zim - en to eu translation catalogue (769 entries)

note: Error message when external application could not be found, %s is the command
en: Cound not find application: %s
eu: Ezin da "%s" aplikazioa aurkitu

note: Error message when external application failed, %s is the command
en: Failed to run application: %s
eu: Huts egin du aplikazioa exekutatzeak: %s

note: Error message when external application failed, %(cmd)s is the command, %(code)i the exit code
en: %(cmd)s
    returned non-zero exit status %(code)i
eu: %(cmd)s-k
    zeroa ez den irteera-egoera bueltatu du %(code)i

note: error when application failed to start
en: Failed running: %s
eu: Errorea %s exekutatzen

note: label for default webbrowser | label for default application
en: Default
eu: Lehenetsia

note: Translate to "calendar:week_start:0" if you want Sunday to be the first day of the week or to "calendar:week_start:1" if you want Monday to be the first day of the week
en: calendar:week_start:0
eu: egutegia:aste_hasiera:0

note: generic error dialog
en: Looks like you found a bug
eu: Errore bat aurkitu duzula dirudi

note: message for FileUnicodeError (%s is the file name)
en: Could not read: %s
eu: Ezin izan da irakurri: %s

note: message for FileUnicodeError
en: This usually means the file contains invalid characters
eu: Honek normalean esan nahi du fitxategiak karaktere baliogabeak dauzkala

note: label for detailed error | section for version details in "save version" dialog
en: Details
eu: Zehaztasunak

note: Error message
en: File is not writable: %s
eu: Fitxategia ezin da idatzi: %s

note: error message
en: File changed on disk: %s
eu: Fitxategia diskoan aldatu da: %s

note: option in preferences dialog
en: Create missing directories automatically
    (If disabled you will be prompted)
eu: Sortu automatikoki falta diren direktorioak
    (Desgaituta badago galdetuko zaizu)

note: Heading in a question dialog for creating a folder
en: Create folder?
eu: Karpeta sortu?

note: Text in a question dialog for creating a folder, %s will be the folder base name
en: The folder "%s" does not yet exist.
    Do you want to create it now?
eu: "%s" karpeta honezkero ez dago.
    Nahi duzu orain sortu?

note: error when external application fails
en: Could not open: %s
eu: Ezin da ireki: %s

note: main text for dialog for editing external files
en: Editing file: %s
eu: Fitxategia editatzen: %s

note: description for dialog for editing external files
en: You are editing a file in an external application. You can close this dialog when you are done
eu: Fitxategia kanpoko aplikazio batez editatzen ari zara. Elkarrizketa hau ixten ahal prest dagoenean

note: Error message when external application could not be run in terminal, %s is the command
en: Cound not find terminal emulator to run application: %s
eu: Ezin izan da aurkitu aplikazioa exekutatzeko terminal-emuladorea: %s

note: label to customize 'open with' menu
en: Customize...
eu: Pertsonalizatu...

note: message when no applications in "Open With" menu
en: No Applications Found
eu: Ez da aplikaziorik aurkitu

note: menu item to open a file with an application, %s is the app name
en: Open with "%s"
eu: Ireki honekin: %s

note: Text in the 'custom command' dialog, "%s" will be URL scheme like "http://" or "ssh://"
en: Configure an application to open "%s" links
eu: Konfiguratu aplikazio bat "%s" lotura irekitzeko

note: Text in the 'custom command' dialog, "%s" will be mimetype like "text/plain"
en: Configure an application to open files
    of type "%s"
eu: Konfiguratu aplikazio bat "%s" motako
    fitxategiak irekitzeko

note: Dialog title
en: Configure Applications
eu: Konfiguratu aplikazioak

note: Button for adding a new application to the 'open with' menu | Dialog title
en: Add Application
eu: Gehitu aplikazioa

note: Label for default application handler
en: System Default
eu: Sistemaren lehenetsia

note: Field in 'custom command' dialog | Input in "Edit Custom Tool" dialog | input field in 'Add Notebook' dialog | input for new file name | Heading in plugins tab of preferences dialog | label for properties dialog | Input label for the new name when copying a template | Input label in the 'rename page
en: Name
eu: Izena

note: Field in 'custom command' dialog | Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Command
eu: Agindua

note: Field in 'custom command' dialog
en: Make default application
eu: Bihurtu aplikazio lehenetsi

note: Error message for new commands in "open with" dialog
en: Could not find executable "%s"
eu: Ezin izan da "%s" exekutagarria aurkitu

note: Dialog title
en: Custom Tools
eu: Tresna pertsonalizatuak

note: help text in "Custom Tools" dialog
en: You can configure custom tools that will appear
    in the tool menu and in the tool bar or context menus.
eu: Tresnen menuan eta tresna-barran edo testuinguruko menuetan
    agertuko diren tresna pertsonalizatuak ezar ditzakezu.

note: Dialog title
en: Edit Custom Tool
eu: Editatu tresna pertsonalizatua

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog | Heading in plugins tab of preferences dialog
en: Description
eu: Deskribapena

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog | label for properties dialog
en: Icon
eu: Ikonoa

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Command does not modify data
eu: Aginduak ez ditu datuak aldatzen

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Output should replace current selection
eu: Irteerak ordeztuko du hautatutakoa

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Show in the toolbar
eu: Erakutsi tresna-barran

note: Short help text in "Edit Custom Tool" dialog. The "%" is literal - please include the html formatting
en: The following parameters will be substituted
    in the command when it is executed:
    <tt>
    <b>%f</b> the page source as a temporary file
    <b>%d</b> the attachment directory of the current page
    <b>%s</b> the real page source file (if any)
    <b>%p</b> the page name
    <b>%n</b> the notebook location (file or folder)
    <b>%D</b> the document root (if any)
    <b>%t</b> the selected text or word under cursor
    <b>%T</b> the selected text including wiki formatting
    </tt>
eu: Komandoa exekutatzen denean bertan
    hurrengo parametroak aldatuko dira:
    <tt>
    <b>%f</b> orriaren jatorria behin behineko fitxategi gisa
    <b>%d</b>uneko orriaren eranskinen direktorioa
    <b>%s</b> orriaren jatorrizko benetako fitxategia (balego)
    <b>%p</b> orriaren izena
    <b>%n</b> koadernoaren kokalekua (fitxategia edo karpeta)
    <b>%D</b> dokumentu-erroa (balego)
    <b>%t</b> kurtsore azpian hautatuta dagoen testua edo hitza
    <b>%T</b> hautatutako testua wiki formatua barne
    </tt>

note: dialog title
en: Export
eu: Esportatu

note: Title for progressbar window
en: Exporting notebook
eu: Koadernoa esportatzen

note: message heading
en: Folder exists: %s
eu: Karpeta existitzen da: %s

note: detailed message, answers are Yes and No
en: Folder already exists and has content, exporting to this folder may overwrite existing files. Do you want to continue?
eu: Karpeta hori badago eta edukia du, horra esportatzen baduzu dauden fitxategiak gainidatz ditzakezu. Nahi duzu aurrera egin?

note: message heading
en: File exists
eu: Fitxategia existitzen da

note: detailed message, answers are Yes and No
en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it?
eu: Fitxategia dagoeneko existitzen da.
    Gainidatzi nahi duzu?

note: title of step in export dialog
en: Select the pages to export
eu: Hautatu esportatu beharreko orriak

note: Option in export dialog to export complete notebook | Option in versions dialog to show version for complete notebook
en: Complete _notebook
eu: Koaderno _osoa

note: Option in export dialog to export selection
en: Single _page
eu: Orri _bakarra

note: Input field in export dialog | label in word count dialog | Column header | Column header search dialog | header in selection drop down | Column header Task List dialog | page label
en: Page
eu: Orria

note: Input field in export dialog
en: Include subpages
eu: Azpi-orriak barne

note: title of step in export dialog
en: Select the export format
eu: Hautatu esportatzeko formatua

note: Option in drop down menu to specify another file
en: Other...
eu: Bestelakoa...

note: Input label in the export dialog | label in "insert date" dialog
en: Format
eu: Formatua

note: Input label in the export dialog | Field in web server gui for webpage template
en: Template
eu: Txantiloia

note: radio option in export dialog
en: Link files under document root with full file path
eu: Estekatu fitxategiak fitxategien bide-izen osoarekin

note: radio option in export dialog
en: Map document root to URL
eu: Esleitu dokumentu-erroa URLari

note: label for button with URL
en: Get more templates online
eu: Eskuratu sareko txantiloi gehiago

note: title of step in export dialog
en: Select the output file or folder
eu: Hautatu irteerako fitxategi edo karpeta

note: Label for option in export dialog
en: Export each page to a separate file
eu: Esportatu orri bakoitza fitxategi batean

note: Label for option in export dialog
en: Export all pages to a single file
eu: Esportatu orri guztiak fitxategi bakar batean

note: Label for folder selection in export dialog
en: Output folder
eu: Irteerako karpeta

note: Label for setting a name for the index of exported pages
en: Index page
eu: Aurkibide-orria

note: Label for file selection in export dialog
en: Output file
eu: Irteerako fitxategia

note: label in export dialog
en: %(n_error)i errors and %(n_warning)i warnings occurred, see log
eu: %(n_error)i errore eta %(n_warning)i alerta gertatu dira, ikusi erregistroa

note: label in export dialog
en: %i errors occurred, see log
eu: %i errore gertatu dira, ikusi egunkari fitxategia

note: label in export dialog
en: %i warnings occurred, see log
eu: %i alarma gertatu dira, ikusi egunkari fitxategia

note: label in export dialog
en: Export completed
eu: Esportazioa burutu da

note: button in export dialog | button in e.g. equation editor dialog
en: View _Log
eu: Ikusi _egunkaria

note: Label for object manager
en: No plugin available to display objects of type: %s
eu: Ez dago %s motako objektuen bistaratzeko plugin erabilgarririk

note: Label for object manager - "%s" is the plugin name
en: Plugin "%s" is required to display this object
eu: "%s" plugina behar da objektu hau bistaratzeko

note: Label for object manager
en: Enable plugin
eu: Gaitu plugin-a

note: label for inserted object
en: Unkown Object
eu: Objektu ezezaguna

note: label for inserted object
en: Unkown Image type
eu: Irudi mota ezezaguna

note: Menu title
en: _File
eu: _Fitxategia

note: Menu title | Button label
en: _Edit
eu: _Editatu

note: Menu title | button label
en: _View
eu: _Ikusi

note: Menu title | Button label
en: _Insert
eu: _Txertatu

note: Menu title | input label | Menu item
en: _Search
eu: _Bilatu

note: Menu title
en: For_mat
eu: For_matua

note: Menu title
en: _Tools
eu: _Tresnak

note: Menu title
en: _Go
eu: _Joan

note: Menu title | Button label
en: _Help
eu: _Laguntza

note: Menu title
en: _Checkbox
eu: _Kontrol-laukia

note: info text for preferences dialog | option for preferences dialog
en: This option requires restart of the application
eu: Aukera honek aplikazioa berrabiaraztea eskatzen du

note: option for preferences dialog
en: Show controls in the window decoration
eu: Erakutsi kontrolak leihoaren dekorazioan

note: Option in the preferences dialog - %s will map to either <Control><Space> or <Command><Space> key binding
en: Use %s to switch to the side pane
eu: Erabili %s aldatzeko alboko panelera

note: Option in the preferences dialog
en: Always use last cursor position when opening a page
eu: Erabili beti kurtsorearen azken kokapena orri bat irekitzean

note: button label for fullscreen window header
en: Leave Fullscreen
eu: Utzi pantaila osoa

note: Menu item
en: _Fullscreen
eu: _Pantaila osoan

note: menu item
en: Toggle _Editable
eu: Editagarria

note: menu item
en: Toggle editable
eu: Editagarria

note: message in toggle editable tooltip
en: Page is read-only and cannot be edited
eu: Orria irakurtzeko soilik da eta ezin da editatu

note: Menu item
en: _Side Panes
eu: _Alboko panelak

note: menu item
en: Focus Sidepane
eu: Fokuratzeko alboko panela

note: Menu item | Button label
en: _Close
eu: It_xi

note: label for View->Menubar menu item
en: Menubar
eu: Menu-barra

note: short question on open-page if file exists
en: File exists, do you want to import?
eu: Fitxategia badago, inportatu nahi duzu?

note: longer question on open-page if file exists
en: The file "%s" exists but is not a wiki page.
    Do you want to import it?
eu: "%s" fitxategia badago baina ez da wiki-orri bat.
    Inportatu nahi duzu?

note: page status for title bar
en: readonly
eu: irakurtzeko soilik

note: Menu item
en: _Jump To...
eu: _Saltatu hona...

note: Menu item | Button label
en: _Back
eu: At_zera

note: tooltip for navigation button
en: Go back
eu: Atzera

note: Menu item | Button label
en: _Forward
eu: _Aurrera

note: tooltip for navigation button
en: Go forward
eu: Aurrera

note: Menu item
en: _Parent
eu: _Gurasoa

note: Menu item
en: _Child
eu: _Umea

note: Menu item
en: _Previous in Index
eu: _Aurrekoa aurkibidean

note: Menu item
en: _Next in Index
eu: _Hurrengoa aurkibidean

note: Menu item
en: _Home
eu: _Hasiera

note: Menu item
en: Go to home page
eu: Joan hasierako orrira

note: Label for button with backlinks in statusbar
en: %i _Backlink | %i _Backlinks
eu[0]: %i_Bueltako esteka
eu[1]: %i_Bueltako estekak

note: Dialog title
en: Jump to
eu: Jausi egin hona

note: Button label
en: _Jump
eu: _Jauzi egin

note: Label for page input
en: Jump to Page
eu: Jausi egin orri honetara

note: Column heading in 'open notebook' dialog | Field in web server gui | Field to select Notebook from drop down list
en: Notebook
eu: Koadernoa

note: dialog title
en: Open Notebook
eu: Irekin koadernoa

note: Button label
en: _Add
eu: _Gehitu

note: Button label
en: _Remove
eu: _Kendu

note: Input label in 'open notebook' dialog
en: Default notebook
eu: Koaderno lehenetsia

note: Dialog window title
en: Add Notebook
eu: Gehitu kodadernoa

note: Label in Add Notebook dialog
en: Please select a name and a folder for the notebook.
eu: Hautatu izen bat eta karpeta bat koadernoarentzat.

note: input field in 'Add Notebook' dialog
en: Folder
eu: Karpeta

note: help text in the 'Add Notebook' dialog
en: To create a new notebook you need to select an empty folder.
    Of course you can also select an existing zim notebook folder.
eu: Koaderno bat sortzeko karpeta huts bat hautatu behar duzu.
    Edo dagoen Zim koaderno baten karpeta hauta dezakezu ere.

note: Dialog title
en: Insert Date and Time
eu: Sartu data eta ordua

note: label in "insert date" dialog | Column header versions dialog
en: Date
eu: Data

note: check box in InsertDate dialog
en: _Link to date
eu: Data estekatu

note: Dialog title
en: Insert Image
eu: Txertatu irudia

note: checkbox in the "Insert Image" dialog
en: Attach image first
eu: Aurretik irudia erantsi

note: Error message when trying to insert a not supported file as image
en: File type not supported: %s
eu: Fitxategi mota ez baliozkoa: %s

note: Dialog title
en: Attach File
eu: Erantsi fitxategia

note: Error dialog - %s is the full page name
en: Page "%s" does not have a folder for attachments
eu: "%s" orriak ez dauka eranskinentzako karpetarik

note: Dialog title
en: File Exists
eu: Fitxategia badago lehendik

note: Dialog text in 'new filename' dialog
en: A file with the name <b>"%s"</b> already exists.
    You can use another name or overwrite the existing file.
eu: <b>"%s"</b> izeneko fitxategia badago lehendik.
    Beste izen bat erabili dezakezu edo dagoen fitxategia gainidatzi.

note: Input label
en: Filename
eu: Fitxategi-izena

note: Button label
en: _Browse
eu: _Arakatu

note: Button label
en: Overwrite
eu: Gainidatzi

note: Button label
en: _Cancel
eu: _Utzi

note: Button label
en: _OK
eu: _Ados

note: Dialog title
en: Edit Image
eu: Editatu irudia

note: Input in 'edit image' dialog | Input label for the section to move a page to
en: Location
eu: Kokalekua

note: Input in 'edit image' dialog | Input in 'insert link' dialog
en: Link to
eu: Estekatu hona

note: Input in 'edit image' dialog
en: Width
eu: Zabalera

note: Input in 'edit image' dialog
en: Height
eu: Altuera

note: Button in 'edit image' dialog
en: _Reset Size
eu: Berrezarri tamaina

note: Dialog title
en: Insert Text From File
eu: Txertatu testua fitxategitik

note: Dialog title
en: Edit Link
eu: Editatu esteka

note: Dialog title
en: Insert Link
eu: Txertatu esteka

note: Dialog button
en: _Link
eu: _Esteka

note: Input in 'insert link' dialog | toolbar style
en: Text
eu: Testua

note: Input in 'insert link' dialog | Input in 'move text' dialog
en: Prefer short link names for pages
eu: Orrietarako esteka laburren izenak hobetsi

note: Dialog title
en: Word Count
eu: Hitz zenbaketa

note: label in word count dialog
en: Paragraph
eu: Paragrafoa

note: label in word count dialog
en: Selection
eu: Hautapena

note: label in word count dialog
en: Words
eu: Hitzak

note: label in word count dialog
en: Lines
eu: Lerroak

note: label in word count dialog
en: Characters
eu: Karaktereak

note: label in word count dialog
en: Characters excluding spaces
eu: Karaktere tarteak salbu

note: Dialog title
en: Move Text to Other Page
eu: Mugitu testua beste orri batera

note: Button label
en: _Move
eu: _Mugitu

note: Input in 'move text' dialog
en: Move text to
eu: Mugitu testua hona

note: Input in 'move text' dialog
en: Leave link to new page
eu: Utzi esteka bat orri berrira

note: Input in 'move text' dialog
en: Open new page
eu: Ireki orri berria

note: error message in "move selected text" action
en: No text selected
eu: Ez da testurik hautatu

note: Dialog title
en: New File
eu: Fitxategi berria

note: button in find bar and find & replace dialog
en: _Next
eu: _Hurrengoa

note: button in find bar and find & replace dialog
en: _Previous
eu: _Aurrekoa

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: Match _case
eu: Maiuskula/minuskula

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: Whole _word
eu: Hitz osoak

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: _Regular expression
eu: _Adierazpen erregularra

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: _Highlight
eu: _Nabarmendua

note: label for input in find bar on bottom of page
en: Find
eu: Bilatu

note: Dialog title
en: Find and Replace
eu: Bilatu eta ordeztu

note: input label in find & replace dialog
en: Find what
eu: Zer bilatu

note: input label in find & replace dialog
en: Replace with
eu: Ordeztu honekin

note: Button in search & replace dialog
en: _Replace
eu: _Ordeztu

note: Button in search & replace dialog
en: Replace _All
eu: Ordeztu _guztiak

note: Menu title
en: New _Attachment
eu: Eranskin berria

note: option in preferences dialog
en: Show edit bar along bottom of editor
eu: Erakutsi edizio-barra editorearen beheko aldean

note: option in preferences dialog
en: Use the <Enter> key to follow links
    (If disabled you can still use <Alt><Enter>)
eu: Erabili <Sartu> tekla esteka segitzeko
    (Erabilgarri ez badago saia zaitezke <Alt><Sartu> konbinazioarekin)

note: option in preferences dialog
en: Show the cursor also for pages that can not be edited
eu: Erakutsi kurtsorea baita editatu ezin diren orrietan

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn "CamelCase" words into links
eu: Bihurtu "CamelCase" hitzak esteka automatikoki

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn wiki page names into links
eu: Bihurtu wiki orrien izenak esteka automatikoki

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn identifiers starting with "#" into links
eu: Bihurtu automatikoki "#"-z hasten diren identifikatzaileak esteka

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn interwiki names into links
eu: Bihurtu interwiki izenak esteka automatikoki

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn file paths into links
eu: Bihurtu fitxategien bide-izenak esteka automatikoki

note: option in preferences dialog
en: Automatically select the current word when you apply formatting
eu: Hautatu uneko hitza automatikoki formatua aplikatzean

note: option in preferences dialog
en: Unindent on <BackSpace>
    (If disabled you can still use <Shift><Tab>)
eu: Kendu koska atzera-teklaz
    (desgaituta badago <Maius><Tab> erabili dezakezu

note: option in preferences dialog
en: Repeated clicking a checkbox cycles through the checkbox states
eu: Kontrol laukian behin eta berriz klik egiteak dituen egoera desberdinak aldatzen ditu

note: option in preferences dialog
en: (Un-)indenting a list item also changes any sub-items
eu: Zerrenda baten elementu bati koska jarriz (edo kenduz) gero azpiko elementuei ere aplikatuko zaie

note: option in preferences dialog
en: Checking a checkbox also changes any sub-items
eu: Kontrol-laukia markatuta azpi-elementuak ere aldatzen dira

note: option in preferences dialog
en: Reformat wiki markup on the fly
eu: Birformateatu wiki-markak zuzenean

note: option in preferences dialog
en: Default format for copying text to the clipboard
eu: Testua arbelera kopiatzeko lehenetsitako formatua

note: option in preferences dialog
en: Folder with templates for attachment files
eu: Erantsitako fitxategientzat txantiloiak dituen karpeta

note: Heading of error dialog
en: Could not save page: %s
eu: Ezin da orri hau gorde: %s

note: text in error dialog when saving page failed
en: To continue you can save a copy of this page or discard
    any changes. If you save a copy changes will be also
    discarded, but you can restore the copy later.
eu: Aurrera egiteko orri honen kopia bat gorde dezakezu edo
    aldaketa guztiak baztertu. Kopia bat gordeta aldaketak galduko 
    dira baina beranduago kopia leheneratzen ahal duzu.

note: Button in error dialog
en: _Discard Changes
eu: _Baztertu aldaketak

note: Button in error dialog
en: _Save Copy
eu: _Gorde kopia bat

note: Menu item
en: Heading _1
eu: _1. izenburua

note: Menu item
en: Heading _2
eu: _2. izenburua

note: Menu item
en: Heading _3
eu: _3. izenburua

note: Menu item
en: Heading _4
eu: _4. izenburua

note: Menu item
en: Heading _5
eu: _5. izenburua

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Strong
eu: Lodia

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Emphasis
eu: _Etzana

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Mark
eu: Nabarmendua

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Strike
eu: Marratua

note: Menu item
en: _Subscript
eu: Azpi-indizea

note: Menu item
en: _Superscript
eu: Goi-indizea

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Verbatim
eu: Aipamena

note: menu item for formatting
en: Su_perscript
eu: Goi-indizea

note: menu item for formatting
en: Su_bscript
eu: Azpi-indizea

note: error when unknown interwiki link is clicked
en: No such wiki defined: %s
eu: Definitu gabeko wikia: %s

note: error when anchor location in page not found
en: Id "%s" not found on the current page
eu: "%s" IDa ez da aurkitu uneko orrian

note: menu item for context menu of editor
en: Copy _As...
eu: Gorde honela...

note: menu item for context menu of editor
en: Paste As _Verbatim
eu: Itsatsi hitzez hitz

note: Context menu item for pageview to move selected text to new/other page | Menu item
en: Move Selected Text...
eu: Mugitu hautatutako testua...

note: menu item to copy link to achor location in page | menu item
en: Copy _link to this location
eu: Kopiatu _esteka hona

note: Menu item
en: _Remove Link
eu: _Kendu esteka

note: menu item in context menu for image
en: _Edit Properties
eu: _Editatu propietateak

note: menu item in context menu
en: _Edit Link
eu: _Editatu esteka

note: context menu item
en: Copy _Link
eu: Kopiatu _esteka

note: context menu item
en: Cut Lin_k
eu: Moztu esteka

note: context menu item
en: Copy Email Address
eu: Kopiatu helbide elektronikoa

note: menu item to open containing folder of files
en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

note: menu item for sub menu with applications | menu item
en: Open With...
eu: Ireki honekin...

note: menu item to open a link | Menu item | menu item
en: Open in New _Window
eu: Ireki _leiho berrian

note: menu item to open a link or file | Button label | menu item to open file or folder
en: _Open
eu: _Ireki

note: popup menu menuitem
en: Check Checkbox '<'
eu: Markatu Kontrol-laukian '<'

note: popup menu menuitem
en: Check Checkbox '>'
eu: Kontrol-laukian markatu '>'

note: popup menu menuitem
en: Check Checkbox 'X'
eu: Kontrol-laukian markatu 'X'

note: popup menu menuitem
en: Check Checkbox 'V'
eu: Kontrol-laukian markatu 'V'

note: popup menu menuitem | Menu item
en: Un-check Checkbox
eu: Kendu kontrol-laukiaren marka

note: Menu item | Button label | button label
en: _Save
eu: _Gorde

note: Menu item
en: _Reload
eu: _Birkargatu

note: Menu item
en: _Undo
eu: _Desegin

note: Menu item
en: _Redo
eu: _Berregin

note: Menu item
en: Cu_t
eu: Ebaki

note: Menu item | Button label | menu label
en: _Copy
eu: _Kopiatu

note: Menu item
en: _Paste
eu: Itsatsi

note: Menu item
en: _Delete
eu: Ezabatu

note: Menu item
en: Toggle Checkbox 'V'
eu: Jarri/kendu 'V' kontrol laukian

note: Menu item
en: Toggle Checkbox 'X'
eu: Jarri/kendu 'X' kontrol laukian

note: Menu item
en: Toggle Checkbox '>'
eu: Aldadatu kontrol-laukia '>'-ra

note: Menu item
en: Toggle Checkbox '<'
eu: Jarri/kendu '<' kontrol laukian

note: Menu item
en: _Edit Link or Object...
eu: _Editatu esteka edo objektua...

note: menu item to copy current line to clipboard
en: Copy Line
eu: Kopiatu lerroa

note: menu item to cut current line to clipboard
en: Cut Line
eu: Ebakitze lerroa

note: Menu item
en: Date and Time...
eu: Data eta ordua...

note: Menu item for Insert menu
en: Horizontal _Line
eu: _Lerro horizontala

note: Menu item
en: _Image...
eu: _Irudia...

note: Menu item
en: _Attachment...
eu: _Eranskinak...

note: Menu item | Menu item,
en: Bulle_t List
eu: Zerrenda buletaduna

note: Menu item | Menu item,
en: _Numbered List
eu: Zerrenda numeratua

note: Menu item | Menu item,
en: Checkbo_x List
eu: Zerrenda kontrol-laukiduna

note: Menu item,
en: _Remove List
eu: _Kendu zerrenda

note: Menu item
en: Text From _File...
eu: Testua fitxategitik...

note: Menu item
en: _Link...
eu: _Esteka...

note: message when no file templates are found in ~/Templates
en: No templates installed
eu: Ez dago txantiloirik instalatuta

note: Menu item in "Insert > New File Attachment" submenu
en: File _Templates...
eu: Fitxategi-txantiloiak...

note: Menu item
en: _Clear Formatting
eu: Garbitu formatua

note: Menu item
en: _Remove Heading
eu: _Kendu goiburu-estiloa

note: Menu item
en: _Find...
eu: Bilatu...

note: Menu item
en: Find Ne_xt
eu: Bilatu hurrengoa

note: Menu item
en: Find Pre_vious
eu: Bilatu aurrekoa

note: Menu item
en: _Replace...
eu: Ordeztu...

note: Menu item
en: Word Count...
eu: Kontatu hitzak...

note: Menu item
en: _Zoom In
eu: Handiagotu

note: Menu item
en: Zoom _Out
eu: Txikiagotu

note: Menu item to reset zoom
en: _Normal Size
eu: Tamaina _normala

note: tooltip for button in anchor popover
en: Copy link to clipboard
eu: Kopiatu esteka arbelera

note: tooltip label for image with href
en: Link
eu: Esteka

note: Tab in preferences dialog
en: Interface
eu: Interfazea

note: Tab in preferences dialog
en: Editing
eu: Edizioa

note: warning message, %s is the current locale - e.g. "NL_nl"
en: Your system encoding is set to %s, if you want support for special characters
    or see errors due to encoding, please ensure to configure your system to use "UTF-8"
eu: Zure sistemaren kodeketa %s da, karaktere berezientzako laguntza nahi baduzu
    edo kodeketaren ondoriozko akatsak ikusten badituzu, ziurtatu zure sistema "UTF-8" erabiltzeko konfiguratzen duzula

note: Dialog title
en: Preferences
eu: Hobespenak

note: Heading in preferences dialog
en: Key bindings
eu: Laster-teklak

note: Heading in preferences dialog
en: Plugins
eu: Pluginak

note: Heading in preferences dialog
en: Applications
eu: Aplikazioak

note: option in preferences dialog
en: Use a custom font
eu: Erabili letra mota pertsonalizatua

note: Button in plugin tab
en: _More
eu: Info

note: Button in plugin tab
en: C_onfigure
eu: K_onfiguratu

note: Button in plugin tab
en: _Properties
eu: _Propietateak

note: button label
en: Open plugins folder
eu: Ireki pluginen karpeta

note: label for button with URL
en: Get more plugins online
eu: Eskuratu plugin gehiago Internetetik

note: help text when plugin cannot be activated
en: This plugin cannot be enabled due to missing dependencies.
    Please see the dependencies section below for details.
eu: Plugin hau ezin da gaitu falta diren mendekotasunengatik.
    Xehetasunak ikusteko, ikusi beheko mendekotasunen atala.

note: help text when plugin cannot be loaded due to bug / issue
en: There was a problem loading this plugin
eu: Arazo bat egon da plugin hau kargatzean

note: Heading in plugins tab of preferences dialog
en: Dependencies
eu: Mendekotasunak

note: label in plugin info in preferences dialog
en: No dependencies
eu: Menpekotasunik gabe

note: dependency is OK
en: OK
eu: Ados

note: dependency failed
en: Failed
eu: Huts egin du

note: optional dependency
en: Optional
eu: Aukerakoa

note: Heading in plugins tab of preferences dialog | Column header versions dialog
en: Author
eu: Egilea

note: Column in plugin tab
en: Enabled
eu: Gaituta

note: Column in plugin tab
en: Plugin
eu: Plugina

note: Dialog title
en: Configure Plugin
eu: Konfiguratu plugina

note: Heading for 'configure plugin' dialog - %s is the plugin name
en: Options for plugin %s
eu: %s pluginaren aukerak

note: info text in the preferences dialog
en: This plugin also has properties,
    see the notebook properties dialog
eu: Plugin honek ere propietateak ditu,
    ikusi koadernoaren propietateen elkarrizketa-koadroa

note: button in preferences dialog to change default text editor
en: Set default text editor
eu: Ezarri testu editore lehenetsia

note: button in preferences dialog to change default browser
en: Set default browser
eu: Ezarri nabigatzaile lehenetsia

note: help text in preferences dialog for modifying keybindings
en: Key bindings can be changed by clicking on a field with a key combination
    in the list and then press the new key binding.
    To disable a keybinding, select it in the list and use <tt>&lt;Backspace&gt;</tt>.
eu: Laster-teklak alda daitezke, horretarako tekla konbinazioa dagoen eremuan
    sakatu laster-tekla berria.
    Laster-tekla desgaitzeko, hautatu zerrendan eta erabili <tt>&lt;Atzera-tekla&gt;</tt>.

note: Column header for keybinding list
en: Action
eu: Ekintza

note: Column header for keybinding list
en: Key Binding
eu: Laster-teklak

note: label for properties dialog
en: Interwiki Keyword
eu: Interwikiaren gako-hitza

note: label for properties dialog
en: Home Page
eu: Hasierako orria

note: label for properties dialog
en: Document Root
eu: Dokumentu erroa

note: label for properties dialog
en: Prefer short names for page links
eu: Orrietarako esteken izen laburrak hobetsi

note: label for properties dialog
en: Do not use system trash for this notebook
eu: Ez erabili sistemaren zakarrontzia koaderno honetarako

note: Dialog title
en: Properties
eu: Propietateak

note: Dialog title
en: Recent Changes
eu: Azken aldaketak

note: label for modified time
en: Today
eu: Gaur

note: label for modified time
en: Yesterday
eu: Atzo

note: Column header
en: Last Modified
eu: Azken aldaketa

note: help text for the search dialog
en: For advanced search you can use operators like
    AND, OR and NOT. See the help page for more details.
eu: Bilaketa aurreratuak egiteko AND, OR eta NOT bezalako eragileak
    erabili ditzakezu. Ikusi laguntzako orria xehetasun gehiagorako.

note: Dialog title
en: Search
eu: Bilatu

note: Button label
en: _Find
eu: _Bilatu

note: checkbox option in search dialog
en: _Limit search to the current page and sub-pages
eu: _Mugatu bilaketa uneko orrira eta azpi-orrietara

note: placeholder label when search has started
en: Searching ...
eu: _Bilatzen...

note: placeholder label when search has no results
en: No results
eu: Emaitzarik ez

note: Column header search dialog
en: Score
eu: Puntuazioa

note: Window title
en: Web Server
eu: Web zerbitzaria

note: Status in web server gui
en: Server not started
eu: Zerbitzaria ez da abiatu

note: Checkbox in web server gui
en: Allow public access
eu: Onartu sarbide publikoa

note: checkbox in dialog for starting webserver
en: Require authentication
eu: Autentifikazioa eskatu

note: Field in web server gui for HTTP port (e.g. port 80)
en: Port
eu: Ataka

note: Field in web server gui
en: Username
eu: Erabiltzaile izena

note: Field in web server gui
en: Password
eu: Pasahitza

note: Status in web server gui
en: Server started
eu: Zerbitzaria abiatua

note: Status in web server gui
en: Server stopped
eu: Zerbitzaria geldirik

note: Dialog title | Section in dialog
en: Templates
eu: Txantiloiak

note: button label
en: Browse
eu: Arakatu

note: Dialog title
en: Copy Template
eu: Kopiatu txantiloia

note: Menu item
en: _New Page...
eu: Orri _berria...

note: Menu item
en: New S_ub Page...
eu: _Azpiorri berria...

note: Menu item
en: _New Page Here...
eu: Orri berria hemen...

note: Menu item
en: _Open Another Notebook...
eu: _Ireki beste koaderno bat...

note: Menu item
en: _Import Page...
eu: _Inportatu orria...

note: Menu item
en: Save A _Copy...
eu: Gorde _kopia bat...

note: Menu item
en: E_xport...
eu: E_sportatu...

note: Menu item
en: _Send To...
eu: _Bidali honi...

note: Menu item
en: _Rename or Move Page...
eu: _ Izena aldatu edo mugitu orria ...

note: Menu item
en: _Delete Page
eu: _Ezabatu orria

note: question in "delete page" action
en: Trash failed, do you want to permanently delete instead ?
eu: Zaborrontziak huts egin du. Horren ordez behin betiko ezabatu nahi duzu?

note: Menu item
en: Proper_ties
eu: Propie_tateak

note: Menu item | menu item in tray icon menu
en: _Quit
eu: _Irten

note: Menu item
en: Copy _Location
eu: Kopiatu _kokalekua

note: Menu item
en: _Templates
eu: _Txantiloiak

note: Menu item
en: Pr_eferences
eu: _Hobespenak

note: Menu item
en: _Search...
eu: _Bilatu...

note: Menu item for search a sub-set of the notebook
en: Search this section
eu: Bilatu sekzio honetan

note: Menu item
en: Search _Backlinks...
eu: Bilatu bueltako estekak...

note: Menu item
en: Recent Changes...
eu: Azken aldaketak...

note: Menu item
en: Open Attachments _Folder
eu: Ireki _eranskinen karpeta

note: Error message
en: This page does not have an attachments folder
eu: Orri honek ez du eranskinentzako karpetarik

note: Menu item
en: Open _Notebook Folder
eu: Ireki _koadernoaren karpeta

note: Menu item
en: Open _Document Root
eu: Ireki dokumentuaren e_rroa

note: Error message
en: No document root defined for this notebook
eu: Koaderno honek ez dauka sustraia den dokumenturik

note: Menu item
en: Edit _Source
eu: Editatu _iturburua

note: Menu item
en: Start _Web Server
eu: Abiarazi _web-zerbitzaria

note: menu item
en: View Debug Log
eu: Ikusi Arazketa erregistroa

note: Menu item
en: Check and Update Index
eu: Egiaztatu eta eguneratu aurkibidea

note: Menu item
en: Custom _Tools
eu: _Tresna pertsonalizatuak

note: Menu item
en: _Contents
eu: _Edukiak

note: Menu item
en: _FAQ
eu: _Ohiko galderak

note: Menu item
en: _Keybindings
eu: _Laster-teklak

note: Menu item
en: _Bugs
eu: Erroreak

note: Menu item
en: _About
eu: Honi _buruz

note: Dialog title
en: New Page in %s
eu: Orri berrian %s-n

note: Dialog title
en: New Page
eu: Orri berria

note: Dialog text in 'new page' dialog
en: Please note that linking to a non-existing page
    also creates a new page automatically.
eu: Existitzen ez den orri batera eskeka bat sortuz gero
    automatikoki orri berria sortuko da.

note: Input label
en: Page Name
eu: Orriaren izena

note: Choice label
en: Page Template
eu: Orri-txantiloia

note: Dialog title
en: Import Page
eu: Inportatu orria

note: File filter for '*.txt'
en: Text Files
eu: Testu-fitxategiak

note: Dialog title of file save dialog
en: Save Copy
eu: Gorde kopia bat

note: Dialog title
en: Rename or Move Page
eu: Berrizendatu edo mugitu orria

note: Heading in 'move page' dialog - %s is the page name
en: Rename page "%s"
eu: Berrizendatu "%s" orria

note: label in MovePage dialog - %i is number of backlinks
en: Update %i page linking to this page | Update %i pages linking to this page
eu[0]: Eguneratu orri honi linkatuta dagoen %i orria
eu[1]: Eguneratu orri honi linkatuta dauden %i orriak

note: option in 'move page' dialog
en: Update the heading of this page
eu: Eguneratu orri honen izenburua

note: label for progress dialog
en: Updating Links
eu: Estekak eguneratzen

note: label in DeletePageDialog
en: Remove links to %s
eu: Kendu estekak %s-ra

note: Dialog title
en: Trash Page
eu: Zakarrontziaren orria

note: Heading in 'trash page' dialog - %s is the page name
en: Move page "%s" to trash?
eu: "%s" orria zakarrontzira eraman?

note: Text in 'trash page' dialog - %s is the page name
en: Page "%s" and all of it's sub-pages and
    attachments will be moved to your system's trash.
    
    To undo later, go to your system's trashcan.
eu: "%s" orria eta bere azpi-orri eta eranskin
    guztiak zakarrontzira eramango dira.
    
    Geroago desegiteko, joan zure sistemaren zakarrontzira.

note: label in the TrashPage dialog to warn user of attachments being deleted
en: %i file will be trashed | %i files will be trashed
eu[0]: %i fitxategia zakarrontzira eramango da
eu[1]: %i fitxategiak zakarrontzira eramango dira

note: Title of progressbar dialog
en: Removing Links
eu: Estekak ezabatzen

note: Dialog title
en: Delete Page
eu: Ezabatu orria

note: Heading in 'delete page' dialog - %s is the page name
en: Delete page "%s"?
eu: Ezabatu "%s" orria?

note: Text in 'delete page' dialog - %s is the page name
en: Page "%s" and all of it's sub-pages and
    attachments will be deleted.
    
    This deletion is permanent and cannot be un-done.
eu: "%s" orria eta bere azpi-orri
    eta eranskin guztiak ezabatuko dira.
    
    Ezabatze hau betirako da eta ezin da desegin.

note: label in the DeletePage dialog to warn user of attachments being deleted
en: %i file will be deleted | %i files will be deleted
eu[0]: %i fitxategia ezabatuko da
eu[1]: %i fitxategiak ezabatuko dira

note: General description of zim itself
en: A desktop wiki
eu: Mahaigaineko wikia

note: dialog title
en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

note: menu item in context menu
en: Expand _All
eu: Zabaldu guztia

note: menu item in context menu
en: _Collapse All
eu: _Tolestu guztiak

note: tooltip for the inline icon to clear a text entry widget
en: Clear
eu: Garbitu

note: dialog title
en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

note: dialog title
en: Select Image
eu: Hautatu irudia

note: default text for empty page section selection
en: <Top>
eu: <Goia>

note: Option for placement of plugin widgets
en: Left Side Pane
eu: Ezker aldeko panela

note: Option for placement of plugin widgets
en: Right Side Pane
eu: Eskuin aldeko panela

note: Option for placement of plugin widgets
en: Bottom Pane
eu: Beheko panela

note: Option for placement of plugin widgets
en: Top Pane
eu: Goiko panela

note: position of widget in window
en: Top
eu: Goian

note: position of widget in window
en: Bottom
eu: Behean

note: position of widget in window | alignment option
en: Left
eu: Ezkerrean

note: position of widget in window | alignment option
en: Right
eu: Eskuinean

note: Menu item
en: _All Panes
eu: Panel _guztiak

note: generic error dialog text
en: When reporting this bug please include
    the information from the text box below
eu: Errore honen berri ematean txertatu
    azpiko testu-kuadroko informazioa

note: Filter in open file dialog, shows all files (*)
en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

note: Filter in open file dialog, shows image files only
en: Images
eu: Irudiak

note: lable in progressbar giving number of items and total
en: {count} of {total}
eu: {total}-tik {count}

note: dialog title for log view dialog - e.g. for Equation Editor
en: Log file
eu: Egunkari-fitxategia

note: Error verbose description
en: Could not find the file or folder for this notebook
eu: Ezin izan da topatu koaderno honen fitxategia edo karpeta

note: Error when looking up a notebook
en: Please specify a notebook
eu: Zehaztu koaderno bat

note: error message
en: Could not find notebook: %s
eu: Ezin izan da koadernoa topatu: %s

note: error in export command
en: Output location needed for export
eu: Helburuko kokalekua behar da esportatzeko

note: error message for export
en: Output folder exists and not empty, specify "--overwrite" to force export
eu: Helburuko karpeta badago eta ez dago hutsik, zehaztu "--gainidatzi" esportazioa behartzeko

note: error message for export
en: Output file exists, specify "--overwrite" to force export
eu: Helburuko fitxategia badago, zehaztu "--gainidatzi" esportazioa behartzeko

note: error message for export
en: Need output file to export MHTML
eu: Helburuko fitxategia behar da MHTML esportatzeko

note: error message for export
en: Need output folder to export full notebook
eu: Helburuko karpeta behar da koaderno osoa esportatzeko

note: Error explanation
en: Cannot write this file. Probably this is due to the lenght
    of the file name, please try using a name with less
    than 255 characters
eu: Ezin da idatzi fitxategi hau. Seguru aski arrazoia fitxategiaren
    izenaren luzera da, saiatu 255 baino karaktere gutxiagoko
    izen bat erabiltzen

note: error message for filesystem limitations
en: File name too long: %s
eu: Fitxategi izena luzeegia: %s

note: Error explanation
en: Cannot write this file. Probably this is due to the lenght
    of the file path, please try using a folder structure resulting in less
    than 4096 characters
eu: Ezin da fitxategi hau idatzi. Seguru aski fitxategiaren bidearen
    luzera da arrazoia, saiatu 4096 baino karaktere gutxiagoko
    karpeta-bide bat erabiltzen

note: error message for filesystem limitations
en: File path too long: %s
eu: Fitxategiaren bidea luzeegia: %s

note: Title of progressbar dialog
en: Updating index
eu: Aurkibidea eguneratzen

note: message for PageNotFoundError
en: No such page: %s
eu: Ez dago horri hau: %s

note: message for PageNotAllowedError
en: Page not allowed: %s
eu: Baimenik gabeko orria: %s

note: description for PageNotAllowedError
en: This page name cannot be used due to technical limitations of the storage
eu: Orriaren izen hau ezin da erabili biltegiratzearen muga teknikoak direla medio

note: message for PageNotAvailableError
en: Page not available: %s
eu: Orria ez dago erabilgarri: %s

note: description for PageNotAvailableError
en: This page name cannot be used due to a conflicting file in the storage
eu: Orri hau ezin da erabili biltegian dagoen fitxategi gatazkatsua delako

note: message for PageExistsError
en: Page already exists: %s
eu: Orria lehendik ere badago: %s

note: error message for read-only pages
en: Can not modify page: %s
eu: Ezin da %s orria aldatu

note: placeholder for unknown file name
en: <Unknown>
eu: <Ezezaguna>

note: Extended error message while parsing a file, gives file name, line number and words where error occurred
en: Error in %(file)s at line %(line)i near "%(snippet)s"
eu: Errorea %(file)s at line %(line)i near "%(snippet)s"

note: plugin name
en: Arithmetic
eu: Aritmetikoa

note: plugin description
en: This plugin allows you to embed arithmetic calculations in zim.
    It is based on the arithmetic module from
    http://pp.com.mx/python/arithmetic.
eu: Plugin honek zim-en kalkulu aritmetikoak egiteko aukera ematen dizu.
    http://pp.com.mx/python/arithmetic orriaren
    aritmetika moduluan oinarritzen da.

note: menu item
en: _Arithmetic
eu: _Aritmetikoa

note: text in confirmation dialog on deleting a file
en: Are you sure you want to delete the file '%s'?
eu: Ziur zaude '%s' fitxategia ezabatu nahi duzula?

note: menu item to delete file
en: _Delete...
eu: _Ezabatu ...

note: menu item to rename file
en: _Rename...
eu: Aldatu izena...

note: unspecified value for file modification time
en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: label for file type
en: Type
eu: Mota

note: label for file size
en: Size
eu: Tamaina

note: label for file modification date
en: Modified
eu: Aldatua

note: popup menu action on drag-drop of a file
en: _Move Here
eu: _Eraman hona

note: popup menu action on drag-drop of a file
en: _Copy Here
eu: _Kopiatu hemen

note: popup menu action on drag-drop of a file
en: Cancel
eu: Utzi

note: dialog title
en: Rename file
eu: Berrizendatu fitxategia

note: Error message
en: File name should not be blank.
eu: Fitxategiaren izenak ez luke hutsik egon behar.

note: Error message
en: A file with that name already exists.
eu: Badago izen berdineko beste fitxategi bat.

note: Error message
en: File name should not contain path declaration.
eu: Fitxategiaren izenak ez du bide-adierazpena izan behar.

note: plugin name
en: Attachment Browser
eu: Eranskina arakatu

note: plugin description
en: This plugin shows the attachments folder of the current page as an
    icon view at bottom pane.
eu: Plugin honen bidez uneko orriaren eranskinen karpeta
    goiko paneleko ikono bezala ikusiko duzu.

note: option for plugin preferences | preferences option
en: Position in the window
eu: Kokalekua leihoan

note: option for plugin preferences
en: Use thumbnails
eu: Koadro txikiak erabili

note: option for plugin preferences
en: Support thumbnails for SVG
eu: SVGrako koadro txikiak onartu

note: label for attachment browser pane
en: Atta_chments
eu: Erans_kinak

note: placeholder label for sidepane
en: No attachments
eu: Eranskinik ez

note: Label for the statusbar, %i is the number of attachments for the current page
en: %i Atta_chment | %i Atta_chments
eu[0]: Eranskin %i
eu[1]: %i eranskin

note: plugin name
en: BackLinks Pane
eu: Bueltako esteken panela

note: plugin description
en: This plugin adds an extra widget showing a list of pages
    linking to the current page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek uneko orriari lotutako orrien zerrenda
    erakusten duen trepeta gehitzen du.
    
    Hau zim-en plugin propioa da.

note: option for plugin preferences
en: Show BackLink count in title
eu: Erakutsi BackLink kopurua izenburuan

note: option for plugin preferences
en: Show full Page Names
eu: Erakutsi orriaren izen osoa

note: widget label
en: BackLinks
eu: Bueltako estekak

note: placeholder label in sidepane
en: No backlinks
eu: Bueltako estekarik ez

note: Label for the statusbar, %i is the number of BackLinks to the current page
en: %i _BackLink | %i _BackLinks
eu[0]: %i _Bueltako esteka
eu[1]: %i _Bueltako estekak

note: context menu for inserted objects
en: _Edit...
eu: _Editatu...

note: dialog title, %s is the object name like "Equation"
en: Edit %s
eu: Editatu %s

note: button in e.g. equation editor dialog
en: _Preview
eu: _Aurrebista

note: Question prompt when e.g. equation editor encountered an error generating the image to insert
en: An error occurred while generating the image.
    Do you want to save the source text anyway?
eu: Errore bat gertatu da irudia sortzean.
    Nahi duzu hala ere iturburu-testua ikusi?

note: plugin name
en: BookmarksBar
eu: Laster marken barra

note: plugin description
en: 		This plugin provides bar for bookmarks.
eu: 		Plugin honek laster marken barra eskaintzen du.

note: plugin preference
en: Maximum number of bookmarks
eu: Laster-marken gehienezko kopurua

note: preferences option
en: Save bookmarks
eu: Gorde laster-markak

note: preferences option
en: Add new bookmarks to the beginning of the bar
eu: Gehitu laster-marka barraren hasieran

note: menu item bookmark plugin
en: Add Bookmark
eu: Gehitu laster-marka

note: menu item bookmark plugin
en: Bookmarks
eu: Laster-markak

note: button label
en: Add bookmark/Show settings
eu: Gehitu laster-marka/Erakutsi ezarpenak

note: message for bookmark plugin
en: Do you want to delete all bookmarks?
eu: Nahi duzu laster-marka guztiak ezabatzea?

note: menu item for context menu
en: Show full Page Name
eu: Erakutsi orriaren izen osoa

note: button label
en: Set New Name
eu: Ezarri izen berria

note: button label
en: Back to Original Name
eu: Atzera jatorriko izenera

note: menu item
en: Remove
eu: Kendu

note: menu item
en: Remove All
eu: Kendu denak

note: menu item
en: Copy
eu: Kopiatu

note: menu item
en: Paste
eu: Itsatsi

note: menu item
en: Open in New Window
eu: Ireki leiho berrian

note: menu item
en: Set to Current Page
eu: Ezarri uneko orrialdera

note: plugin name
en: Command Palette
eu: Komando-paleta

note: plugin description
en: This plugin opens a search dialog to allow quickly executing menu entries. The search dialog can be opened by pressing the keyboard shortcut Ctrl+Shift+P which can be customized via Zim's key bindings preferences.
eu: Plugin honek bilaketa-koadro bat irekitzen du menu-sarrerak azkar exekutatzeko. Bilaketaren elkarrizketa-koadroa ireki daiteke Ctrl + Maius + P laster-teklak sakatuta eta Zim-en laster-teklen hobespenetan pertsonaliza daiteke.

note: plugin name
en: Insert Diagram
eu: Txertatu grafikoa

note: plugin description
en: This plugin provides a diagram editor for zim based on GraphViz.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek GraphViz-en oinarritutako zim-erako diagrama-editore bat eskaintzen du.
    
    Hau zim-ekin batera hornitzen den oinarrizko plugina da.

note: plugin preference
en: Generate diagrams in SVG format
eu: Sortu diagramak SVG formatuan

note: menu item
en: Diagram
eu: Diagrama

note: plugin name
en: Distraction Free Editing
eu: Distraziorik gabeko edizioa

note: plugin description
en: This plugin adds settings that help using zim
    as a distraction free editor.
eu: Plugin honek zim distraziorik gabeko editore
    moduan erabiltzeko ezarpenak gehitzen ditu.

note: plugin preference
en: Hide menubar in fullscreen mode
eu: Ezkutatu menu-barra pantaila osoko moduan

note: plugin preference
en: Maximum page width
eu: Orriaren gehienezko zabalera

note: plugin preference | preference option for sourceview plugin
en: Border width
eu: Ertzaren zabalera

note: plugin preference
en: Text background color
eu: Testuaren atzeko planoaren kolorea

note: plugin preference
en: Text foreground color
eu: Testuaren aurreko planoaren kolorea

note: plugin name
en: Insert Ditaa
eu: Txertatu Ditaa

note: plugin description
en: This plugin provides a diagram editor for zim based on Ditaa.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honen zim-entzako Ditaa-n oinarritutako diagrama editorea eskaintzen du.
    
    Hau zim-en plugin propioa da.

note: menu item
en: Ascii graph (Ditaa)
eu: Ascii grafikoa (Ditaa)

note: plugin name
en: Insert Equation
eu: Txertatu ekuazioa

note: plugin description
en: This plugin provides an equation editor for zim based on latex.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek zim-entzat latex-en oinarritutako ekuazio editorea eskaintzen du.
    
    Hau zim-en plugin propioa da.

note: plugin preference
en: Use font color for dark theme
eu: Erabili letra kolorea gai ilunetarako

note: plugin preference
en: Font size
eu: Letraren tamaina

note: plugin preference
en: Equation image DPI
eu: Ekuazio-irudia DPI

note: menu item
en: Equation
eu: Ekuazioa

note: plugin name
en: Insert Gnuplot
eu: Txertatu Gnuplot

note: plugin description
en: This plugin provides a plot editor for zim based on Gnuplot.
eu: Plugin honek zim-entzat Gnuplot-en oinarritutako traza editorea eskaintzen du.

note: plugin name
en: Insert GNU R Plot
eu: Txertatu GNU R Plot

note: plugin description
en: This plugin provides a plot editor for zim based on GNU R.
eu: Plugin honen zim-entzat GNU R-en oinarritutako traza editorea eskaintzen du

note: error description
en: The inline calculator plugin was not able
    to evaluate the expression at the cursor.
eu: Lineako kalkulagailua plugina ez da gai izan
    kurtsoreak markatzen duen espresioa kalkulatzeko.

note: plugin name
en: Inline Calculator
eu: Lineako kalkulagailua

note: plugin description
en: This plugin allows you to quickly evaluate simple
    mathematical expressions in zim.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honen bidez azkar ebatsi daitezke 
    zim-eko espresio matematiko sinpleak.
    
    Hau zim-en plugin propioa da.

note: error message
en: Could not parse expression
eu: Ezin izan da espresioa ebatzi

note: menu item
en: Evaluate _Math
eu: Ebaluatu matematika

note: plugin name | Dialog title
en: Insert Symbol
eu: Txertatu sinboloa

note: plugin description
en: This plugin adds the 'Insert Symbol' dialog and allows
    auto-formatting typographic characters.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek 'Txertatu sinboloa' eginbidea gehitzen du
    eta karaktere tipografikoak auto-formateatzeko aukera ematen du.
    
    Hau zim-en plugin propioa da.

note: menu item
en: Sy_mbol...
eu: Si_nboloa...

note: plugin name
en: Journal
eu: Egunkaria

note: plugin description
en: This plugin turns one section of the notebook into a journal
    with a page per day, week or month.
    Also adds a calendar widget to access these pages.
eu: Plugin honek koadernoaren sekzio bat egunkaria bihurtzen du
    eguneko, asteko edo hilabeteko orri banarekin.
    Gainera orri hauek atzitzeko trepeta bat gehitzen du.

note: option value
en: Day
eu: Eguna

note: option value
en: Week
eu: Astea

note: option value
en: Month
eu: Hila

note: option value
en: Year
eu: Urtea

note: preferences option
en: Hide Journal pane if empty
eu: Ezkutatu egunkari-panela hutsa badago

note: input label
en: Section
eu: Sekzioa

note: preferences option, values will be "Day", "Month", ...
en: Use a page for each
eu: Erabili orri bana bakoitzarentzat

note: menu item
en: To_day
eu: _Gaur

note: side pane title
en: _Journal
eu: _Egunkaria

note: plugin name
en: Line Sorter
eu: Lerroen ordenatzailea

note: plugin description
en: This plugin sorts selected lines in alphabetical order.
    If the list is already sorted the order will be reversed
    (A-Z to Z-A). Additional features: move text lines up or down,
    duplicate or remove lines of text.
eu: Plugin honek hautatutako lerroak alfabetikoki ordenatzen ditu.
    Zerrenda lehendik ordenatuta badago ordena alderantzikatzen du.
    (A-Z > Z-A). Funtzionalitate gehigarriak: mugitu testu-lerroak gora edo behera,
    testu-lerroak bikoiztu edo kendu.

note: Error message for linesorter plugin
en: Please select more than one line of text
eu: Hauta ezazu testuko lerro bat baino gehiago

note: menu item
en: _Sort lines
eu: Ordenatu lerroak

note: Menu item
en: _Move Line Up
eu: _Mugitu lerroa gora

note: Menu item
en: _Move Line Down
eu: _Mugitu lerroa behera

note: Menu item
en: _Duplicate Line
eu: _Bikoiztu lerroa

note: Menu item
en: _Remove Line
eu: _Ezabatu lerroa

note: plugin name | menu item
en: Link Map
eu: Esteken mapa

note: plugin description
en: This plugin provides a dialog with a graphical
    representation of the linking structure of the
    notebook. It can be used as a kind of "mind map"
    showing how pages relate.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek sortzen du koadernoaren esteken
    egitura irudikatzen duen koadro bat.
    Orrien harremana erakusten duen
    "ideia-mapa" moduan erabili daiteke.
    
    Hau zim-en plugin propioa da.

note: preferences option
en: Show linkmap button in headerbar
eu: Erakutsi esteka-mapa botoia goiburuko barran

note: preferences option
en: Autozoom to fit map
eu: Zoom automatikoa mapa egokitzeko

note: preferences option
en: Follow main window
eu: Jarraitu leiho nagusia

note: preferences option
en: Always open links in new windows
eu: Ireki beti estekak leiho berrietan

note: plugin name
en: macOS Menubar
eu: macOS menu-barra

note: plugin description
en: This plugin provides a macOS menubar for zim.
eu: Plugin honek zim-erako macOS menu-barra erakusten du.

note: plugin name
en: Page Index
eu: Orrien aurkibidea

note: plugin description
en: This plugin adds the page index pane to the main window.
eu: Plugin honek leiho nagusiari orrien atalen panela gehitzen dio.

note: preferences option
en: Use drag&drop to move pages in the notebook
eu: Arrastatu eta jaregin koadernoko orriak mugitzeko

note: preferences option
en: Automatically expand sections on open page
eu: Zabaldu atala automatikoki orria irekitzean

note: preferences option
en: Automatically collapse sections on close page
eu: Tolestu atalak automatikoki orria ixtean.

note: preferences option
en: Use horizontal scrollbar (may need restart)
eu: Erabili korritze-barra horizontala (berrabiarazi behar da)

note: preferences option
en: Use tooltips
eu: Erabili aholkuak

note: menu item
en: Collapse Page Index
eu: Tolestu orrien aurkibidea

note: menu item
en: Reveal Current Page in Page Index
eu: Erakutsi uneko orria orrien aurkibidean

note: tab label for side pane
en: Inde_x
eu: Aur_kibidea

note: plugin name
en: Path Bar
eu: Bidearen barra

note: plugin description
en: This plugin adds a "path bar" to the top of the window.
    This "path bar" can show the notebook path for the current page,
    recent visited pages or recent edited pages.
eu: Plugin honek "bidea barra" gehitzen du leihoaren goiko aldean.
    "Bidea barra"-k erakutsi dezake uneko orriak koadernoan duen kokalekua,
    duela gutxi bisitatutako orriak edo duela gutxi editatutako orriak.

note: Menu title
en: P_athbar
eu: _Bide-izenaren barra

note: Menu option for View->Pathbar
en: _None
eu: _Bat ere ez

note: Menu option for View->Pathbar
en: _Recent pages
eu: _Azken orriak

note: Menu option for View->Pathbar
en: Recently _Changed pages
eu: Azkena a_ldatutako orriak

note: Menu option for View->Pathbar
en: _History
eu: _Historia

note: Menu option for View->Pathbar
en: _Page Hierarchy
eu: Orriaren hierarkia

note: plugin name
en: Print to Browser
eu: Inprimatu nabigatzailearen bidez

note: plugin description
en: This plugin provides a workaround for the lack of
    printing support in zim. It exports the current page
    to html and opens a browser. Assuming the browser
    does have printing support this will get your
    data to the printer in two steps.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek Zim-en inprimatzeko gaitasun faltarako
    soluzio bat ematen du. Uneko orria html formatura
    esportatu eta nabigatzailean irekitzen du. Suposatzen
    da nabigatzaileak inprimatzeko gaitasuna duela.
    Honen bidez inprimaketa bi urratsetan egiten da.
    
    Hau zim-ekin batera hornitzen den oinarrizko plugina da.

note: menu item
en: _Print to Browser
eu: Inprimatu nabigatzailera

note: menu item
en: _Print
eu: _Inprimatu

note: menu item
en: Print tasklist to browser
eu: Inprimatu zereginen zerrenda nabigatzailean

note: plugin name
en: Quick Note
eu: Ohar azkarra

note: plugin description
en: This plugin adds a dialog to quickly drop some text or clipboard
    content into a zim page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek testua edo arbelaren edukia zim orri batera
    azkar jaregiteko aukera gehitzen du.
    
    Hau zim-en plugin propioa da.

note: menu item
en: Quick Note...
eu: Ohar azkarra...

note: text entry field
en: Page section
eu: Orriaren sekzioa

note: checkbox in Quick Note dialog
en: Create a new page for each note
eu: Sortu orri berria ohar bakoitzarentzat

note: text entry field
en: Title
eu: Titulua

note: Option in quicknote dialog
en: Open _Page
eu: Ireki orria

note: confirm closing quick note dialog
en: Discard note?
eu: Baztertu oharra?

note: plugin name
en: Insert Score
eu: Txertatu puntuazioa

note: plugin description
en: This plugin provides an score editor for zim based on GNU Lilypond.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek zim-entzat GNU Lilypond-en oinarritutako puntuazio editorea eskaintzen du.
    
    Hau zim-ekin batera hornitzen den  oinarrizko plugina da.

note: plugin preference
en: Common include header
eu: Izenburua barne

note: plugin preference
en: Common include footer
eu: Orri-oina barne

note: menu item
en: Musical Score
eu: Partitura

note: plugin name | dialog title
en: Insert Screenshot
eu: Txertatu pantaila argazkia

note: plugin description
en: This plugin  allows taking a screenshot and directly insert it
    in a zim page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek pantaila argazkia egin eta
    zim orrian txertatzen du.
    
    Hau zim-en plugin propioa da.

note: plugin preference
en: Screenshot Command
eu: Pantaila argazkiaren agindua

note: menu item for insert screenshot plugin
en: _Screenshot...
eu: _Pantaila-argazkia...

note: option in 'insert screenshot' dialog
en: Capture whole screen
eu: Kapturatu pantaila osoa

note: option in 'insert screenshot' dialog
en: Select window or region
eu: Hautatu leihoa edo area

note: input in 'insert screenshot' dialog
en: Delay
eu: Atzerapena

note: label behind timer
en: seconds
eu: segundu

note: Error message in "insert screenshot" dialog, %s will be replaced by application name
en: Some error occurred while running "%s"
eu: Erroreren bat gertatu da "%s" exekutatzean

note: plugin name
en: Insert Sequence Diagram
eu: Txertatu sekuentzien diagrama

note: plugin description
en: This plugin provides a sequence diagram editor for zim based on seqdiag.
    It allows easy editing of sequence diagrams.
eu: Plugin honek zim-entzat seqdiag-en oinarritutako diagrama editorea eskaintzen du.
    Sekuentzien diagramak erraz editatzeko aukera ematen du.

note: menu item
en: Sequence Diagram
eu: Sekuentzien diagrama

note: plugin name
en: Source View
eu: Iturburua ikusi

note: plugin description
en: This plugin allows inserting 'Code Blocks' in the page. These will be
    shown as embedded widgets with syntax highlighting, line numbers etc.
eu: Plugin honek aukera ematen du orrian "Kode blokeak" txertatzeko. Bloke
    hauek bistaratuko dira kapsulatutako trepetak bezala sintaxia nabarmendua, lerro zenbakiak, eta abar.

note: option value
en: Never wrap lines
eu: Ez bildu lerroak inoiz

note: option value
en: Try wrap at word boundaries or character
eu: Saiatu hitzen mugetan edo karakterean biltzen

note: option value
en: Always wrap at character
eu: Bildu beti karakterea

note: option value
en: Always wrap at word boundaries
eu: Bildu beti hitzen mugetan

note: preference option for sourceview plugin
en: Auto indenting
eu: Koska automatikoa

note: preference option for sourceview plugin
en: Smart Home key
eu: Abio-tekla adimendua

note: preference option for sourceview plugin
en: Highlight current line
eu: Nabarmendu uneko lerroa

note: preference option for sourceview plugin
en: Show right margin
eu: Erakutsi eskuineko margina

note: preference option for sourceview plugin
en: Right margin position
eu: Eskuineko marginaren posizioa

note: preference option for sourceview plugin
en: Tab width
eu: Tabulazioaren zabalera

note: preference option for sourceview plugin
en: Text wrap mode
eu: Testua biltzeko modua

note: preference option for sourceview plugin
en: Theme
eu: Gaia

note: menu item
en: Code Block
eu: Kode blokea

note: preference option for sourceview plugin
en: Show Line Numbers
eu: Erakutsi lerro zenbakiak

note: input label
en: Syntax
eu: Sintaxia

note: dialog title
en: Insert Code Block
eu: Txertatu kode blokea

note: input checkbox
en: Display line numbers
eu: Bistaratu lerroen zenbakiak

note: plugin name
en: Spell Checker
eu: Ortografia zuzentzailea

note: menu item
en: Check _spelling
eu: Zuzenketa ortografikoa

note: error message
en: Could not load spell checking
eu: Ezin izan da kargatu zuzentzaile ortografikoa

note: error message explanation
en: This could mean you don't have the proper
    dictionaries installed
eu: Agian ez dauzkazu instalatuta
    dagozkion hiztegiak

note: alignment option
en: Center
eu: Erdian

note: alignment option
en: Unspecified
eu: Zehaztu gabea

note: plugin name
en: Table Editor
eu: Taula-editorea

note: plugin description
en: With this plugin you can embed a 'Table' into the wiki page. Tables will be shown as GTK TreeView widgets.
    Exporting them to various formats (i.e. HTML/LaTeX) completes the feature set.
eu: Plugin honen bidez taula bat txerta dezakezu wiki orrian. Taulak GTK TreeView trepeta moduan erakutsiko da.
    Taula hainbat formatutan (e.b. HTML/LaTeX) esportatzeko aukerak osatzen du plugin honen gaitasuna.

note: option value
en: with lines
eu: lerroekin

note: option value
en: no grid lines
eu: Saretako marrarik gabe

note: option value
en: horizontal lines
eu: lerro horizontalak

note: option value
en: vertical lines
eu: marra bertikalak

note: preference description
en: Show helper toolbar
eu: Erakutsi laguntzako trenen barra

note: preference description
en: Grid lines
eu: Saretako marrak

note: menu item
en: Table
eu: Taula

note: tooltip on mouse hover | menu item
en: Add row
eu: Gehitu lerroa

note: tooltip on mouse hover
en: Remove row
eu: Kendu lerroa

note: tooltip on mouse hover | menu item
en: Clone row
eu: Klonatu lerroa

note: tooltip on mouse hover | menu item
en: Row up
eu: Igo lerroa

note: tooltip on mouse hover | menu item
en: Row down
eu: Jaitsi lerroa

note: tooltip on mouse hover | menu item
en: Change columns
eu: Aldatu zutabeak

note: tooltip on mouse hover
en: Open help
eu: Ireki laguntza

note: menu item
en: Delete row
eu: Errenkada Ezabatu

note: menu item
en: Open cell content link
eu: Ireki gelazkako edukiaren esteka

note: Popup dialog
en: The table must consist of at least on row!
     No deletion done.
eu: Taulak gutxienez errenkada bat izan behar du!
     Ezabaketa ez da gauzatu.

note: Popup dialog
en: Please select a row, before you push the button.
eu: Hautatu errenkada bat botoia sakatu aurretik.

note: Dialog title
en: Insert Table
eu: Txertatu taula

note: Dialog title
en: Edit Table
eu: Editatu taula

note: Description of "Table-Insert" Dialog
en: Managing table columns
eu: Taularen zutabeak kudeatu

note: Initial data for column title in table
en: Column 1
eu: 1. zutabea

note: table header
en: Auto
    Wrap
eu: Automatikoki
    egokitu

note: table header
en: Align
eu: Lerrokatu

note: hoover tooltip
en: Add column
eu: Gehitu zutabea

note: hoover tooltip
en: Remove column
eu: Kendu zutabea

note: hoover tooltip
en: Move column ahead
eu: Mugitu zutabea aurrera

note: hoover tooltip
en: Move column backward
eu: Mugitu zutabea atzera

note: popup dialog
en: A table needs to have at least one column.
eu: Taulak gutxienez zutabe bat izan behar du.

note: plugin name
en: Table of Contents
eu: Edukien aurkibidea

note: plugin description
en: This plugin adds an extra widget showing a table of
    contents for the current page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek edukien aurkibidea erakusten duen
    trepeta gehitzen dio uneko orriari.
    
    Hau zim-en plugin propioa da.

note: option for plugin preferences
en: Show ToC as floating widget instead of in sidepane
eu: Erakutsi atalak alboko paneleko trepeta mugikorrean

note: option for plugin preferences
en: Show the page title heading in the ToC
eu: Erakutsi orriaren izenburua aurkibidean

note: option for plugin preferences
en: Include horizontal lines in the ToC
eu: Sartu lerro horizontalak aurkibidean

note: option for plugin preferences
en: Set ToC fontsize
eu: Ezarri aurkibidearen letra tamaina

note: action to lower level of heading in the text
en: Demote
eu: Jaitsi maila

note: action to raise level of heading in the text
en: Promote
eu: Igo maila

note: widget label
en: T_oC
eu: Aurkibidea

note: small label above Table Of Contents
en: ToC
eu: Edukien aurkibidea

note: plugin name | header in selection drop down
en: Tags
eu: Etiketak

note: plugin description
en: This plugin provides a page index filtered by means of selecting tags in a cloud.
eu: Plugin honek hautatutako etiketen arabera iragazitako orrien indizea hodei batean eskaintzen du.

note: title for sidepane tab
en: T_ags
eu: Etiket_ak

note: menu option
en: Show full page name
eu: Erakutsi orriaren izen osoa

note: menu option
en: Sort pages by tags
eu: Ordenatu orriak etiketen arabera

note: Context menu item for tag cloud
en: Sort alphabetically
eu: Ordenatu alfabetikoki

note: list with tasks
en: All Tasks
eu: Zeregin guztiak

note: list with tasks
en: Active
eu: Aktiboa

note: list with tasks (GTD style category)
en: Inbox
eu: Sarrera-ontzia

note: list with tasks (GTD style category)
en: Next Actions
eu: Hurrengo ekintzak

note: list with tasks (GTD style category)
en: Projects
eu: Proiektuak

note: list with tasks (GTD style category)
en: Waiting
eu: Zain

note: placeholder label for sidepane
en: No tasks
eu: Zereginik ez

note: tooltip
en: Show tasklist window
eu: Erakutsi zereginen zerrendaren leihoa

note: label for filtering/searching tasks
en: Filter tasks
eu: Iragazi zereginak

note: tab label for side pane
en: Tas_ks
eu: Zeregin_ak

note: Window title for tasklist
en: Tasks
eu: Zereginak

note: number of tasks shown in tasklist window
en: %s shown
eu: %s erakusten da

note: selection menu option
en: Show open tasks
eu: Erakutsi zeregin irekiak

note: selection menu option
en: Show closed tasks
eu: Erakutsi burututako zereginak

note: selection menu option
en: Show cancelled tasks
eu: Erakutsi utzitako zereginak

note: selection menu option
en: Show migrated tasks
eu: Erakutsi migratutako zereginak

note: selection menu option
en: Show trans-migrated tasks
eu: Erakutsi trans-migratutako zereginak

note: Header for list selection in tasklist window
en: Lists
eu: Zerrendak

note: selection of tasks without tags
en: Untagged
eu: Etiketa kenduta

note: header in selection drop down
en: Labels
eu: Etiketak

note: Column header Task List dialog
en: Task
eu: Zeregina

note: Column header Task List dialog | due date for task
en: Due
eu: Epemuga

note: Column header Task List dialog | start date for task
en: Start
eu: Hasi

note: plugin name | menu item
en: Task List
eu: Zereginen zerrenda

note: plugin description
en: This plugin adds a dialog showing all open tasks in
    this notebook. Open tasks can be either open checkboxes
    or items marked with tags like "TODO" or "FIXME".
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek koadernoan irekitako zereginen zerrenda gehitzen du.
    Zereginak ireki daitezke kontrol laukien bidez edo "TODO" zein "FIXME" 
    etiketen bidez.
    
    Hau zim-en plugin propioa da.

note: preferences option
en: Show tasklist button in headerbar
eu: Erakutsi zereginen zerrendaren botoia goiburuko barran

note: preferences option - "GTD" means "Getting Things Done" methodology
en: Show "GTD-style" inbox & next actions lists
eu: Erakutsi "GTD estiloko" sarrera-ontzia eta hurrengo ekintzen zerrendak

note: preferences option
en: Show tasklist in sidepane
eu: Erakutsi zereginen zerrenda alboko panelean

note: preferences option
en: Show due date in sidepane
eu: Erakutsi epemuga alboko panelean

note: preferences option
en: Show start date in sidepane
eu: Erakutsi hasiera-data alboko panelean

note: preferences option
en: Show page column in the sidepane
eu: Erakutsi orriaren zutabea alboko panelean

note: label for plugin preferences dialog
en: Consider all checkboxes as tasks
eu: Hartu kontrol-lauki guztiak zeregin moduan

note: label for plugin preferences dialog - labels are e.g. "FIXME", "TODO"
en: Labels marking tasks
eu: Zereginak markatzeko etiketak

note: label for plugin preferences dialog - labels are e.g. "Waiting", "Planned"
en: Labels for "waiting" tasks
eu: "Zain" dauden zereginen etiketak

note: label for plugin preferences dialog - tags are e.g. "@waiting", "@planned"
en: Tags for "waiting" tasks
eu: "Zain" dauden zereginen etiketak

note: label for preference with multiple options
en: Use date from journal pages
eu: Erabili egunkari-orrien datak

note: choice for "Use date from journal pages"
en: do not use
eu: ez erabili

note: choice for "Use date from journal pages"
en: as start date for tasks
eu: zereginaren hasierak data moduan

note: choice for "Use date from journal pages"
en: as due date for tasks
eu: zereginaren epemuga eguna moduan

note: Notebook sections to search for tasks - default is the whole tree (empty string means everything)
en: Section(s) to index
eu: Indexatu beharreko atala(k)

note: Notebook sections to exclude when searching for tasks - default is none
en: Section(s) to ignore
eu: Baztertu beharreko sekzioa(k)

note: label for plugin preferences dialog
en: Show page names in selection pane
eu: Erakutsi orrien izenak hautapen panelean

note: label for plugin preferences dialog
en: Don't count Saturday and Sunday as working days
eu: Ez zenbatu larunbata eta igandea lanegun gisa

note: toolbar style
en: Icons
eu: Ikonoak

note: toolbar style
en: Icons & Text
eu: Ikonoak eta testua

note: toolbar style
en: Icons & Text horizontal
eu: Ikonoak eta testua horizontalean

note: Toolbar size small
en: Small
eu: Txikia

note: Toolbar size large
en: Large
eu: Handia

note: plugin name
en: Tool Bar
eu: Tresna barra

note: plugin description
en: This plugin allows to customize the toolbar in the main window.
eu: Plugin honek leiho nagusiko tresna-barra pertsonalizatzeko aukera ematen du.

note: option for plugin preferences
en: Show toolbar
eu: Erakutsi tresna-barra

note: option for plugin preferences
en: Include formatting tools in toolbar
eu: Sartu formateatzeko tresnak tresna-barran

note: option for plugin preferences
en: Toolbar style
eu: Tresna-barraren estiloa

note: option for plugin preferences
en: Toolbar size
eu: Tresna-barraren tamaina

note: plugin name
en: Tray Icon
eu: Erretiluko ikonoa

note: plugin description
en: This plugin adds a tray icon for quick access.
    
    This plugin depends on Gtk+ version 2.10 or newer.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek sistemaren erretiluan ikono bat gehitzen du aplikazioa azkar irekitzeko.
    
    Plugin honek Gtk+ 2.10 bertsioa edo berriagoa behar du.
    
    Hau zim-ekin batera hornitzen den oinarrizko plugina da.

note: preferences option
en: Classic trayicon,
    do not use new style status icon on Ubuntu
eu: Erretiluko ikono klasikoa,
    ez erabili estilo berriko ikonorik Ubuntun

note: menu item in tray icon menu
en: _Quick Note...
eu: Ohar azkarra...

note: menu item in tray icon menu
en: _Other...
eu: _Besteak...

note: menu item in tray icon menu
en: Notebooks
eu: Koadernoak

note: tooltip for tray icon | short description of zim
en: Zim Desktop Wiki
eu: Zim Mahaigaineko Wikia

note: plugin name
en: Version Control
eu: Bertsio-kontrola

note: plugin description
en: This plugin adds version control for notebooks.
    
    This plugin supports the Bazaar, Git and Mercurial version control systems.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
eu: Plugin honek koadernorako bertsio kontrola gehitzen du.
    
    Plugin honek Bazaar, Git eta Mercurial bertsio kontrolak onartzen ditu.
    
    Hau zim-ekin batera hornitzen den oinarrizko plugina da.

note: Label for plugin preference
en: Autosave version when the notebook is closed
eu: Gorde bertsioa automatikoki koadernoa ixtean

note: Label for plugin preference
en: Autosave version on regular intervals
eu: Gorde automatikoki bertsioa maiztasun erregularrarekin

note: Label for plugin preference
en: Autosave interval in minutes
eu: Gordetze automatikoaren tartea minututan

note: default version comment for auto-saved versions
en: Automatically saved version from zim
eu: Zim-entzat bertsioa automatikoki gordea

note: menu item
en: S_ave Version...
eu: Gorde bertsioa...

note: menu item
en: _Versions...
eu: _Bertsioak...

note: verbose error description
en: There are no changes in this notebook since the last version that was saved
eu: Azkeneko bertsioa gorde zenetik ez da aldaketarik egon koaderno honetan

note: Short error descriotion
en: No changes since last version
eu: Aldaketarik ez azkeneko bertsiotik

note: option value
en: Fossil
eu: Fosila

note: Question dialog
en: Enable Version Control?
eu: Gaitu bertsioen kontrola?

note: Detailed question
en: Version control is currently not enabled for this notebook.
    Do you want to enable it?
eu: Une honetan bertsioen kontrola ez dago gaituta koaderno honetan.
    Gaitu nahi duzu?

note: option to chose versioncontrol backend
en: Backend
eu: Motorra

note: dialog title
en: Save Version
eu: Gorde bertsioa

note: Dialog text
en: Please enter a comment for this version
eu: Iruzkindu bertsioa

note: default version comment in the "save version" dialog
en: Saved version from zim
eu: Bertsioa gordeta zim-entzat

note: dialog title
en: Versions
eu: Bertsioak

note: Option in versions dialog to show version for single page
en: _Page
eu: _Orria

note: Button label
en: View _Annotated
eu: Ikusi oharra

note: Help text in versions dialog
en: Select a version to see changes between that version and the current
    state. Or select multiple versions to see changes between those versions.
eu: Aukeratu bertsio bat ikusteko bertsio horren eta uneko bertsioaren arteko aldaketak.
    Edo hautatu hainbat bertsio horien arteko aldaketak ikusteko.

note: version details
en: Comment
eu: Iruzkina

note: Button label
en: _Restore Version
eu: Leheneratu bertsioa

note: button in versions dialog for diff
en: Show _Changes
eu: Erakutsi aldaketak

note: button in versions dialog for side by side comparison
en: _Side by Side
eu: _Alboz albo

note: dialog title
en: Annotated Page Source
eu: Oharraren orriaren jatorria

note: Confirmation question
en: Restore page to saved version?
eu: Leheneratu orria gordetako bertsiora?

note: Detailed question, "%(page)s" is replaced by the page, "%(version)s" by the version id
en: Do you want to restore page: %(page)s
    to saved version: %(version)s ?
    
    All changes since the last saved version will be lost !
eu: Leheneratu nahi duzu orria: %(page)s
    gordetako bertsiora: %(version)s ?
    
    Gordetako azken bertsioaren ondorengo aldaketa guztiak galduko dira!

note: dialog title
en: Changes
eu: Aldaketak

note: Column header versions dialog
en: Rev
eu: Berrik.

note: plugin name
en: Log events with Zeitgeist
eu: Egin aldaketen egunkaria Zeitgeist-en bidez

note: plugin description
en: Pushes events to the Zeitgeist daemon.
eu: Gertaerak Zeitgeist daemonera bultzatzen ditu.

note: label for how zim pages show up in the recent files menu, %s is the page name
en: Wiki page: %s
eu: Wiki orria: %s

en: Created
eu: Sortze-data

en: Prev
eu: Aur.

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Backlinks:
eu: Bueltako estekak:

en: Attachments:
eu: Eranskinak:
