zim - en to gl translation catalogue (392 entries)

note: Error message when external application failed, %s is the command
en: Failed to run application: %s
gl: Houbo un erro ó executar a aplicación: %s

note: Error message when external application failed, %(cmd)s is the command, %(code)i the exit code
en: %(cmd)s
    returned non-zero exit status %(code)i
gl: O comando:
    %(cmd)s
    devolveu un código de saída distinto de cero: %(code)i

note: error when application failed to start
en: Failed running: %s
gl: Erro executandose: %s

note: label for default webbrowser | label for default application
en: Default
gl: Predeterminado

note: Translate to "calendar:week_start:0" if you want Sunday to be the first day of the week or to "calendar:week_start:1" if you want Monday to be the first day of the week
en: calendar:week_start:0
gl: calendar:week_start:1

note: generic error dialog
en: Looks like you found a bug
gl: Seica atopou un fallo

note: message for FileUnicodeError (%s is the file name)
en: Could not read: %s
gl: Non foi posible ler: %s

note: message for FileUnicodeError
en: This usually means the file contains invalid characters
gl: Esto habitualmente significa que o ficheiro contén caracteres inválidos

note: label for detailed error | section for version details in "save version" dialog
en: Details
gl: Detalles

note: Error message
en: File is not writable: %s
gl: No se pode escribir o arquivo: %s

note: error message
en: File changed on disk: %s
gl: %s arquivos cambiados

note: Heading in a question dialog for creating a folder
en: Create folder?
gl: ¿Crear o cartafol?

note: Text in a question dialog for creating a folder, %s will be the folder base name
en: The folder "%s" does not yet exist.
    Do you want to create it now?
gl: O cartafol "%s" aínda non existe.
    Quere creala?

note: error when external application fails
en: Could not open: %s
gl: Non foi posible lanzar a aplicación: %s

note: main text for dialog for editing external files
en: Editing file: %s
gl: Editando ficheiro: %s

note: description for dialog for editing external files
en: You are editing a file in an external application. You can close this dialog when you are done
gl: Está editando un ficheiro cunha aplicación externa. Pode pechar esta xanela cando remate.

note: label to customize 'open with' menu
en: Customize...
gl: Personalizar…

note: message when no applications in "Open With" menu
en: No Applications Found
gl: Non se atoparon aplicacións

note: menu item to open a file with an application, %s is the app name
en: Open with "%s"
gl: Abrir con "%s"

note: Text in the 'custom command' dialog, "%s" will be URL scheme like "http://" or "ssh://"
en: Configure an application to open "%s" links
gl: Seleccione un aplicativo para abrir as ligazóns "%s"

note: Text in the 'custom command' dialog, "%s" will be mimetype like "text/plain"
en: Configure an application to open files
    of type "%s"
gl: Seleccione unha aplicación para abrir os arquivos
    do tipo "%s"

note: Dialog title
en: Configure Applications
gl: Configurar aplicacións

note: Button for adding a new application to the 'open with' menu | Dialog title
en: Add Application
gl: Engadir aplicación

note: Label for default application handler
en: System Default
gl: Predeterminado do sistema

note: Field in 'custom command' dialog | Input in "Edit Custom Tool" dialog | input field in 'Add Notebook' dialog | input for new file name | Heading in plugins tab of preferences dialog | label for properties dialog | Input label for the new name when copying a template | Input label in the 'rename page
en: Name
gl: Nome

note: Field in 'custom command' dialog | Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Command
gl: Orde

note: Field in 'custom command' dialog
en: Make default application
gl: Facer aplicación por defecto

note: Dialog title
en: Custom Tools
gl: Ferramentas personalizadas

note: help text in "Custom Tools" dialog
en: You can configure custom tools that will appear
    in the tool menu and in the tool bar or context menus.
gl: Pode engadir ferramentas personalizadas que aparecerán
    no menú e barra de ferramentas, ou no menú de contexto.

note: Dialog title
en: Edit Custom Tool
gl: Editar a ferramenta personalizada

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog | Heading in plugins tab of preferences dialog
en: Description
gl: Descripción

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog | label for properties dialog
en: Icon
gl: Icona

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Command does not modify data
gl: O comando non modifica os datos

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Show in the toolbar
gl: Amosar na barra de ferramentas

note: dialog title
en: Export
gl: Exportar

note: Title for progressbar window
en: Exporting notebook
gl: Exportando caderno

note: message heading
en: Folder exists: %s
gl: O cartafol xa existe: %s

note: detailed message, answers are Yes and No
en: Folder already exists and has content, exporting to this folder may overwrite existing files. Do you want to continue?
gl: O cartafol xa existe e non está baleiro: exportar a este cartafol pode sobreescribir os ficheiros existentes. ¿Quere continuar?

note: message heading
en: File exists
gl: O ficheiro xa existe

note: detailed message, answers are Yes and No
en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it?
gl: Este ficheiro xa existe.
    ¿Desexa escribir por enriba?

note: title of step in export dialog
en: Select the pages to export
gl: Seleccione as páxinas a exportar

note: Option in export dialog to export complete notebook | Option in versions dialog to show version for complete notebook
en: Complete _notebook
gl: Caderno _completo

note: Option in export dialog to export selection
en: Single _page
gl: Só unha _páxina

note: Input field in export dialog | label in word count dialog | Column header | Column header search dialog | header in selection drop down | Column header Task List dialog | page label
en: Page
gl: Páxina

note: title of step in export dialog
en: Select the export format
gl: Seleccione o formato de exportación

note: Option in drop down menu to specify another file
en: Other...
gl: Outro...

note: Input label in the export dialog | label in "insert date" dialog
en: Format
gl: Formato

note: Input label in the export dialog | Field in web server gui for webpage template
en: Template
gl: Modelo

note: radio option in export dialog
en: Link files under document root with full file path
gl: Enlazar ficheiros baixo o raíz de documentos coa ruta completa

note: radio option in export dialog
en: Map document root to URL
gl: Mapear o raíz de documentos cunha URL

note: title of step in export dialog
en: Select the output file or folder
gl: Seleccione o ficheiro ou cartafol de saída

note: Label for folder selection in export dialog
en: Output folder
gl: Cartafol de saída

note: Label for setting a name for the index of exported pages
en: Index page
gl: Páxina de índice

note: Label for file selection in export dialog
en: Output file
gl: Ficheiro de saída

note: button in export dialog | button in e.g. equation editor dialog
en: View _Log
gl: Ver _rexistro

note: Menu title
en: _File
gl: _Ficheiro

note: Menu title | Button label
en: _Edit
gl: _Editar

note: Menu title | button label
en: _View
gl: _Ver

note: Menu title | Button label
en: _Insert
gl: _Inserir

note: Menu title | input label | Menu item
en: _Search
gl: _Buscar

note: Menu title
en: For_mat
gl: For_mato

note: Menu title
en: _Tools
gl: _Ferramentas

note: Menu title
en: _Go
gl: _Ir

note: Menu title | Button label
en: _Help
gl: _Axuda

note: Option in the preferences dialog
en: Always use last cursor position when opening a page
gl: Lembrar a última posición do cursor cando se abra unha páxina

note: Menu item
en: _Fullscreen
gl: _Pantalla Completa

note: Menu item
en: _Side Panes
gl: Paneis laterais

note: Menu item | Button label
en: _Close
gl: _Pechar

note: page status for title bar
en: readonly
gl: Só lectura

note: Menu item
en: _Jump To...
gl: Sal_tar a ...

note: Menu item | Button label
en: _Back
gl: _Atrás

note: Menu item | Button label
en: _Forward
gl: _Adiante

note: Menu item
en: _Parent
gl: _Pai

note: Menu item
en: _Child
gl: _Inferior

note: Menu item
en: _Home
gl: _Inicio

note: Dialog title
en: Jump to
gl: Ir a

note: Label for page input
en: Jump to Page
gl: Ir a Páxina

note: Column heading in 'open notebook' dialog | Field in web server gui | Field to select Notebook from drop down list
en: Notebook
gl: Caderno de Notas

note: dialog title
en: Open Notebook
gl: Abrir caderno

note: Input label in 'open notebook' dialog
en: Default notebook
gl: Caderno de notas predeterminado

note: Dialog window title
en: Add Notebook
gl: Engadir caderno

note: Label in Add Notebook dialog
en: Please select a name and a folder for the notebook.
gl: Por favor, escolla un nome e un cartafol para o caderno.

note: input field in 'Add Notebook' dialog
en: Folder
gl: Cartafol

note: Dialog title
en: Insert Date and Time
gl: _Insertar data e hora

note: label in "insert date" dialog | Column header versions dialog
en: Date
gl: Data

note: check box in InsertDate dialog
en: _Link to date
gl: _Ligar á data

note: Dialog title
en: Insert Image
gl: Inserir unha imaxe

note: checkbox in the "Insert Image" dialog
en: Attach image first
gl: Adxuntar a imaxe primeiro

note: Error message when trying to insert a not supported file as image
en: File type not supported: %s
gl: Tipo de ficheiro non soportado: %s

note: Dialog title
en: Attach File
gl: Adxuntar ficheiro

note: Error dialog - %s is the full page name
en: Page "%s" does not have a folder for attachments
gl: A páxina "%s" non ten unha carpeta de adxuntos

note: Dialog title
en: File Exists
gl: O ficheiro xa existe

note: Dialog text in 'new filename' dialog
en: A file with the name <b>"%s"</b> already exists.
    You can use another name or overwrite the existing file.
gl: Xa existe un un ficheiro co nome <b>"%s"</b>.
    Pode usar outro nome ou sobreescribir o ficheiro existente.

note: Input label
en: Filename
gl: Nome de ficheiro

note: Button label
en: _Browse
gl: _Explorar

note: Button label
en: Overwrite
gl: Sobrescribir

note: Dialog title
en: Edit Image
gl: Editar imaxe

note: Input in 'edit image' dialog | Input label for the section to move a page to
en: Location
gl: Ubicación

note: Input in 'edit image' dialog | Input in 'insert link' dialog
en: Link to
gl: Enlazar a

note: Input in 'edit image' dialog
en: Width
gl: Anchura

note: Input in 'edit image' dialog
en: Height
gl: Altura

note: Button in 'edit image' dialog
en: _Reset Size
gl: _Restaurar tamaño

note: Dialog title
en: Insert Text From File
gl: Insertar texto desde un ficheiro

note: Dialog title
en: Edit Link
gl: Editar a ligazón

note: Dialog title
en: Insert Link
gl: Inserir unha ligazón

note: Dialog button
en: _Link
gl: _Ligazón

note: Input in 'insert link' dialog | toolbar style
en: Text
gl: Texto

note: Dialog title
en: Word Count
gl: Contador de palabras

note: label in word count dialog
en: Paragraph
gl: Parágrafo

note: label in word count dialog
en: Selection
gl: Selección

note: label in word count dialog
en: Words
gl: Palabras

note: label in word count dialog
en: Lines
gl: Liñas

note: label in word count dialog
en: Characters
gl: Caracteres

note: Dialog title
en: Move Text to Other Page
gl: Mover o Texto a Outra Páxina

note: Button label
en: _Move
gl: _Mover

note: Input in 'move text' dialog
en: Move text to
gl: Mover o texto a

note: Input in 'move text' dialog
en: Leave link to new page
gl: Deixar ligazón á nova páxina

note: Input in 'move text' dialog
en: Open new page
gl: Abir unha nova páxina

note: Dialog title
en: New File
gl: Ficheiro novo

note: button in find bar and find & replace dialog
en: _Next
gl: _Seguinte

note: button in find bar and find & replace dialog
en: _Previous
gl: _Anterior

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: Match _case
gl: _Distinguir maiúsculas/minúsculas

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: Whole _word
gl: Palabras _enteiras

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: _Regular expression
gl: Expresión _regular

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: _Highlight
gl: Resaltado

note: label for input in find bar on bottom of page
en: Find
gl: Buscar

note: Dialog title
en: Find and Replace
gl: Buscar e substituír

note: input label in find & replace dialog
en: Find what
gl: Palabras a atopar

note: input label in find & replace dialog
en: Replace with
gl: Substituír por

note: Button in search & replace dialog
en: _Replace
gl: _Substituír

note: Button in search & replace dialog
en: Replace _All
gl: Substituír _todo

note: Menu title
en: New _Attachment
gl: Novo _Adxunto

note: option in preferences dialog
en: Use the <Enter> key to follow links
    (If disabled you can still use <Alt><Enter>)
gl: Use a tecla <Enter> para seguir ligazóns
    (se está deshabilitado, sempre pode usar <Alt><Enter>)

note: option in preferences dialog
en: Show the cursor also for pages that can not be edited
gl: Amosar o cursor tamén nas páxinas que non poden ser editadas

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn "CamelCase" words into links
gl: Convertir automáticamente as palabras "CamelCase" en ligazóns

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn file paths into links
gl: Convertir automáticamente as rutas a ficheiros en ligazóns

note: option in preferences dialog
en: Automatically select the current word when you apply formatting
gl: Seleccionar automáticamente a palabra actual cando se aplique un formato

note: option in preferences dialog
en: Unindent on <BackSpace>
    (If disabled you can still use <Shift><Tab>)
gl: Eliminar indentación con <Backspace>
    (se está deshabilitado, sempre pode usar <Shift><Tab>)

note: option in preferences dialog
en: Reformat wiki markup on the fly
gl: Aplicar o formato wiki a medida que se escribe

note: option in preferences dialog
en: Default format for copying text to the clipboard
gl: Formato por defecto para o texto copiado ó portapapeis

note: option in preferences dialog
en: Folder with templates for attachment files
gl: Carpeta con modelos para ficheiros adxuntos

note: Heading of error dialog
en: Could not save page: %s
gl: Non foi posible gardar a páxina: %s

note: text in error dialog when saving page failed
en: To continue you can save a copy of this page or discard
    any changes. If you save a copy changes will be also
    discarded, but you can restore the copy later.
gl: Para continuar pode gardar unha copia desta páxina ou
    rexeitar as modificacións. Se garda unha copia, 
    as modificacións tamén serán rexeitadas, pero pode restaurala máis tarde.

note: Button in error dialog
en: _Discard Changes
gl: _Rexeitar as modificacións

note: Button in error dialog
en: _Save Copy
gl: _Gardar unha copia

note: Menu item
en: Heading _1
gl: Cabeceira _1

note: Menu item
en: Heading _2
gl: Cabeceira _2

note: Menu item
en: Heading _3
gl: Cabeceira _3

note: Menu item
en: Heading _4
gl: Cabeceira _4

note: Menu item
en: Heading _5
gl: Cabeceira _5

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Strong
gl: _Negrita

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Emphasis
gl: _Énfase

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Mark
gl: _Marcar

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Strike
gl: _Tachar

note: Menu item
en: _Subscript
gl: _Subíndice

note: Menu item
en: _Superscript
gl: Su_períndice

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Verbatim
gl: Texto _sen formato

note: error when unknown interwiki link is clicked
en: No such wiki defined: %s
gl: Non está definido tal wiki: %s

note: menu item for context menu of editor
en: Copy _As...
gl: Copiar _Como...

note: Context menu item for pageview to move selected text to new/other page | Menu item
en: Move Selected Text...
gl: Mover Texto Seleccionado

note: Menu item
en: _Remove Link
gl: _Eliminar a Ligazón

note: menu item in context menu for image
en: _Edit Properties
gl: _Editar propiedades

note: menu item in context menu
en: _Edit Link
gl: _Editar ligazón

note: context menu item
en: Copy _Link
gl: Copiar a _ligazón

note: context menu item
en: Copy Email Address
gl: Copiar o enderezo de correo-e

note: menu item to open containing folder of files
en: Open Folder
gl: Abrir cartafol

note: menu item for sub menu with applications | menu item
en: Open With...
gl: Abrir con...

note: menu item to open a link | Menu item | menu item
en: Open in New _Window
gl: Abrir nunha _xanela nova

note: menu item to open a link or file | Button label | menu item to open file or folder
en: _Open
gl: _Abrir

note: Menu item | Button label | button label
en: _Save
gl: _Gardar

note: Menu item
en: _Reload
gl: A_ctualizar

note: Menu item
en: _Undo
gl: _Desfacer

note: Menu item
en: _Redo
gl: _Refacer

note: Menu item
en: Cu_t
gl: Cor_tar

note: Menu item | Button label | menu label
en: _Copy
gl: _Copiar

note: Menu item
en: _Paste
gl: _Pegar

note: Menu item
en: _Delete
gl: _Eliminar

note: Menu item
en: _Edit Link or Object...
gl: _Editar ligazón ou obxecto

note: Menu item
en: _Image...
gl: _Imaxe

note: Menu item | Menu item,
en: Bulle_t List
gl: Lista de _puntos

note: Menu item | Menu item,
en: _Numbered List
gl: Lista _Numerada

note: Menu item | Menu item,
en: Checkbo_x List
gl: Lista de _caixas de verificación

note: Menu item
en: Text From _File...
gl: Texto desde _ficheiro

note: Menu item
en: _Link...
gl: _Ligazón…

note: message when no file templates are found in ~/Templates
en: No templates installed
gl: Non hai ningún modelo instalado

note: Menu item
en: _Clear Formatting
gl: _Limpar formatos

note: Menu item
en: _Find...
gl: _Buscar…

note: Menu item
en: Find Ne_xt
gl: Buscar _seguinte

note: Menu item
en: Find Pre_vious
gl: Buscar _anterior

note: Menu item
en: _Replace...
gl: _Substituír…

note: Menu item
en: Word Count...
gl: Contar palabras

note: Menu item
en: _Zoom In
gl: _Ampliar

note: Menu item
en: Zoom _Out
gl: Reduc_ir

note: Menu item to reset zoom
en: _Normal Size
gl: Tamaño _normal

note: Tab in preferences dialog
en: Editing
gl: Editando

note: Dialog title
en: Preferences
gl: Preferencias

note: Heading in preferences dialog
en: Plugins
gl: Engadidos

note: option in preferences dialog
en: Use a custom font
gl: Usar un tipo de letra personalizado

note: Button in plugin tab
en: _More
gl: _Máis

note: Button in plugin tab
en: C_onfigure
gl: C_onfigurar

note: Heading in plugins tab of preferences dialog
en: Dependencies
gl: Dependencias

note: label in plugin info in preferences dialog
en: No dependencies
gl: Sen dependencias

note: dependency is OK
en: OK
gl: Aceptar

note: dependency failed
en: Failed
gl: Produciuse un erro

note: optional dependency
en: Optional
gl: Opcional

note: Heading in plugins tab of preferences dialog | Column header versions dialog
en: Author
gl: Autor

note: Column in plugin tab
en: Enabled
gl: Activado

note: Column in plugin tab
en: Plugin
gl: Complemento

note: Dialog title
en: Configure Plugin
gl: Configurar o complemento

note: Heading for 'configure plugin' dialog - %s is the plugin name
en: Options for plugin %s
gl: Opcións para o complemento %s

note: label for properties dialog
en: Interwiki Keyword
gl: Palabra clave de Interwiki

note: label for properties dialog
en: Home Page
gl: Páxina de inicio

note: label for properties dialog
en: Document Root
gl: Documento pai

note: Dialog title
en: Properties
gl: Propiedades

note: Dialog title
en: Recent Changes
gl: Cambios recentes

note: label for modified time
en: Today
gl: Hoxe

note: label for modified time
en: Yesterday
gl: Onte

note: Column header
en: Last Modified
gl: Modificado por última vez

note: help text for the search dialog
en: For advanced search you can use operators like
    AND, OR and NOT. See the help page for more details.
gl: Para a búsqueda avanzada pode usar operadores como
    AND, OR e NOT. Mire a páxina de axuda para saber máis.

note: Dialog title
en: Search
gl: Buscar

note: Column header search dialog
en: Score
gl: Puntuación

note: Window title
en: Web Server
gl: Servidor web

note: Status in web server gui
en: Server not started
gl: O servidor non está activo

note: Field in web server gui for HTTP port (e.g. port 80)
en: Port
gl: Porto

note: Status in web server gui
en: Server started
gl: O servidor está activo

note: Status in web server gui
en: Server stopped
gl: O servidor está parado

note: Dialog title | Section in dialog
en: Templates
gl: Modelos

note: button label
en: Browse
gl: Examinar

note: Dialog title
en: Copy Template
gl: Copiar modelo

note: Menu item
en: _New Page...
gl: _Nova páxina

note: Menu item
en: New S_ub Page...
gl: Nova _subpáxina

note: Menu item
en: _Open Another Notebook...
gl: Abrir outro _caderno

note: Menu item
en: _Import Page...
gl: _Importar páxina

note: Menu item
en: Save A _Copy...
gl: Gardar unha _copia

note: Menu item
en: E_xport...
gl: E_xportar…

note: Menu item
en: _Send To...
gl: _Enviar a…

note: Menu item
en: _Delete Page
gl: _Borrar páxina

note: Menu item
en: Proper_ties
gl: Propie_dades

note: Menu item | menu item in tray icon menu
en: _Quit
gl: _Saír

note: Menu item
en: Copy _Location
gl: Copiar _localización

note: Menu item
en: _Templates
gl: _Modelos

note: Menu item
en: Pr_eferences
gl: Pr_eferencias

note: Menu item
en: _Search...
gl: _Buscar

note: Menu item
en: Search _Backlinks...
gl: Buscar nos enlaces _inversos

note: Menu item
en: Recent Changes...
gl: Cambios recentes...

note: Menu item
en: Open Attachments _Folder
gl: Abrir o cartafol de adx_untos

note: Error message
en: This page does not have an attachments folder
gl: Esta páxina non ten un cartafol de adxuntos

note: Menu item
en: Open _Notebook Folder
gl: Abrir o cartafol do ca_derno

note: Menu item
en: Open _Document Root
gl: Abrir o raí_z de documentos

note: Menu item
en: Edit _Source
gl: Editar f_onte

note: Menu item
en: Start _Web Server
gl: Lanzar _servidor web

note: Menu item
en: Custom _Tools
gl: Ferramentas _personalizadas

note: Menu item
en: _Contents
gl: _Contidos

note: Menu item
en: _FAQ
gl: _Preguntas máis frecuentes

note: Menu item
en: _Keybindings
gl: Atallos de _teclado

note: Menu item
en: _Bugs
gl: Fallos

note: Menu item
en: _About
gl: _Acerca de

note: Dialog title
en: New Page
gl: Páxina nova

note: Dialog text in 'new page' dialog
en: Please note that linking to a non-existing page
    also creates a new page automatically.
gl: Por favor, lembre que ligar a unha páxina que non existe
    creará a páxina automáticamente.

note: Input label
en: Page Name
gl: Nome da páxina

note: Choice label
en: Page Template
gl: Modelo da páxina

note: Dialog title
en: Import Page
gl: Importar páxina

note: File filter for '*.txt'
en: Text Files
gl: Ficheiros de texto

note: Dialog title of file save dialog
en: Save Copy
gl: Gardar unha copia

note: Heading in 'move page' dialog - %s is the page name
en: Rename page "%s"
gl: Renomear páxina "%s"

note: label in MovePage dialog - %i is number of backlinks
en: Update %i page linking to this page | Update %i pages linking to this page
gl[0]: Actualizar %i páxina que enlaza a esta páxina
gl[1]: Actualizar %i páxinas que enlazan a esta páxina

note: option in 'move page' dialog
en: Update the heading of this page
gl: Actualizar o título do texto da páxina

note: label for progress dialog
en: Updating Links
gl: Actualizando ligazóns

note: Title of progressbar dialog
en: Removing Links
gl: Eliminando ligazóns

note: Dialog title
en: Delete Page
gl: Eliminar a páxina

note: Heading in 'delete page' dialog - %s is the page name
en: Delete page "%s"?
gl: ¿Eliminar a páxina "%s"?

note: label in the DeletePage dialog to warn user of attachments being deleted
en: %i file will be deleted | %i files will be deleted
gl[0]: %i ficheiro será eliminado
gl[1]: %i ficheiros serán eliminados

note: General description of zim itself
en: A desktop wiki
gl: Un wiki de escritorio

note: dialog title
en: Select File
gl: Escoller un ficheiro

note: menu item in context menu
en: _Collapse All
gl: _Contraer todo

note: tooltip for the inline icon to clear a text entry widget
en: Clear
gl: Limpar

note: dialog title
en: Select Folder
gl: Escoller un cartafol

note: dialog title
en: Select Image
gl: Seleccionar unha imaxe

note: default text for empty page section selection
en: <Top>
gl: <Tope>

note: Option for placement of plugin widgets
en: Left Side Pane
gl: Panel lateral esquerdo

note: Option for placement of plugin widgets
en: Right Side Pane
gl: Panel lateral dereito

note: Option for placement of plugin widgets
en: Bottom Pane
gl: Panel inferior

note: Option for placement of plugin widgets
en: Top Pane
gl: PAnel superior

note: Menu item
en: _All Panes
gl: Todos os p_aneis

note: generic error dialog text
en: When reporting this bug please include
    the information from the text box below
gl: Cando informe dun fallo por favor inclúa
    a información da caixa de texto a continuación

note: Filter in open file dialog, shows all files (*)
en: All Files
gl: Todos os ficheiros

note: Filter in open file dialog, shows image files only
en: Images
gl: Imaxes

note: dialog title for log view dialog - e.g. for Equation Editor
en: Log file
gl: Ficheiro de rexistro

note: Error verbose description
en: Could not find the file or folder for this notebook
gl: Non se atopou o ficheiro ou cartafol para este caderno

note: error message
en: Could not find notebook: %s
gl: Non se atopou o caderno: %s

note: Title of progressbar dialog
en: Updating index
gl: Actualizando índice

note: error message for read-only pages
en: Can not modify page: %s
gl: Non se pode modificar a páxina: %s

note: plugin name
en: Arithmetic
gl: Aritmética

note: menu item
en: _Arithmetic
gl: _Aritmética

note: label for file size
en: Size
gl: Tamaño

note: label for file modification date
en: Modified
gl: Modificado

note: plugin name
en: Attachment Browser
gl: Navegador de Adxuntos

note: option for plugin preferences | preferences option
en: Position in the window
gl: Posición da ventá

note: button in e.g. equation editor dialog
en: _Preview
gl: Vista _previa

note: Question prompt when e.g. equation editor encountered an error generating the image to insert
en: An error occurred while generating the image.
    Do you want to save the source text anyway?
gl: Produciuse un erro ó xerar a imaxe.
    ¿Quere gardar o fonte do texto de todos modos?

note: plugin name
en: Insert Diagram
gl: Insertar diagrama

note: plugin description
en: This plugin provides a diagram editor for zim based on GraphViz.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
gl: Este complemento proporciona un editor de diagramas baseado en GraphViz.
    
    Este é un complemento básico distribuído con zim.

note: plugin name
en: Insert Equation
gl: Insertar ecuación

note: plugin description
en: This plugin provides an equation editor for zim based on latex.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
gl: Este complemento proporciona un editor de ecuaciones para zim basado en LaTeX.
    
    É un complemento básico distribuído con zim.

note: plugin name
en: Insert Gnuplot
gl: Insertar gráfico de Gnuplot

note: plugin description
en: This plugin provides a plot editor for zim based on Gnuplot.
gl: Este complemento proporciona un editor de gráficos para zim baseado en Gnuplot.

note: plugin name
en: Insert GNU R Plot
gl: Insertar un gráfico GNU R

note: plugin description
en: This plugin provides a plot editor for zim based on GNU R.
gl: Este complemento proporciona un editor de gráficos para zim baseado en GNU R.

note: error description
en: The inline calculator plugin was not able
    to evaluate the expression at the cursor.
gl: O complemento de calculadora integrada de zim non
    puido evaluar a expresión ó pé do cursor.

note: plugin name
en: Inline Calculator
gl: Calculadora integrada

note: plugin description
en: This plugin allows you to quickly evaluate simple
    mathematical expressions in zim.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
gl: Este complemento permite evaluar expresións
    matemáticas sinxelas en zim.
    
    Este é un complemento básico distribuído con zim.

note: error message
en: Could not parse expression
gl: Non foi posible analizar a expresión

note: menu item
en: Evaluate _Math
gl: Evaluar _matemáticas

note: plugin name | Dialog title
en: Insert Symbol
gl: Insertar símbolo

note: plugin description
en: This plugin adds the 'Insert Symbol' dialog and allows
    auto-formatting typographic characters.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
gl: Este complemento engade á xanela de 'Insertar símbolo', e
    permite dar formato ós caracteres tipográficos.
    
    Este é un complemento básico distribuído con zim.

note: menu item
en: Sy_mbol...
gl: Sí_mbolo

note: option value
en: Day
gl: Día

note: option value
en: Week
gl: Semana

note: option value
en: Month
gl: Mes

note: option value
en: Year
gl: Ano

note: preferences option, values will be "Day", "Month", ...
en: Use a page for each
gl: Usar unha páxina para cada un

note: menu item
en: To_day
gl: _Hoxe

note: strftime format for current date label
en: %A %d %B %Y
gl: %A, %d de %B de %Y

note: plugin name
en: Line Sorter
gl: Ordeador de liñas

note: menu item
en: _Sort lines
gl: _Ordear liñas

note: plugin name | menu item
en: Link Map
gl: Mapa de ligazóns

note: plugin description
en: This plugin provides a dialog with a graphical
    representation of the linking structure of the
    notebook. It can be used as a kind of "mind map"
    showing how pages relate.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
gl: Este complemento proporciona unha xanela cunha representación
    gráfica da estructura de ligazóns do caderno. Pode ser usada de xeito
    parecido a un "mapa mental", amosando cómo se relacionan as páxinas.
    
    Este é un complemento básico distribuído con zim.

note: Menu title
en: P_athbar
gl: Barra de _rutas

note: Menu option for View->Pathbar
en: _None
gl: _Ningún

note: Menu option for View->Pathbar
en: _Recent pages
gl: Páxinas _recentes

note: Menu option for View->Pathbar
en: Recently _Changed pages
gl: Páxinas _cambiadas recentemente

note: Menu option for View->Pathbar
en: _History
gl: _Historial

note: plugin name
en: Print to Browser
gl: Imprimir ó navegador

note: plugin description
en: This plugin provides a workaround for the lack of
    printing support in zim. It exports the current page
    to html and opens a browser. Assuming the browser
    does have printing support this will get your
    data to the printer in two steps.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
gl: Este complemento proporciona un amaño para a falta
    de soporte de impresión en zim. Exporta a páxina actual
    a html é lanza un navegador. Asumindo que o navegador
    ten soporte de impresión, isto enviará os seus datos á
    impresora en dous pasos.
    
    Este é un complemento básico distribuído con zim.

note: menu item
en: _Print to Browser
gl: _Imprimir ó navegador

note: plugin name
en: Quick Note
gl: Nota rápida

note: plugin description
en: This plugin adds a dialog to quickly drop some text or clipboard
    content into a zim page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
gl: Este complemento engade unha xanela para escribir rápidamente
    unha nota ou soltar o contido do portapapeis nunha páxina de zim.
    
    Este é un complemento básico distribuído con zim.

note: menu item
en: Quick Note...
gl: Nota rápida

note: checkbox in Quick Note dialog
en: Create a new page for each note
gl: Crear unha nova páxina para cada nota

note: text entry field
en: Title
gl: Título

note: Option in quicknote dialog
en: Open _Page
gl: Abrir _páxina

note: plugin name | dialog title
en: Insert Screenshot
gl: Insertar captura de pantalla

note: plugin description
en: This plugin  allows taking a screenshot and directly insert it
    in a zim page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
gl: Este complemento permite sacar unha captura de pantalla e insertala
    nunha páxina de zim.
    
    Este é un complemento básico distribuído con zim.

note: menu item for insert screenshot plugin
en: _Screenshot...
gl: _Captura de pantalla...

note: option in 'insert screenshot' dialog
en: Capture whole screen
gl: Capturar a pantalla completa

note: option in 'insert screenshot' dialog
en: Select window or region
gl: Seleccionar xanela ou rexión

note: input in 'insert screenshot' dialog
en: Delay
gl: Retraso

note: label behind timer
en: seconds
gl: segundos

note: Error message in "insert screenshot" dialog, %s will be replaced by application name
en: Some error occurred while running "%s"
gl: Produciuse un erro ó executar "%s"

note: plugin name
en: Spell Checker
gl: Corrector ortográfico

note: menu item
en: Check _spelling
gl: Comprobar _ortografía

note: error message explanation
en: This could mean you don't have the proper
    dictionaries installed
gl: Isto podería significar que non ten os diccionarios
    apropiados instalados no sistema.

note: plugin name | header in selection drop down
en: Tags
gl: Etiquetas

note: plugin description
en: This plugin provides a page index filtered by means of selecting tags in a cloud.
gl: Este complemento proporciona un índice filtrado mediante a selección de etiquetas nunha nube.

note: menu option
en: Sort pages by tags
gl: Ordear páxinas por etiquetas

note: list with tasks
en: All Tasks
gl: Todas as tarefas

note: Column header Task List dialog
en: Task
gl: Tarefa

note: plugin name | menu item
en: Task List
gl: Lista de tarefas

note: plugin name
en: Tool Bar
gl: Barra de ferramentas

note: plugin name
en: Tray Icon
gl: Icona na bandexa do sistema

note: plugin description
en: This plugin adds a tray icon for quick access.
    
    This plugin depends on Gtk+ version 2.10 or newer.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
gl: Este elemento engade unha icona na bandexa do sistema para acceder rápidamente.
    
    Este complemento require a versión de Gtk+ 2.10 ou superior.
    
    Este é un complemento básico distribuído con zim.

note: preferences option
en: Classic trayicon,
    do not use new style status icon on Ubuntu
gl: Icona clásica,
    non usar o novo estilo de iconas de estado de Ubuntu

note: menu item in tray icon menu
en: _Quick Note...
gl: Nota _rápida

note: menu item in tray icon menu
en: _Other...
gl: _Outro...

note: menu item in tray icon menu
en: Notebooks
gl: Cadernos de notas

note: tooltip for tray icon | short description of zim
en: Zim Desktop Wiki
gl: Wiki persoal Zim

note: plugin name
en: Version Control
gl: Control de versións

note: Label for plugin preference
en: Autosave version on regular intervals
gl: Gardar automáticamente unha versión a intervalos regulares

note: default version comment for auto-saved versions
en: Automatically saved version from zim
gl: Versión gardada automáticamente desde zim

note: menu item
en: S_ave Version...
gl: _Gardar versión

note: menu item
en: _Versions...
gl: Versións

note: verbose error description
en: There are no changes in this notebook since the last version that was saved
gl: Non hai cambios neste caderno desde que a última versión foi gardada

note: Short error descriotion
en: No changes since last version
gl: Non hai cambios desde a última versión

note: Question dialog
en: Enable Version Control?
gl: ¿Activar o sistema de control de versións?

note: Detailed question
en: Version control is currently not enabled for this notebook.
    Do you want to enable it?
gl: O sistema de control de versións non está activado para este caderno.
    ¿Desexa activalo?

note: dialog title
en: Save Version
gl: Gardar versión

note: Dialog text
en: Please enter a comment for this version
gl: Por favor, introduza un comentario para esta versión

note: default version comment in the "save version" dialog
en: Saved version from zim
gl: Versión gardada desde zim

note: dialog title
en: Versions
gl: Versións

note: Option in versions dialog to show version for single page
en: _Page
gl: _Páxina

note: Button label
en: View _Annotated
gl: Ver

note: Help text in versions dialog
en: Select a version to see changes between that version and the current
    state. Or select multiple versions to see changes between those versions.
gl: Seleccione unha versión para ver os cambios entre esa versión e o estado
    actual. Ou seleccione varias versións para ver os cambios entre elas.

note: version details
en: Comment
gl: Comentario

note: Button label
en: _Restore Version
gl: _Restaurar versión

note: button in versions dialog for diff
en: Show _Changes
gl: _Amosar cambios

note: button in versions dialog for side by side comparison
en: _Side by Side
gl: _Lado a lado

note: dialog title
en: Annotated Page Source
gl: Páxina de código fonte con anotacións

note: Confirmation question
en: Restore page to saved version?
gl: ¿Restaurar a páxina á versión gardada?

note: Detailed question, "%(page)s" is replaced by the page, "%(version)s" by the version id
en: Do you want to restore page: %(page)s
    to saved version: %(version)s ?
    
    All changes since the last saved version will be lost !
gl: ¿Desexa restaurar a páxina: %(page)s
    á versión gardada: %(version)s?
    
    ¡Perderanse tódolos cambios desde a última versión gardada!

note: dialog title
en: Changes
gl: Cambios

note: Column header versions dialog
en: Rev
gl: Revisión

en: Index
gl: Índice
