim
sl: Shranjena različica iz programa zim

note: dialog title
en: Versions
sl: Različice

note: Option in versions dialog to show version for single page
en: _Page
sl: _Stran

note: Button label
en: View _Annotated
sl: Ogled _zabeležke

note: Help text in versions dialog
en: Select a version to see changes between that version and the current
    state. Or select multiple versions to see changes between those versions.
sl: Izberite različico za ogled sprememb med tisto različico in trenutnim stanjem.
    Izberete lahko več različic za ogled sprememb med njimi.

note: version details
en: Comment
sl: Opomba

note: Button label
en: _Restore Version
sl: _Obnovi različico

note: button in versions dialog for diff
en: Show _Changes
sl: Pokaži _spremembe

note: button in versions dialog for side by side comparison
en: _Side by Side
sl: Stran _ob strani

note: dialog title
en: Annotated Page Source
sl: Vir zabeležene strani

note: Confirmation question
en: Restore page to saved version?
sl: Ali želite stran obnoviti na shranjeno različico?

note: Detailed question, "%(page)s" is replaced by the page, "%(version)s" by the version id
en: Do you want to restore page: %(page)s
    to saved version: %(version)s ?
    
    All changes since the last saved version will be lost !
sl: Ali želite obnoviti stran: %(page)s
    na shranjeno različico: %(version)s?
    
    Vse spremembe od zadnjega shranjevanja bodo izgubljene!

note: dialog title
en: Changes
sl: Spremembe

note: Column header versions dialog
en: Rev
sl: Različica

note: plugin name
en: Log events with Zeitgeist
sl: Beleži dogodke s programom Zeitgeist

note: plugin description
en: Pushes events to the Zeitgeist daemon.
sl: Objavi dogodke v ozadnjemu programu Zeitgeist.

note: label for how zim pages show up in the recent files menu, %s is the page name
en: Wiki page: %s
sl: Strani Wiki: %s

en: Index
sl: Kazalo
