zypper - en to sk translation catalogue (1268 entries)

en: Invalid command
sk: Neplatný príkaz

en: Repository Management:
sk: Správa repozitárov:

en: Service Management:
sk: Správa služieb:

en: Software Management:
sk: Správa softvéru:

en: Update Management:
sk: Správa aktualizácií:

en: Querying:
sk: Vyhľadávanie:

en: Package Locks:
sk: Zámky balíkov:

en: Locale Management:
sk: Správa lokalizácií:

en: Other Commands:
sk: Ostatné príkazy:

en: Subcommands:
sk: Podpríkazy:

en: Unknown command '%s'
sk: Neznámy príkaz '%s'

en: Installation has completed with error.
sk: Inštalácia skončila s chybou.

en: You may run '%1%' to repair any dependency problems.
sk: Môžete spustiť '%1%' pre opravu akýchkoľvek problémov so závislosťami.

en: The following package failed to install: | The following %d packages failed to install:
sk[0]: Nasledujúci balík sa nepodarilo nainštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky sa nepodarilo nainštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov sa nepodarilo nainštalovať:

en: The following package installation was skipped: | The following %d package installations were skipped:
sk[0]: Inštalácia nasledujúceho balíka bola preskočená:
sk[1]: Inštalácie nasledujúcich %d balíkov boli preskočené:
sk[2]: Inštalácie nasledujúcich %d balíkov boli preskočené:

en: The following package failed to uninstall: | The following %d packages failed to uninstall:
sk[0]: Nasledujúci balík sa nepodarilo odinštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky sa nepodarilo odinštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov sa nepodarilo odinštalovať:

en: The following package removal was skipped: | The following %d package removal were skipped:
sk[0]: Odstránenie nasledujúceho balíka bolo preskočené:
sk[1]: Odstránenie nasledujúcich %d balíkov bolo preskočené:
sk[2]: Odstránenie nasledujúcich %d balíkov bolo preskočené:

note: translators: Appended when clipping a long enumeration: "ConsoleKit-devel ConsoleKit-doc ... and 20828 more items."
en: ... and %1% more item. | ... and %1% more items.
sk[0]: ... a %1% ďalšia položka.
sk[1]: ... a %1% ďalšie položky.
sk[2]: ... a %1% ďalších položiek.

en: Invalid table style %d.
sk: Nesprávny štýl tabuľky %d.

en:  Use an integer number from %d to %d
sk:  Použiť celé číslo od %d do %d

en: The path specified in the --root option must be absolute.
sk: Cesta zadaná vo voľbe --root musí byť absolútna.

note: translators: --help, -h
en: Help.
sk: Pomocník.

note: translators: --version, -V
en: Output the version number.
sk: Výstupom je číslo verzie.

note: translators: --promptids
en: Output a list of zypper's user prompts.
sk: Výstupom je zoznam používateľských výziev pre zypper.

note: translators: --config, -c <FILE>
en: Use specified config file instead of the default.
sk: Použiť zadaný konfiguračný súbor namiesto predvoleného.

en: User data string must not contain nonprintable or newline characters!
sk: Reťazec používateľských údajov nesmie obsahovať netlačiteľné znaky alebo znaky nového riadku!

note: translators: --userdata <STRING>
en: User defined transaction id used in history and plugins.
sk: Používateľom definované id transakcie použité v histórii a zásuvných moduloch.

note: translators: --quiet, -q
en: Suppress normal output, print only error messages.
sk: Potlačiť normálny výstup, tlačiť iba chybové správy.

note: translators: --verbose, -v
en: Increase verbosity.
sk: Zvýšiť úroveň podrobností.

note: translators: --color / --no-color
en: Whether to use colors in output if tty supports it.
sk: Či použiť farby vo výstupe, ak to tty podporuje.

note: translators: --no-abbrev, -A
en: Do not abbreviate text in tables.
sk: Neskracovať text v tabuľkách.

note: translators: --table-style, -s, %1% denotes the supported range of the integer argument (e.g. "1-11")
en: Table style (%1%).
sk: Štýl tabuľky (%1%).

en: Entering non-interactive mode.
sk: Zapínam neinteraktívny režim.

note: translators: --non-interactive, -n
en: Do not ask anything, use default answers automatically.
sk: Nepýtať sa nič, použiť predvolené odpovede automaticky.

en: Patches having the flag rebootSuggested set will not be treated as interactive.
sk: Opravy, ktoré majú nastavený príznak rebootSuggested nebudú považované za interaktívne.

note: translators: --non-interactive-include-reboot-patches
en: Do not treat patches as interactive, which have the rebootSuggested-flag set.
sk: Nepovažovať za interaktívne opravy, ktoré majú nastavený rebootSuggested-flag.

note: translators: --xmlout, -x
en: Switch to XML output.
sk: Prepnúť na XML výstup.

note: translators: --ignore-unknown, -i
en: Ignore unknown packages.
sk: Ignorovať neznáme balíky.

note: translators: --terse, -t
en: Terse output for machine consumption. Implies --no-abbrev and --no-color.
sk: Stručný výstup pre spotrebu stroja. Naznačuje --no-abbrev a --no-color.

note: translators: --reposd-dir, -D <DIR>
en: Use alternative repository definition file directory.
sk: Použiť alternatívny adresár definičného súboru repozitára.

note: translators: --cache-dir, -C <DIR>
en: Use alternative directory for all caches.
sk: Použiť alternatívny adresár pre všetky vyrovnávacie pamäte.

note: translators: --raw-cache-dir <DIR>
en: Use alternative raw meta-data cache directory.
sk: Použiť alternatívny adresár pre vyrovnávaciu pamäť surových metadát.

note: translators: --solv-cache-dir <DIR>
en: Use alternative solv file cache directory.
sk: Použiť alternatívny adresár pre vyrovnávaciu pamäť solv súborov.

note: translators: --pkg-cache-dir <DIR>
en: Use alternative package cache directory.
sk: Použiť alternatívny adresár pre vyrovnávaciu pamäť balíkov.

en: Repository Options
sk: Voľby repozitára

en: Entering 'no-gpg-checks' mode.
sk: Zadávanie režimu 'no-gpg-checks'.

note: translators: --no-gpg-checks
en: Ignore GPG check failures and continue.
sk: Ignorovať zlyhania overovania GPG a pokračovať.

en: Turning on '%s'. New repository signing keys will be automatically imported!
sk: Zapínam voľbu '%s'. Nové kľúče pre podpis repozitárov budú importované automaticky!

note: translators: --gpg-auto-import-keys
en: Automatically trust and import new repository signing keys.
sk: Automaticky dôverovať a importovať nové podpisové kľúče repozitára.

note: translators: --plus-repo, -p <URI>
en: Use an additional repository.
sk: Použiť ďalší repozitár.

note: translators: --plus-content <TAG>
en: Additionally use disabled repositories providing a specific keyword. Try '--plus-content debug' to enable repos indicating to provide debug packages.
sk: Dodatočne použiť vypnuté repozitáre, ktoré poskytujú konkrétne kľúčové slovo. Skúsiť '--plus-content debug' pre zapnutie repozitárov indikujúcich, že poskytujú ladiace balíky.

en: Repositories disabled, using the database of installed packages only.
sk: Repozitáre sú vypnuté, použijem len databázu nainštalovaných balíkov.

note: translators: --disable-repositories
en: Do not read meta-data from repositories.
sk: Nečítať metadáta z repozitárov.

en: Autorefresh disabled.
sk: Automatická obnova je vypnutá.

note: translators: --no-refresh
en: Do not refresh the repositories.
sk: Neobnovovať repozitáre.

en: CD/DVD repositories disabled.
sk: CD/DVD repozitáre sú vypnuté.

note: translators: --no-cd
en: Ignore CD/DVD repositories.
sk: Ignorovať repozitáre CD/DVD.

en: Remote repositories disabled.
sk: Vzdialené repozitáre sú vypnuté.

note: translators: --no-remote
en: Ignore remote repositories.
sk: Ignorovať vzdialené repozitáre.

note: translators: --releasever
en: Set the value of $releasever in all .repo files (default: distribution version)
sk: Nastaviť hodnotu $releasever vo všetkých súboroch .repo (predvolená hodnota: distribution version)

en: Target Options
sk: Možnosti cieľa

note: translators: --root, -R <DIR>
en: Operate on a different root directory.
sk: Pracovať v inom koreňovom adresári.

note: translators: --installroot <DIR>
en: Operate on a different root directory, but share repositories with the host.
sk: Používa iný koreňový adresár, ale zdieľa repozitáre s hostiteľom.

en: Ignoring installed resolvables.
sk: Ignorovanie inštalovaných riešení.

note: translators: --disable-system-resolvables
en: Do not read installed packages.
sk: Nečítať nainštalované balíky.

en: No config file is in use. Can not save options.
sk: Nepoužíva sa žiadny konfiguračný súbor. Nemožno uložiť voľby.

en: Option '%1%' saved in '%2%'.
sk: Voľba '%1%' uložená v '%2%'.

en: Failed to save option.
sk: Zlyhalo uloženie voľby.

en: '%s' install modifier must not be used without a package name or capability.
sk: '%s' modifikátor inštalácie sa nesmie používať bez názvu balíka alebo schopnosti.

en: '%s' remove modifier must not be used without a package name or capability.
sk: '%s' modifikátor odstránenia sa nesmie používať bez názvu balíka alebo schopnosti.

en: '%s' not found in package names. Trying '%s'.
sk: '%s' nebol nájdený v názvoch balíkov. Skúšanie '%s'.

en: '%s' is not a package name or capability.
sk: '%s' nie je názov balíka alebo schopnosti.

en: '%s' not found in package names. Trying capabilities.
sk: '%s' nenájdené v názvoch balíkov. Skúšanie schopností.

en: Package '%s' not found.
sk: Balík '%s' nebol nájdený.

en: Patch '%s' not found.
sk: Oprava '%s' nebola nájdená.

en: Product '%s' not found.
sk: Produkt '%s' nebol nájdený.

en: Pattern '%s' not found.
sk: Šablóna '%s' nebola nájdená.

en: Source package '%s' not found.
sk: Zdrojový balík '%s' nebol nájdený.

note: just in case
en: Object '%s' not found.
sk: Objekt '%s' nebol nájdený.

en: Package '%s' not found in specified repositories.
sk: Balík '%s' nebol nájdený v zadaných repozitároch.

en: Patch '%s' not found in specified repositories.
sk: Oprava '%s' nebola nájdená v zadaných repozitároch.

en: Product '%s' not found in specified repositories.
sk: Produkt '%s' nebol nájdený v zadaných repozitároch.

en: Pattern '%s' not found in specified repositories.
sk: Šablóna '%s' nebola nájdená v zadaných repozitároch.

en: Source package '%s' not found in specified repositories.
sk: Zdrojový balík '%s' nebol nájdený v zadaných repozitároch.

note: just in case
en: Object '%s' not found in specified repositories.
sk: Objekt '%s' nebol nájdený v zadaných repozitároch.

note: translators: meaning a package %s or provider of capability %s
en: No provider of '%s' found.
sk: Žiadny poskytovateľ '%s' nebol nájdený.

note: wildcards used
en: No package matching '%s' is installed.
sk: Žiadny balík zodpovedajúci '%s' nie je nainštalovaný.

en: Package '%s' is not installed.
sk: Balík '%s' nie je nainštalovaný.

note: translators: meaning provider of capability %s
en: No provider of '%s' is installed.
sk: Žiadny poskytovateľ '%s' nie je nainštalovaný.

en: '%s' is already installed.
sk: '%s' je už nainštalovaný.

note: translators: %s are package names
en: '%s' providing '%s' is already installed.
sk: '%s' poskytujúci '%s' je už nainštalovaný.

en: No update candidate for '%s'. The highest available version is already installed.
sk: Pre '%s' neexistuje žiadny kandidát na aktualizáciu. Najvyššia dostupná verzia je už nainštalovaná.

en: No update candidate for '%s'.
sk: Pre '%s' neexistuje žiadny kandidát na aktualizáciu.

en: There is an update candidate '%s' for '%s', but it does not match the specified version, architecture, or repository.
sk: Existuje kandidát na aktualizáciu '%s' pre '%s', ale nezodpovedá zadanej verzii, architektúre alebo repozitáru.

en: There is an update candidate for '%s' from vendor '%s', while the current vendor is '%s'. Use '%s' to install this candidate.
sk: Existuje kandidát na aktualizáciu '%s' od dodávateľa '%s', pričom súčasný dodávateľ je '%s'. Použiť '%s' pre inštaláciu tohto kandidáta.

en: There is an update candidate for '%s', but it comes from a repository with a lower priority. Use '%s' to install this candidate.
sk: Existuje kandidát na aktualizáciu pre '%s', ale pochádza z repozitára s nižšou prioritou. Použiť '%s' pre inštaláciu tohto kandidáta.

en: There is an update candidate for '%s', but it is locked. Use '%s' to unlock it.
sk: Existuje kandidát na aktualizáciu pre '%s', ale je zamknutý. Použiť '%s' pre jeho odomknutie.

en: Package '%s' is not available in your repositories. Cannot reinstall, upgrade, or downgrade.
sk: Balík '%s' nie je dostupný vo vašich repozitároch. Nie je ho možné preinštalovať, zvýšiť alebo znížiť verziu.

en: The selected package '%s' from repository '%s' has lower version than the installed one.
sk: Vybraný balík '%s' z repozitára '%s' má nižšiu verziu než ten, ktorý je nainštalovaný.

note: translators: %s = "zypper install --oldpackage package-version.arch"
en: Use '%s' to force installation of the package.
sk: Použiť '%s' pre vynútenie inštalácie balíčka.

en: Patch '%s' is interactive, skipping.
sk: Oprava '%s' je interaktívna, preskočenie.

en: Patch '%s' is not needed.
sk: Oprava '%s' nie je potrebná.

en: Patch '%1%' is optional. Use '%2%' to install it, or '%3%' to include all optional patches.
sk: Oprava '%1%' je voliteľná. Použiť '%2%' pre jej inštaláciu, alebo '%3%' pre zahrnutie všetkých voliteľných opráv.

en: Patch '%s' is locked. Use '%s' to install it, or unlock it using '%s'.
sk: Oprava '%s' je zamknutá. Použiť '%s' pre jej inštaláciu, alebo je odomknúť pomocou '%s'.

en: Patch '%s' is not in the specified category.
sk: Oprava '%s' nie je v zadanej kategórii.

en: Patch '%s' has not the specified severity.
sk: Oprava '%s' nemá určenú závažnosť.

en: Patch '%s' was issued after the specified date.
sk: Oprava '%s' bola vydaná po zadanom dátume.

en: Selecting '%s' from repository '%s' for installation.
sk: Výber '%s' z repozitára '%s' pre inštaláciu.

en: Forcing installation of '%s' from repository '%s'.
sk: Vynútenie inštalácie '%s' z repozitára '%s'.

en: Selecting '%s' for removal.
sk: Výber '%s' pre odstránenie.

en: '%s' is locked. Use '%s' to unlock it.
sk: '%s' je zamknuté. Použiť '%s' pre odomknutie.

en: Adding requirement: '%s'.
sk: Pridanie požiadavky: '%s'.

en: Adding conflict: '%s'.
sk: Pridávanie konfliktu: '%s'.

note: translators: %1% expands to a single package name or a ','-separated enumeration of names.
en: Did you mean %1%?
sk: Mali ste na mysli %1%?

en: Ignoring option %s when updating the update stack first.
sk: Ignorovanie voľby %s, ak sa najskôr aktualizuje zásobník aktualizácií.

en: Suspicious category filter value '%1%'.
sk: Podozrivá hodnota filtra kategórie '%1%'.

en: Suspicious severity filter value '%1%'.
sk: Podozrivá hodnota filtra závažnosti '%1%'.

note: translator: '%1%' is a products name '%2%' is a command to call (like 'zypper dup') Both may contain whitespace and should be enclosed by quotes!
en: Product '%1%' requires to be upgraded by calling '%2%'!
sk: Produkt '%1%' vyžaduje aktualizáciu volaním '%2%'!

en: The following NEW package is going to be installed: | The following %d NEW packages are going to be installed:
sk[0]: Nasledujúci NOVÝ balík bude nainštalovaný:
sk[1]: Nasledujúce %d NOVÉ balíky budú nainštalované:
sk[2]: Nasledujúcich %d NOVÝCH balíkov bude nainštalovaných:

en: The following NEW patch is going to be installed: | The following %d NEW patches are going to be installed:
sk[0]: Nasledujúca NOVÁ oprava bude nainštalovaná:
sk[1]: Nasledujúce %d NOVÉ opravy budú nainštalované:
sk[2]: Nasledujúcich %d NOVÝCH opráv bude nainštalovaných:

en: The following NEW pattern is going to be installed: | The following %d NEW patterns are going to be installed:
sk[0]: Nasledujúca NOVÁ šablóna bude nainštalovaná:
sk[1]: Nasledujúce %d NOVÉ šablóny budú nainštalované:
sk[2]: Nasledujúcich %d NOVÝCH šablón bude nainštalovaných:

en: The following NEW product is going to be installed: | The following %d NEW products are going to be installed:
sk[0]: Nasledujúci NOVÝ produkt bude nainštalovaný:
sk[1]: Nasledujúce %d NOVÉ produkty budú nainštalované:
sk[2]: Nasledujúcich %d NOVÝCH produktov bude nainštalovaných:

en: The following source package is going to be installed: | The following %d source packages are going to be installed:
sk[0]: Nasledujúci zdrojový balík bude nainštalovaný:
sk[1]: Nasledujúce %d zdrojové balíky budú nainštalované:
sk[2]: Nasledujúcich %d zdrojových balíkov bude nainštalovaných:

en: The following application is going to be installed: | The following %d applications are going to be installed:
sk[0]: Nasledujúca aplikácia bude nainštalovaná:
sk[1]: Nasledujúce %d aplikácie budú nainštalované:
sk[2]: Nasledujúcich %d aplikácií bude nainštalovaných:

en: The following package is going to be REMOVED: | The following %d packages are going to be REMOVED:
sk[0]: Nasledujúci balík bude ODSTRÁNENÝ:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky budú ODSTRÁNENÉ:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov bude ODSTRÁNENÝCH:

en: The following patch is going to be REMOVED: | The following %d patches are going to be REMOVED:
sk[0]: Nasledujúca oprava bude ODSTRÁNENÁ:
sk[1]: Nasledujúce %d opravy budú ODSTRÁNENÉ:
sk[2]: Nasledujúcich %d opráv bude ODSTRÁNENÝCH:

en: The following pattern is going to be REMOVED: | The following %d patterns are going to be REMOVED:
sk[0]: Nasledujúca šablóna bude ODSTRÁNENÁ:
sk[1]: Nasledujúce %d šablóny budú ODSTRÁNENÉ:
sk[2]: Nasledujúcich %d šablón bude ODSTRÁNENÝCH:

en: The following product is going to be REMOVED: | The following %d products are going to be REMOVED:
sk[0]: Nasledujúci produkt bude ODSTRÁNENÝ:
sk[1]: Nasledujúce %d produkty budú ODSTRÁNENÉ:
sk[2]: Nasledujúcich %d produktov bude ODSTRÁNENÝCH:

en: The following application is going to be REMOVED: | The following %d applications are going to be REMOVED:
sk[0]: Nasledujúca aplikácia bude ODSTRÁNENÁ:
sk[1]: Nasledujúce %d aplikácie budú ODSTRÁNENÉ:
sk[2]: Nasledujúcich %d aplikácií bude ODSTRÁNENÝCH:

en: The following package is going to be upgraded: | The following %d packages are going to be upgraded:
sk[0]: Verzia nasledujúceho balíka bude zvýšená:
sk[1]: Verzia nasledujúcich %d balíkov bude zvýšená:
sk[2]: Verzia nasledujúcich %d balíkov bude zvýšená:

en: The following patch is going to be upgraded: | The following %d patches are going to be upgraded:
sk[0]: Verzia nasledujúcej opravy bude zvýšená:
sk[1]: Verzia nasledujúcich %d opráv bude zvýšená:
sk[2]: Verzia nasledujúcich %d opráv bude zvýšená:

en: The following pattern is going to be upgraded: | The following %d patterns are going to be upgraded:
sk[0]: Verzia nasledujúcej šablóny bude zvýšená:
sk[1]: Verzia nasledujúcich %d šablón bude zvýšená:
sk[2]: Verzia nasledujúcich %d šablón bude zvýšená:

en: The following product is going to be upgraded: | The following %d products are going to be upgraded:
sk[0]: Verzia nasledujúceho produktu bude zvýšená:
sk[1]: Verzia nasledujúcich %d produktov bude zvýšená:
sk[2]: Verzia nasledujúcich %d produktov bude zvýšená:

en: The following application is going to be upgraded: | The following %d applications are going to be upgraded:
sk[0]: Verzia nasledujúcej aplikácie bude zvýšená:
sk[1]: Verzia nasledujúcich %d aplikácií bude zvýšená:
sk[2]: Verzia nasledujúcich %d aplikácií bude zvýšená:

en: The following package is going to be downgraded: | The following %d packages are going to be downgraded:
sk[0]: Verzia nasledujúceho balíka bude znížená:
sk[1]: Verzia nasledujúcich %d balíkov bude znížená:
sk[2]: Verzia nasledujúcich %d balíkov bude znížená:

en: The following patch is going to be downgraded: | The following %d patches are going to be downgraded:
sk[0]: Verzia nasledujúcej opravy bude znížená:
sk[1]: Verzia nasledujúcich %d opráv bude znížená:
sk[2]: Verzia nasledujúcich %d opráv bude znížená:

en: The following pattern is going to be downgraded: | The following %d patterns are going to be downgraded:
sk[0]: Verzia nasledujúcej šablóny bude znížená:
sk[1]: Verzia nasledujúcich %d šablón bude znížená:
sk[2]: Verzia nasledujúcich %d šablón bude znížená:

en: The following product is going to be downgraded: | The following %d products are going to be downgraded:
sk[0]: Verzia nasledujúceho produktu bude znížená:
sk[1]: Verzia nasledujúcich %d produktov bude znížená:
sk[2]: Verzia nasledujúcich %d produktov bude znížená:

en: The following application is going to be downgraded: | The following %d applications are going to be downgraded:
sk[0]: Verzia nasledujúcej aplikácie bude znížená:
sk[1]: Verzia nasledujúcich %d aplikácií bude znížená:
sk[2]: Verzia nasledujúcich %d aplikácií bude znížená:

en: The following package is going to be reinstalled: | The following %d packages are going to be reinstalled:
sk[0]: Nasledujúci balík bude preinštalovaný:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky budú preinštalované:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov bude preinštalovaných:

en: The following patch is going to be reinstalled: | The following %d patches are going to be reinstalled:
sk[0]: Nasledujúca oprava bude preinštalovaná:
sk[1]: Nasledujúce %d opravy budú preinštalované:
sk[2]: Nasledujúcich %d opráv bude preinštalovaných:

en: The following pattern is going to be reinstalled: | The following %d patterns are going to be reinstalled:
sk[0]: Nasledujúca šablóna bude preinštalovaná:
sk[1]: Nasledujúce %d šablóny budú preinštalované:
sk[2]: Nasledujúcich %d šablón bude preinštalovaných:

en: The following product is going to be reinstalled: | The following %d products are going to be reinstalled:
sk[0]: Nasledujúci produkt bude preinštalovaný:
sk[1]: Nasledujúce %d produkty budú preinštalované:
sk[2]: Nasledujúcich %d produktov bude preinštalovaných:

en: The following application is going to be reinstalled: | The following %d applications are going to be reinstalled:
sk[0]: Nasledujúca aplikácia bude preinštalovaná:
sk[1]: Nasledujúce %d aplikácie budú preinštalované:
sk[2]: Nasledujúcich %d aplikácií bude preinštalovaných:

en: The following recommended package was automatically selected: | The following %d recommended packages were automatically selected:
sk[0]: Nasledujúci odporúčaný balík bol automaticky vybraný:
sk[1]: Nasledujúce %d odporúčané balíky boli automaticky vybrané:
sk[2]: Nasledujúcich %d odporúčaných balíkov bolo automaticky vybraných:

en: The following recommended patch was automatically selected: | The following %d recommended patches were automatically selected:
sk[0]: Nasledujúca odporúčaná oprava bola automaticky vybraná:
sk[1]: Nasledujúce %d odporúčané opravy boli automaticky vybrané:
sk[2]: Nasledujúcich %d odporúčaných opráv bolo automaticky vybraných:

en: The following recommended pattern was automatically selected: | The following %d recommended patterns were automatically selected:
sk[0]: Nasledujúca odporúčaná šablóna bola automaticky vybraná:
sk[1]: Nasledujúce %d odporúčané šablóny boli automaticky vybrané:
sk[2]: Nasledujúcich %d odporúčaných šablón bolo automaticky vybraných:

en: The following recommended product was automatically selected: | The following %d recommended products were automatically selected:
sk[0]: Nasledujúci odporúčaný produkt bol automaticky vybraný:
sk[1]: Nasledujúce %d odporúčané produkty boli automaticky vybrané:
sk[2]: Nasledujúcich %d odporúčaných produktov bolo automaticky vybraných:

en: The following recommended source package was automatically selected: | The following %d recommended source packages were automatically selected:
sk[0]: Nasledujúci odporúčaný zdrojový balík bol automaticky vybraný:
sk[1]: Nasledujúce %d odporúčané zdrojové balíky boli automaticky vybrané:
sk[2]: Nasledujúcich %d odporúčaných zdrojových balíkov bolo automaticky vybraných:

en: The following recommended application was automatically selected: | The following %d recommended applications were automatically selected:
sk[0]: Nasledujúca odporúčaná aplikácia bola automaticky vybraná:
sk[1]: Nasledujúce %d odporúčané aplikácie boli automaticky vybrané:
sk[2]: Nasledujúcich %d odporúčaných aplikácií bolo automaticky vybraných:

en: The following package is recommended, but will not be installed (only required packages will be installed): | The following %d packages are recommended, but will not be installed (only required packages will be installed):
sk[0]: Nasledujúci balík je odporúčaný, ale nebude sa inštalovať (len požadované balíky budú inštalované):
sk[1]: Nasledujúce %d balíky sú odporúčané, ale nebudú sa inštalovať (len požadované balíky budú inštalované):
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov je odporúčaných, ale nebudú sa inštalovať (len požadované balíky budú inštalované):

en: The following package is recommended, but will not be installed because it's unwanted (was manually removed before): | The following %d packages are recommended, but will not be installed because they are unwanted (were manually removed before):
sk[0]: Nasledujúci balík je odporúčaný, ale nebude sa inštalovať, pretože je nežiadúci (predtým bol ručne odstránený):
sk[1]: Nasledujúce %d balíky sú odporúčané, ale nebudú sa inštalovať, pretože sú nežiadúce (predtým boli ručne odstránené):
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov je odporúčaných, ale nebudú sa inštalovať, pretože sú nežiadúce (predtým boli ručne odstránené):

en: The following package is recommended, but will not be installed due to conflicts or dependency issues: | The following %d packages are recommended, but will not be installed due to conflicts or dependency issues:
sk[0]: Nasledujúci balík je odporúčaný, ale nebude sa inštalovať kvôli konfliktom alebo problémom so závislosťami:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky sú odporúčané, ale nebudú sa inštalovať kvôli konfliktom alebo problémom so závislosťami:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov je odporúčaných, ale nebudú sa inštalovať kvôli konfliktom alebo problémom so závislosťami:

en: The following patch is recommended, but will not be installed: | The following %d patches are recommended, but will not be installed:
sk[0]: Nasledujúca oprava je odporúčaná, ale nebude sa inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d opravy sú odporúčané, ale nebudú sa inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d opráv je odporúčaných, ale nebudú sa inštalovať:

en: The following pattern is recommended, but will not be installed: | The following %d patterns are recommended, but will not be installed:
sk[0]: Nasledujúca šablóna je odporúčaná, ale nebude sa inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d šablóny sú odporúčané, ale nebudú sa inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d šablón je odporúčaných, ale nebudú sa inštalovať:

en: The following product is recommended, but will not be installed: | The following %d products are recommended, but will not be installed:
sk[0]: Nasledujúci produkt je odporúčaný, ale nebude sa inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d produkty sú odporúčané, ale nebudú sa inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d produktov je odporúčaných, ale nebudú sa inštalovať:

en: The following application is recommended, but will not be installed: | The following %d applications are recommended, but will not be installed:
sk[0]: Nasledujúca aplikácia je odporúčaná, ale nebude sa inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d aplikácie sú odporúčané, ale nebudú sa inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d aplikácií je odporúčaných, ale nebudú sa inštalovať:

en: The following package is suggested, but will not be installed: | The following %d packages are suggested, but will not be installed:
sk[0]: Nasledujúci balík je navrhovaný, ale nebude sa inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky sú navrhované, ale nebudú sa inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov je navrhovaných, ale nebudú sa inštalovať:

en: The following patch is suggested, but will not be installed: | The following %d patches are suggested, but will not be installed:
sk[0]: Nasledujúca oprava je navrhovaná, ale nebude sa inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d opravy sú tiež navrhované, ale nebudú sa inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d opráv je navrhovaných, ale nebudú sa inštalovať:

en: The following pattern is suggested, but will not be installed: | The following %d patterns are suggested, but will not be installed:
sk[0]: Nasledujúca šablóna je navrhovaná, ale nebude sa inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d šablóny sú navrhované, ale nebudú sa inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d šablón je navrhovaných, ale nebudú sa inštalovať:

en: The following product is suggested, but will not be installed: | The following %d products are suggested, but will not be installed:
sk[0]: Nasledujúci produkt je navrhovaný, ale nebude sa inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d produkty sú navrhované, ale nebudú sa inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d produktov je navrhovaných, ale nebudú sa inštalovať:

en: The following application is suggested, but will not be installed: | The following %d applications are suggested, but will not be installed:
sk[0]: Nasledujúca aplikácia je navrhovaná, ale nebude sa inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d aplikácie sú navrhované, ale nebudú sa inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d aplikácií je navrhovaných, ale nebudú sa inštalovať:

en: The following package is going to change architecture: | The following %d packages are going to change architecture:
sk[0]: Nasledujúci balík zmení architektúru:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky zmenia architektúru:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov zmení architektúru:

en: The following patch is going to change architecture: | The following %d patches are going to change architecture:
sk[0]: Nasledujúca oprava zmení architektúru:
sk[1]: Nasledujúce %d opravy zmenia architektúru:
sk[2]: Nasledujúcich %d opráv zmení architektúru:

en: The following pattern is going to change architecture: | The following %d patterns are going to change architecture:
sk[0]: Nasledujúca šablóna zmení architektúru:
sk[1]: Nasledujúce %d šablóny zmenia architektúru:
sk[2]: Nasledujúcich %d šablón zmení architektúru:

en: The following product is going to change architecture: | The following %d products are going to change architecture:
sk[0]: Nasledujúci produkt zmení architektúru:
sk[1]: Nasledujúce %d produkty zmenia architektúru:
sk[2]: Nasledujúcich %d produktov zmení architektúru:

en: The following application is going to change architecture: | The following %d applications are going to change architecture:
sk[0]: Nasledujúca aplikácia zmení architektúru:
sk[1]: Nasledujúce %d aplikácie zmenia architektúru:
sk[2]: Nasledujúcich %d aplikácií zmení architektúru:

en: The following package is going to change vendor: | The following %d packages are going to change vendor:
sk[0]: Nasledujúci balík zmení dodávateľa:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky zmenia dodávateľa:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov zmení dodávateľa:

en: The following patch is going to change vendor: | The following %d patches are going to change vendor:
sk[0]: Nasledujúca oprava zmení dodávateľa:
sk[1]: Nasledujúce %d opravy zmenia dodávateľa:
sk[2]: Nasledujúcich %d opráv zmení dodávateľa:

en: The following pattern is going to change vendor: | The following %d patterns are going to change vendor:
sk[0]: Nasledujúca šablóna zmení dodávateľa:
sk[1]: Nasledujúce %d šablóny zmenia dodávateľa:
sk[2]: Nasledujúcich %d šablón zmenia dodávateľa:

en: The following product is going to change vendor: | The following %d products are going to change vendor:
sk[0]: Nasledujúci produkt zmení dodávateľa:
sk[1]: Nasledujúce %d produkty zmenia dodávateľa:
sk[2]: Nasledujúcich %d produktov zmení dodávateľa:

en: The following application is going to change vendor: | The following %d applications are going to change vendor:
sk[0]: Nasledujúca aplikácia zmení dodávateľa:
sk[1]: Nasledujúce %d aplikácie zmenia dodávateľa:
sk[2]: Nasledujúcich %d aplikácií zmení dodávateľa:

en: The following package has no support information from its vendor: | The following %d packages have no support information from their vendor:
sk[0]: Nasledujúci balík nemá žiadne informácie o podpore od svojho dodávateľa:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky nemajú žiadne informácie o podpore od svojho dodávateľa:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov nemá žiadne informácie o podpore od svojho dodávateľa:

en: The following package is not supported by its vendor: | The following %d packages are not supported by their vendor:
sk[0]: Nasledujúci balík nie je podporovaný jeho dodávateľom:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky nie sú podporované ich dodávateľom:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov nie je podporovaných ich dodávateľom:

en: The following package needs additional customer contract to get support: | The following %d packages need additional customer contract to get support:
sk[0]: Nasledujúci balík potrebuje pre získanie podpory dodatočnú zákaznícku zmluvu:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky potrebujú pre získanie podpory dodatočnú zákaznícku zmluvu:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov potrebuje pre získanie podpory dodatočnú zákaznícku zmluvu:

en: was superseded by
sk: bol nahradený

en: The following package was discontinued and has been superseded by a new package with a different name. | The following %d packages were discontinued and have been superseded by a new packages with different names.
sk[0]: Nasledujúci balík bol ukončený a nahradil ho nový balík s iným názvom.
sk[1]: Nasledujúce %d balíky boli ukončené a nahradené novými balíkmi s inými názvami.
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov bolo ukončených a boli nahradené novými balíkmi s inými názvami.

en: The successor package should be installed as soon as possible to receive continued support: | The successor packages should be installed as soon as possible to receive continued support:
sk[0]: Nástupnícky balík by sa mal nainštalovať čo najskôr, aby sa získala pokračujúca podpora:
sk[1]: Nástupnícke balíky by sa mali nainštalovať čo najskôr, aby sa získala pokračujúca podpora:
sk[2]: Nástupnícke balíky by sa mali nainštalovať čo najskôr, aby sa získala pokračujúca podpora:

en: The following package update will NOT be installed: | The following %d package updates will NOT be installed:
sk[0]: Nasledujúca aktualizácia balíka sa NEBUDE inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d aktualizácie balíkov sa NEBUDÚ inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d aktualizácií balíkov sa NEBUDE inštalovať:

en: The following product update will NOT be installed: | The following %d product updates will NOT be installed:
sk[0]: Nasledujúca aktualizácia produktu sa NEBUDE inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d aktualizácie produktov sa NEBUDÚ inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d aktualizácií produktov sa NEBUDE inštalovať:

en: The following application update will NOT be installed: | The following %d application updates will NOT be installed:
sk[0]: Nasledujúca aktualizácia aplikácie sa NEBUDE inštalovať:
sk[1]: Nasledujúce %d aktualizácie aplikácií sa NEBUDÚ inštalovať:
sk[2]: Nasledujúcich %d aktualizácií aplikácií sa NEBUDE inštalovať:

en: The following item is locked and will not be changed by any action: | The following %d items are locked and will not be changed by any action:
sk[0]: Nasledujúca položka je zamknutá a nebude zmenená žiadnou akciou:
sk[1]: Nasledujúce %d položky sú zamknuté a nebudú zmenené žiadnou akciou:
sk[2]: Nasledujúcich %d položiek je zamknutých a nebudú zmenené žiadnou akciou:

note: always as plain name list translators: used as 'tag:' (i.e. followed by ':')
en: Available
sk: Dostupné

note: translators: used as 'tag:' (i.e. followed by ':') translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Installed
sk: Nainštalovaný

en: Run '%1%' to see the complete list of locked items.
sk: Spustite '%1%', aby ste videli kompletný zoznam zamknutých položiek.

en: The following patch requires a system reboot: | The following %d patches require a system reboot:
sk[0]: Nasledujúca oprava si vyžaduje reštart systému:
sk[1]: Nasledujúce %d opravy si vyžadujú reštart systému:
sk[2]: Nasledujúcich %d opráv si vyžaduje reštart systému:

en: The following package requires a system reboot: | The following %d packages require a system reboot:
sk[0]: Nasledujúci balík vyžaduje reštart systému:
sk[1]: Nasledujúce %d balíky vyžadujú reštart systému:
sk[2]: Nasledujúcich %d balíkov vyžaduje reštart systému:

en: Skipped needed patches which do not apply without conflict:
sk: Vynechané potrebné záplaty, ktoré sa nedajú použiť bez konfliktu:

note: Package download size:   99.2 MiB or Package download size: |     105.7 MiB  overall download size 99.2 MiB  |  -    6.4 MiB  already in cache
en: Package download size:
sk: Veľkosť balíka na stiahnutie:

note: translator: rendered as "105.7 MiB  overall download size"
en: overall package size
sk: celková veľkosť balíka

note: translator: rendered as "  6.4 MiB  already in cache"
en: already in cache
sk: už vo vyrovnávacej pamäti

en: Download only.
sk: Len stiahnuť.

note: Package install size change: |     349.1 MiB  required by packages that will be installed 1.9 MiB  |  -  347.3 MiB  released by packages that will be removed
en: Package install size change:
sk: Zmena veľkosti inštalácie balíka:

note: translator: rendered as "349.1 MiB  required by packages that will be installed"
en: required by packages that will be installed
sk: požadované balíkmi, ktoré sa budú inštalovať

note: translator: rendered as "347.3 MiB  released by packages that will be removed"
en: released by packages that will be removed
sk: uvoľnené balíkmi, ktoré sa odstránia

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 packages to ..."
en: package to upgrade | packages to upgrade
sk[0]: balík pre zvýšenie verzie
sk[1]: balíky pre zvýšenie verzie
sk[2]: balíkov pre zvýšenie verzie

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 to ..."
en: to downgrade | to downgrade
sk[0]: pre zníženie verzie
sk[1]: pre zníženie verzie
sk[2]: pre zníženie verzie

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 packages to ..."
en: package to downgrade | packages to downgrade
sk[0]: balík pre zníženie verzie
sk[1]: balíky pre zníženie verzie
sk[2]: balíkov pre zníženie verzie

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 new"
en: new | new
sk[0]: nový
sk[1]: nové
sk[2]: nových

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 new to install"
en: new package to install | new packages to install
sk[0]: nový balík bude nainštalovaný
sk[1]: nové balíky budú nainštalované
sk[2]: nových balíkov bude nainštalovaných

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 to ..."
en: to reinstall | to reinstall
sk[0]: preinštalovaný
sk[1]: preinštalované
sk[2]: preinštalovaných

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 packages to ..."
en: package to reinstall | packages to reinstall
sk[0]: balík bude preinštalovaný
sk[1]: balíky budú preinštalované
sk[2]: balíkov bude preinštalovaných

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 to ..."
en: to remove | to remove
sk[0]: odstránený
sk[1]: odstránených
sk[2]: odstránené

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 packages to ..."
en: package to remove | packages to remove
sk[0]: balík bude odstránený
sk[1]: balíky budú odstránené
sk[2]: balíkov bude odstránených

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 to ..."
en: to change vendor |  to change vendor
sk[0]: zmení dodávateľa
sk[1]: zmenia dodávateľa
sk[2]: zmení dodávateľa

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 packages ..."
en: package will change vendor | packages will change vendor
sk[0]: balík zmení dodávateľa
sk[1]: balíky zmenia dodávateľa
sk[2]: balíkov zmení dodávateľa

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 to ..."
en: to change arch | to change arch
sk[0]: zmení architektúru
sk[1]: zmenia architektúru
sk[2]: zmení architektúru

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 packages ..."
en: package will change arch | packages will change arch
sk[0]: balík zmení architektúru
sk[1]: balíky zmenia architektúru
sk[2]: balíkov zmení architektúru

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 new"
en: source package | source packages
sk[0]: zdrojový balík
sk[1]: zdrojové balíky
sk[2]: zdrojových balíkov

note: translators: this text will be preceded by a number e.g. "5 new to install"
en: source package to install | source packages to install
sk[0]: zdrojový balík pre nainštalovanie
sk[1]: zdrojové balíky pre nainštalovanie
sk[2]: zdrojových balíkov pre nainštalovanie

note: patch command (auto)restricted to update stack patches
en: Package manager restart required. (Run this command once again after the update stack got updated)
sk: Vyžaduje sa reštart správcu balíkov, (Spustite tento príkaz ešte raz po aktualizácii zásobníka aktualizácií)

note: translator: %1% is an option string like  "--dry-run"
en: %1% is set, otherwise a system reboot would be required.
sk: %1% je nastavené, inak by bol potrebný reštart systému.

en: System reboot required.
sk: Požadovaný reštart systému.

note: translator: Printed after the summary but before the prompt to start the installation. Followed by some explanatory text telling it might be a good idea NOT to continue: # zypper up ... Consider to cancel: Product 'opennSUSE Tumbleweed' requires to be upgraded by calling 'zypper dup'! Continue? [y/n
en: Consider to cancel:
sk: Zvážiť zrušenie:

en: PackageKit is blocking zypper. This happens if you have an updater applet or other software management application using PackageKit running.
sk: PackageKit blokuje zypper. Pravdepodobne beží aktualizačný applet alebo iný softvér pre správu balíkov, ktorý používa PackageKit.

en: We can ask PackageKit to interrupt the current action as soon as possible, but it depends on PackageKit how fast it will respond to this request.
sk: Môžeme požiadať PackageKit, aby prerušil súčasnú akciu čo najskôr, ale záleží od PackageKit, ako rýchlo zareaguje na túto požiadavku.

en: Ask PackageKit to quit?
sk: Navrhnúť ukončenie pre PackageKit?

en: PackageKit is still running (probably busy).
sk: PackageKit stále beží (pravdepodobne je zaneprázdnený).

en: Try again?
sk: Skúsiť znova?

en: Unexpected exception.
sk: Neočakávaná výnimka.

note: translators: %s is "help" or "zypper help" depending on whether zypper shell is running or not
en: Type '%s' to get command-specific help.
sk: Pre získanie pomocníka k určitému príkazu napíšte '%s'.

en: Verbosity: %d
sk: Úroveň podrobností: %d

en: Enforced setting
sk: Vynútené nastavenie

en: The /etc/products.d/baseproduct symlink is dangling or missing!
    The link must point to your core products .prod file in /etc/products.d.
sk: Symbolický odkaz /etc/products.d/baseproduct je voľne visiaci alebo chýba!
    Odkaz musí smerovať do .prod súboru vašich kľúčových produktov v /etc/products.d.

note: TranslatorExplanation The %s is "--plus-repo" TranslatorExplanation The %s is "--option-name"
en: The %s option has no effect here, ignoring.
sk: Voľba %s tu nemá žiadny vplyv, bude ignorovaná.

en: Non-option program arguments:
sk: Argumenty programu (okrem volieb):

en: A GPG pubkey is clearly identified by its fingerprint. Do not rely on the key's name. If you are not sure whether the presented key is authentic, ask the repository provider or check their web site. Many providers maintain a web page showing the fingerprints of the GPG keys they are using.
sk: Verejný kľúč GPG je jasne identifikovaný svojím odtlačkom. Nespoliehajte sa na názov kľúča. Ak si nie ste istí, či je predložený kľúč autentický, opýtajte sa poskytovateľa repozitára alebo skontrolujte jeho webové stránky. Mnoho poskytovateľov udržiava webovú stránku zobrazujúcu odtlačky GPG kľúčov, ktoré používajú.

en: Signing data enables the recipient to verify that no modifications occurred after the data were signed. Accepting data with no, wrong or unknown signature can lead to a corrupted system and in extreme cases even to a system compromise.
sk: Podpisovanie dát umožňuje príjemcovi overiť, že po podpísaní dát nedošlo k žiadnym zmenám. Prijatie balíkov so žiadnym, zlým alebo neznámym podpisom môže viesť k poškodeniu systému a v extrémnych prípadoch dokonca ohroziť bezpečnosť systému.

note: translator: %1% is a file name
en: File '%1%' is the repositories master index file. It ensures the integrity of the whole repo.
sk: Súbor '%1%' je hlavný indexový súbor repozitárov. Zabezpečuje integritu celej zostavy repozitárov.

en: We can't verify that no one meddled with this file, so it might not be trustworthy anymore! You should not continue unless you know it's safe.
sk: Nemôžeme overiť, že nikto nezasahoval do tohto súboru, takže už nemôže byť dôveryhodný! Nemali by ste pokračovať, pokiaľ neviete, že je to bezpečné.

en: This file was modified after it has been signed. This may have been a malicious change, so it might not be trustworthy anymore! You should not continue unless you know it's safe.
sk: Tento súbor bol upravený po jeho podpísaní. Mohla to byť zámernou škodlivá zmena, takže už nemôže byť dôveryhodný! Nemali by ste pokračovať, pokiaľ neviete, že je to bezpečné.

en: This might be a transient issue if the server is in the midst of receiving new data. The data file and its signature are two files which must fit together. In case the request hit the server in the midst of updating them, the signature verification might fail. After a few minutes, when the server has updated its data, it should work again.
sk: Môže ísť o prechodný problém, ak server práve prijíma nové údaje. Dátový súbor a jeho podpis sú dva súbory, ktoré musia spolu pasovať. V prípade, že požiadavka dorazí na server uprostred ich aktualizácie, overenie podpisu môže zlyhať. Po niekoľkých minútach, keď server aktualizuje svoje údaje, by to malo opäť fungovať.

en: Repository:
sk: Repozitár:

en: Key Fingerprint:
sk: Odtlačok kľúča:

en: Key Name:
sk: Názov kľúča:

en: Key Algorithm:
sk: Algoritmus kľúča:

en: Key Created:
sk: Vytvorený kľúč:

en: Key Expires:
sk: Kľúč vyprší:

en: Subkey:
sk: Podkľúč:

en: Rpm Name:
sk: Názov rpm:

en: The gpg key signing file '%1%' has expired.
sk: Podpisový súbor gpg kľúča '%1%' vypršal.

en: The gpg key signing file '%1%' will expire in %2% day. | The gpg key signing file '%1%' will expire in %2% days.
sk[0]: Podpisový súbor gpg kľúča '%1%' vyprší za %2% deň.
sk[1]: Podpisový súbor gpg kľúča '%1%' vyprší za %2% dni.
sk[2]: Podpisový súbor gpg kľúča '%1%' vyprší za %2% dní.

en: Accepting an unsigned file '%s'.
sk: Prijímam nepodpísaný súbor '%s'.

en: Accepting an unsigned file '%s' from repository '%s'.
sk: Prijímam nepodpísaný súbor '%s' z repozitára '%s'.

note: translator: %1% is a file name
en: File '%1%' is unsigned.
sk: Súbor '%1%' nie je podpísaný.

note: translator: %1% is a file name, %2% a repositories name
en: File '%1%' from repository '%2%' is unsigned.
sk: Súbor '%1%' z repozitára '%2%' nie je podpísaný.

en: Accepting file '%s' signed with an unknown key '%s'.
sk: Prijímam súbor '%s' podpísaný neznámym kľúčom '%s'.

en: Accepting file '%s' from repository '%s' signed with an unknown key '%s'.
sk: Prijatie súboru '%s' z repozitára '%s' podpísaný neznámym kľúčom '%s'.

note: translator: %1% is a file name, %2% is a gpg key ID
en: File '%1%' is signed with an unknown key '%2%'.
sk: Súbor '%1%' je podpísaný neznámym kľúčom '%2%'.

note: translator: %1% is a file name, %2% is a gpg key ID, %3% a repositories name
en: File '%1%' from repository '%3%' is signed with an unknown key '%2%'.
sk: Súbor '%1%' z repozitára '%3%' je podpísaný neznámym kľúčom '%2%'.

en: Automatically importing the following key:
sk: Automaticky importujem nasledujúci kľúč:

en: Automatically trusting the following key:
sk: Automaticky dôverujem nasledujúcemu kľúču:

en: New repository or package signing key received:
sk: Nový kľúč pre podpis repozitára a balíkov:

note: translators: this message is shown after showing description of the key
en: Do you want to reject the key, trust temporarily, or trust always?
sk: Prajete si tento kľúč odmietnuť, prijať dočasne alebo prijať natrvalo?

note: translators: this message is shown after showing description of the key
en: Do you want to reject the key, or trust always?
sk: Prajete si kľúč odmietnuť alebo vždy dôverovať?

note: translators: r/t/a stands for Reject/TrustTemporarily/trustAlways(import) translate to whatever is appropriate for your language The anserws must be separated by slash characters '/' and must correspond to reject/trusttemporarily/trustalways in that order. The answers should be lower case letters.
en: r/t/a/
sk: o/d/t

note: translators: the same as r/t/a, but without 'a'
en: r/t
sk: o/d

note: translators: r/a stands for Reject/trustAlways(import) translate to whatever is appropriate for your language The anserws must be separated by slash characters '/' and must correspond to reject/trusttemporarily/trustalways in that order. The answers should be lower case letters.
en: r/a/
sk: o/d/

note: translators: help text for the 'r' option in the 'r/t/a' prompt
en: Don't trust the key.
sk: Odmietnuť nedôveryhodný kľúč.

note: translators: help text for the 't' option in the 'r/t/a' prompt
en: Trust the key temporarily.
sk: Dôverovať kľúču dočasne.

note: translators: help text for the 'a' option in the 'r/t/a' prompt
en: Trust the key and import it into trusted keyring.
sk: Dôverovať kľúču a importovať ho do dôveryhodného zväzku.

en: Ignoring failed signature verification for file '%s'!
sk: Ignorujem zlyhanie overenia podpisu pre súbor '%s'!

en: Ignoring failed signature verification for file '%s' from repository '%s'!
sk: Ignorovanie zlyhania overenia podpisu pre súbor '%s' z repozitára '%s'!

en: Double-check this is not caused by some malicious changes in the file!
sk: Dôkladne overte, či to nie je spôsobené nejakou zámernou škodlivou zmenou v súbore!

note: translator: %1% is a file name
en: Signature verification failed for file '%1%'.
sk: Overenie podpisu súboru '%1%' zlyhalo.

note: translator: %1% is a file name, %2% a repositories name
en: Signature verification failed for file '%1%' from repository '%2%'.
sk: Overenie podpisu súboru '%1%' z repozitára '%2%' zlyhalo.

en: The rpm database seems to contain old V3 version gpg keys which are meanwhile obsolete and considered insecure:
sk: Zdá sa, že databáza rpm obsahuje gpg kľúče starej verzie V3, ktoré sú medzitým zastarané a nie sú považované za bezpečné:

en: To see details about a key call '%1%'.
sk: Ak chcete vidieť podrobnosti o kľúči, volajte '%1%'.

en: Unless you believe the key in question is still in use, you can remove it from the rpm database calling '%1%'.
sk: Pokiaľ si nemyslíte, že kľúč sa ešte stále používa, môžete ho odstrániť z databázy rpm volaním '%1%'.

note: translator: %1% is the number of keys, %2% the name of a repository
en: Received %1% new package signing key from repository "%2%": | Received %1% new package signing keys from repository "%2%":
sk[0]: Bol prijatý %1% nový podpisový kľúč balíkov z repozitára "%2%":
sk[1]: Boli prijaté %1% nové podpisové kľúče balíkov z repozitára "%2%":
sk[2]: Bolo prijatých %1% nových podpisových kľúčov balíkov z repozitára "%2%":

en: Those additional keys are usually used to sign packages shipped by the repository. In order to validate those packages upon download and installation the new keys will be imported into the rpm database.
sk: Tieto dodatočné kľúče sa zvyčajne používajú na podpisovanie balíkov doručených úložiskom. Za účelom overenia týchto balíkov po stiahnutí a inštalácii sa nové kľúče naimportujú do databázy rpm.

en: New:
sk: Nový:

en: The repository metadata introducing the new keys have been signed and validated by the trusted key:
sk: Metadáta úložiska zavádzajúce nové kľúče boli podpísané a overené dôveryhodným kľúčom:

en: No digest for file %s.
sk: Žiadny prehľad pre súbor %s.

en: Unknown digest %s for file %s.
sk: Neznámy prehľad %s pre súbor %s.

en: Digest verification failed for file '%1%'
    [%2%]
    
      expected %3%
      but got  %4%
sk: Zlyhalo overenie prehľadu pre súbor '%1%'
    [%2%]
    
      očakávané %3%
      ale získané  %4%

en: Accepting packages with wrong checksums can lead to a corrupted system and in extreme cases even to a system compromise.
sk: Prijatie balíkov so zlými kontrolnými súčtami môže viesť k poškodeniu systému a v extrémnych prípadoch dokonca ohroziť bezpečnosť systému.

en: However if you made certain that the file with checksum '%1%..' is secure, correct
    and should be used within this operation, enter the first 4 characters of the checksum
    to unblock using this file on your own risk. Empty input will discard the file.
sk: Avšak, ak ste si istí, že súbor s kontrolným súčtom '%1%..' je bezpečný, správny
    a mal by byť použitý v rámci tejto operácie, zadajte prvé 4 znaky kontrolného súčtu
    pre odblokovanie použitia tohto súboru na vlastné riziko. Prázdny vstup vyradí súbor.

note: translators: A prompt option
en: discard
sk: vyradiť

note: translators: A prompt option help text
en: Unblock using this file on your own risk.
sk: Odblokovať použitie tohto súboru na vlastné riziko.

note: translators: A prompt option help text
en: Discard the file.
sk: Vyradiť súbor.

note: translators: A prompt text
en: Unblock or discard?
sk: Odblokovať alebo vyradiť?

en: The following query locks the same objects as the one you want to remove:
sk: Nasledujúci dotaz zamyká tie isté objekty ako ten, ktorý chcete odstrániť:

en: The following query locks some of the objects you want to unlock:
sk: Nasledujúci dotaz zamyká niektoré z objektov, ktoré chcete odomknúť:

en: Do you want to remove this lock?
sk: Chcete tento zámok odstrániť?

en: The following query does not lock anything:
sk: Nasledujúci dotaz nič nezamyká:

note: help text for the "Abort, retry, ignore?" prompt for media errors
en: Skip retrieval of the file and abort current operation.
sk: Preskoč súčasný súbor a ukonči operáciu.

note: help text for the "Abort, retry, ignore?" prompt for media errors
en: Try to retrieve the file again.
sk: Skúsiť získať súbor znova.

note: help text for the "Abort, retry, ignore?" prompt for media errors
en: Skip retrieval of the file and try to continue with the operation without the file.
sk: Preskoč súčasný súbor a pokračuj v operácii bez neho.

note: help text for the "Abort, retry, ignore?" prompt for media errors
en: Change current base URI and try retrieving the file again.
sk: Zmeň základnú URI adresu a skús súbor stiahnuť znova.

note: translators: this is a prompt label, will appear as "New URI: "
en: New URI
sk: Nová URI adresa

note: https options translators: a/r/i/u are replies to the "Abort, retry, ignore?" prompt. Translate the a/r/i part exactly as you did the a/r/i string. The 'u' reply means 'Change URI'. https protocol-specific options: 's' stands for Disable SSL certificate authority check
en: a/r/i/u/s
sk: k/z/i/u/s

en: Disable SSL certificate authority check and continue.
sk: Vypnúť kontrolu certifikačnej autority SSL a pokračovať.

note: translators: this is a prompt text
en: Abort, retry, ignore?
sk: Ukončiť, znova, ignorovať?

en: SSL certificate authority check disabled.
sk: Kontrola certifikačnej autority vypnutá.

en: No devices detected, cannot eject.
sk: Neboli zistené žiadne zariadenia, nemôžem vysunúť mechaniku.

en: Try to eject the device manually.
sk: Pokúste sa vysunúť mechaniku ručne.

en: Detected devices:
sk: Zistené zariadenia:

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Select device to eject.
sk: Zvoľte zariadenie, ktoré sa má vysunúť.

en: Insert the CD/DVD and press ENTER to continue.
sk: Vložte CD/DVD a stlačte ENTER.

en: Retrying...
sk: Opätovné skúšanie...

note: cd/dvd options translators: a/r/i/u are replies to the "Abort, retry, ignore?" prompt. Translate the a/r/i part exactly as you did the a/r/i string. The 'u' reply means 'Change URI'. cd/dvd protocol-specific options: 'e' stands for Eject medium
en: a/r/i/u/e
sk: k/z/i/u/v

en: Eject medium.
sk: Vysunúť mechaniku.

note: TranslatorExplanation translate letters 'y' and 'n' to whathever is appropriate for your language. Try to check what answers does zypper accept (it always accepts y/n at least) You can also have a look at the regular expressions used to check the answer here: /usr/lib/locale/<your_locale>/LC_MESSAGE
en: Please insert medium [%s] #%d and type 'y' to continue or 'n' to cancel the operation.
sk: Prosím vložte médium [%s] #%d a napíšte 'a' pre pokračovanie alebo 'n' pre zrušenie operácie.

note: translators: a/r/i/u are replies to the "Abort, retry, ignore?" prompt Translate the a/r/i part exactly as you did the a/r/i string. the 'u' reply means 'Change URI'.
en: a/r/i/u
sk: k/z/i/u

en: Authentication required to access %s. You need to be root to be able to read the credentials from %s.
sk: Autentifikácia požadovaná pre prístup k %s. Musíte byť správca systému (root), aby ste boli schopní čítať prihlasovacie údaje z %s.

en: User Name
sk: Meno používateľa

note: password
en: Password
sk: Heslo

en: Retrieving delta
sk: Sťahuje sa delta

note: translators: this text is a progress display label e.g. "Applying delta foo [42%]"
en: Applying delta
sk: Aplikovanie delta balíka

en: In cache %1%
sk: Vo vyrovnávacej pamäti %1%

en: Retrieving:
sk: Sťahuje sa:

en: Signature verification failed
sk: Overenie podpisu zlyhalo

en: Accepting package despite the error.
sk: Prijatie balíka napriek chybe.

note: TranslatorExplanation speaking of a script - "Running: script file name (package name, script dir)"
en: Running: %s  (%s, %s)
sk: Spúšťam: %s  (%s, %s)

en: Removal of %s failed:
sk: Zlyhalo odstránenie %s:

note: translators: This text is a progress display label e.g. "Removing packagename-x.x.x [42%]"
en: Removing: %s
sk: Odstraňovanie %s

en: Installation of %s failed:
sk: Inštalácia %s zlyhala:

note: TranslatorExplanation This text is a progress display label e.g. "Installing: foo-1.1.2 [42%]"
en: Installing: %s
sk: Inštaluje sa: %s

note: translators: A progressbar label
en: Checking for file conflicts:
sk: Kontrola konfliktov súborov:

note: TranslatorExplanation %1%(number of packages); detailed list follows
en: %1% package had to be excluded from file conflicts check because it is not yet download. | %1% packages had to be excluded from file conflicts check because they are not yet downloaded.
sk[0]: %1% balík musel byť vylúčený z kontroly konfliktov súborov, pretože ešte nebol stiahnutý.
sk[1]: %1% balíky museli byť vylúčené z kontroly konfliktov súborov, pretože ešte neboli stiahnuté.
sk[2]: %1% balíkov muselo byť vylúčených z kontroly konfliktov súborov, pretože ešte neboli stiahnuté.

note: TranslatorExplanation %1%(commandline option)
en: Checking for file conflicts requires not installed packages to be downloaded in advance in order to access their file lists. See option '%1%' in the zypper manual page for details.
sk: Kontrola konfliktov súborov vyžaduje, aby sa balíky, ktoré nie sú nainštalované, stiahli v predstihu kvôli prístupu k ich zoznamom súborov. ďalšie Pre ďalšie podrobnosti pozrieť voľbu '%1%' v manuálovej stránke zypper.

note: TranslatorExplanation %1%(number of conflicts); detailed list follows
en: Detected %1% file conflict: | Detected %1% file conflicts:
sk[0]: Zistený %1% konflikt súborov:
sk[1]: Zistené %1% konflikty súborov:
sk[2]: Zistených %1% konfliktov súborov:

en: Conflicting files will be replaced.
sk: Konfliktné súbory budú nahradené.

note: TranslatorExplanation Problem description before asking whether to "Continue? [yes/no] (no):"
en: File conflicts happen when two packages attempt to install files with the same name but different contents. If you continue, conflicting files will be replaced losing the previous content.
sk: Konflikty súborov nastanú, keď sa dva balíčky pokúšajú nainštalovať súbory s rovnakým názvom, ale rozdielnym obsahom. Ak budete pokračovať, budú konfliktné súbory nahradené stratou predchádzajúceho obsahu.

note: TranslatorExplanation This text is a progress display label e.g. "Installing: foo-1.1.2 [42%]"
en: Executing %s script for: %s
sk: Vykonanie skriptu %s pre: %s

note: TranslatorExplanation This text is a progress display label e.g. "Installing: foo-1.1.2 [42%]"
en: Executing %s script
sk: Vykonanie skriptu %s

note: TranslatorExplanation This text is a progress display label e.g. "Installing: foo-1.1.2 [42%]"
en: Cleaning up: %s
sk: Čistenie: %s

note: translator: %s is an other command: "This is an alias for 'zypper info -t patch'."
en: This is an alias for '%s'.
sk: Toto je alias pre '%s'.

en: Examples:
sk: Príklady:

en: Arguments:
sk: Argumenty:

en: Command options:
sk: Voľby príkazu:

en: Solver options:
sk: Voľby riešiteľa:

en: Expert options:
sk: Pokročilé možnosti:

en: This command has no additional options.
sk: Tento príkaz nemá žiadne ďalšie voľby.

en: Legacy options:
sk: Staršie voľby:

note: translator: '-r             The same as -f.
en: The same as %1%.
sk: Rovnaké ako %1%.

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Global Options:
sk: Globálne voľby:

en: Commands:
sk: Príkazy:

note: translators: --details
en: Show the detailed installation summary.
sk: Zobraziť podrobný súhrn inštalácie.

en: Type of package (%1%).
sk: Typ balíka (%1%).

note: translators: --best-effort
en: Do a 'best effort' approach to update. Updates to a lower than the latest version are also acceptable.
sk: Urobiť aktualizáciu najlepším možným spôsobom. Aktualizácia na nižšiu verziu, aj keď existuje vyššia je tiež prijateľná.

en: Consider only patches which affect the package management itself.
sk: Uvažovať iba opravy, ktoré ovplyvňujú samotnú správu balíčkov.

en: Root privileges are required to run this command.
sk: Na spustenie tohto príkazu sa vyžadujú privilégiá správcu systému.

en: This is a transactional-server, please use transactional-update to update or modify the system.
sk: Toto je transakčný server, použite transakčné aktualizácie na aktualizáciu alebo zmenu systému.

en: The target filesystem is mounted as read-only. Please make sure the target filesystem is writeable.
sk: Cieľový súborový systém je pripojený ba na čítanie. Prosím, zabezpečte, že cieľový súborový systém bude zapisovateľný.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: dist-upgrade (dup) [OPTIONS]
sk: dist-upgrade (dup) [voľby]

note: translators: command summary: dist-upgrade, dup translators: command description
en: Perform a distribution upgrade.
sk: Vykoná povýšenie distribúcie.

note: translators: --from <ALIAS|#|URI>
en: Restrict upgrade to specified repository.
sk: Obmedziť aktualizáciu na zadaný repozitár.

en: Remove unneeded orphaned packages.
sk: Odstrániť nepotrebné osirelé balíky.

note: FailIfReposFail
en: Due to the treatment of orphaned packages dist-upgrade depends on a proper repository setup more than any other command. It must not continue if enabled repositories fail to refresh. This may severely damage the system. If a failing repository is actually not needed, it must be disabled.
sk: Vzhľadom na zaobchádzanie s osirelými balíkmi závisí dist-upgrade od správneho nastavenia repozitárov viac ako ktorýkoľvek iný príkaz. Nesmie pokračovať, ak sa povolené úložiská nepodarí obnoviť. Môže to vážne poškodiť systém. Ak zlyhávajúci repozitár v skutočnosti nie je potrebný, musí byť zakázaný.

en: See 'man zypper' for more information about this command.
sk: Viac informácií o tomto príkaze nájdete v 'man zypper'.

en: You are about to do a distribution upgrade with all enabled repositories. Make sure these repositories are compatible before you continue. See '%s' for more information about this command.
sk: Chystáte sa urobiť povýšenie distribúcie so všetkými zapnutými repozitármi. Než budete pokračovať, uistite sa, že sú tieto repozitáre kompatibilné. Pre viac informácií pozrite '%s'.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: zypper [--GLOBAL-OPTIONS] <COMMAND> [--COMMAND-OPTIONS] [ARGUMENTS]
sk: zypper [--globálne-voľby] <príkaz> [--voľby-príkazu] [argumenty]

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: zypper <SUBCOMMAND> [--COMMAND-OPTIONS] [ARGUMENTS]
sk: zypper <podpríkaz> [--voľby-príkazu] [argumenty]

en: Print zypper help
sk: Tlačiť pomocníka

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: install-new-recommends (inr) [OPTIONS]
sk: install-new-recommends (inr) [voľby]

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: verify (ve) [OPTIONS]
sk: verify (ve) [voľby]

note: translators: command summary: install-new-recommends, inr
en: Install newly added packages recommended by installed packages.
sk: Inštalovať novopridané balíky odporúčané nainštalovanými.

note: translators: command summary: verify, ve
en: Verify integrity of package dependencies.
sk: Skontrolovať integritu závislostí nainštalovaných balíkov.

note: translators: command description
en: Install newly added packages recommended by already installed ones. This command basically re-evaluates the recommendations of all installed packages and fills up the system accordingly. You don't want to call this unconditionally on small or minimal systems, as it may easily add a large number of packages.
sk: Inštalovať novo pridané balíky odporúčané už nainštalovanými balíkmi. Tento príkaz v podstate prehodnotí odporúčania všetkých nainštalovaných balíkov a podľa toho spôsobom doplní systém. Toto nechcete bezpodmienečne volať na malých alebo minimálnych systémoch, pretože to môže ľahko pridať veľký počet balíkov.

note: translators: command description, %1% is a zypper command
en: Called as '%1%', it restricts the command to just look for packages supporting available hardware, languages or filesystems. Useful after having added e.g. new hardware or driver repos.
sk: Volané ako '%1%', obmedzuje príkaz iba na hľadanie balíkov podporujúcich dostupný hardvér, jazyky alebo súborové systémy. Užitočné po pridaní napr. nového repozitára hardvéru alebo ovládačov.

note: translators: command description
en: Check whether dependencies of installed packages are satisfied and suggest to install or remove packages in order to repair the dependency problems.
sk: Skontroluje, či sú splnené závislosti nainštalovaných balíkov, a odporučí nainštalovanie alebo odstránenie balíkov kvôli oprave problémov závislostí.

en: Select packages by plain name, not by capability.
sk: Vybrať balíky podľa názvu, nie podľa schopnosti.

en: Select packages solely by capability.
sk: Vyberte balíky výlučne podľa schopnosti.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: remove (rm) [OPTIONS] <CAPABILITY> ...
sk: remove (rm) [VOĽBY] <SCHOPNOSŤ> ...

note: translators: command summary: remove, rm
en: Remove packages.
sk: Odstrániť balíky.

note: translators: command description
en: Remove packages with specified capabilities. A capability is NAME[.ARCH][OP<VERSION>], where OP is one of <, <=, =, >=, >.
sk: Odstráni balíky so zadanými schopnosťami. Schopnosť je NÁZOV[.ARCH][OP<VERZIA>], kde OP je jeden z operátorov <, <=, =, >=, >.

en: Too few arguments.
sk: Príliš málo argumentov.

en: At least one package name is required.
sk: Je požadovaný aspoň jeden názov balíka.

en: Cannot uninstall patches.
sk: Opravy nie je možné odinštalovať.

en: Installed status of a patch is determined solely based on its dependencies.
    Patches are not installed in sense of copied files, database records,
    or similar.
sk: Či je oprava nainštalovaná sa určuje výhradne na základe jej závislostí.
    Opravy sa neinštalujú kopírovaním súborov, zápisom do databázy
    a podobne.

en: Uninstallation of a source package not defined and implemented.
sk: Odinštalovanie zdrojových balíkov nie je definované a implementované.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: install (in) [OPTIONS] <CAPABILITY|RPM_FILE_URI> ...
sk: install (in) [VOĽBY] <SCHOPNOSŤ|URI_SÚBORU_RPM> ...

note: translators: command summary: install, in
en: Install packages.
sk: Inštalovať balíky.

note: translators: command description
en: Install packages with specified capabilities or RPM files with specified location. A capability is NAME[.ARCH][OP<VERSION>], where OP is one of <, <=, =, >=, >.
sk: Nainštaluje balíky so zadanými schopnosťami alebo RPM súbory zo zadaným umiestnením. Schopnosť má tvar NÁZOV[.ARCH][OP<VERZIA>], kde OP je jeden z operátorov <, <=, =, >=, >.

note: translators: --from <ALIAS|#|URI>
en: Select packages from the specified repository.
sk: Vybrať balíky zo zadaného repozitára.

note: translators: --oldpackage
en: Allows one to replace a newer item with an older one. Handy if you are doing a rollback. Unlike --force it will not enforce a reinstall.
sk: Umožniť nahradiť novšiu položku staršou. Užitočné, ak robíte vrátenie sa späť. Na rozdiel od --force nevynucuje reinštaláciu.

en: Silently install unsigned rpm packages given as commandline parameters.
sk: Tiché inštalovanie nepodpísaných balíkov rpm zadaných ako parametre príkazového riadka.

note: translators: -f, --force
en: Install even if the item is already installed (reinstall), downgraded or changes vendor or architecture.
sk: Inštalovať, aj keď je už položka nainštalovaná (preinštalovať), znížená verzia alebo mení dodávateľa alebo architektúru.

note: translators: rug related message, shown if 'zypper in --entire-catalog foorepo someargument' is specified
en: Ignoring arguments, marking the entire repository.
sk: Ignorujem argumenty, označujem celý repozitár na inštaláciu.

en: No valid arguments specified.
sk: Neboli zadané žiadne platné argumenty.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: removeptf (rmptf) [OPTIONS] <PTF|CAPABILITY> ...
sk: removeptf (rmptf) [VOĽBY] <PTF|SCHOPNOSŤ> ...

note: translators: command summary: removeptf, rmptf
en: Remove (not only) PTFs.
sk: Odstrániť (nielen) položky PTF.

note: translators: command description
en: A remove command which prefers replacing dependant packages to removing them as well. In fact this is a full featured install command with the remove modifier (-) applied to its plain arguments. So 'removeptf foo' is the same as 'install -- -foo'. This is why the command accepts the same options as the install command. It is the recommended way to remove a PTF (Program Temporary Fix).
sk: Príkaz remove, ktorý tiež uprednostňuje nahradenie závislých balíkov pred ich odstránením. V skutočnosti ide o plnohodnotný príkaz install s modifikátorom remove (-) aplikovaným na jeho jednoduché argumenty. Takže 'removeptf foo' je to isté ako 'install -- -foo'. Preto tento príkaz akceptuje rovnaké voľby ako príkaz install. Je to odporúčaný spôsob odstránenia PTF (Program Temporary Fix).

en: A PTF is typically removed as soon as the fix it provides is applied to the latest official update of the dependant packages. But you don't want the dependant packages to be removed together with the PTF, which is what the remove command would do. The removeptf command however will aim to replace the dependant packages by their official update versions.
sk: PTF sa zvyčajne odstráni hneď, ako sa oprava, ktorú poskytuje, použije v najnovšej oficiálnej aktualizácii závislých balíkov. Nechcete však, aby sa závislé balíky odstránili spolu s PTF, čo by urobil príkaz remove. Príkaz removeptf sa však zameria na nahradenie závislých balíkov ich oficiálnymi aktualizovanými verziami.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: list-patches (lp) [OPTIONS]
sk: list-patches (lp) [VOĽBY]

note: translators: command summary: list-patches, lp
en: List available patches.
sk: Vypísať zoznam dostupných opráv.

note: translators: command description
en: List all applicable patches.
sk: Zoznam všetkých použiteľných opráv.

note: translators: -a, --all
en: List all patches, not only applicable ones.
sk: Zoznam všetkých opráv, nielen použiteľných.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: list-updates (lu) [OPTIONS]
sk: list-updates (lu) [voľby]

note: translators: command summary: list-updates, lu
en: List available updates.
sk: Zoznam dostupných aktualizácií.

note: translators: command description
en: List all available updates.
sk: Vypíš zoznam všetkých dostupných aktualizácií.

note: translators: -a, --all
en: List all packages for which newer versions are available, regardless whether they are installable or not.
sk: Zoznam všetkých balíkov, pre ktoré sú k dispozícii novšie verzie, bez ohľadu na to, či sú inštalovateľné alebo nie.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: addlocale (aloc) [OPTIONS] <LOCALE> ...
sk: addlocale (aloc) [VOĽBY] <LOKALIZÁCIA> ...

en: Add locale(s) to requested locales.
sk: Pridať lokalizáciu(e) do požadovaných lokalizácií.

en: Add given locale(s) to the list of requested locales.
sk: Pridať danú lokalizáciu(e) do zoznamu požadovaných lokalizácií.

en: Do not install corresponding packages for given locale(s).
sk: Neinštalovať zodpovedajúce balíky pre danú lokalizáciu(e).

en: Specify locale which shall be supported by the language code. Get a list of all available locales by calling '%s'.
sk: Zadať lokalizáciu, ktorá má byť podporovaná kódom jazyka. Získať zoznam všetkých dostupných lokalizácií volaním '%s'.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: locales (lloc) [OPTIONS] [LOCALE] ...
sk: locales (lloc) [VOĽBY] [LOKALIZÁCIA] ...

en: List requested locales (languages codes).
sk: Zoznam požadovaných lokalizácií (kódy jazykov).

en: List requested locales and corresponding packages.
sk: Zoznam požadovaných lokalizácií a zodpovedajúcich balíkov.

en: Show corresponding packages.
sk: Ukázať zodpovedajúce balíky.

en: List all available locales.
sk: Zoznam všetkých dostupných lokalizácií.

en: Ignoring positional arguments because --all argument was provided.
sk: Ignorovanie pozičných argumentov, pretože bol poskytnutý argument --all.

en: The locale(s) for which the information shall be printed.
sk: Lokalizácia(e), pre ktoré majú byť vytlačené informácie.

en: Get all locales with lang code 'en' that have their own country code, excluding the fallback 'en':
sk: Získať všetky lokalizácie s kódom jazyka 'en' , ktoré majú svoj vlastný kód krajiny, okrem núdzového 'en':

en: Get all locales with lang code 'en' with or without country code:
sk: Získať všetky lokalizácie s kódom jazyka 'en' s alebo bez kódu krajiny:

en: Get the locale matching the argument exactly:
sk: Získať lokalizáciu, ktorá presne zodpovedá argumentu:

en: Get the list of packages which are available for 'de' and 'en':
sk: Získať zoznam balíkov, ktoré sú k dispozícii pre 'de' a 'en':

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: removelocale (rloc) [OPTIONS] <LOCALE> ...
sk: removelocale (rloc) [VOĽBY] <LOKALIZÁCIA> ...

en: Remove locale(s) from requested locales.
sk: Odstrániť lokalizáciu(e) z požadovaných lokalizácií.

en: Remove given locale(s) from the list of supported languages.
sk: Odstrániť danú lokalizáciu(e) zo zoznamu podporovaných jazykov.

en: Specify locales which shall be removed by the language code. Get the list of requested locales by calling '%s'.
sk: Zadať lokalizácie, ktoré majú byť odstránené podľa kódu jazyka. Získať zoznam požadovaných lokalizácií volaním '%s'.

en: Do not remove corresponding packages for given locale(s).
sk: Neodstrániť zodpovedajúce balíky pre danú lokalizáciu(e).

note: translators: command synopsis; do not translate the command 'name (abbreviations)' or '-option' names
en: addlock (al) [OPTIONS] <LOCKSPEC>...
sk: addlock (al) [VOĽBY] <SPECZÁMOK>...

note: translators: command summary
en: Add a package lock.
sk: Pridať zámok.

en: LOCKSPEC is formed by '[KIND:]NAME[ OP EDITION]', where NAME may also be a glob pattern using * and ? wildcard characters. Non-package types may to have their KIND: string prepended (e.g. 'patch:foo') or use the commands --type option.
sk: SPECZÁMOK je tvorený '[DRUH:]NÁZOV[OP EDÍCIA]', kde NÁZOV môže byť aj glob vzor používajúci zástupné znaky * a ?. Nebalíkové typy môžu mať predradený ich reťazec DRUH: (napr. 'patch:foo') alebo použite voľbu príkazov --type.

en: The basic form will lock all editions of the matching items. You can optionally restrict the lock to match a specific edition or edition range using =, <, <=, >, >= or != followed an EDITION.
sk: Základná forma uzamkne všetky edície zodpovedajúcich položiek. Zámok môžete voliteľne obmedziť tak, aby sa zhodoval s konkrétnou edíciou alebo rozsahom edícií pomocou =, <, <=, >, >= or !=, za ktorým nasleduje EDÍCIA.

en: Restrict the lock to the specified repository.
sk: Obmedziť zámok na zadaný repozitár.

en: Reason for specific lock.
sk: Dôvod špecifického uzamknutia.

en: Specified lock has been successfully added. | Specified locks have been successfully added.
sk[0]: Zadaný zámok bol úspešne pridaný.
sk[1]: Zadané zámky boli úspešne pridané.
sk[2]: Zadané zámky boli úspešne pridané.

en: Problem adding the package lock:
sk: Chyba pri pridávaní zámku balíkov:

note: translators: command summary
en: Remove useless locks.
sk: Odstráň nepoužívané zámky.

note: translators: -d, --only-duplicates
en: Clean only duplicate locks.
sk: Vyčisti len duplikované zámky.

note: translators: -e, --only-empty
en: Clean only locks which doesn't lock anything.
sk: Odstráň zámky, ktoré nič nezamykajú.

en: Removed %lu lock. | Removed %lu locks.
sk[0]: Odstránený %lu zámok.
sk[1]: Odstránené %lu zámky.
sk[2]: Odstránených %lu zámkov.

note: translators: property name; short; used like "Name: value" translators: Table column header translators: header of table column - the name of the package translators: name (general header)
en: Name
sk: Názov

en: Matches
sk: Zhoduje sa

note: translators: Table column header translators: type (general header)
en: Type
sk: Typ

note: translators: property name; short; used like "Name: value" translators: package's repository (header)
en: Repository
sk: Repozitár

en: Comment
sk: Komentár

note: translators: locks table value
en: (multiple)
sk: (viacero)

note: translators: locks table value
en: (any)
sk: (akýkoľvek)

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Keep installed
sk: Ponechať nainštalované

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Do not install
sk: Neinštalovať

note: translators: command synopsis; do not translate the command 'name (abbreviations)' or '-option' names
en: locks (ll) [OPTIONS]
sk: locks (ll) [voľby]

en: List current package locks.
sk: Zoznam aktuálnych zámkov balíka.

en: Show the number of resolvables matched by each lock.
sk: Ukázať počet riešení vyhovujúcich podľa každého zámku.

en: List the resolvables matched by each lock.
sk: Zoznam riešení vyhovujúcich podľa každého zámku.

en: Error reading the locks file:
sk: Chyba pri čítaní súboru so zámkami:

en: There are no package locks defined.
sk: Nie sú definované žiadne zámky balíkov.

en: removelock (rl) [OPTIONS] <LOCK-NUMBER|PACKAGENAME> ...
sk: removelock (rl) [voľby] <číslo_zámku|názov_balíka> ...

en: Remove a package lock.
sk: Odstrániť zámok.

note: translators: command description; %1% is acoomand like 'zypper locks'
en: Remove a package lock. Specify the lock to remove by its number obtained with '%1%' or by package name.
sk: Odstráni zámok balíka. Zadať zámok na odstránenie podľa jeho čísla získaného pomocou '%1%' alebo podľa názvu.

en: Remove only locks with specified repository.
sk: Odstrániť iba zámky so zadaným repozitárom.

en: Specified lock has been successfully removed.
sk: Zadaný zámok bol úspešne odstránený.

en: No lock has been removed.
sk: Nebol odstránené žiadny zámok.

en: %zu lock has been successfully removed. | %zu locks have been successfully removed.
sk[0]: %zu zámok bol úspešne odstránený.
sk[1]: %zu zámky boli úspešne odstránené.
sk[2]: %zu zámkov bolo úspešne odstránených.

en: Problem removing the package lock:
sk: Chyba pri odstraňovaní zámku:

note: translators: command summary: needs-rebooting
en: Check if the reboot-needed flag was set.
sk: Skontrolovať, či bol nastavený príznak potreby reštartu.

en: Checks if the reboot-needed flag was set by a previous update or install of a core library or service.
    Exit code ZYPPER_EXIT_INF_REBOOT_NEEDED indicates that a reboot is suggested, otherwise the exit code is set to ZYPPER_EXIT_OK.
sk: Skontroluje, či bol príznak potreby reštartu nastavený na základe predchádzajúcej aktualizácie alebo inštalácie knižnice alebo služby jadra.
    Návratový kód ZYPPER_EXIT_INF_REBOOT_NEEDED indikuje, že je potrebný reštart, inak je návratový kód nastavený na ZYPPER_EXIT_OK.

en: This is the recommended way for scripts to test whether a system reboot is suggested.
sk: Toto je odporúčaný spôsob, ako majú skripty testovať, či je navrhnutý reštart systému.

en: Since the last system boot core libraries or services have been updated.
sk: Boli aktualizované knižnice alebo služby jadra.

en: Reboot is suggested to ensure that your system benefits from these updates.
sk: Reštart je potrebný na zabezpečenie toho, aby váš systém mal úžitok z týchto aktualizácií.

en: No core libraries or services have been updated since the last system boot.
sk: Žiadne knižnice alebo služby jadra neboli aktualizované.

en: Reboot is probably not necessary.
sk: Reštart pravdepodobne nie je potrebný.

note: translators: command summary translators: command description
en: Show an animal.
sk: Zobraz zviera.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: what-provides (wp) <CAPABILITY>
sk: what-provides (wp) <SCHOPNOSŤ>

note: translators: command summary: what-provides, wp
en: List packages providing specified capability.
sk: Zoznam balíkov, ktoré poskytujú zadanú schopnosť.

en: List all packages providing the specified capability.
sk: Zobraz zoznam balíkov poskytujúcich zadanú schopnosť.

note: translators: command description what-provides: %1% is a zypper command line, %2% a command line option
en: The command is an alias for '%1%' and performs a case-insensitive search. For a case-sensitive search call the search command and add the '%2%' option.
sk: Príkaz je alias pre '%1%' a vykoná vyhľadávanie bez rozlišovania veľkosti písmen. Na vyhľadávanie s rozlišovaním veľkosti písmen vyvolajte príkaz search a pridajte voľbu '%2%'.

note: "what-provides" is obsolete The "what-provides" now is included in "search" command, e.g. zypper what-provides 'zypper>1.6' zypper se --match-exact --provides 'zypper>1.6'
en: Command '%s' is replaced by '%s'.
sk: Príkaz '%s' je nahradený s '%s'.

en: See '%s' for all available options.
sk: Pozrieť si '%s' pre všetky dostupné voľby.

en: Don't change anything, just report what would be done.
sk: Nemeniť nič, len oznámiť, čo by sa urobilo.

note: translators: %1% is a commandline option (like "--download-only")
en: A meaningful file conflict check can only be performed if used together with '%1%'.
sk: Zmysluplnú kontrolu konfliktov súborov je možné vykonať iba vtedy, ak sa použije spolu s '%1%'.

note: translators: -r, --repo <ALIAS|#|URI>
en: Work only with the specified repository.
sk: Pracovať len so zadaným repozitárom.

en: Option '--%s' overrides a previously set download mode.
sk: Voľba '--%s' prepíše predtým nastavený režim sťahovania.

en: Available download modes: %s
sk: Dostupné režimy sťahovania: %s

note: translators: --download
en: Set the download-install mode. Available modes: %s
sk: Nastaviť režim download-install. Dostupné režimy: %s

note: translators: -d, --download-only
en: Only download the packages, do not install.
sk: Len stiahnuť balíky, neinštalovať.

note: translators: -i, --installed-only
en: Show only installed packages.
sk: Ukázať len nainštalované balíky.

note: translators: -u, --not-installed-only
en: Show only packages which are not installed.
sk: Ukázať len balíky, ktoré sú nenainštalované.

en: Automatically say 'yes' to third party license confirmation prompt. See 'man zypper' for more details.
sk: Automaticky povedať 'áno' výzve na potvrdenie licencie tretích strán. Viac informácií nájdete na 'man zypper'.

en: Automatically accept product licenses only. See 'man zypper' for more details.
sk: Automaticky prijať iba licencie produktov. Viac informácií nájdete na 'man zipper'.

note: translators: --replacefiles
en: Install the packages even if they replace files from other, already installed, packages. Default is to treat file conflicts as an error. --download-as-needed disables the fileconflict check.
sk: Nainštalovať balíky, aj keď nahradia súbory z iných, už nainštalovaných balíkov. Predvolené je považovať konflikty súborov za chybu. --download-as-needed vypína kontrolu konfliktov súborov.

note: translators: -y, --no-confirm
en: Don't require user interaction. Alias for the --non-interactive global option.
sk: Nevyžaduje interakciu s používateľom. Alias pre globálnu voľbu --non-interactive.

en: Whether applicable optional patches should be treated as needed or be excluded.
sk: Či by sa mali použiteľné voliteľné opravy považovať za potrebné alebo vylúčené.

en: The default is to exclude optional patches.
sk: Predvolené nastavenie je vylúčiť voliteľné opravy.

en: The default is to include optional patches.
sk: Predvolené nastavenie je zahrnúť voliteľné opravy.

note: translators: --with-interactive
en: Do not skip interactive updates.
sk: Nepreskočiť interaktívne aktualizácie.

note: translators: --skip-interactive
en: Skip interactive updates.
sk: Preskočiť interaktívne aktualizácie.

note: translators: --sort-by-name
en: Sort packages by name (default).
sk: Triediť balíky podľa názvu (predvolené).

note: translators: --sort-by-repo translators: --sort-by-catalog
en: Sort packages by repository.
sk: Triediť balíky podľa repozitára.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: patch [OPTIONS]
sk: patch [voľby]

note: translators: command summary: patch
en: Install needed patches.
sk: Nainštalovať potrebné opravy.

note: translators: command description
en: Install all available needed patches.
sk: Nainštalujte všetky dostupné potrebné opravy.

en: When updating the affected/vulnerable packages described by a patch, zypper always aims for the latest available version.
sk: Pri aktualizácii ovplyvnených/zraniteľných balíkov popísaných opravou sa zypper vždy zameria na najnovšiu dostupnú verziu.

en: Skip needed patches which do not apply without conflict.
sk: Vynechať potrebné záplaty, ktoré sa nedajú použiť bez konfliktu.

en: Additionally try to update all packages not covered by patches. The option is ignored, if the patch command must update the update stack first. Can not be combined with --updatestack-only.
sk: Okrem toho sa pokúste aktualizovať všetky balíky, ktoré nie sú zahrnuté v opravách. Táto voľba sa ignoruje, ak príkaz patch musí najprv aktualizovať zásobník aktualizácií. Nemožno kombinovať s --updatestack-only.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: patch-check (pchk) [OPTIONS]
sk: patch-check (pchk) [VOĽBY]

note: translators: command summary: patch-check, pchk
en: Check for patches.
sk: Zistiť opravy.

note: translators: command description
en: Display stats about applicable patches. The command returns 100 if needed patches were found, 101 if there is at least one needed security patch.
sk: Zobraziť štatistické údaje o použiteľných opravách. Príkaz vráti 100, ak boli zistené potrebné opravy, 101, ak existuje aspoň jedna potrebná bezpečnostná oprava.

note: translators: command synopsis; do not translate the command 'name (abbreviations)' or '-option' names
en: ps [OPTIONS]
sk: ps [voľby]

note: translators: command description
en: List running processes which might still use files and libraries deleted by recent upgrades.
sk: Zoznam bežiacich procesov, ktoré by mohli používať súbory zmazané poslednými zvýšeniami verzie.

note: translators: -s, --short
en: Create a short table not showing the deleted files. Given twice, show only processes which are associated with a system service. Given three times, list the associated system service names only.
sk: Vytvoriť krátku tabuľku nezobrazujúcu zmazané súbory. Dané dvakrát, ukazuje len procesy, ktoré sú spojené so systémovou službou. Dané trikrát, iba zoznam názvov súvisiacej systémovej služby.

note: translators: --print <format>
en: For each associated system service print <format> on the standard output, followed by a newline. Any '%s' directive in <format> is replaced by the system service name.
sk: Pre každý výpis súvisiacej systémovej služby <format> na štandardnom výstupe, nasledovaný novým riadkom. Akákoľvek direktíva '%s' v <format> je nahradená názvom systémovej služby.

note: translators: -d, --debugFile <path>
en: Write debug output to file <path>.
sk: Zapísať ladiaci výstup do súboru <path>.

en: Check failed:
sk: Overovanie zlyhalo:

note: Here: Table output
en: Checking for running processes using deleted libraries...
sk: Overujem, či nejaké procesy nepoužívajú práve zmazané súbory...

note: process login name
en: User
sk: Používateľ

note: process command name
en: Command
sk: Príkaz

note: "/etc/init.d/ script that might be used to restart the command (guessed)
en: Service
sk: Služba

note: "list of deleted files or libraries accessed"
en: Files
sk: Súbory

en: No processes using deleted files found.
sk: Neboli nájdené žiadne procesy používajúce odstránené súbory.

en: The following running processes use deleted files:
sk: Nasledujúce spustené procesy používajú zmazané súbory:

en: You may wish to restart these processes.
sk: Možno budete chcieť reštartovať tieto procesy.

en: See '%s' for information about the meaning of values in the above table.
sk: Pozrite '%s' pre informácie o význame stĺpcov v tejto tabuľke.

en: Note: Not running as root you are limited to searching for files you have permission to examine with the system stat(2) function. The result might be incomplete.
sk: Poznámka: Ak nie ste prihlásený ako správca systému (root), ste obmedzení pri vyhľadávaní súborov, ktoré máte právo prehliadať so systémovou funkciou stat (2). Výsledok môže byť neúplný.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: info (if) [OPTIONS] <NAME>[-<VERSION>[-<RELEASE>]] ...
sk: info (if) [VOĽBY] <NÁZOV>[-<VERZIA>[-<VYDANIE>]] ...

note: translators: command summary: info, if
en: Show full information for specified packages.
sk: Zobraziť podrobné informácie o balíkoch.

note: translators: command description
en: Show detailed information for specified packages. By default the packages which match exactly the given names are shown. To get also packages partially matching use option '--match-substrings' or use wildcards (*?) in name.
sk: Zobrazí podrobné informácie o zadaných balíkoch. V predvolenom nastavení sú zobrazené balíky, ktoré presne zodpovedajú zobrazeným zadaným názvom. Tiež pre získanie tiež balíkov čiastočne zodpovedajúcich použiť '--match-substrings' alebo použiť v názve zástupné znaky (*?).

en: If no version constraint is specified, information about the best available package is shown. Note that both the version and release numbers must always match exactly.
sk: Ak nie je zadané žiadne obmedzenie verzie, zobrazia sa informácie o najlepšom dostupnom balíku. Treba upozorniť, že čísla verzií aj verzií sa musia vždy presne zhodovať.

note: translators: -s, --match-substrings
en: Print information for packages partially matching name.
sk: Vytlačiť informácie pre balíky s čiastočne zodpovedajúcim názvom.

note: translators: --provides
en: Show provides.
sk: Ukázať poskytované.

note: translators: --requires
en: Show requires and prerequires.
sk: Ukázať požadované a vopred požadované.

note: translators: --conflicts
en: Show conflicts.
sk: Ukázať konfliktné.

note: translators: --obsoletes
en: Show obsoletes.
sk: Ukázať zastarané.

note: translators: --recommends
en: Show recommends.
sk: Ukázať odporúčané.

note: translators: --supplements
en: Show supplements.
sk: Ukázať doplnky.

note: translators: --suggests
en: Show suggests.
sk: Ukázať navrhované.

en: Required argument missing.
sk: Chýba požadovaný argument.

en: Usage
sk: Použitie

note: translators: command summary: patch-info
en: Show full information for specified patches.
sk: Zobraziť podrobné informácie o opravách.

note: translators: command summary: pattern-info
en: Show full information for specified patterns.
sk: Zobraziť podrobné informácie o vzoroch.

note: translators: command summary: product-info
en: Show full information for specified products.
sk: Zobraziť podrobné informácie o produktoch.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: patch-info <PATCHNAME> ...
sk: patch-info <názov_opravy> ...

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: pattern-info <PATTERN_NAME> ...
sk: pattern-info <názov_šablóny> ...

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: product-info <PRODUCT_NAME> ...
sk: produkt-info <názov-produktu> ...

note: translators: command description
en: Show detailed information for patches.
sk: Zobrazí podrobné informácie o opravách.

note: translators: command description
en: Show detailed information for patterns.
sk: Zobrazí podrobné informácie o šablóne.

note: translators: command description
en: Show detailed information for products.
sk: Zobrazí podrobné informácie o produktoch.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: packages (pa) [OPTIONS] [REPOSITORY] ...
sk: packages (pa) [voľby] [repozitár] ...

note: translators: command summary: packages, pa
en: List all available packages.
sk: Zoznam dostupných balíkov.

note: translators: command description
en: List all packages available in specified repositories.
sk: Zoznam všetkých dostupných balíkov v zadaných repozitároch.

note: translators: --autoinstalled
en: Show installed packages which were automatically selected by the resolver.
sk: Zobraziť nainštalované balíky, ktoré boli automaticky vybrané riešiteľom.

note: translators: --userinstalled
en: Show installed packages which were explicitly selected by the user.
sk: Zobraziť nainštalované balíky, ktoré používateľ výslovne vybral.

note: translators: --system
en: Show installed packages which are not provided by any repository.
sk: Zobraziť nainštalované balíky, ktoré nie sú poskytované žiadnym repozitárom.

note: translators: --orphaned
en: Show system packages which are orphaned (without repository and without update candidate).
sk: Zobraziť systémové balíky, ktoré sú osirelé (bez repozitára a bez kandidáta na aktualizáciu).

note: translators: --suggested
en: Show packages which are suggested.
sk: Ukázať balíky, ktoré sú navrhované.

note: translators: --recommended
en: Show packages which are recommended.
sk: Ukázať balíky, ktoré sú odporúčané.

note: translators: --unneeded
en: Show packages which are unneeded.
sk: Ukázať balíky, ktoré sú nepotrebné.

note: translators: -N, --sort-by-name
en: Sort the list by package name.
sk: Triediť zoznam podľa názvu balíka.

note: translators: -R, --sort-by-repo
en: Sort the list by repository.
sk: Trieď zoznam podľa repozitárov.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: patches (pch) [REPOSITORY] ...
sk: patches (pch) [repozitár] ...

note: translators: command summary: patches, pch
en: List all available patches.
sk: Zoznam dostupných opráv.

note: translators: command description
en: List all patches available in specified repositories.
sk: Zoznam všetkých opráv v zadaných repozitároch.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: patterns (pt) [OPTIONS] [REPOSITORY] ...
sk: patterns (pt) [voľby] [repozitár] ...

note: translators: command summary: patterns, pt
en: List all available patterns.
sk: Zoznam dostupných šablón.

note: translators: command description
en: List all patterns available in specified repositories.
sk: Vypíše zoznam všetkých dostupných šablón v zdaných repozitároch.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: products (pd) [OPTIONS] [REPOSITORY] ...
sk: products (pd) [voľby] [repozitár] ...

note: translators: command summary: products, pd
en: List all available products.
sk: Zoznam dostupných produktov.

note: translators: command description
en: List all products available in specified repositories.
sk: Vypíše zoznam všetkých dostupných produktov v zdaných repozitároch.

note: translators: --xmlfwd <TAG>
en: XML output only: Literally forward the XML tags found in a product file.
sk: Iba výstup XML: Doslova preposlať značky XML nájdené v súbore produktu.

en: Option %1% has no effect without the %2% global option.
sk: Voľba %1% nemá žiadny účinok bez globálnej voľby %2%.

en: addrepo (ar) [OPTIONS] <URI> <ALIAS>
sk: addrepo (ar) [voľby] <URI> <alias>

en: addrepo (ar) [OPTIONS] <FILE.repo>
sk: addrepo (ar) [voľby] <súbor.repo>

en: Add a new repository.
sk: Pridať nový repozitár.

en: Add a repository to the system. The repository can be specified by its URI or can be read from specified .repo file (even remote).
sk: Pridá repozitár do systému. Repozitár je možné určiť pomocou URI alebo môže byť načítaný z .repo súboru (aj vzdialeného).

en: Just another means to specify a .repo file to read.
sk: Ďalší spôsob ako určiť .repo súbor na načítanie.

en: Probe URI.
sk: Skontrolovať URI.

en: Don't probe URI, probe later during refresh.
sk: Nekontrolovať URI, skontrolovať neskôr počas obnovenia.

en: The repository type is always autodetected. This option is ignored.
sk: Typ repozitára je vždy automaticky zistený. Táto voľba je ignorovaná.

en: Cannot use %s together with %s. Using the %s setting.
sk: Nie je možné použiť %s spolu s %s. Použijem %s.

en: If only one argument is used, it must be a URI pointing to a .repo file.
sk: Ak je použitý iba jeden argument, musí to byť URI adresa .repo súboru.

en: Specified type is not a valid repository type:
sk: Zadaný typ nie je platný typ repozitára:

en: See '%s' or '%s' to get a list of known repository types.
sk: Zoznam známych typov repozitárov získate pomocou '%s' alebo '%s'.

en: clean (cc) [ALIAS|#|URI] ...
sk: clean (cc) [voľby] [alias|#|URI] ...

en: Clean local caches.
sk: Vyčistí lokálne vyrovnávacie pamäte.

note: translators: -r, --repo <ALIAS|#|URI>
en: Clean only specified repositories.
sk: Vyčistiť len zadané repozitáre.

note: translators: -m, --metadata
en: Clean metadata cache.
sk: Vyčistiť vyrovnávaciu pamäť metadát.

note: translators: -M, --raw-metadata
en: Clean raw metadata cache.
sk: Vyčistiť vyrovnávaciu pamäť surových metadát.

note: translators: -a, --all
en: Clean both metadata and package caches.
sk: Vyčistiť vyrovnávacie pamäte pre metadáta aj balíky.

note: 'enabled' flag translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Enabled
sk: Zapnutý

note: GPG Check translators: property name; short; used like "Name: value"
en: GPG Check
sk: Overovanie GPG

note: translators: repository priority (in zypper repos -p or -d) translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Priority
sk: Priorita

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Autorefresh
sk: Automatická obnova

en: On
sk: Zapnuté

en: Off
sk: Vypnuté

en: Keep Packages
sk: Ponechávať balíky

en: GPG Key URI
sk: URI GPG kľúča

en: Path Prefix
sk: Prefix cesty

en: Parent Service
sk: Rodičovská služba

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Repo Info Path
sk: Cesta pre Repo Info

en: MD Cache Path
sk: Cesta k MD vyrovnávacej pamäti

en: repos (lr) [OPTIONS] [REPO] ...
sk: repos (lr) [voľby] ...

en: List all defined repositories.
sk: Zoznam definovaných repozitárov.

note: translators: -e, --export <FILE.repo>
en: Export all defined repositories as a single local .repo file.
sk: Exportovať všetky definované repozitáre do jedného .repo súboru.

en: Error reading repositories:
sk: Chyba pri čítaní repozitárov:

en: Can't open %s for writing.
sk: Nemôžem otvoriť súbor %s pre zápis.

en: Maybe you do not have write permissions?
sk: Pravdepodobne nemáte práva na zápis?

en: Repositories have been successfully exported to %s.
sk: Všetky repozitáre boli úspešne vyexportované do súboru '%s'.

note: translators: 'zypper repos' column - whether autorefresh is enabled for the repository translators: 'zypper repos' column - whether autorefresh is enabled for the repository
en: Refresh
sk: Obnoviť

note: translators: 'zypper repos' column - whether keep-packages is enabled for the repository
en: Keep
sk: Ponechať

en: No repositories defined.
sk: Žiadne repozitáre definované.

en: Use the 'zypper addrepo' command to add one or more repositories.
sk: Použiť príkaz 'zypper addrepo' na pridanie jedného alebo viacerých repozitárov.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: modifyrepo (mr) <OPTIONS> <ALIAS|#|URI>
sk: modifyrepo (mr) <voľby> <alias|#|URI>

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: modifyrepo (mr) <OPTIONS> <%1%>
sk: modifyrepo (mr) <voľby> <%1%>

note: translators: command summary
en: Modify specified repository.
sk: Zmeniť zadaný repozitár.

note: translators: command description
en: Modify properties of repositories specified by alias, number, or URI, or by the '%1%' aggregate options.
sk: Zmení vlastnosti repozitárov zadaných pomocou aliasu, čísla, URI alebo úhrnných volieb '%1%'.

en: Repository %s not found.
sk: Repozitár '%s' nebol nájdený.

note: translators: command summary: refresh, ref
en: Refresh all repositories.
sk: Obnoviť všetky repozitáre.

note: translators: command description
en: Refresh repositories specified by their alias, number or URI. If none are specified, all enabled repositories will be refreshed.
sk: Obnovuje repozitáre zadané pomocou aliasu, čísla alebo URI adresy. Ak nie sú zadané žiadne repozitáre, obnovia sa všetky zapnuté repozitáre.

note: translators: -f, --force
en: Force a complete refresh.
sk: Vynúť úplne obnovenie.

note: translators: -b, --force-build
en: Force rebuild of the database.
sk: Vynútiť znovuvytvorenie databázy.

note: translators: -d, --force-download
en: Force download of raw metadata.
sk: Vynútiť stiahnutie surových metadát.

note: translators: -B, --build-only
en: Only build the database, don't download metadata.
sk: Len vytvoriť databázu, nesťahovať metadáta.

note: translators: -D, --download-only
en: Only download raw metadata, don't build the database.
sk: Len stiahnuť metadáta, nevytvárať databázu.

note: translators: -r, --repo <ALIAS|#|URI>
en: Refresh only specified repositories.
sk: Obnoviť iba zadaný repozitár.

note: translators: -s, --services
en: Refresh also services before refreshing repos.
sk: Obnoviť tiež služby pred obnovou repozitárov.

en: The '%s' global option has no effect here.
sk: Globálna voľba '%s' tu nemá žiadny vplyv.

en: Arguments are not allowed if '%s' is used.
sk: Argumenty príkazu nie sú povolené ak je použitá voľba '%s'.

en: Specified repositories:
sk: Zadané repozitáre:

en: Refreshing repository '%s'.
sk: Obnovenie repozitára '%s'.

en: Scanning content of disabled repository '%s'.
sk: Prehľadávanie obsahu vypnutého repozitára '%s'.

en: Skipping disabled repository '%s'
sk: Vynechanie vypnutého repozitára '%s'

en: Skipping repository '%s' because of the above error.
sk: Vynechávam repozitár '%s' kvôli vyššie uvedenej chybe.

en: Some of the repositories have not been refreshed because they were not known.
sk: Niektoré repozitáre neboli obnovené, pretože neboli známe.

en: Specified repositories are not enabled or defined.
sk: Zadané repozitáre sú buď vypnuté alebo nie sú definované.

en: There are no enabled repositories defined.
sk: Nie sú definované žiadne zapnuté repozitáre.

en: Use '%s' or '%s' commands to add or enable repositories.
sk: Použite príkaz '%s' alebo '%s' pre pridanie alebo zapnutie repozitárov.

en: Could not refresh the repositories because of errors.
sk: Nepodarilo sa obnoviť repozitáre kvôli chybám.

en: Some of the repositories have not been refreshed because of an error.
sk: Niektoré repozitáre neboli obnovené kvôli chybe.

en: Specified repositories have been refreshed.
sk: Zadané repozitáre boli obnovené.

en: All repositories have been refreshed.
sk: Všetky repozitáre boli obnovené.

en: removerepo (rr) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI>
sk: removerepo (rr) [voľby] <alias|#|URI>

en: Remove specified repository.
sk: Odstrániť zadaný repozitár.

en: Remove repository specified by alias, number or URI.
sk: Odstráni repozitár zadaný pomocou aliasu, čísla alebo URI adresy.

note: translators: --loose-auth
en: Ignore user authentication data in the URI.
sk: Ignoruje autentifikačné údaje v URI.

note: translators: --loose-query
en: Ignore query string in the URI.
sk: Ignoruje reťazec dopytu v URI.

note: translators: %s is the supplied command line argument which for which no repository counterpart was found
en: Repository '%s' not found by alias, number or URI.
sk: Repozitár '%s' nebol nájdený podľa zadaného aliasu, čísla ani URI adresy.

en: Cannot change alias of '%s' repository. The repository belongs to service '%s' which is responsible for setting its alias.
sk: Zmeniť alias repozitára '%s' nie je možné. Tento repozitár patrí službe '%s', ktorá je zodpovedná za nastavenie jeho aliasu.

en: Repository '%s' renamed to '%s'.
sk: Repozitár '%s' bol premenovaný na '%s'.

en: Repository named '%s' already exists. Please use another alias.
sk: Repozitár nazvaný '%s' už existuje. Prosím, použite iný alias.

en: Error while modifying the repository:
sk: Chyba pri zmene repozitára:

en: Leaving repository '%s' unchanged.
sk: Ponechanie repozitára '%s' bez zmeny.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: renamerepo (nr) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI> <NEW-ALIAS>
sk: renamerepo <alias|#|URI> <nový-alias>

en: Rename specified repository.
sk: Premenovať zadaný repozitár.

note: translators: command description
en: Assign new alias to the repository specified by alias, number or URI.
sk: Priradí nový alias existujúcemu repozitáru zadanému pomocou aliasu, čísla alebo URI adresy.

en: Too few arguments. At least URI and alias are required.
sk: Príliš málo argumentov. Vyžadované sú aspoň URI a alias.

en: Repository '%s' not found.
sk: Repozitár '%s' nebol nájdený.

en: Invalid priority '%s'. Use a positive integer number. The greater the number, the lower the priority.
sk: Neplatná hodnota priority '%s'. Použite kladné celé číslo. Čím vyššie číslo, tým nižšia priorita.

en: Set a descriptive name for the service.
sk: Nastaviť popisný názov služby.

en: Set a descriptive name for the repository.
sk: Nastaviť popisný názov repozitára.

en: Enable a disabled service.
sk: Zapnúť vypnutú službu.

en: Enable a disabled repository.
sk: Zapnúť vypnutý repozitár.

en: Disable the service (but don't remove it).
sk: Vypnúť službu (ale neodstrániť ju).

en: Disable the repository (but don't remove it).
sk: Vypnúť repozitár (ale neodstrániť ho).

en: Enable auto-refresh of the service.
sk: Zapnúť automatickú obnovu služby.

en: Enable auto-refresh of the repository.
sk: Zapnúť automatickú obnovu repozitára.

en: Disable auto-refresh of the service.
sk: Vypnúť automatickú obnovu služby.

en: Disable auto-refresh of the repository.
sk: Vypnúť automatickú obnovu repozitára.

en: Apply changes to all services.
sk: Aplikovať zmeny na všetky služby.

en: Apply changes to all repositories.
sk: Aplikovať zmeny na všetky repozitáre.

en: Apply changes to all local services.
sk: Aplikovať zmeny na lokálne služby.

en: Apply changes to all local repositories.
sk: Aplikovať zmeny na lokálne repozitáre.

en: Apply changes to all remote services.
sk: Aplikovať zmeny na vzdialené služby.

en: Apply changes to all remote repositories.
sk: Aplikovať zmeny na vzdialené repozitáre.

en: Apply changes to services of specified type.
sk: Aplikovať zmeny na služby zadaného typu.

en: Apply changes to repositories of specified type.
sk: Aplikovať zmeny na repozitáre zadaného typu.

en: Set priority of the repository.
sk: Nastaviť prioritu repozitára.

en: Enable RPM files caching.
sk: Zapnúť ponechávanie RPM súborov.

en: Disable RPM files caching.
sk: Vypnúť ponechávanie RPM súborov.

en: Enable GPG check for this repository.
sk: Zapnúť overovanie GPG pre tento repozitár.

en: Enable strict GPG check for this repository.
sk: Povoliť prísnu kontrolu GPG pre tento repozitár.

en: Short hand for '%1%'.
sk: Zjednodušené pomenovanie pre '%1%'.

en: Enable GPG check but allow the repository metadata to be unsigned.
sk: Povoliť kontrolu GPG, ale umožniť, aby metadáta repozitára boli nepodpísané.

en: Enable GPG check but allow installing unsigned packages from this repository.
sk: Povoliť kontrolu GPG, ale umožniť inštalovanie nepodpísaných balíkov z tohto repozitára.

en: Disable GPG check for this repository.
sk: Vypnúť overovanie GPG pre tento repozitár.

en: Use the global GPG check setting defined in /etc/zypp/zypp.conf. This is the default.
sk: Použiť globálne nastavenie kontroly GPG definované v /etc/zypp/zypp.conf. Toto je predvolené nastavenie.

note: translators: -a, --alias
en: Show also repository alias.
sk: Ukázať aj alias repozitára.

note: translators: -n, --name
en: Show also repository name.
sk: Ukázať aj názov repozitára.

note: translators: -r, --refresh
en: Show also the autorefresh flag.
sk: Ukázať príznak automatickej obnovy.

note: translators: -k, --keep-packages
en: Show also the keep-packages flag.
sk: Zobraziť aj príznak keep-packages.

note: translators: -u, --uri
en: Show also base URI of repositories.
sk: Ukázať aj základnú URI adresu repozitárov.

note: translators: -p, --priority
en: Show also repository priority.
sk: Ukázať aj prioritu repozitárov.

note: translators: -d, --details
en: Show more information like URI, priority, type.
sk: Ukázať viac informácií ako URI, priorita, typ.

en: Show also repositories belonging to the services.
sk: Ukázať aj repozitáre patriace k službám.

note: translators: -s, --service translators: -A, --sort-by-alias
en: Show also alias of parent service.
sk: Ukázať aj alias rodičovskej služby.

note: translators: -E, --show-enabled-only
en: Show enabled repos only.
sk: Ukázať iba zapnuté repozitáre.

note: translators: -U, --sort-by-uri
en: Sort the list by URI.
sk: Triediť zoznam podľa URI adresy.

note: translators: -N, --sort-by-name
en: Sort the list by name.
sk: Triediť zoznam podľa názvu.

note: translators: -P, --sort-by-priority
en: Sort the list by repository priority.
sk: Triediť zoznam podľa priority.

note: translator: %1% denotes a zypper command to execute. Like 'zypper search-packages'.
en: For an extended search including not yet activated remote resources please use '%1%'.
sk: Rozšírené vyhľadávanie vrátane ešte neaktivovaných vzdialených zdrojov, prosím, použite '%1%'.

note: translator: %1% denotes a zypper command to execute. Like 'zypper search-packages'.
en: The package providing this subcommand is currently not installed. You can install it by calling '%1%'.
sk: Balík poskytujúci tento podpríkaz nie je v súčasnosti nainštalovaný. Môžete ho nainštalovať volaním '%1%'.

en: For an extended search including not yet activated remote resources you may run '%1%' at any time.
sk: Rozšírené vyhľadávanie vrátane ešte neaktivovaných vzdialených zdrojov môžete kedykoľvek spustiť '%1%'.

en: Do you want to run '%1%' now?
sk: Chcete spustiť '%1%' teraz?

en: Run '%1%' to search in not yet activated remote resources.
sk: Spustiť '%1%' na vyhľadávanie v ešte neaktivovaných vzdialených zdrojoch.

note: translators: command summary: search, se
en: Search for packages matching a pattern.
sk: Hľadať balíky podľa zadaných reťazcov.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: search (se) [OPTIONS] [QUERYSTRING] ...
sk: search (se) [voľby] [hľadaný_reťazec] ...

note: translators: command description
en: Search for packages matching any of the given search strings.
sk: Hľadá balíky vyhovujúce niektorému zo zadaných hľadaných reťazcov.

note: translators: command description
en: * and ? wildcards can also be used within search strings. If a search string is enclosed in '/', it's interpreted as a regular expression.
sk: V hľadaných reťazcoch sa môžu tiež použiť zástupné znaky * a ?. Ak je hľadaný reťazec uzavretý v '/', je to interpretované ako regulárny výraz.

note: translators: --match-substrings
en: Search for a match to partial words (default).
sk: Hľadať zhodu pre čiastkové slová (predvolené).

note: translators: --match-words
en: Search for a match to whole words only.
sk: Hľadať zhodu len pre celé slová.

note: translators: -x, --match-exact
en: Searches for an exact match of the search strings.
sk: Hľadať presnú zhodu k vyhľadávacím reťazcom.

note: translators: --provides
en: Search for packages which provide the search strings.
sk: Hľadať balíky, ktoré poskytujú hľadané reťazce.

note: translators: --requires
en: Search for packages which require the search strings.
sk: Hľadať balíky, ktoré vyžadujú hľadané reťazce.

note: translators: --recommends
en: Search for packages which recommend the search strings.
sk: Hľadať balíky, ktoré odporúčajú hľadané reťazce.

note: translators: --supplements
en: Search for packages which supplement the search strings.
sk: Hľadanie balíkov, ktoré dopĺňajú hľadané reťazce.

note: translators: --conflicts
en: Search packages conflicting with search strings.
sk: Hľadať balíky, ktoré sú v konflikte s hľadanými reťazcami.

note: translators: --obsoletes
en: Search for packages which obsolete the search strings.
sk: Hľadať balíky, ktoré zastarávajú hľadané reťazce.

note: translators: --suggests
en: Search for packages which suggest the search strings.
sk: Hľadať balíky, ktoré navrhujú hľadané reťazce.

note: translators: --provides-pkg
en: Search for all packages that provide any of the provides of the package(s) matched by the input parameters.
sk: Hľadať všetky balíky, ktoré poskytujú akúkoľvek funkciu z balíka(ov), ktoré zodpovedajú vstupným parametrom.

note: translators: --requires-pkg
en: Search for all packages that require any of the provides of the package(s) matched by the input parameters.
sk: Hľadať všetky balíky, ktoré požadujú akúkoľvek funkciu z balíka(ov), ktoré zodpovedajú vstupným parametrom.

note: translators: --recommends-pkg
en: Search for all packages that recommend any of the provides of the package(s) matched by the input parameters.
sk: Hľadať všetky balíky, ktoré odporúčajú akúkoľvek funkciu z balíka(ov), ktoré zodpovedajú vstupným parametrom.

note: translators: --supplements-pkg
en: Search for all packages that supplement any of the provides of the package(s) matched by the input parameters.
sk: Hľadať všetky balíky, ktoré dopĺňajú akúkoľvek funkciu z balíka(ov), ktoré zodpovedajú vstupným parametrom.

note: translators: --conflicts-pkg
en: Search for all packages that conflict with any of the package(s) matched by the input parameters.
sk: Hľadať všetky balíky, ktoré sú v konflikte s ktorýmkoľvek z balíka(ov), ktoré zodpovedajú vstupným parametrom.

note: translators: --obsoletes-pkg
en: Search for all packages that obsolete any of the package(s) matched by the input parameters.
sk: Hľadať všetky balíky, ktoré nahradzujú ktorýmkoľvek z balíka(ov), ktoré zodpovedajú vstupným parametrom.

note: translators: --suggests-pkg
en: Search for all packages that suggest any of the provides of the package(s) matched by the input parameters.
sk: Hľadať všetky balíky, ktoré navrhujú akúkoľvek funkciu z balíka(ov), ktoré zodpovedajú vstupným parametrom.

note: translators: -t, --type <TYPE>
en: Search only for packages of the specified type.
sk: Hľadať iba balíky zadaného typu.

note: translators: -n, --name
en: Useful together with dependency options, otherwise searching in package name is default.
sk: Užitočné spolu s voľbami závislosti, inak je predvolené vyhľadávanie v názve balíčka.

note: translators: -f, --file-list
en: Search for a match in the file list of packages.
sk: Hľadať zhodu v súborovom zozname balíkov.

note: translators: -d, --search-descriptions
en: Search also in package summaries and descriptions.
sk: Hľadať zhodu v popisoch balíkov.

note: translators: -C, --case-sensitive
en: Perform case-sensitive search.
sk: Vykonať hľadanie s rozlišovaním veľkosti písmen.

note: translators: -s, --details
en: Show each available version in each repository on a separate line.
sk: Zobraziť každú dostupnú verziu v každom repozitári na samostatnom riadku.

note: translators: -v, --verbose
en: Like --details, with additional information where the search has matched (useful for search in dependencies).
sk: Ako --details, s ďalšími informáciami, kde bolo hľadanie vyhovujúce (užitočné pre hľadanie v závislostiach).

en: Specified repository '%s' is disabled.
sk: Zadaný repozitár '%s' je vypnutý.

note: translators: empty search result message
en: No matching items found.
sk: Neboli nájdené žiadne odpovedajúce položky.

en: Problem occurred initializing or executing the search query
sk: Nastal problém pri inicializácii alebo spustení vyhľadávania

en: See the above message for a hint.
sk: Pozrite predchádzajúcu správu. Poskytne vám tip o príčine chyby.

en: Running 'zypper refresh' as root might resolve the problem.
sk: Spustenie 'zypper refresh' pod správcom systému (root) by mohlo vyriešiť problém.

note: translators: -g, --category <CATEGORY>
en: Select patches with the specified category.
sk: Vybrať opravy s určenou kategóriou.

note: translators: --severity <SEVERITY>
en: Select patches with the specified severity.
sk: Vyberte opravy s určenou závažnosťou.

note: translators: --date <YYYY-MM-DD>
en: Select patches issued up to, but not including, the specified date
sk: Vybrať opravy vydané do určeného dátumu, ale nie vrátane neho

note: translators: -b, --bugzilla
en: Select applicable patches for the specified Bugzilla issues.
sk: Vybrať príslušné opravy pre určené problémy Bugzilla.

note: translators: --cve
en: Select applicable patches for the specified CVE issues.
sk: Vybrať príslušné opravy pre určené problémy CVE.

note: any translators: --cve
en: Select issues matching the specified string.
sk: Vyberte problémy zodpovedajúce určenému reťazcu.

en: Service '%1%' with URL '%2%' already exists. Just updating the settings.
sk: Služba '%1%' s URL '%2%' už existuje. Len aktualizácia nastavení.

en: Service '%1%' already exists but uses a different URL '%2%'. Please use another alias.
sk: Služba '%1%' už existuje, ale používa iné URL '%2%'. Prosím, použite iný alias.

en: Error occurred while adding service '%s'.
sk: Pri pridávané služby '%s' nastala chyba.

en: Service '%s' has been successfully added.
sk: Služba '%s' bola úspešne pridaná.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: addservice (as) [OPTIONS] <URI> <ALIAS>
sk: addservice (as) [voľby] <URI> <alias>

en: Add a new service.
sk: Pridať novú službu.

en: Add a repository index service to the system.
sk: Pridá do systému službu pre index repozitárov.

en: The type of service is always autodetected. This option is ignored.
sk: Typ služby je vždy automaticky zistený. Táto voľba je ignorovaná.

en: Error reading services:
sk: Chyba pri načítaní služieb:

en: Refreshing service '%s'.
sk: Obnovenie služby '%s'.

en: Problem retrieving the repository index file for service '%s':
sk: Problém pri načítaní indexu repozitárov zo služby '%s':

en: Skipping service '%s' because of the above error.
sk: Vynechávam službu '%s' kvôli vyššie uvedenej chybe.

en: Check if the URI is valid and accessible.
sk: Prosím, overte, či je zadaná URI adresa platná a prístupná.

en: Removing service '%s':
sk: Odstraňujem službu '%s':

en: Service '%s' has been removed.
sk: Služba '%s' bola odstránená.

en: services (ls) [OPTIONS]
sk: services (ls) [voľby]

en: List all defined services.
sk: Zoznam všetkých definovaných služieb.

en: List defined services.
sk: Zoznam definovaných služieb.

en: No services defined. Use the '%s' command to add one or more services.
sk: Nie sú definované žiadne služby. Pridajte jednu alebo viac služieb pomocou príkazu '%s'.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: modifyservice (ms) <OPTIONS> <ALIAS|#|URI>
sk: modifyservice (ms) <voľby> <alias|#|URI>

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: modifyservice (ms) <OPTIONS> <%1%>
sk: modifyservice (ms) <voľby> <%1%>

en: Modify specified service.
sk: Zmeniť zadanú službu.

en: Modify properties of services specified by alias, number, or URI, or by the '%1%' aggregate options.
sk: Zmení vlastnosti služieb zadaných pomocou aliasu, čísla, URI alebo úhrnných volieb '%1%'.

en: Advanced:
sk: Pokročilé:

en: Add a RIS service repository to enable.
sk: Pridať repozitár RIS služby na zapnutie.

en: Add a RIS service repository to disable.
sk: Pridať repozitár RIS služby na vypnutie.

en: Remove a RIS service repository to enable.
sk: Odstrániť repozitár RIS služby na zapnutie.

en: Remove a RIS service repository to disable.
sk: Odstrániť repozitár RIS služby na vypnutie.

en: Clear the list of RIS repositories to enable.
sk: Vyčistiť zoznam RIS repozitárov na zapnutie.

en: Clear the list of RIS repositories to disable.
sk: Vymaž zoznam RIS repozitárov na vypnutie.

note: translators: aggregate option is e.g. "--all". This message will be followed by ms command help text which will explain it followed by mr command help text which will explain it
en: Alias or an aggregate option is required.
sk: Je vyžadovaný alias alebo úhrnná voľba.

en: Service '%s' not found.
sk: Služba '%s' nebola nájdená.

en: Service '%s' has been successfully enabled.
sk: Služba '%s' bola úspešne zapnutá.

en: Service '%s' has been successfully disabled.
sk: Služba '%s' bola úspešne vypnutá.

en: Autorefresh has been enabled for service '%s'.
sk: Automatická obnova služby '%s' bola zapnutá.

en: Autorefresh has been disabled for service '%s'.
sk: Automatická obnova služby '%s' bola vypnutá.

en: Name of service '%s' has been set to '%s'.
sk: Názov služby '%s' bol nastavený na '%s'.

en: Repository '%s' has been added to enabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been added to enabled repositories of service '%s'
sk[0]: Repozitár '%s' bol pridaný medzi zapnuté repozitáre služby '%s'
sk[1]: Repozitáre '%s' boli pridané medzi zapnuté repozitáre služby '%s'
sk[2]: Repozitáre '%s' boli pridané medzi zapnuté repozitáre služby '%s'

en: Repository '%s' has been added to disabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been added to disabled repositories of service '%s'
sk[0]: Repozitár '%s' bol pridaný medzi vypnuté repozitáre služby '%s'
sk[1]: Repozitáre '%s' boli pridané medzi vypnuté repozitáre služby '%s'
sk[2]: Repozitáre '%s' boli pridané medzi vypnuté repozitáre služby '%s'

en: Repository '%s' has been removed from enabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been removed from enabled repositories of service '%s'
sk[0]: Repozitár '%s' bol odstránený z množiny zapnutých repozitárov služby '%s'
sk[1]: Repozitáre '%s' boli odstránené z množiny zapnutých repozitárov služby '%s'
sk[2]: Repozitáre '%s' boli odstránené z množiny zapnutých repozitárov služby '%s'

en: Repository '%s' has been removed from disabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been removed from disabled repositories of service '%s'
sk[0]: Repozitár '%s' bol odstránený z množiny vypnutých repozitárov služby '%s'
sk[1]: Repozitáre '%s' boli odstránené z množiny vypnutých repozitárov služby '%s'
sk[2]: Repozitáre '%s' boli odstránené z množiny vypnutých repozitárov služby '%s'

en: Nothing to change for service '%s'.
sk: Na službe '%s' nie je potrebné nič meniť.

en: Error while modifying the service:
sk: Chyba pri zmene služby:

en: Leaving service %s unchanged.
sk: Ponechávam službu '%s' v nezmenenom stave.

en: Service '%s' not found by its alias, number, or URI.
sk: Služba '%s' nebola nájdený podľa zadaného aliasu, čísla, ani URI.

en: Use '%s' to get the list of defined services.
sk: Pre získanie zoznamu definovaných služieb použite príkaz '%s'.

en: refresh-services (refs) [OPTIONS]
sk: refresh-services (refs) [voľby]

en: Refresh all services.
sk: Obnoviť všetky služby.

en: Refresh defined repository index services.
sk: Obnovuje definované indexové služby repozitára.

en: Refresh also the service repositories.
sk: Obnoviť aj repozitáre služby.

en: Also restore service repositories enabled/disabled state.
sk: Tiež obnoviť zapnutý/vypnutý stav repozitárov služby.

en: Skipping disabled service '%s'
sk: Vynechanie vypnutej služby '%s'

en: Use '%s' or '%s' commands to add or enable services.
sk: Použite príkaz '%s' alebo '%s' pre pridanie alebo zapnutie služieb.

en: Specified services are not enabled or defined.
sk: Zadané služby sú buď vypnuté alebo nie sú definované.

en: There are no enabled services defined.
sk: Nie sú definované žiadne zapnuté služby.

en: Could not refresh the services because of errors.
sk: Nepodarilo sa obnoviť zadané služby kvôli chybám.

en: Some of the services have not been refreshed because of an error.
sk: Niektoré služby neboli obnovené kvôli chybe.

en: Specified services have been refreshed.
sk: Zadané služby boli obnovené.

en: All services have been refreshed.
sk: Všetky služby boli obnovené.

en: removeservice (rs) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI>
sk: removeservice (rs) [voľby] <alias|#|URI>

en: Remove specified service.
sk: Odstrániť zadanú službu.

en: Remove specified repository index service from the system.
sk: Odstráni indexovú službu zadaného repozitára zo systému..

note: translators: %s is the supplied command line argument which for which no service counterpart was found
en: Service '%s' not found by alias, number or URI.
sk: Služba '%s' nebola nájdená podľa zadaného aliasu, čísla ani URI adresy.

note: translators: command summary: shell, sh
en: Accept multiple commands at once.
sk: Akceptovať viacero príkazov naraz.

note: translators: command description
en: Enter the zypper command shell.
sk: Spustí príkazový shell pre zypper.

en: You already are running zypper's shell.
sk: Už ste spustili shell pre zypper.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: quit (exit, ^D)
sk: quit (exit,^D)

note: translators: command description
en: Quit the current zypper shell.
sk: Opusti spustený zypper shell.

en: This command only makes sense in the zypper shell.
sk: Tento príkaz má zmysel iba v aplikácií shell pre zypper.

en: Valid values: %1%
sk: Platné hodnoty: %1%

en: Solver options
sk: Voľby riešiteľa

en: Install also recommended packages in addition to the required ones.
sk: Nainštalovať aj odporúčané balíky naviac k vyžadovaným.

en: Do not install recommended packages, only required ones.
sk: Neinštalovať odporúčané balíky, len vyžadované.

en: Create a solver test case for debugging.
sk: Vytvoriť testovací prípad riešiteľa pre ladenie.

en: Force the solver to find a solution (even an aggressive one) rather than asking.
sk: Prinútiť riešiteľa nájsť riešenie (aj keby malo byť agresívne).

en: Do not force the solver to find a solution, let it ask.
sk: Nenútiť riešiteľa nájsť riešenie, umožniť mu spýtať sa.

en: Set the solvers general attitude when resolving a job.
sk: Pri riešení úlohy nastavte celkový prístup riešiteľov.

en: Expert options
sk: Pokročilé možnosti

en: Whether to allow downgrading installed resolvables.
sk: Dovoliť zníženie verzie nainštalovaných riešení.

en: Whether to allow changing the names of installed resolvables.
sk: Dovoliť zmenu názvov nainštalovaných riešení.

en: Whether to allow changing the architecture of installed resolvables.
sk: Dovoliť zmenu architektúry nainštalovaných riešení.

en: Whether to allow changing the vendor of installed resolvables.
sk: Dovoliť zmenu dodávateľa nainštalovaných riešení.

note: translators: -u, --clean-deps
en: Automatically remove unneeded dependencies.
sk: Automaticky odstrániť nepotrebné závislosti.

note: translators: -U, --no-clean-deps
en: No automatic removal of unneeded dependencies.
sk: Žiadne automatické odstránenie nepotrebných závislostí.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: source-install (si) [OPTIONS] <NAME> ...
sk: source-install (si) [voľby] <názov> ...

note: translators: command summary: source-install, si
en: Install source packages and their build dependencies.
sk: Inštalovať zdrojové balíky a ich závislosti pre zostavenie.

note: translators: command description
en: Install specified source packages and their build dependencies.
sk: Nainštaluje zadané zdrojové balíky a ich závislosti pre zostavenie.

en: The default location where rpm installs source packages to is '%1%', but the value can be changed in your local rpm configuration. In case of doubt try executing '%2%'.
sk: Predvolené umiestnenie, kam rpm nainštaluje zdrojové balíčky je '%1%', ale hodnota môže byť zmenená v lokálnej konfigurácii rpm. V prípade pochybností skúste spustiť '%2%'.

note: translators: -d, --build-deps-only
en: Install only build dependencies of specified packages.
sk: Inštalovať len závislosti pre zostavenie zadaných balíkov.

note: translators: -D, --no-build-deps
en: Don't install build dependencies.
sk: Neinštalovať závislosti pre zostavenie.

en: Source package name is a required argument.
sk: Názov zdrojového balíka je vyžadovaný argument.

en: Uninstalling source packages is not supported.
sk: Odinštalovanie zdrojových balíkov nie je podporované.

note: translators: %1% is the name of the command which has no man page available.
en: No manual entry for %1%
sk: Žiadna manuálový záznam pre %1%

en: none
sk: žiadne

en: cannot exec %1% (%2%)
sk: nie je možné vykonať %1% (%2%)

note: translators: %1% - command name or path translators: %2% - system error message
en: fork for %1% failed (%2%)
sk: vetva pre %1% zlyhala (%2%)

note: translators: %1% - command name or path translators: %2% - system error message
en: waitpid for %1% failed (%2%)
sk: waitpid pre %1% zlyhalo (%2%)

note: translators: %1% - command name or path translators: %2% - returned PID (number) translators: %3% - expected PID (number)
en: waitpid for %1% returns unexpected pid %2% while waiting for %3%
sk: waitpid pre %1% vracia neočakávané pid %2% pri čakaní na %3%

note: translators: %1% - command name or path translators: %2% - signal number translators: %3% - signal name
en: %1% was killed by signal %2% (%3%)
sk: %1% bol zabitý signálom %2% (%3%)

en: core dumped
sk: jadro vypísané

note: translators: %1% - command name or path translators: %2% - exit code (number)
en: %1% exited with status %2%
sk: %1% ukončený so stavom %2%

note: translators: %1% - command name or path translators: %2% - status (number)
en: waitpid for %1% returns unexpected exit status %2%
sk: waitpid pre %1% vracia neočakávaný stav ukončenia %2%

en: Zypper subcommands are standalone executables that live in the
    zypper_execdir ('%1%').
    
    For subcommands zypper provides a wrapper that knows where the
    subcommands live, and runs them by passing command-line arguments
    to them.
    
    If a subcommand is not found in the zypper_execdir, the wrapper
    will look in the rest of your $PATH for it. Thus, it's possible
    to write local zypper extensions that don't live in system space.
sk: Podpríkazy zypper sú samostatné spustiteľné súbory, ktoré žijú
    v zypper_execdir ('%1%').
    
    Pre podpríkazy zypper poskytuje obálka, ktorá vie, kde žijú
    podpríkazy a spúšťa ich odovzdaním argumentov príkazového riadka
    pre ne.
    
    Ak sa podpríkaz nenájde v zypper_execdir, obálka ho
    bude hľadať vo zvyšku vašej $PATH. Takto je možné písať
    miestne rozšírenia zypper, ktorí nežijú v systémovom priestore.

en: Using zypper global-options together with subcommands, as well as
    executing subcommands in '%1%' is currently not supported.
sk: Použitie globálnych volieb zypper spolu s podpríkazmi, ako aj
    vykonávanie podpríkazov v '%1%" nie je v súčasnosti podporované.

note: translators: headline of an enumeration; %1% is a directory name
en: Available zypper subcommands in '%1%'
sk: Dostupné zypper podpríkazy v '%1%'

note: translators: headline of an enumeration
en: Zypper subcommands available from elsewhere on your $PATH
sk: Zypper podpríkazy dostupné inde na vašej $PATH

en: Using zypper subcommands available from elsewhere on your $PATH is disabled in zypper.conf.
sk: Používanie podpríkazov zypper, ktoré sú k dispozícii kdekoľvek inde vo vašej $ PATH, je v zypper.conf zakázané.

note: translators: helptext; %1% is a zypper command
en: Type '%1%' to get subcommand-specific help if available.
sk: Pre získanie pomocníka k určitému podpríkazu, ak je dostupný, napíšte '%1%'.

note: translators: %1% - command name
en: Manual entry for %1% can't be shown
sk: Manuálny vstup pre %1% nie je možné zobraziť

en: Lists available subcommands.
sk: Vypíše dostupné podpríkazy.

en: Lists available subcommands. Using zypper subcommands found on your $PATH is disabled in zypper.conf.
sk: Vypíše zoznam dostupných podpríkazov. Používanie podpríkazov zypper nachádzajúcich sa na vašej $ PATH je v zypper.conf zakázané.

note: Currently no concept how to handle global options and ZYPPlock
en: Zypper shell does not support execution of subcommands.
sk: Zypper shell nepodporuje vykonávanie podpríkazov.

note: translators: %1%  - is the name of a subcommand
en: Subcommand %1% does not support zypper global options.
sk: Podpríkaz %1% nepodporuje globálne voľby zypper.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: update (up) [OPTIONS] [PACKAGENAME] ...
sk: update (up) [VOĽBY] [NÁZOV_BALÍKA] ...

note: translators: command summary: update, up
en: Update installed packages with newer versions.
sk: Aktualizovať nainštalované balíky novšími verziami.

note: translators: command description
en: Update all or specified installed packages with newer versions, if possible.
sk: Aktualizovať všetky alebo špecifikované inštalované balíky s novšími verziami, ak je to možné.

en: Operation not supported.
sk: Operácia nie je podporovaná.

en: To update installed products use '%s'.
sk: Pre aktualizovanie nainštalovaných produktov použiť '%s'.

en: Zypper does not keep track of installed source packages. To install the latest source package and its build dependencies, use '%s'.
sk: Zypper nesleduje nainštalované zdrojové balíky. Pre nainštalovanie najnovšieho zdrojového balíka a jeho závislosti pre zostavenie použiť '%s'.

en: Cannot use multiple types when specific packages are given as arguments.
sk: Nie je možné použiť viacero typov, ak sú konkrétne balíky zadané ako argumenty.

en: Insufficient privileges to use download directory '%s'.
sk: Nedostatočné práva na použitie sťahovacieho adresára '%s'.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: download [OPTIONS] <PACKAGES>...
sk: download [voľby] <balíky>...

note: translators: command summary: download
en: Download rpms specified on the commandline to a local directory.
sk: Stiahnuť rpm balíky zadané na príkazovom riadku do lokálneho adresára.

note: translators: command description
en: Download rpms specified on the commandline to a local directory. Per default packages are downloaded to the libzypp package cache (/var/cache/zypp/packages; for non-root users $XDG_CACHE_HOME/zypp/packages), but this can be changed by using the global --pkg-cache-dir option.
sk: Stiahne zadané rpm balíky rpm na príkazovom riadku do lokálneho adresára. Predvolené balíky sú stiahnuté do vyrovnávacej pamäti balíkov libzypp (/var/cache/zypp/packages; pre používateľov, ktorí nie sú správcami systému (root) $XDG_CACHE_HOME/zypp/packages), ale to sa môže zmeniť pomocou globálnej voľby --pkg-cache-dir.

note: translators: command description
en: In XML output a <download-result> node is written for each package zypper tried to download. Upon success the local path is is found in 'download-result/localpath@path'.
sk: Vo výstupe XML je uzol <výsledok-stiahnutia> zapísaný pre každý balík, ktorý sa aplikácia zypper pokúsila stiahnuť. Po úspechu sa lokálna cesta nájde v 'download-result/localpath@path'.

note: translators: --all-matches
en: Download all versions matching the commandline arguments. Otherwise only the best version of each matching package is downloaded.
sk: Stiahnuť všetky verzie zodpovedajúce argumentom príkazového riadku. V opačnom prípade sa stiahne len najlepšia verzia každého zodpovedajúceho balíka.

note: translators: Label text; is followed by ': cmdline argument'
en: Argument resolves to no package
sk: Argument neviedol k žiadnemu balíku

en: Nothing to do.
sk: Nie je čo vykonať.

en: No prune to best version.
sk: Neobmedziť na najlepšiu verziu.

en: Prune to best version...
sk: Obmedziť na najlepšiu verziu...

en: Not downloading anything...
sk: Nič sa nesťahuje...

en: Error downloading package '%s'.
sk: Chyba pri sťahovaní balíka '%s'.

en: Not downloading package '%s'.
sk: Žiadny sťahovaný balík '%s'.

note: translators: command summary: licenses
en: Print report about licenses and EULAs of installed packages.
sk: Vytlačiť správu o licenciách a zmluvách EULA nainštalovaných balíkov.

note: translators: command description
en: Report licenses and EULAs of currently installed software packages.
sk: Vytvor správu o licenciách a EULA nainštalovaných balíkov.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: purge-kernels [OPTIONS]
sk: purge-kernels [VOĽBY]

note: translators: command summary: targetos, tos
en: Remove old kernels.
sk: Odstrániť staré jadrá.

note: translators: command description
en: Autoremoves installed kernels according to list of kernels to keep from /etc/zypp/zypp.conf:multiversion.kernels which can be given as <version>, latest(-N), running, oldest(+N).
sk: Automaticky odstráni nainštalované jadrá podľa zoznamu jadier, ktoré sa ponechajú, z /etc/zypp/zypp.conf:multiversion.kernels, ktoré môžu byť dané ako <verzia>, latest(-N), running, oldest(+N).

en: Preparing to purge obsolete kernels...
sk: Príprava na čistenie zastaraných jadier...

en: Configuration: %1%
sk: Konfigurácia: %1%

en: Running kernel release: %1%
sk: Vydanie bežiaceho jadra: %1%

en: Running kernel arch: %1%
sk: Architektúra bežiaceho jadra: %1%

en: Can't create or access download directory '%s'.
sk: Nie je možné vytvoriť alebo pristupiť k sťahovaciemu adresáru '%s'.

en: Using download directory at '%s'.
sk: Použitie sťahovacieho adresára na '%s'.

en: Failed to read download directory
sk: Zlyhalo čítanie sťahovacieho adresára

en: Scanning download directory
sk: Prehľadávanie sťahovacieho adresára

en: Scanning installed packages
sk: Prehľadávanie nainštalovaných balíkov

en: Installed packages:
sk: Nainštalované balíky:

en: Required source packages:
sk: Požadované zdrojové balíky:

en: Required source packages available in download directory:
sk: Požadované zdrojové balíky sú k dispozícii v sťahovacom adresári:

en: Required source packages to be downloaded:
sk: Požadované zdrojové balíky na stiahnutie:

en: Superfluous source packages in download directory:
sk: Nadbytočné zdrojové balíky v sťahovacom adresári:

note: translators: table headers translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Source package
sk: Zdrojový balík

en: Installed package
sk: Nainštalovaný balík

en: Use '--verbose' option for a full list of required source packages.
sk: Použiť voľbu '--verbose' pre úplný zoznam požadovaných zdrojových balíkov.

en: Deleting superfluous source packages
sk: Vymazanie nadbytočných zdrojových balíčkov

en: Failed to remove source package '%s'
sk: Zlyhalo odstránenie zdrojového balíka '%s'

en: No superfluous source packages to delete.
sk: Žiadne nadbytočné zdrojové balíky na vymazanie.

en: Downloading required source packages...
sk: Sťahovanie požadovaných zdrojových balíkov...

en: Source package '%s' is not provided by any repository.
sk: Zdrojový balík '%s' nie je poskytovaný žiadnym repozitárom.

en: Error downloading source package '%s'.
sk: Chyba pri sťahovaní zdrojového balíka '%s'.

en: No source packages to download.
sk: Žiadny zdrojový balík na stiahnutie.

note: translators: command summary: source-download translators: command description
en: Download source rpms for all installed packages to a local directory.
sk: Stiahne zdrojové rpm balíky pre všetky nainštalované balíky do lokálneho adresára.

note: translators: -d, --directory <DIR>
en: Download all source rpms to this directory.
sk: Stiahnuť všetky zdrojové rpm balíky do tohto adresára.

note: translators: --delete/--no-delete
en: Whether to delete extraneous source rpms in the local directory.
sk: Či sa majú vymazať vedľajšie zdrojové rpm balíky v lokálnom adresári.

note: translators: --status
en: Don't download any source rpms, but show which source rpms are missing or extraneous.
sk: Nesťahovať žiadne zdrojové rpm balíky, ale ukázať, ktoré zdrojové rpm balíky chýbajú, alebo sú vedľajšie.

note: translators: command summary: targetos, tos
en: Print the detected system architecture.
sk: Vypísať zistenú architektúru systému.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: targetos (tos) [OPTIONS]
sk: targetos (tos) [voľby]

note: translators: command summary: targetos, tos
en: Print the target operating system ID string.
sk: Vytlačiť reťazec ID cieľového systému.

en: Shows the ID string of the target operating system. The string is defined by the XPath:/product/register/target entry in /etc/products.d/baseproduct.
sk: Zobrazí reťazec ID cieľového operačného systému. Reťazec je definovaný údajom XPath:/product/register/target v /etc/products.d/baseproduct.

en: If the baseproduct does not provide this entry, or if no baseproduct is installed at all, the value is empty if the --terse global option is used.
sk: Ak baseproduct túto položku neposkytuje, alebo ak nie je nainštalovaný žiadny baseproduct, hodnota je prázdna, ak sa použije globálna voľba --terse.

en: In not-terse mode the distribution label is shown instead of an empty value, if a baseproduct is installed.
sk: V nie stručnom režime sa namiesto prázdnej hodnoty zobrazí označenie distribúcie, ak je nainštalovaný základný produkt.

en: Show the baseproducts distribution and short label instead.
sk: Namiesto toho zobraziť distribúciu základných produktov a krátke označenie.

en: XML output not implemented for this command.
sk: Výstup XML nie je implementovaný pre tento príkaz.

en: Distribution Label: %s
sk: Popis distribúcie: %s

en: Short Label: %s
sk: Krátky popis: %s

note: translators: `FILE does not define TAG
en: %s does not define %s.
sk: %s nedefinuje %s.

note: translators: command synopsis; do not translate lowercase words
en: versioncmp (vcmp) <VERSION1> <VERSION2>
sk: versioncmp (vcmp) <verzia1> <verzia2>

note: translators: command summary
en: Compare two version strings.
sk: Porovnať dva reťazce verzie.

en: Compare the versions supplied as arguments.
sk: Porovnaj zadané verzie.

en: The exit code is 0 if the versions are equal, 11 if VERSION1 is newer, and 12 if VERSION2 is newer.
sk: Návratový kód je 0, ak sú verzie rovnaké, 11, ak je VERZIA1 novšia, a 12, ak je VERZIA2 novšia.

note: translators: -m, --match
en: Takes missing release number as any release.
sk: Berie chýbajúce číslo vydania ako akékoľvek vydanie.

en: %s matches %s
sk: %s sa zhoduje s %s

en: %s is newer than %s
sk: %s je novšia ako %s

en: %s is older than %s
sk: %s je staršia ako %s

note: translators: property name; short; used like "Name: value" translators: Table column header translators: package version (header)
en: Version
sk: Verzia

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Vendor
sk: Dodávateľ

note: translators: property name; short; used like "Name: value" translators: package summary (header)
en: Summary
sk: Súhrn

note: translators: property name; short; used like "Name: value" translators: header of table column - the package summary
en: Description
sk: Popis

en: automatically
sk: automaticky

en: There would be %1% match for '%2%'. | There would be %1% matches for '%2%'.
sk[0]: Mala by existovať %1% zhoda pre '%2%'.
sk[1]: Mali by existovať %1% zhody pre '%2%'.
sk[2]: Malo by existovať %1% zhôd pre '%2%'.

note: TranslatorExplanation E.g. "package 'zypper' not found."
en: %s '%s' not found.
sk: %s '%s' nenájdené.

note: TranslatorExplanation E.g. "Information for package zypper:"
en: Information for %s %s:
sk: Informácie pre %s %s:

en: Support Level
sk: Úroveň podpory

en: The successor package is already installed.
sk: Nástupnícky balík je už nainštalovaný.

en: The successor package should be installed as soon as possible to receive continued support.
sk: Nástupnícky balík by sa mal nainštalovať čo najskôr, aby sa získala pokračujúca podpora.

en: Unfortunately the successor package is not provided by any repository.
sk: Nástupnícky balík nanešťastie neposkytuje žiadny repozitár.

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Installed Size
sk: Inštalovaná veľkosť

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Status
sk: Stav

en: out-of-date (version %s installed)
sk: zastaraný (nainštalovaná verzia: %s)

en: up-to-date
sk: aktuálny

en: not installed
sk: nenainštalovaný

en: Upstream URL
sk: URL pôvodných autorov

note: translators: property name; short; used like "Name: value" translator: Table column header. Name
en: Category
sk: Kategória

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Severity
sk: Závažnosť

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Created On
sk: Dátum vytvorenia

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Interactive
sk: Interaktívny

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Visible to User
sk: Viditeľný pre používateľa

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Contents
sk: Obsah

en: (empty)
sk: (prázdny)

note: translators: Table column header
en: Dependency
sk: Závislosť

en: Required
sk: Požadované

en: Recommended
sk: Odporúčaný

en: Suggested
sk: Navrhovaný

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: End of Support
sk: Koniec podpory

en: unknown
sk: neznámy

note: translators: %1% is an URL or Path pointing to some document
en: See %1%
sk: Pozrieť %1%

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Flavor
sk: Druh

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Is Base
sk: Základný

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Update Repositories
sk: Aktualizačné repozitáre

en: Content Id
sk: Id obsahu

en: Provided by enabled repository
sk: Poskytované zapnutým repozitárom

en: Not provided by any enabled repository
sk: Neposkytované žiadnym zapnutým repozitárom

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: CPE Name
sk: Názov CPE

en: undefined
sk: nedefinované

en: invalid CPE Name
sk: Neplatný názov CPE

note: translators: property name; short; used like "Name: value"
en: Short Name
sk: Krátky názov

note: translators: property name; short; used like "Name: value"; is followed by a list of binary packages built from this source package
en: Builds binary package
sk: Zostavuje binárny balík

note: translators: header of table column - is the language requested? (Yes/No)
en: Requested
sk: Požadovaný

en: Fallback
sk: Núdzové riešenie

en: No
sk: Nie

note: translators: header of table column - the language code, e.g. en_US
en: Code
sk: Kód

note: translators: header of table column - the language, e.g. English (United States)
en: Language
sk: Jazyk

en: Packages for %s (locale '%s', requested: %s):
sk: Balíky pre %s (lokalizácia '%s', požadované: %s):

en: Added locale: %s
sk: Pridaná lokalizácia: %s

en:  %s is already requested.
sk:  %s je už požadované.

en: Removed locale: %s
sk: Odstránená lokalizácia: %s

en: %s was not requested.
sk: %s nebola požadovaná.

note: set up our strings we want to output in case SIGINT was triggered we can not allocate memory there, so we do it in advance and remember the translated strings translators: this will show up if you press ctrl+c once
en: Trying to exit gracefully...
sk: Snaha ukončiť elegantne...

note: translators: this will show up if you press ctrl+c twice
en: Zypper is currently cleaning up, exiting as soon as possible.
sk: Zypper práve upratuje, ukončí svoju činnosť čo najskôr.

note: translators: the first %s is name of the resolvable, the second is its kind (e.g. 'zypper package')
en: Automatically agreeing with %s %s license.
sk: Automaticky súhlasím s licenciou pre: %s %s.

note: introduction translators: the first %s is the name of the package, the second is " (package-type)" if other than "package" (patch/product/pattern)
en: In order to install '%s'%s, you must agree to terms of the following license agreement:
sk: Pred nainštalovaním '%s' %s musíte súhlasiť so znením nasledujúcej licencie:

note: lincense prompt
en: Do you agree with the terms of the license?
sk: Súhlasíte so znením tejto licencie?

en: Aborting installation due to the need for license confirmation.
sk: Prerušenie inštalácie kvôli nutnosti potvrdenia licencie.

note: translators: %s is '--auto-agree-with-licenses'
en: Please restart the operation in interactive mode and confirm your agreement with required licenses, or use the %s option.
sk: Prosím reštartujte túto operáciu v interaktívnom režime a potvrďte súhlas s požadovanými licenciami, prípadne použite voľbu %s.

note: translators: e.g. "... with flash package license."
en: Aborting installation due to user disagreement with %s %s license.
sk: Končím inštaláciu kvôli nesúhlasu s licenciou pre: %s %s.

en: License
sk: Licencia

en: SUMMARY
sk: ZHRNUTIE

en: Installed packages: %d
sk: Nainštalované balíky: %d

en: Installed packages with counterparts in repositories: %d
sk: Nainštalované balíky s proťajškami v repozitároch: %d

en: Installed packages with EULAs: %d
sk: Nainštalované balíky s EULA: %d

en: Package '%s' has source package '%s'.
sk: Balík '%s' má zdrojový balík '%s'.

en: Source package '%s' for package '%s' not found.
sk: Zdrojový balík '%s' pre balík '%s' nebol nájdený.

en: Installing source package %s-%s
sk: Inštalujem zdrojový balík %s-%s

en: Source package %s-%s successfully retrieved.
sk: Zdrojový balík %s-%s bol úspešne získaný.

en: Source package %s-%s successfully installed.
sk: Zdrojový balík %s-%s bol úspešne nainštalovaný.

en: Problem installing source package %s-%s:
sk: Problém pri inštalovaní zdrojového balíka %s-%s:

note: translators: used as 'XYZ changed to SOMETHING [volatile]' to tag specific property changes.
en: volatile
sk: nestále

note: translators: 'Volatile' refers to changes we previously tagged as 'XYZ changed to SOMETHING [volatile]'
en: Repo '%1%' is managed by service '%2%'. Volatile changes are reset by the next service refresh!
sk: Repo '%1%' je spravovaný službou '%2%'. Nestále zmeny sú vynulované nasledujúcou obnovou služby!

en: default priority
sk: predvolená priorita

en: raised priority
sk: zvýšená priorita

en: lowered priority
sk: znížená priorita

en: Yes
sk: Áno

en: Repository priorities are without effect. All enabled repositories share the same priority.
sk: Priority repozitárov sú bez efektu. Všetky povolené repozitáre zdieľajú rovnakú prioritu.

en: Repository priorities in effect:
sk: Priority repozitárov v platnosti:

en: See '%1%' for details
sk: Podrobnosti nájdete v '%1%'

en: %1% repository | %1% repositories
sk[0]: %1% repozitár
sk[1]: %1% repozitáre
sk[2]: %1% repozitárov

note: check whether libzypp indicates a refresh is needed, and if so, print a message
en: Checking whether to refresh metadata for %s
sk: Zisťujem či je potrebné obnoviť metadáta pre %s

en: Repository '%s' is up to date.
sk: Repozitár '%s' je aktuálny.

en: The up-to-date check of '%s' has been delayed.
sk: Kontrola aktuálnosti repozitára '%s' bola odložená.

en: Forcing raw metadata refresh
sk: Vynútenie obnovy surových metadát

en: Retrieving repository '%s' metadata
sk: Načítavanie metadát repozitára '%s'

en: Do you want to disable the repository %s permanently?
sk: Chcete vypnúť repozitár %s natrvalo?

en: Error while disabling repository '%s'.
sk: Chyba počas vypínania repozitára '%s'.

en: Problem retrieving files from '%s'.
sk: Problém pri sťahovaní súborov z '%s'.

en: Please see the above error message for a hint.
sk: Pozrite vyššie vypísanú chybu pre informáciu o jej príčine.

en: No URIs defined for '%s'.
sk: Pre '%s' nie sú definované žiadne URI adresy.

note: TranslatorExplanation the first %s is a .repo file path
en: Please add one or more base URI (baseurl=URI) entries to %s for repository '%s'.
sk: Prosím, pridajte jednu alebo viac základných URI adries (baseurl=URI) do %s pre repozitár '%s'.

en: No alias defined for this repository.
sk: Pre tento repozitár nie je definovaný alias.

en: Repository '%s' is invalid.
sk: Repozitár '%s' je neplatný.

en: Please check if the URIs defined for this repository are pointing to a valid repository.
sk: Prosím, overte, či URI adresy definované pre tento repozitár odkazujú na platný repozitár.

en: Error retrieving metadata for '%s':
sk: Chyba pri čítaní metadát pre '%s':

en: Forcing building of repository cache
sk: Vytváram vyrovnávaciu pamäť repozitára (vynútené)

en: Error parsing metadata for '%s':
sk: Chyba pri čítaní metadát pre '%s':

note: TranslatorExplanation Don't translate the URL unless it is translated, too
en: This may be caused by invalid metadata in the repository, or by a bug in the metadata parser. In the latter case, or if in doubt, please, file a bug report by following instructions at http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting
sk: Chyba môže byť spôsobená nesprávnymi metadátami v repozitári alebo chybou v analyzátore metadát. V tom druhom prípade alebo ak si nie ste istí, nahláste prosím chybu podľa inštrukcií na adrese http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting

en: Repository metadata for '%s' not found in local cache.
sk: Metadáta pre '%s' neboli nájdené v lokálnej vyrovnávacej pamäti.

en: Error building the cache:
sk: Chyba pri vytváraní vyrovnávacej pamäte:

en: Repository '%s' not found by its alias, number, or URI.
sk: Repozitár '%s' nebol nájdený podľa zadaného aliasu, čísla, ani URI.

en: Use '%s' to get the list of defined repositories.
sk: Pre získanie zoznamu definovaných repozitárov použite príkaz '%s'.

en: Ignoring disabled repository '%s'
sk: Vynechanie vypnutého repozitára '%s'

en: Global option '%s' can be used to temporarily enable repositories.
sk: Globálna voľba '%s' sa môže použiť pre dočasné povolenie repozitárov.

en: Ignoring repository '%s' because of '%s' option.
sk: Ignorovanie repozitára '%s' kvôli voľbe '%s'.

en: Temporarily enabling repository '%s'.
sk: Dočasne zapnutie repozitára '%s'.

note: bsc#1235636: Asks to suppress reporting the Exception (usually: No permission to write repository cache), because it scares. This was was indeed the legacy behavior: SUPPRESS: zypper.out().error( ex, "Problem" );
en: Repository '%s' is out-of-date. You can run 'zypper refresh' as root to update it.
sk: Repozitár '%s' nie je aktuálny. Môžete ho aktualizovať spustením príkazu 'zypper refresh' ako správca systému (root).

en: The metadata cache needs to be built for the '%s' repository. You can run 'zypper refresh' as root to do this.
sk: Je potrebné vytvoriť vyrovnávaciu pamäť pre repozitár '%s'. Môžete to urobiť spustením príkazu 'zypper refresh' ako správca systému (root).

en: Repository '%s' stays disabled.
sk: Repozitár '%s' zostáva vypnutý.

en: Initializing Target
sk: Inicializujem cieľovú databázu

en: Target initialization failed:
sk: Zlyhala inicializácia cieľa:

en: Cleaning metadata cache for '%s'.
sk: Čistenie vyrovnávacej pamäti metadát pre '%s'.

en: Cleaning raw metadata cache for '%s'.
sk: Čistenie vyrovnávacej pamäti surových metadát pre '%s'.

en: Keeping raw metadata cache for %s '%s'.
sk: Ponechanie vyrovnávacej pamäti surových metadát pre %s '%s'.

note: translators: meaning the cached rpm files
en: Cleaning packages for '%s'.
sk: Mažem uložené RPM súbory pre '%s'.

en: Cannot clean repository '%s' because of an error.
sk: Nemôžem vyčistiť repozitár '%s' kvôli vyššie uvedenej chybe.

en: Cleaning installed packages cache.
sk: Čistenie vyrovnávacej pamäte nainštalovaných balíkov.

en: Cannot clean installed packages cache because of an error.
sk: Nemožno vyčistiť vyrovnávaciu pamäť nainštalovaných balíkov kvôli chybe.

en: Could not clean the repositories because of errors.
sk: Nepodarilo sa vyčistiť repozitáre kvôli chybe.

en: Some of the repositories have not been cleaned up because of an error.
sk: Niektoré repozitáre neboli vyčistené kvôli chybe.

en: Specified repositories have been cleaned up.
sk: Zadané repozitáre boli vyčistené.

en: All repositories have been cleaned up.
sk: Všetky repozitáre boli vyčistené.

en: This is a changeable read-only media (CD/DVD), disabling autorefresh.
sk: Toto je vymeniteľné médium len na čítanie (CD/DVD), vypnutie automatickej obnovy.

en: Invalid repository alias: '%s'
sk: Nepovolený alias pre repozitár: '%s'

en: Could not determine the type of the repository. Please check if the defined URIs (see below) point to a valid repository:
sk: Nemôžem určiť typ repozitára. Prosím overte, či definované URI adresy (viď nižšie) ukazujú na platný repozitár:

en: Can't find a valid repository at given location:
sk: Nemôžem nájsť platný repozitár na zadanej adrese:

en: Problem transferring repository data from specified URI:
sk: Problém pri prenášaní údajov repozitára zo zadanej URI adresy:

en: Please check whether the specified URI is accessible.
sk: Prosím, overte, či je zadaná URI adresa prístupná.

en: Unknown problem when adding repository:
sk: Neznáma chyba pri pridávaní repozitára:

note: translators: BOOST STYLE POSITIONAL DIRECTIVES ( %N% ) translators: %1% - a repository name
en: GPG checking is disabled in configuration of repository '%1%'. Integrity and origin of packages cannot be verified.
sk: Overovanie GPG je vypnuté v konfigurácii repozitára '%1%'. Integritu a pôvod balíkov nemožno overiť.

en: Repository '%s' successfully added
sk: Repozitár '%s' bol úspešne pridaný

en: Reading data from '%s' media
sk: Čítanie údajov z média '%s'

en: Problem reading data from '%s' media
sk: Problém pri čítaní údajov z média '%s'

en: Please check if your installation media is valid and readable.
sk: Prosím, overte či sú vaše inštalačné médiá správne a čitateľné.

en: Reading data from '%s' media is delayed until next refresh.
sk: Čítanie údajov z média '%s' je odložené až do ďalšej obnovy.

en: Problem accessing the file at the specified URI
sk: Problém pri prístupe k súboru na zadanej URI adrese

en: Please check if the URI is valid and accessible.
sk: Prosím, overte, či je zadaná URI adresa platná a prístupná.

en: Problem parsing the file at the specified URI
sk: Problém pri analyzovaní súboru na zadanej URI adrese

note: TranslatorExplanation Don't translate the '.repo' string.
en: Is it a .repo file?
sk: Je to súbor .repo?

en: Problem encountered while trying to read the file at the specified URI
sk: Nastal problém pri pokuse o čítanie súboru na zadanej URI adrese

en: Repository with no alias defined found in the file, skipping.
sk: V súbore bol nájdený repozitár bez definovaného aliasu, preskakujem.

en: Repository '%s' has no URI defined, skipping.
sk: Repozitár '%s' nemá definované žiadne URI adresy, preskakujem.

en: Repository '%s' has been removed.
sk: Repozitár '%s' bol odstránený.

en: Repository '%s' priority has been left unchanged (%d)
sk: Priorita repozitára '%s' zostáva nezmenená (%d)

en: Repository '%s' has been successfully enabled.
sk: Repozitár '%s' bol úspešne zapnutý.

en: Repository '%s' has been successfully disabled.
sk: Repozitár '%s' bol úspešne vypnutý.

en: Autorefresh has been enabled for repository '%s'.
sk: Automatická obnova repozitára '%s' bola zapnutá.

en: Autorefresh has been disabled for repository '%s'.
sk: Automatická obnova repozitára '%s' bola vypnutá.

en: RPM files caching has been enabled for repository '%s'.
sk: Uchovávanie RPM súborov pre repozitár '%s' bolo zapnuté.

en: RPM files caching has been disabled for repository '%s'.
sk: Uchovávanie RPM súborov pre repozitár '%s' bolo vypnuté.

en: GPG check has been enabled for repository '%s'.
sk: Overovanie GPG bolo zapnuté pre repozitár '%s'.

en: GPG check has been disabled for repository '%s'.
sk: Overovanie GPG bolo vypnuté pre repozitár '%s'.

en: Repository '%s' priority has been set to %d.
sk: Priorita repozitára '%s' bola nastavená na %d.

en: Name of repository '%s' has been set to '%s'.
sk: Názov repozitára '%s' bol nastavený na '%s'.

en: Nothing to change for repository '%s'.
sk: Na repozitári '%s' nie je potrebné nič meniť.

en: Leaving repository %s unchanged.
sk: Ponechanie repozitára %s bez zmeny.

en: Loading repository data...
sk: Načítavam údaje repozitárov...

en: No repositories defined. Operating only with the installed resolvables. Nothing can be installed.
sk: Nie sú definované žiadne repozitáre. Prevádzka len s nainštalovanými riešeniami. Nič nemôže byť nainštalované.

en: Retrieving repository '%s' data...
sk: Načítavam údaje repozitára '%s'...

en: Repository '%s' not cached. Caching...
sk: Repozitár '%s' nie je uchovávaný. Uchovávanie...

en: Problem loading data from '%s'
sk: Problém pri sťahovaní údajov z '%s'

en: Repository '%s' could not be refreshed. Using old cache.
sk: Repozitár '%s' nemohol byť obnovený. Použitie starej vyrovnávacej pamäte.

en: Resolvables from '%s' not loaded because of error.
sk: Riešenia z repozitára '%s' neboli kvôli chybe načítané.

en: Repository '%1%' metadata expired since %2%.
sk: Platnosť metadát repozitára '%1%' uplynula od %2%.

note: translators: the first %s is 'zypper refresh' and the second 'zypper clean -m'
en: Try '%s', or even '%s' before doing so.
sk: Vyskúšajte '%s' alebo dokonca '%s' než tak urobíte.

en: Repository metadata expired: Check if 'autorefresh' is turned on (zypper lr), otherwise manually refresh the repository (zypper ref). If this does not solve the issue, it could be that you are using a broken mirror or the server has actually discontinued to support the repository.
sk: Platnosť metadát repozitára vypršala: Skontrolujte, či je zapnutá 'automatická obnova' (zypper lr), v opačnom prípade obnovte repozitár ručne (zypper ref). Ak to problém nevyrieši, môže to byť spôsobené tým, že používate nefunkčné zrkadlo alebo server skutočne prestal podporovať repozitár.

en: Reading installed packages...
sk: Načítavam nainštalované balíky...

en: Problem occurred while reading the installed packages:
sk: Chyba pri čítaní nainštalovaných balíkov:

en: '%s' looks like an RPM file. Will try to download it.
sk: '%s' vyzerá ako RPM súbor. Pokúsim sa ho stiahnuť.

en: Problem with the RPM file specified as '%s', skipping.
sk: Nastal problém s RPM súborom zadaným ako '%s', preskakujem.

en: Problem reading the RPM header of %s. Is it an RPM file?
sk: Nastal problém pri čítaní RPM hlavičky balíka %s. Je to RPM súbor?

en: Plain RPM files cache
sk: Vyrovnávacie pamäť RPM súborov

en: System Packages
sk: Balíky v systéme

en: No needed patches found.
sk: Neboli nájdené žiadne potrebné opravy.

en: No patterns found.
sk: Neboli nájdené žiadne šablóny.

en: No packages found.
sk: Neboli nájdené žiadne balíky.

note: translators: used in products. Internal Name is the unix name of the product whereas simply Name is the official full name of the product.
en: Internal Name
sk: Interný názov

en: No products found.
sk: Neboli nájdené žiadne produkty.

note: translators: meaning 'dependency problem' found during solving
en: Problem:
sk: Problém:

note: TODO: fixup .po files "Problem: %s" to fit here TranslatorExplanation %d is the problem number
en: Problem: %s
sk: Problém: %s

note: TranslatorExplanation %d is the solution number
en:  Solution %d:
sk:  Riešenie %d:

en: Detailed information:
sk: Detailné informácie:

en: Choose the above solution using '1' or skip, retry or cancel | Choose from above solutions by number or skip, retry or cancel
sk[0]: Zvoľte horeuvedené riešenie pomocou '1' alebo zvoľte preskočiť, znova alebo ukončiť
sk[1]: Zvoľte riešenie pomocou čísla, alebo zvoľte preskočiť, znova alebo ukončiť
sk[2]: Zvoľte riešenie pomocou čísla, alebo zvoľte preskočiť, znova alebo ukončiť

note: translators: translate 'c' to whatever you translated the 'c' in "c" and "s/r/c" strings
en: Choose the above solution using '1' or cancel using 'c' | Choose from above solutions by number or cancel
sk[0]: Zvoľte horeuvedené riešenie pomocou '1' alebo zvoľte ukončiť pomocou 'k'
sk[1]: Zvoľte riešenie pomocou čísla, alebo zvoľte ukončiť
sk[2]: Zvoľte riešenie pomocou čísla, alebo zvoľte ukončiť

note: translators: answers for dependency problem solution input prompt: "Choose from above solutions by number or skip, retry or cancel" Translate the letters to whatever is suitable for your language. The anserws must be separated by slash characters '/' and must correspond to skip/retry/cancel/detailed
en: s/r/c/d
sk: p/z/k/d

note: translators: answers for dependency problem solution input prompt: "Choose from above solutions by number or cancel" Translate the letter 'c' to whatever is suitable for your language and to the same as you translated it in the "s/r/c/d" string See the "s/r/c/d" comment for other details. One letter
en: c/d
sk: k/d

en: Choose solution %1%
sk: Zvoliť riešenie %1%

en: Skip problem and continue.
sk: Preskočiť problém a pokračovať.

en: Retry solving immediately.
sk: Znovu skúsiť riešenie okamžite.

en: Choose no solution and cancel.
sk: Nezvoliť žiadne riešenie a zrušiť.

en: Toggle show detailed conflict information.
sk: Prepnúť zobrazenie podrobných informácií o konflikte.

en: Applying solution %s
sk: Aplikovanie riešenie %s

en: Resolver failed but reported no problems.
sk: Riešiteľ zlyhal, ale nehlásil žiadne problémy.

note: display the number of problems
en: %d Problem: | %d Problems:
sk[0]: %d problém:
sk[1]: %d problémy:
sk[2]: %d problémov:

note: translator: The tag says that the preceding dependency problem is auto-resolved by applying the following solution
en: Autoresolve:
sk: Automatické riešenie:

en: Resolving dependencies...
sk: Riešim závislosti...

en: Force resolution:
sk: Vynucovať riešenie:

en: Verifying dependencies...
sk: Overujem závislosti...

note: Here: compute the full upgrade
en: Computing upgrade...
sk: Vypočítavam povýšenie...

en: Generating solver test case...
sk: Generujem testovací prípad pre riešiteľa...

en: Solver test case generated successfully at %s.
sk: Testovací prípad pre riešiteľa bol úspešne vygenerovaný v %s.

en: Error creating the solver test case.
sk: Chyba pri vytváraní testovacieho prípadu pre riešiteľa.

en: DownloadAsNeeded can not be used with ZYPP_SINGLE_RPMTRANS=1, falling back to DownloadInAdvance
sk: DownloadAsNeeded nemožno použiť s ZYPP_SINGLE_RPMTRANS=1, vrátenie sa späť na DownloadInAdvance

en: Check for running processes using deleted libraries is disabled in zypper.conf. Run '%s' to check manually.
sk: Kontrola bežiacich procesov pomocou vymazaných knižníc je v zypper.conf zakázaná. Spustite '%s' na ručnú kontrolu.

en: Skip check:
sk: Preskočiť kontrolu:

en: There are running programs which still use files and libraries deleted or updated by recent upgrades. They should be restarted to benefit from the latest updates. Run '%1%' to list these programs.
sk: Existujú spustené programy, ktoré stále používajú súbory a knižnice odstránené alebo aktualizované nedávnymi zvýšeniami verzií. Mali by sa znova spustiť, aby využívali najnovšie aktualizácie. Spustite '%1%' pre vypísanie týchto programov.

en: Update notifications were received from the following packages:
sk: Nasledujúce balíky zanechali hlásenia z vykonanej aktualizácie:

en: Message from package %s:
sk: Správa z balíka %s:

en: y/n
sk: a/n

en: View the notifications now?
sk: Zobrazovať hlásenia teraz?

en: Computing distribution upgrade...
sk: Vypočítavam povýšenie distribúcie...

en: Resolving package dependencies...
sk: Riešim závislosti balíkov...

en: Some of the dependencies of installed packages are broken. In order to fix these dependencies, the following actions need to be taken:
sk: Závislosti niektorých balíkov sú porušené. Pre ich opravu sú potrebné nasledujúce akcie:

en: Root privileges are required to fix broken package dependencies.
sk: Pre opravu porušených závislostí sú potrebné práva správcu systému (root).

note: translators: These are the "Continue?" prompt options corresponding to "Yes / No / show Problems / Versions / Arch / Repository / vendor / Details / show in pager". This prompt will appear after install/update and similar command installation summary. Translate to whathever is suitable for your lang
en: y/n/p/v/a/r/m/d/g
sk: a/n/p/v/c/r/m/d/g

note: translators: help text for 'y' option in the 'Continue?' prompt
en: Yes, accept the summary and proceed with installation/removal of packages.
sk: Áno, prijať návrh a pokračovať v inštalácii/odstraňovaní balíkov.

note: translators: help text for 'n' option in the 'Continue?' prompt
en: No, cancel the operation.
sk: Nie, zrušiť operáciu.

note: translators: help text for 'p' option in the 'Continue?' prompt
en: Restart solver in no-force-resolution mode in order to show dependency problems.
sk: Znovu spustiť riešiteľa v režime bez vynúteného riešenia a zobraziť problémy so závislosťami.

note: translators: help text for 'v' option in the 'Continue?' prompt
en: Toggle display of package versions.
sk: Zapnúť/vypnúť zobrazovanie verzií balíkov.

note: translators: help text for 'a' option in the 'Continue?' prompt
en: Toggle display of package architectures.
sk: Zapnúť/vypnúť zobrazovanie architektúr balíkov.

note: translators: help text for 'r' option in the 'Continue?' prompt
en: Toggle display of repositories from which the packages will be installed.
sk: Zapnúť/vypnúť zobrazovanie repozitárov z ktorých sa majú balíky inštalovať.

note: translators: help text for 'm' option in the 'Continue?' prompt
en: Toggle display of package vendor names.
sk: Zapnúť/vypnúť zobrazovanie názvov dodávateľov balíkov.

note: translators: help text for 'd' option in the 'Continue?' prompt
en: Toggle between showing all details and as few details as possible.
sk: Prepnúť medzi zobrazovaním všetkých podrobností a stručným zoznamom balíkov.

note: translators: help text for 'g' option in the 'Continue?' prompt
en: View the summary in pager.
sk: Prezrieť zhrnutie v prehliadači.

en: committing
sk: odovzdávam

en: (dry run)
sk: (beh naprázdno)

en: Problem retrieving the package file from the repository:
sk: Problém pri sťahovaní balíka z repozitára:

note: translators: the first %s is 'zypper refresh' and the second is repo alias
en: Repository '%s' is out of date. Running '%s' might help.
sk: Repozitár '%s' je neaktuálny. Skúste spustiť '%s'.

en: The package integrity check failed. This may be a problem with the repository or media. Try one of the following:
    
    - just retry previous command
    - refresh the repositories using 'zypper refresh'
    - use another installation medium (if e.g. damaged)
    - use another repository
sk: Kontrola integrity balíka zlyhala. Môže to byť problém repozitára alebo média. Vyskúšajte jednu z nasledujúcich možností:
    
    - jednoducho skúste znova spustiť predchádzajúci príkaz
    - obnovte repozitáre pomocou 'zypper refresh'
    - použite iné inštalačné médium (ak je napr. toto poškodené)
    - použite iný repozitár

en: Problem occurred during or after installation or removal of packages:
sk: Počas alebo po inštalácii alebo odstraňovaní balíkov nastala chyba:

en: One of the installed patches requires a reboot of your machine. Reboot as soon as possible.
sk: Jedna z nainštalovaných opráv vyžaduje reštart vášho počítača. Reštartujte čo najskôr.

en: One of the installed patches affects the package manager itself. Run this command once more to install any other needed patches.
sk: Jedna z nainštalovaných opráv ovplyvňuje samotného správcu balíkov. Pre nainštalovanie prípadných ďalších opráv je potrebné spustiť tento príkaz ešte raz.

en: Dependencies of all installed packages are satisfied.
sk: Závislosti všetkých balíkov sú v poriadku.

note: translator: stats table header (plural number is %2%)
en: Considering %1% out of %2% applicable patches: | Considering %1% out of %2% applicable patches:
sk[0]: Zvažovanie %1% z %2% použiteľných opráv:
sk[1]: Zvažovanie %1% z %2% použiteľných opráv:
sk[2]: Zvažovanie %1% z %2% použiteľných opráv:

note: translator: stats table header
en: Found %1% applicable patch: | Found %1% applicable patches:
sk[0]: Nájdená %1% použiteľná oprava:
sk[1]: Nájdené %1% použiteľné opravy:
sk[2]: Nájdených %1% použiteľných opráv:

note: translator: stats summary
en: %d patch locked | %d patches locked
sk[0]: %d oprava zamknutá
sk[1]: %d opravy zamknuté
sk[2]: %d opráv zamknutých

note: translator: stats summary
en: %d patch optional | %d patches optional
sk[0]: %d oprava voliteľná
sk[1]: %d opravy voliteľné
sk[2]: %d opráv voliteľných

note: translator: Hint displayed right adjusted; %1% is a CLI option "42 patches optional                  (use --with-optional to include optional patches)"
en: use '%1%' to include optional patches
sk: použiť '%1%' pre zahrnutie voliteľných opráv

note: translator: stats summary
en: %d patch needed | %d patches needed
sk[0]: %d oprava potrebná
sk[1]: %d opravy potrebné
sk[2]: %d opráv potrebných

note: translator: stats summary
en: %d security patch | %d security patches
sk[0]: %d bezpečnostná oprava
sk[1]: %d bezpečnostné opravy
sk[2]: %d bezpečnostných opráv

note: translator: Table column header.
en: Patches
sk: Opravy

note: translator: Table column header.
en: Locked
sk: Zamknuté

note: translator: Table column header Used if stats collect data for more than one category name. Category    | Updatestack | Patches | Locked | Included categories ------------+-------------+---------+--------+--------------------- optional   | ...                      ..... | enhancement, feature
en: Included categories
sk: Zahrnuté kategórie

note: translator: Table headline; 'Needed' refers to patches with status 'needed'
en: Needed software management updates will be installed first:
sk: Potrebné aktualizácie správcu softvéru sa nainštalujú prednostne:

en: No updates found.
sk: Neboli nájdené žiadne aktualizácie.

note: translator: Table headline
en: The following updates are also available:
sk: Nasledujúce aktualizácie sú taktiež dostupné:

en: Package updates
sk: Aktualizácie balíkov

en: Pattern updates
sk: Aktualizácie šablón

en: Product updates
sk: Aktualizácie produktov

en: Current Version
sk: Súčasná verzia

en: Available Version
sk: Dostupná verzia

en: No matching issues found.
sk: Neboli nájdené žiadne odpovedajúce problémy.

en: The following matches in issue numbers have been found:
sk: Našli sa nasledujúce zhody v číslach problémov:

en: Matches in patch descriptions of the following patches have been found:
sk: Našli sa zhody v popisoch týchto opráv:

en: Fix for bugzilla issue number %s was not found or is not needed.
sk: Oprava bugzilla problému číslo %s nebola nájdená alebo nie je potrebná.

en: Fix for CVE issue number %s was not found or is not needed.
sk: Oprava CVE problému číslo %s nebola nájdená alebo nie je potrebná.

note: translators: keep '%s issue' together, it's something like 'CVE issue' or 'Bugzilla issue'
en: Fix for %s issue number %s was not found or is not needed.
sk: Oprava %s problému číslo %s nebola nájdená alebo nie je potrebná.

en: Cannot initialize configuration file parser.
sk: Nepodarilo sa spustiť analyzátor konfiguračných súborov.

en: Malformed option name '%1%'.
sk: Nesprávny názov voľby '%1%'.

en: Could not save the config file.
sk: Nebolo možné uložiť konfiguračný súbor.

en: Config file '%1%' exists but is not a file.
sk: Konfiguračný súbor '%1%' existuje, ale nie je súbor.

en: Could not load the config files.
sk: Nebolo možné načítať konfiguračné súbory.

en: Config file '%1%' does not exist.
sk: Konfiguračný súbor '%1%' neexistuje.

note: translator: %1% is the path to a config file, %2% is the name of an options inside the file
en: %1%: Option '%2%' is defined multiple times. Using the last one.
sk: %1%: Voľba '%2%' je definovaná viackrát. Použitie poslednej.

en: No config file is in use.
sk: Nepoužíva sa žiadny konfiguračný súbor.

en: The flag %1% is not known.
sk: Príznak %1% nie je známy.

en: The flag %1% is not compatible with argument %2% (%3%).
sk: Príznak %1% nie je zlučiteľný s argumentom %2% (%3%).

en: The flag %1% requires a argument.
sk: Príznak %1% vyžaduje argument.

en: The flag %1% can only be used once.
sk: Príznak %1% sa môže použiť iba raz.

en: %s used together with %s, which contradict each other.
sk: %s použité spolu s %s, ktoré si navzájom odporujú.

en: Unknown package type
sk: Neznámy typ balíka

en: The flag '%1%' can only be used a maximum of %2% times.
sk: Príznak '%1%' môže použiť maximálne iba of %2%-krát.

en: Ignoring %s without argument because similar option with an argument has been specified.
sk: Ignorujem '%s' pretože bola zadaná podobná voľba s argumentom.

en: Out of range
sk: Mimo rozsah

en: Unknown error while assigning the value %1% to flag %2%.
sk: Neznáma chyba pri priradení hodnoty %1% príznaku %2%.

note: Since this message will be emitted before we know if the current output is XML or Normal we need to send this message to stderr to not break scripts that use xml output (bsc#1172925)
en: Warning:
sk: Pozor:

note: translator: Option argument like '--export <FILE.repo>'. Do do not translate lowercase wordparts
en: CATEGORY
sk: KATEGÓRIA

note: translator: Option argument like '--export <FILE.repo>'. Do do not translate lowercase wordparts
en: DIR
sk: ADRESÁR

note: translator: Option argument like '--export <FILE.repo>'. Do do not translate lowercase wordparts
en: FILE
sk: SÚBOR

note: translator: Option argument like '--export <FILE.repo>'. Do do not translate lowercase wordparts
en: FILE.repo
sk: SÚBOR.repo

note: translator: Option argument like '--export <FILE.repo>'. Do do not translate lowercase wordparts
en: INTEGER
sk: celé_číslo

note: translator: Option argument like '--export <FILE.repo>'. Do do not translate lowercase wordparts
en: PATH
sk: CESTA

note: translator: Option argument like '--export <FILE.repo>'. Do do not translate lowercase wordparts
en: SEVERITY
sk: ZÁVAŽNOSŤ

note: translator: Option argument like '--export <FILE.repo>'. Do do not translate lowercase wordparts
en: STRING
sk: REŤAZEC

note: translator: Option argument like '--export <FILE.repo>'. Do do not translate lowercase wordparts
en: TYPE
sk: typ

note: translator: Option argument like '--export <FILE.repo>'. Do do not translate lowercase wordparts
en: YYYY-MM-DD
sk: RRRR-MM-DD

note: translator: Option argument like '--export <FILE.repo>'. Do do not translate lowercase wordparts
en: MODE
sk: REŽIM

note: For '-garbage' argument, with 'a', 'b', and 'e' as known options, getopt_long reports 'a', 'b', and 'e' as known options. The rest ends here and it is either the last one from previous argument (short_pos + 1 points to it), or the short_pos one from the current argument. (bnc #299375) wrong option i
en: Unknown option
sk: Neznáma voľba

en: Missing argument for
sk: Chýbajúci argument pre

en: Please file a bug report about this.
sk: Prosím, pošlite správu o tejto chybe.

note: TranslatorExplanation remember not to translate the URL unless you translate the actual page :)
en: See http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting for instructions.
sk: Na adrese http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting nájdete návod ako na to.

en: Too many arguments.
sk: Príliš veľa argumentov.

en: The '--%s' option has currently no effect.
sk: Voľba '--%s' nemá momentálne žiadny účinok.

en: You have chosen to ignore a problem with download or installation of a package which might lead to broken dependencies of other packages. It is recommended to run '%s' after the operation has finished.
sk: Zvolili ste si ignorovať problém so sťahovaním alebo inštaláciou balíka, čo môže viesť k porušeným závislostiam iných balíkov. Odporúča sa spustiť '%s' po ukončení súčasnej operácie.

en: Legacy commandline option %1% detected. Please use global option %2% instead.
sk: Staršia voľba %1% príkazového riadka bola zistená. Namiesto toho použiť globálnu voľbu %2%.

en: Legacy commandline option %1% detected. Please use %2% instead.
sk: Staršia voľba %1% príkazového riadka bola zistená. Namiesto toho použiť %2%.

en: Legacy commandline option %1% detected. This option is ignored.
sk: Bola zistená zastaraná voľba %1% príkazového riadka. Táto voľba je ignorovaná.

en: Abbreviated commandline options will not be supported in future versions. Please use %2% instead of %1% .
sk: Skrátené voľby príkazového riadku nebudú v budúcich verziách podporované. Prosím, použite %2% namiesto %1% .

note: translators: %s is "help" or "zypper help" depending on whether zypper shell is running or not
en: Type '%s' to get a list of global options and commands.
sk: Pre získanie zoznamu globálnych volieb a príkazov napísať '%s'.

note: translators: %1% is the name of an (unknown) command translators: %2% something providing more info (like 'zypper help subcommand') translators: The word 'subcommand' also refers to a zypper command and should not be translated.
en: In case '%1%' is not a typo it's probably not a built-in command, but provided as a subcommand or plug-in (see '%2%').
sk: V prípade, že '%1%' nie je preklep, pravdepodobne to nie je vstavaný príkaz, ale poskytuje sa ako podpríkaz alebo zásuvný modul (pozrite si '%2%').

note: translators: %1% and %2% are plug-in packages which might provide it. translators: The word 'subcommand' also refers to a zypper command and should not be translated.
en: In this case a specific package providing the subcommand needs to be installed first. Those packages are often named '%1%' or '%2%'.
sk: V tomto prípade musí byť najprv nainštalovaný špecifický balík, ktorý poskytuje podpríkaz. Tieto balíky sú často pomenované '%1%' or '%2%'.

en: package | packages
sk[0]: balík
sk[1]: balíky
sk[2]: balíkov

en: pattern | patterns
sk[0]: šablóna
sk[1]: šablóny
sk[2]: šablón

en: product | product
sk[0]: produkt
sk[1]: produkty
sk[2]: produktov

en: patch | patches
sk[0]: oprava
sk[1]: opravy
sk[2]: opráv

en: srcpackage | srcpackages
sk[0]: zdrojový balík
sk[1]: zdrojové balíky
sk[2]: zdrojových balíkov

en: application | applications
sk[0]: aplikácia
sk[1]: aplikácie
sk[2]: aplikácií

note: default
en: resolvable | resolvables
sk[0]: riešenie
sk[1]: riešenia
sk[2]: riešení

note: Patch status: i18n + color translator: patch status
en: unwanted
sk: nežiadúce

note: translator: patch status
en: optional
sk: voliteľné

note: translator: patch status
en: needed
sk: potrebná

note: translator: patch status
en: applied
sk: použité

note: translator: patch status
en: not needed
sk: nepotrebná

note: translator: patch status
en: undetermined
sk: neurčené

note: pi_r is no patch! translator: patch status
en: retracted
sk: stiahnuté späť

en: Since
sk: Od

note: << _("Repository")
en: Issue
sk: Problém

en: No.
sk: Číslo

en: Patch
sk: Oprava

en: Specified local path does not exist or is not accessible.
sk: Zadaná miestna cesta neexistuje alebo nie je prístupná.

en: Given URI is invalid
sk: Zadaná URI adresa je neplatná

note: Guess failed: translators: don't translate '<platform>'
en: Unable to guess a value for <platform>.
sk: Nemožno odhadnúť hodnotu pre <platform>.

en: Please use obs://<project>/<platform>
sk: Prosím, použite obs://<project>/<platform>

en: Example: %s
sk: Príklad: %s

en: Invalid OBS URI.
sk: Neplatná adresa URI OBS.

en: Correct form is obs://<project>/[platform]
sk: Správny tvar je obs://<projekt>/[platforma]

en: Problem copying the specified RPM file to the cache directory.
sk: Nastal problém pri kopírovaní zadaného RPM súboru do adresára vyrovnávacej pamäte.

en: Perhaps you are running out of disk space.
sk: Možno nemáte dostatok miesta na disku.

en: Problem retrieving the specified RPM file
sk: Problém pri sťahovaní zadaného RPM súboru

en: Please check whether the file is accessible.
sk: Prosím overte, či je súbor dostupný.

en: Press '%c' to exit the pager.
sk: Pre ukončenie prehliadača stlačte '%c'.

en: Use arrows or pgUp/pgDown keys to scroll the text by lines or pages.
sk: Na pohyb po texte po riadkoch alebo stránkach použite šípky alebo klávesy pgUp/pgDown.

en: Use the Enter or Space key to scroll the text by lines or pages.
sk: Na pohyb po texte použite klávesy Enter alebo Space.

en: Retrying in %u seconds...
sk: Opätovné skúšanie o '%u' sekúnd...

note: translators: "a/r/i" are the answers to the "Abort, retry, ignore?" prompt Translate the letters to whatever is suitable for your language. the answers must be separated by slash characters '/' and must correspond to abort/retry/ignore in that order. The answers should be lower case letters.
en: a/r/i
sk: k/z/i

en: Autoselecting '%s' after %u second. | Autoselecting '%s' after %u seconds.
sk[0]: Automatický výber '%s' po %u sekunde.
sk[1]: Automatický výber '%s' po %u sekundách.
sk[2]: Automatický výber '%s' po %u sekundách.

en: Trying again...
sk: Opätovné skúšanie...

en: yes
sk: áno

en: no
sk: nie

en: always
sk: vždy

en: never
sk: nikdy

en: Cannot read input: bad stream or EOF.
sk: Nie je možné čítať vstup: zlý stream alebo EOF.

en: If you run zypper without a terminal, use '%s' global
    option to make zypper use default answers to prompts.
sk: Ak spúšťate zypper bez terminálu, použite globálnu voľbu '%s',
    aby zypper použil prednastavené odpovede na výzvy.

en: Invalid answer '%s'.
sk: Neplatná odpoveď '%s'.

en: Ambiguous answer '%s'.
sk: Nejednoznačná odpoveď '%s'.

note: translators: the %s are: 'y', 'yes' (translated), 'n', and 'no' (translated).
en: Enter '%s' for '%s' or '%s' for '%s' if nothing else works for you.
sk: Zadajte '%s' pre '%s' alebo '%s' pre '%s', ak nič iné nefunguje.

en: If nothing else works enter '#1' to select the 1st option, '#2' for the 2nd one, ...
sk: Ak nič iné nefunguje, zadajte '#1' pre výber 1. voľby, '#2' pre výber 2. voľby, ...

note: TranslatorExplanation These are reasons for various failures.
en: Not found
sk: Nenájdený

en: I/O error
sk: Chyba V/V

en: Invalid object
sk: Neplatný objekt

en: Error
sk: Chyba
