zim - en to sk translation catalogue (324 entries)

note: Error message when external application could not be found, %s is the command
en: Cound not find application: %s
sk: Nepodarilo sa nájsť aplikáciu: %s

note: Error message when external application failed, %s is the command
en: Failed to run application: %s
sk: Nepodarilo sa spustiť aplikáciu: %s

note: label for default webbrowser | label for default application
en: Default
sk: Predvolený

note: generic error dialog
en: Looks like you found a bug
sk: Pravdepodobne ste narazili na chybu

note: message for FileUnicodeError
en: This usually means the file contains invalid characters
sk: Obvykle to znamená, že soubor obsahuje neplatné znaky

note: label for detailed error | section for version details in "save version" dialog
en: Details
sk: Detaily

note: Heading in a question dialog for creating a folder
en: Create folder?
sk: Vytvoriť priečinok?

note: Text in a question dialog for creating a folder, %s will be the folder base name
en: The folder "%s" does not yet exist.
    Do you want to create it now?
sk: Priečinok "%s" ešte neexistuje.
    Prajete si ho vytvoriť?

note: menu item to open a file with an application, %s is the app name
en: Open with "%s"
sk: Otvoriť pomocou "%s"

note: Button for adding a new application to the 'open with' menu | Dialog title
en: Add Application
sk: Pridať aplikáciu

note: Label for default application handler
en: System Default
sk: Predvolené nastavenie systému

note: Field in 'custom command' dialog | Input in "Edit Custom Tool" dialog | input field in 'Add Notebook' dialog | input for new file name | Heading in plugins tab of preferences dialog | label for properties dialog | Input label for the new name when copying a template | Input label in the 'rename page
en: Name
sk: Názov

note: Field in 'custom command' dialog | Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Command
sk: Príkaz

note: Dialog title
en: Custom Tools
sk: Vlastné nástroje

note: Dialog title
en: Edit Custom Tool
sk: Upraviť vlastné nástroje

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog | Heading in plugins tab of preferences dialog
en: Description
sk: Poznámka

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog | label for properties dialog
en: Icon
sk: Ikona

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Command does not modify data
sk: Príkaz nezmení dáta

note: Input in "Edit Custom Tool" dialog
en: Show in the toolbar
sk: Zobraziť na paneli nástrojov

note: dialog title
en: Export
sk: Exportovať

note: Title for progressbar window
en: Exporting notebook
sk: Export zápisníka

note: message heading
en: Folder exists: %s
sk: Priečinok %s existuje

note: detailed message, answers are Yes and No
en: Folder already exists and has content, exporting to this folder may overwrite existing files. Do you want to continue?
sk: Priečinok už existuje a obsahuje súbory, hrozí, že pri exporte budú prepísané. Chcete pokračovať?

note: message heading
en: File exists
sk: Súbor existuje

note: detailed message, answers are Yes and No
en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it?
sk: Tento súbor už existuje
    Chcete ho prepísať?

note: title of step in export dialog
en: Select the pages to export
sk: Vyberte stránky pre export

note: Option in export dialog to export complete notebook | Option in versions dialog to show version for complete notebook
en: Complete _notebook
sk: Celý _zápisník

note: Option in export dialog to export selection
en: Single _page
sk: Jednu _stránku

note: Input field in export dialog | label in word count dialog | Column header | Column header search dialog | header in selection drop down | Column header Task List dialog | page label
en: Page
sk: Stránka

note: title of step in export dialog
en: Select the export format
sk: Vyberte formát exportu

note: Option in drop down menu to specify another file
en: Other...
sk: Iné...

note: Input label in the export dialog | label in "insert date" dialog
en: Format
sk: Formát

note: Input label in the export dialog | Field in web server gui for webpage template
en: Template
sk: Šablóna

note: label for button with URL
en: Get more templates online
sk: Získať viac šablón online

note: title of step in export dialog
en: Select the output file or folder
sk: Vyberte výstupný súbor alebo priečinok

note: Label for folder selection in export dialog
en: Output folder
sk: Výstupný priečinok

note: Label for setting a name for the index of exported pages
en: Index page
sk: Stránka s indexom

note: Label for file selection in export dialog
en: Output file
sk: Výstupný súbor

note: label in export dialog
en: Export completed
sk: Export bol dokončený

note: button in export dialog | button in e.g. equation editor dialog
en: View _Log
sk: Pozrieť _záznam

note: Menu title
en: _File
sk: _Súbor

note: Menu title | Button label
en: _Edit
sk: _Upraviť

note: Menu title | button label
en: _View
sk: _Zobraziť

note: Menu title | Button label
en: _Insert
sk: _Vložiť

note: Menu title | input label | Menu item
en: _Search
sk: _Hľadať

note: Menu title
en: For_mat
sk: _Formát

note: Menu title
en: _Tools
sk: _Nástroje

note: Menu title
en: _Go
sk: _Prejsť

note: Menu title | Button label
en: _Help
sk: _Pomocník

note: Menu title
en: _Checkbox
sk: _Zaškrtávacie políčko

note: Option in the preferences dialog - %s will map to either <Control><Space> or <Command><Space> key binding
en: Use %s to switch to the side pane
sk: Použiť %s k prepnutiu na bočný panel

note: Option in the preferences dialog
en: Always use last cursor position when opening a page
sk: Vždy použiť posledné umiestnenie kurzora pri otvorení stránky

note: Menu item
en: _Fullscreen
sk: Na _celú obrazovku

note: Menu item
en: _Side Panes
sk: _Bočné tabule

note: Menu item | Button label
en: _Close
sk: _Zatvoriť

note: page status for title bar
en: readonly
sk: len na čítanie

note: Menu item
en: _Jump To...
sk: _Skočiť na...

note: Menu item | Button label
en: _Back
sk: _Späť

note: Menu item | Button label
en: _Forward
sk: _Dopredu

note: Menu item
en: _Parent
sk: O úroveň _vyššie

note: Menu item
en: _Child
sk: O úroveň _nižšie

note: Menu item
en: _Home
sk: _Domov

note: Dialog title
en: Jump to
sk: Skočiť na

note: Label for page input
en: Jump to Page
sk: Skočiť na stranu

note: Column heading in 'open notebook' dialog | Field in web server gui | Field to select Notebook from drop down list
en: Notebook
sk: Zápisník

note: dialog title
en: Open Notebook
sk: Otvoriť zápisník

note: Input label in 'open notebook' dialog
en: Default notebook
sk: Predvolený zápisník

note: Dialog window title
en: Add Notebook
sk: Pridať zápistník

note: Label in Add Notebook dialog
en: Please select a name and a folder for the notebook.
sk: Zadajte, prosím, názov a umiestnenie priečinka pre zápisník.

note: input field in 'Add Notebook' dialog
en: Folder
sk: Priečinok

note: Dialog title
en: Insert Date and Time
sk: Vložiť dátum a čas

note: label in "insert date" dialog | Column header versions dialog
en: Date
sk: Dátum

note: check box in InsertDate dialog
en: _Link to date
sk: _Odkaz na dátum

note: Dialog title
en: Insert Image
sk: Vložiť obrázok

note: Error message when trying to insert a not supported file as image
en: File type not supported: %s
sk: Typ súboru nie je podporovaný: %s

note: Dialog title
en: Attach File
sk: Pripojiť súbor

note: Dialog title
en: File Exists
sk: Súbor už existuje

note: Input label
en: Filename
sk: Názov súboru

note: Button label
en: _Browse
sk: _Prehliadať

note: Button label
en: Overwrite
sk: Prapísať

note: Dialog title
en: Edit Image
sk: Upraviť obrázok

note: Input in 'edit image' dialog | Input label for the section to move a page to
en: Location
sk: Miesto

note: Input in 'edit image' dialog | Input in 'insert link' dialog
en: Link to
sk: Odkaz na

note: Input in 'edit image' dialog
en: Width
sk: Šírka

note: Input in 'edit image' dialog
en: Height
sk: Výška

note: Button in 'edit image' dialog
en: _Reset Size
sk: _Pôvodná veľkosť

note: Dialog title
en: Insert Text From File
sk: Vložiť text zo súboru

note: Dialog title
en: Edit Link
sk: Upraviť odkaz

note: Dialog title
en: Insert Link
sk: Vložiť odkaz

note: Dialog button
en: _Link
sk: _Odkaz

note: Dialog title
en: Word Count
sk: Počet slov

note: label in word count dialog
en: Paragraph
sk: Odsek

note: label in word count dialog
en: Selection
sk: Výber

note: label in word count dialog
en: Words
sk: Slov

note: label in word count dialog
en: Lines
sk: Riadkov

note: label in word count dialog
en: Characters
sk: Znaky

note: button in find bar and find & replace dialog
en: _Next
sk: Ď_alšie

note: button in find bar and find & replace dialog
en: _Previous
sk: _Predošlé

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: Match _case
sk: _Rozlišovať veľkosť písma

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: Whole _word
sk: Celé _slovo

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: _Regular expression
sk: _Regulárny výraz

note: checkbox option in find bar and find & replace dialog
en: _Highlight
sk: _Zvýrazniť

note: label for input in find bar on bottom of page
en: Find
sk: Hľadať

note: Dialog title
en: Find and Replace
sk: Nájsť a nahradiť

note: input label in find & replace dialog
en: Replace with
sk: Nahradiť za

note: Button in search & replace dialog
en: _Replace
sk: Na_hradiť

note: Button in search & replace dialog
en: Replace _All
sk: Nahradiť _všetky

note: Menu title
en: New _Attachment
sk: Nová _príloha

note: option in preferences dialog
en: Automatically turn "CamelCase" words into links
sk: Automaticky vytvárať odkazy zo ZloženýchSlov

note: option in preferences dialog
en: Reformat wiki markup on the fly
sk: Preformátovať wiki značky za behu

note: Heading of error dialog
en: Could not save page: %s
sk: Nie je možné uložiť stranu: %s

note: Button in error dialog
en: _Discard Changes
sk: _Zrušiť zmeny

note: Button in error dialog
en: _Save Copy
sk: _Uložiť kópiu

note: Menu item
en: Heading _1
sk: Nadpis _1

note: Menu item
en: Heading _2
sk: Nadpis _2

note: Menu item
en: Heading _3
sk: Nadpis _3

note: Menu item
en: Heading _4
sk: Nadpis _4

note: Menu item
en: Heading _5
sk: Nadpis _5

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Strong
sk: _Tučné

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Emphasis
sk: _Kurzíva

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Mark
sk: _Podčiarknuté

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Strike
sk: P_reškrtnuté

note: Menu item
en: _Subscript
sk: _Dolný index

note: Menu item
en: _Superscript
sk: _Horný index

note: Menu item | menu item for formatting
en: _Verbatim
sk: _Strojopis

note: menu item for context menu of editor
en: Copy _As...
sk: Kopírovať _ako...

note: Menu item
en: _Remove Link
sk: _Odstrániť odkaz

note: menu item in context menu for image
en: _Edit Properties
sk: _Upraviť vlastnosti

note: menu item in context menu
en: _Edit Link
sk: _Upraviť odkaz

note: context menu item
en: Copy _Link
sk: Kopírovať _odkaz

note: context menu item
en: Copy Email Address
sk: Kopírovať e-mailovú adresu

note: menu item to open containing folder of files
en: Open Folder
sk: Otvoriť priečinok

note: menu item for sub menu with applications | menu item
en: Open With...
sk: Otvoriť pomocou...

note: menu item to open a link | Menu item | menu item
en: Open in New _Window
sk: Otvoriť v novom _okne

note: menu item to open a link or file | Button label | menu item to open file or folder
en: _Open
sk: _Otvoriť

note: Menu item | Button label | button label
en: _Save
sk: _Uložiť

note: Menu item
en: _Reload
sk: _Obnoviť

note: Menu item
en: _Undo
sk: _Späť

note: Menu item
en: _Redo
sk: _Znova

note: Menu item
en: Cu_t
sk: _Vystrihnúť

note: Menu item | Button label | menu label
en: _Copy
sk: _Koprírovať

note: Menu item
en: _Paste
sk: _Prilepiť

note: Menu item
en: _Delete
sk: _Zmazať

note: Menu item
en: Toggle Checkbox 'V'
sk: Prepnúť zaškrtávacie políčko 'V'

note: Menu item
en: Toggle Checkbox 'X'
sk: Prepnúť zaškrtávacie políčko 'X'

note: Menu item
en: Toggle Checkbox '>'
sk: Prepnúť zaškrtávacie políčko '>'

note: Menu item
en: _Edit Link or Object...
sk: _Upraviť odkaz alebo objekt...

note: Menu item for Insert menu
en: Horizontal _Line
sk: _Vodorovná čiara

note: Menu item
en: _Image...
sk: _Obrázok...

note: Menu item | Menu item,
en: Bulle_t List
sk: Od_rážkový zoznam

note: Menu item | Menu item,
en: _Numbered List
sk: Čí_slovaný zoznam

note: Menu item | Menu item,
en: Checkbo_x List
sk: Z_aškrtávací zoznam

note: Menu item
en: Text From _File...
sk: Text zo _súboru...

note: Menu item
en: _Link...
sk: _Odkaz

note: Menu item
en: _Clear Formatting
sk: _Vyčistiť formátovanie

note: Menu item
en: _Find...
sk: _Nájsť...

note: Menu item
en: Find Ne_xt
sk: Nájsť ď_alšie

note: Menu item
en: Find Pre_vious
sk: Nájsť _predchádzajúce

note: Menu item
en: _Replace...
sk: Na_hradiť...

note: Menu item
en: Word Count...
sk: Počet slov...

note: Menu item
en: _Zoom In
sk: _Priblížiť

note: Menu item
en: Zoom _Out
sk: _Vzdialiť

note: Menu item to reset zoom
en: _Normal Size
sk: Normálna _veľkosť

note: Tab in preferences dialog
en: Interface
sk: Rozhranie

note: Tab in preferences dialog
en: Editing
sk: Editovanie

note: Dialog title
en: Preferences
sk: Nastavenia

note: Heading in preferences dialog
en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

note: option in preferences dialog
en: Use a custom font
sk: Použiť vlastné písmo

note: Button in plugin tab
en: _More
sk: _Viac

note: Button in plugin tab
en: C_onfigure
sk: _Nastaviť

note: Heading in plugins tab of preferences dialog
en: Dependencies
sk: Závislosti

note: label in plugin info in preferences dialog
en: No dependencies
sk: Bez závislostí

note: dependency failed
en: Failed
sk: Zlyhalo

note: Heading in plugins tab of preferences dialog | Column header versions dialog
en: Author
sk: Autor

note: Column in plugin tab
en: Enabled
sk: Povolené

note: Column in plugin tab
en: Plugin
sk: Zásuvný modul

note: Dialog title
en: Configure Plugin
sk: Nastavenie zásuvného modulu

note: Heading for 'configure plugin' dialog - %s is the plugin name
en: Options for plugin %s
sk: Voľby pre zásuvný modul %s

note: label for properties dialog
en: Interwiki Keyword
sk: kľúčové slovo interwiki

note: label for properties dialog
en: Home Page
sk: Domovská stránka

note: Dialog title
en: Properties
sk: Vlastnosti

note: Dialog title
en: Recent Changes
sk: Posledné úpravy

note: Dialog title
en: Search
sk: Hľadať

note: Status in web server gui
en: Server not started
sk: Server nie je spustený

note: Status in web server gui
en: Server started
sk: Server spustený

note: Status in web server gui
en: Server stopped
sk: Server zastavený

note: Menu item
en: _New Page...
sk: _Nová stránka...

note: Menu item
en: New S_ub Page...
sk: Nová _podstránka...

note: Menu item
en: _Open Another Notebook...
sk: _Otvoriť ďalší zápisník...

note: Menu item
en: _Import Page...
sk: _Importovať stránku...

note: Menu item
en: Save A _Copy...
sk: Uložiť kópiu...

note: Menu item
en: E_xport...
sk: _Exportovať

note: Menu item
en: _Send To...
sk: _Poslať na...

note: Menu item
en: _Delete Page
sk: _Zmazať stranu

note: Menu item
en: Proper_ties
sk: _Vlastnosti

note: Menu item | menu item in tray icon menu
en: _Quit
sk: _Koniec

note: Menu item
en: Copy _Location
sk: Kopírovať _umiestnenie

note: Menu item
en: _Templates
sk: Š_ablóny

note: Menu item
en: Pr_eferences
sk: _Možnosti

note: Menu item
en: _Search...
sk: _Hľadať

note: Menu item
en: Search _Backlinks...
sk: Hľadať _spätné odkazy

note: Menu item
en: Recent Changes...
sk: Posledné úpravy...

note: Menu item
en: Open Attachments _Folder
sk: Otvoriť priečinok s _prílohami

note: Menu item
en: Open _Notebook Folder
sk: Otvoriť priečinok _zápisníka

note: Menu item
en: Edit _Source
sk: Upraviť _zdroj

note: Menu item
en: Start _Web Server
sk: Spustiť _webový server

note: Menu item
en: Custom _Tools
sk: Vlastné _nástroje

note: Menu item
en: _Contents
sk: _Obsah

note: Menu item
en: _Keybindings
sk: _Klávesové skratky

note: Menu item
en: _Bugs
sk: _Chyby

note: Menu item
en: _About
sk: _O programe

note: Dialog title
en: New Page
sk: Nová stránka

note: Input label
en: Page Name
sk: Názov strany

note: Choice label
en: Page Template
sk: Šablóna strany

note: Dialog title
en: Import Page
sk: Importovať stranu

note: File filter for '*.txt'
en: Text Files
sk: Textové súbory

note: Dialog title of file save dialog
en: Save Copy
sk: Uložiť kópiu

note: Heading in 'move page' dialog - %s is the page name
en: Rename page "%s"
sk: Premenovať stranu "%s"

note: option in 'move page' dialog
en: Update the heading of this page
sk: Aktualizovať hlavičku tejto strany

note: label for progress dialog
en: Updating Links
sk: Aktualizácia odkazov

note: Title of progressbar dialog
en: Removing Links
sk: Odstraňovanie odkazov

note: Dialog title
en: Delete Page
sk: Zmazať stranu

note: Heading in 'delete page' dialog - %s is the page name
en: Delete page "%s"?
sk: Zmazať stranu "%s"?

note: General description of zim itself
en: A desktop wiki
sk: Desktopová wiki

note: dialog title
en: Select File
sk: Vybrať súbor

note: dialog title
en: Select Folder
sk: Vybrať priečinok

note: dialog title
en: Select Image
sk: Vybrať obrázok

note: Filter in open file dialog, shows all files (*)
en: All Files
sk: Všetky súbory

note: Filter in open file dialog, shows image files only
en: Images
sk: Obrázky

note: dialog title for log view dialog - e.g. for Equation Editor
en: Log file
sk: Súbor záznamu

note: Error verbose description
en: Could not find the file or folder for this notebook
sk: Nie je možné nájsť súbor alebo priečinok tohoto zápisníka

note: error message
en: Could not find notebook: %s
sk: Nie je  možné nájsť zápisník: %s

note: Title of progressbar dialog
en: Updating index
sk: Aktualizácia indexu

note: plugin name
en: Arithmetic
sk: Výpočty

note: menu item
en: _Arithmetic
sk: _Výpočty

note: label for file size
en: Size
sk: Veľkosť

note: plugin name
en: Attachment Browser
sk: Prehliadač príloh

note: button in e.g. equation editor dialog
en: _Preview
sk: _Náhľad

note: preferences option
en: Add new bookmarks to the beginning of the bar
sk: Pridať záložky na začiatok panela

note: menu item bookmark plugin
en: Add Bookmark
sk: Pridať záložku

note: menu item bookmark plugin
en: Bookmarks
sk: Záložky

note: message for bookmark plugin
en: Do you want to delete all bookmarks?
sk: Želáte si odstrániť všetky záložky?

note: plugin name
en: Insert Diagram
sk: Vložiť diagram

note: plugin description
en: This plugin provides a diagram editor for zim based on GraphViz.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sk: Tento modul poskytuje editor diagramov založený na GraphViz.
    
    Je to základný modul dodávaný so Zimom.

note: plugin name
en: Insert Equation
sk: Vložiť rovnicu

note: plugin description
en: This plugin provides an equation editor for zim based on latex.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sk: Tento modul poskytuje editor rovníc založený na LaTeX.
    
    Je to základný modul dodávaný so Zimom.

note: plugin name
en: Insert Gnuplot
sk: Vložiť Gnuplot

note: plugin description
en: This plugin provides a plot editor for zim based on Gnuplot.
sk: Modul poskytuje editor pre grafy založené na Gnuplote

note: plugin name
en: Insert GNU R Plot
sk: Vložiť graf GNU R

note: plugin description
en: This plugin provides a plot editor for zim based on GNU R.
sk: Tento modul poskytuje editor diagramov, schém a grafov v GNU R.

note: plugin name
en: Inline Calculator
sk: Kalkulačka v riadku

note: error message
en: Could not parse expression
sk: Výraz je nezrozumiteľný

note: plugin name | Dialog title
en: Insert Symbol
sk: Vložiť znak

note: plugin description
en: This plugin adds the 'Insert Symbol' dialog and allows
    auto-formatting typographic characters.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sk: Tento modul pridáva dialóg 'Vložiť symbol' a umožňuje
    automaticky formátovať typografické znaky.
    
    Je to základní modul dodávaný so Zimom.

note: menu item
en: Sy_mbol...
sk: _Znak...

note: option value
en: Day
sk: Deň

note: option value
en: Week
sk: Týždeň

note: option value
en: Month
sk: Mesiac

note: option value
en: Year
sk: Rok

note: preferences option, values will be "Day", "Month", ...
en: Use a page for each
sk: Použiť stránku pre každy

note: menu item
en: To_day
sk: _Dnes

note: plugin name
en: Line Sorter
sk: Zoraďovač riadkov

note: menu item
en: _Sort lines
sk: Zoradiť _riadky

note: Menu item
en: _Move Line Up
sk: _Presunúť riadok hore

note: Menu item
en: _Move Line Down
sk: _Presunúť riadok dole

note: Menu item
en: _Duplicate Line
sk: _Zdvojiť riadok

note: Menu item
en: _Remove Line
sk: _Zmazať riadok

note: plugin name | menu item
en: Link Map
sk: Mapa odkazov

note: Menu title
en: P_athbar
sk: Panel _umiestnenia

note: Menu option for View->Pathbar
en: _None
sk: Ž_iadny

note: Menu option for View->Pathbar
en: _Recent pages
sk: _Posledné stránky

note: Menu option for View->Pathbar
en: Recently _Changed pages
sk: Naposledy _zmenené stránky

note: Menu option for View->Pathbar
en: _History
sk: _História

note: plugin name
en: Print to Browser
sk: Tlačiť to prehliadača

note: menu item
en: _Print to Browser
sk: _Tlačiť to prehliadača

note: plugin name
en: Quick Note
sk: Rýchla poznámka

note: plugin description
en: This plugin adds a dialog to quickly drop some text or clipboard
    content into a zim page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sk: Tento modul pridáva dialóg, pomocou ktorého môžete do stránky
    rýchlo pridať nejaký text alebo obsah schránky.
    
    Je to základný modul dodávaný so Zimom.

note: menu item
en: Quick Note...
sk: Rýchla poznámka...

note: checkbox in Quick Note dialog
en: Create a new page for each note
sk: Vytvoriť novú stránku pre každú poznámku

note: text entry field
en: Title
sk: Názov

note: plugin name | dialog title
en: Insert Screenshot
sk: Vložiť snímok obrazovky

note: plugin description
en: This plugin  allows taking a screenshot and directly insert it
    in a zim page.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sk: Tento zásuvný modul zhotoví snímku obrazovky a priamo ju
    vloží na stránku zim.
    
    Toto je základný modul dodávaný so Zimom.

note: menu item for insert screenshot plugin
en: _Screenshot...
sk: _Snímok obrazovky...

note: option in 'insert screenshot' dialog
en: Capture whole screen
sk: Zachytiť celú obrazovku

note: option in 'insert screenshot' dialog
en: Select window or region
sk: Vybrať okno alebo oblasť

note: input in 'insert screenshot' dialog
en: Delay
sk: Oneskorenie

note: label behind timer
en: seconds
sk: sekúnd

note: preference option for sourceview plugin
en: Highlight current line
sk: Zvýrazniť aktuálny riadok

note: preference option for sourceview plugin
en: Show Line Numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

note: plugin name
en: Spell Checker
sk: Kontrola pravopisu

note: menu item
en: Check _spelling
sk: Skontrolovať _pravopis

note: plugin name | header in selection drop down
en: Tags
sk: Značky

note: Context menu item for tag cloud
en: Sort alphabetically
sk: Zoradiť abecedne

note: Column header Task List dialog
en: Task
sk: Úloha

note: plugin name | menu item
en: Task List
sk: Zoznam úloh

note: plugin description
en: This plugin adds a dialog showing all open tasks in
    this notebook. Open tasks can be either open checkboxes
    or items marked with tags like "TODO" or "FIXME".
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sk: Tento modul pridáva dialógové okno zobrazujúce všetky
    otvorené úlohy v zápisníku. Otvorené úlohy sú buď
    nezaškrtnuté prepínače alebo položky označené
    slovami ako TODO alebo FIXME.
    
    Je to základní modul dodávaný so Zimom.

note: plugin name
en: Tray Icon
sk: Ikona v oznamovacej oblasti

note: plugin description
en: This plugin adds a tray icon for quick access.
    
    This plugin depends on Gtk+ version 2.10 or newer.
    
    This is a core plugin shipping with zim.
sk: Tento zásuvný modul pridáva ikonu v oznamovacej oblasti pre rýchly prístup.
    
    Tento zásuvný modul závisí na Gtk+ verzie 2.10 alebo novšej.
    
    Je to základný modul dodávaný so Zimom.

note: menu item in tray icon menu
en: _Quick Note...
sk: _Rýchla poznámka...

note: menu item in tray icon menu
en: _Other...
sk: _Ostatné...

note: menu item in tray icon menu
en: Notebooks
sk: Zápisníky

note: plugin name
en: Version Control
sk: Kontrola verzií

note: Label for plugin preference
en: Autosave version on regular intervals
sk: Automatické uloženie verzie v pravidelných intervaloch

note: default version comment for auto-saved versions
en: Automatically saved version from zim
sk: Automaticky uložená verzia zo zim

note: menu item
en: S_ave Version...
sk: U_ložiť verziu...

note: menu item
en: _Versions...
sk: _Verzie...

note: verbose error description
en: There are no changes in this notebook since the last version that was saved
sk: V tomto zápisníku neboli vykonané žiadne zmeny od posledného uloženia verzie

note: Short error descriotion
en: No changes since last version
sk: Žiadne zmeny od poslednej verzie

note: Question dialog
en: Enable Version Control?
sk: Povoliť kontrolu verzií?

note: Detailed question
en: Version control is currently not enabled for this notebook.
    Do you want to enable it?
sk: Kontrola verzii nie je práve povolená pre tento zápisník.
    Chcete ju povoliť?

note: dialog title
en: Save Version
sk: Uložiť verziu

note: Dialog text
en: Please enter a comment for this version
sk: Zadajte prosím komentár pre túto verziu

note: default version comment in the "save version" dialog
en: Saved version from zim
sk: Uložená verzia zo zim

note: dialog title
en: Versions
sk: Verzie

note: Option in versions dialog to show version for single page
en: _Page
sk: _Stránka

note: Button label
en: View _Annotated
sk: Zobraziť _komentáre

note: Help text in versions dialog
en: Select a version to see changes between that version and the current
    state. Or select multiple versions to see changes between those versions.
sk: Vyberte verziu pre zobrazenie zmien medzi ňou a súčasným stavom.
    Alebo vyberte viac verzií pre zobrazenie zmien medzi týmito verziami.

note: version details
en: Comment
sk: Komentár

note: Button label
en: _Restore Version
sk: _Obnoviť verziu

note: button in versions dialog for diff
en: Show _Changes
sk: Zobraziť _zmeny

note: dialog title
en: Annotated Page Source
sk: Okomentovaný zdroj strany

note: dialog title
en: Changes
sk: Zmeny

en: Created
sk: Vytvorené

en: Attachments:
sk: Prílohy:
