Frogatto - en to nl translation catalogue (538 entries)

en: Directions
nl: Richtingen

en: Jump
nl: Springen

en: Tongue
nl: Tong

en: Attack
nl: Aanvallen

en: Back
nl: Terug

en: Achievement Unlocked!
nl: Prestatie vrijgespeeld!

en: Initializing custom object functions
nl: Initialiseren: custom object functions

en: Initializing tiles
nl: Initialiseren: tegels

en: Initializing GUI
nl: Initialiseren: GUI

en: Loading level
nl: Laden: Level

en: Music Volume:
nl: Muziekvolume:

en: Sound Volume:
nl: Geluidsvolume:

en: Resume
nl: Verdergaan

en: Controls...
nl: Besturing

en: Return to Titlescreen
nl: Naar beginscherm

en: Exit Game
nl: Spel beeindigen

en: Reverse A and B
nl: A en B omdraaien

en: Version 1.1.1:
nl: Versie 1.1.1:

en: Fixed The Long Haul (compiled mode)
nl: De Lange Zit gefixt (gecompilede modus).

en: Fixed instructions on titlescreen (iOS)
nl: Instructies op het titelscherm gefixt (iOS).

en: Added automatic language selection for Windows
nl: Automatische taalselectie toegevoegd voor Windows.

en: Fixed bug where a dialog could repeat forever.
nl: Een bug gefixt waar een dialoogvenster
    zich altijd bleef herhalen.

en: Fixed crash in world map when you hold down while entering it.
nl: Crash gefixt in de wereldkaart wanneer
    je de beneden-knop inhield bij het binnengaan.

en: Fixed fullscreen mode (Mac/Windows).
nl: Volledig schermmodus gefixt (Mac/Windows).

en: Fixed controlpad issues for computers.
nl: Controlpad-problemen verholpen
    voor computers.

en: Added music and sound volume controls to pause screen.
nl: Muziek- en geluidsregelaars toegevoegd
    aan het pauzescherm.

en: Added customizable controls.
nl: Aanpasbare besturing toegevoegd.

en: Added half-hearts.
nl: Halve hartjes toegevoegd.

en: Added scons script for compiling.
nl: Scons script toegevoegd om te compilen.

en: Minor level changes.
nl: kleine wijzingingen aan levels.

en: Updated music.
nl: Muziek geupdate.

en: keywords:
nl: steekwoorden:

en: platformer,pixelart,oldschool,platform,game,pixel,arcade,action,adventure,frog
nl: platformer,pixelart,oldschool,platform,spel,pixel,arcade,actie,avontuur,kikker

en: Pocket Money
nl: Zakgeld

en: Collect ten coins.
nl: Verzamel tien munten.

en: Nature Boy
nl: Natuurvriend

en: Put a water beetle back in water.
nl: Stop een waterkever terug
    in het water.

en: Nice Try...
nl: Leuk geprobeerd...

en: But that's not a secret area.
nl: Maar dat is geen geheime ruimte.

en: Speed Trader
nl: Snelle Handelaar

en: Playing the economy game, eh?
nl: Op zuinigheid aan het spelen, he?

en: Speedrun
nl: Sprinter

en: Complete the game within 1 hour.
nl: Voltooi het spel binnen 1 uur.

en: Win!
nl: Gewonnen!

en: Congratulations, you just won the game!
nl: Gefeliciteerd! Je hebt gewonnen!

en: Rampage!
nl: Vernietiging!

en: Kill 5 enemies in 10 seconds.
nl: Dood 5 vijhanden in 10 seconden.

en: Cube Chain
nl: Kubus Ketting

en: Collect 15 points cubes in a row.
nl: Verzamel 15 punten kubussen
    op een rij.

en: Grudge
nl: Wrok

en: Kill 10 of the same type of enemy in a row.
nl: Schakel 10 dezelfde tegenstanders op rij uit.

en: Bound, bound, bound and rebound!
nl: Stuiter, stuiter, stuiter!

en: Try to eat all kinds of enemies.
nl: Probeer verschillende soorten
    tegenstanders te eten.

en: Dream on...
nl: Droom verder...

en: That's the infinite cage.
nl: Dat is de oneindige kooi.

en: Geosynchronous Orbit Achieved
nl: Geosynchrone Baan Bereikt

en: Now applying artificial gravity.
nl: Kunstmatige zwaartekracht
    wordt nu toegepast.

en: Ambush!
nl: Hinderlaag!

en: Victory!
nl: Victorie!

en: Stonepipe Bridge
nl: Steenpijp Brug

en: This is a new high score!
nl: Dit is een nieuwe highscore!

en: Blocks Run
nl: Blokkenloop

en: Down the Rabbit Hall
nl: Door de Konijnen Hal

en: Maintenance Shaft
nl: Onderhoudsschacht

en: The Long Haul
nl: De Lange Haal

en: Upper Deck
nl: Bovenste Plateau

en: Wild New Wonder
nl: Wild Nieuw Wonder

en: Bombing Fools
nl: Bommengooiende Gekken

en: Bug Mining
nl: Insecten Mijnbouw

en: Burn and Bubble
nl: Brand en Bubbel

en: I need to go up... There must be
    a way to activate this elevator.
nl: Ik moet naar boven. Er zou toch een
    manier moeten zijn om die lift aan te
    zetten...

en: Burning Stone
nl: Brandende Steen

en: Caverns of Holes
nl: Grotten Vol Gaten

en: Oh hey, I hadn't seen you here before.
nl: Oh hee, ik had je hier
    nog niet gezien.

en: Ah, yeah, I help Chopple at taking care of the store.
    He had asked me to go to the village
    to know what was going on, with all that noise
    that was coming from beyond the cave.
nl: Ah ja, ik help Chopple mee
    in zijn winkel. Hij vroeg me mee
    te gaan naar de stad om uit te vissen
    wat er allemaal aan de hand is met al
    die herrie die te horen is van achter
    de grot.

en: Then I suppose that Milgram's guards saw you
    and locked you up?
nl: Dus ik neem aan dat Milgram's troepen
    je zagen en opsloten?

en: Yeah! And to think that I thought
    that the day was going to be boring!
nl: Ja! En om te denken dat ik
    dacht dat dit een saaie dag
    zou worden!

en: Chopple's General Store
nl: Chopple's Kruidenierswinkel

en: Hi, again.
nl: Hallo, alweer.

en: So, how did it go?
nl: Dus, hoe ging het?

en: Could've been worse.
nl: Kon slechter.

en: That ... uh, "captain" cat, or whoever he was,
    tried to dice me up.
nl: Die... eh, 'kapitein' kat, of wie het ook was,
    probeerde me in mootjes te hakken.

en: Naturally, we wouldn't be having
    this conversation if I hadn't gotten
    the better of him.
nl: Uiteraard zouden we dit gesprek nu
    niet hebben als ik hem niet de baas 
    was geweest.

en: So all's well
    that ends well, I suppose.
nl: Dus eind goed,
    al goed, denk ik dan maar.

en: I wouldn't mind running this by a few people,
    since I have no idea what's true, or not.
nl: Ik zou het niet erg vinden om het er
    met een aantal mensen over te hebben
    omdat ik geen idee heb wat waar is en wat niet.

en: Go right ahead.
nl: Ga je gang.

en: So... uhm... loosely speaking, he says
    that Milgram loaned him money, and this whole
    incident was Milgram coming to shake him down.
nl: Dus... ehh... simpel gezegd, hij
    vertelde dat Milgram hem geld had
    geleend en dit hele incident was te
    wijten aan het feit dat Milgram hem
    een bezoekje bracht.

en: Trying to get his money back.
nl: Om te proberen zijn geld terug te krijgen.

en: So then he tells this oddball story
    about how it's all some plot where
    Milgram's gonna take over the town.
nl: En daarna vertelt hij me dit gekke verhaal
    over hoe het allemaal een complot is van
    Milgram om de stad over te nemen.

en: Wow.
nl: Wauw.

en: I've never heard of any of this.
nl: Ik heb hier nooit iets over gehoord.

en: Really?
    He's never talked about this?
nl: Echt?
    Hij heeft hier nooit iets
    over gezegd?

en: Never.
nl: Nooit.

en: Has he ever shown any signs of ... suddenly
    having way more spending money than usual?
nl: Heeft hij ooit tekenen vertoond van...
    opeens veel meer geld te besteden 
    hebben dan gewoonlijk?

en: He's such a miser, you know -
    the man would probably burn his
    furniture just to save on firewood.
nl: Hij is zo'n vrek weet je,
    de man zou waarschijnlijk
    zijn meubels nog verbranden om
    te besparen op brandhout.

en: So, no, he's never seemed
    to have a dime to spare.
nl: Dus nee, hij zag er nooit uit
    alsof hij geld over had.

en: He does brag about being known by important
    people, but you know how he is.
nl: Hij schept wel op over hoe hij bekend
    is bij belangrijke mensen, maar je weet
    hoe hij is.

en: Crevice Bridge
nl: Kloof Brug

en: What the...
nl: Wat is....

en: You!!
nl: Jij!!

en: Yes
nl: Ja

en: You're an intruder, aren't you?!
nl: Jij bent een indringer zeker?!

en: I thought so!
nl: Dat dacht ik al!

en: No
nl: Nee

en: There's no fooling me.
nl: Mij houd je niet voor de gek!

en: You look like a very
    suspicious character.
nl: Jij ziet er er erg verdacht uit.

en: Could you just step aside?
nl: Kan je even aan de kant gaan?

en: I need to take care
    of something in town.
nl: Ik moet iets regelen
    in de stad.

en: Well, I can't let anyone
    past this gate.
nl: Nou, Ik mag niemand
    door de poort laten.

en: Without this key,
    you're not getting anywhere.
nl: Zonder deze sleutel
    kom jij helemaal nergens!

en: Okay.  Will you please lend
    me that key?
nl: Okee... Zou ik die sleutel
    dan even mogen lenen?

en: No way!  Over my dead body!
nl: Echt niet! Over mijn lijk!

en: We can do that.
nl: Dat kan geregeld worden!

en: Crevice Village
nl: Kloof Dorp

en: Hidden Cave
nl: Verstopte Grot

en: Ahh, good, you made it
    through there in one piece!
nl: Aah, mooi! Je bent er
    heelhuids door gekomen!

en: Yeah, those goons
    had a little ambush set up.
nl: Ja, die prutsers
    probeerde me in
    de val te laten lopen

en: So, now what?
nl: En nu?

en: Well, as you know, the town
    is split into two halves.
nl: Nou, zoals je weet is de stad
    opgedeeld in twee helften.

en: Milgram has this half of the town
    locked down tight, and he has
    most of the residents held prisoner.
nl: Milgram heeft deze helft van de
    stad afgesloten, en de meeste
    inwoners gevangen genomen

en: They're tied up inside the houses,
    under guard. If you free them,
    I'm sure they can help you.
nl: Ze zitten opgesloten in de huizen,
    en worden bewaakt. Als je ze kan
    bevrijden willen ze je vast wel
    helpen.

en: Makes sense.
nl: Klinkt logisch.

en: Your big problem will be that
    the gate connecting the two halves
    of town has been locked.
nl: Je grootste probleem zal zijn dat
    de poort die de twee stadsdelen
    met elkaar verbindt is afgesloten.

en: And I don't think there's a guard next
    to it, whom you can steal the key from.
nl: En ik denk niet dat er een wachter
    naast staat waar je de sleutel van
    kan stelen.

en: Asking one of the prisoners is probably
    our best bet for a clue.
nl: Maar misschien weet een van de
     gevangenen het wel.

en: Hey! Over here!
nl: Hee! Hierzo!

en: Wow, so they seriously just packed up and left?
    That's amazing!
nl: Wauw, dus ze hebben serieus gewoon
    alles ingeladen en zijn vertrokken?
    Dat is ongelofelijk!

en: Tell me about it.
nl: Vertel mij wat.

en: So, how did you get out of your cage?
nl: Dus, hoe ben je uit je kooi gekomen?

en: Well, they just let me out.
nl: Nou, ze lieten me er gewoon uit.

en: What?!
    They ... as in Milgram's kitties?
nl: Wat?!
    Ze... als in Milgram's katjes?

en: Weird.. that doesn't make any sense!
    Why would they just let you go?
nl: Vreemd... dat slaat nergens op!
    Waarom zouden ze je gewoon
    laten gaan?

en: That seems like an enormous waste of effort.
nl: Dat lijkt me een ontzettende
    verspilde moeite.

en: Yeah, this whole day has just been ... bizarre.
nl: mja, deze hele dag was gewoon... bizar.

en: I've been thinking about that part,
    and I have a hunch.
nl: Ik daarover nagedacht
    en ik heb een vermoeden.

en: I think the rank-and-file weren't
    given very specific orders.
nl: Ik denk dat degenen met een 
    lagere rang niet erg specifieke
    orders hebben gekregen.

en: I don't think they were told
    what they were looking for.
nl: Ik denk niet dat hun is verteld
    waar ze naar op zoek waren.

en: I think they were just told
    to secure the place.
nl: Ik denk dat hen gewoon is verteld
    om de zaak te beveiligen.

en: Just arresting everyone is a strange way
    to do it, but I guess it's not so weird
    if you've got lots of manpower to spare.
nl: Gewoon iedereen arresteren is een
    vreemde manier om dat te doen,
    maar het lijkt me niet zo gek als 
    je mankracht te over hebt.

en: If they were just looking for the elder
    and didn't care about ticking people off,
    it's one way to make sure he couldn't slip away.
nl: Als ze gewoon zochten naar
    de ouderling en er niks om gaven
    om mensen boos te maken,
    dat is dan een manier om te zorgen
    dat hij niet weg kon glippen.

en: Well, is that really who they were after?
nl: nou, is dat echt degene die ze zochten?

en: Yeah, one of their head guys showed me
    a drawing of him.
nl: Ja, een van hun bazen toonde
    mij een tekening van hem.

en: He asked me if I knew who it was.
nl: Hij vroeg me of ik wist wie het was.

en: That's very interesting...
nl: Dat is zeer interessant...

en: Suddenly their motives don't seem
    so cut and dry.
nl: Opeens lijkt hun drijfveer
    me niet zo duidelijk.

en: Strange..
nl: Vreemd...

en: Anyways, not sure if you heard this part,
    but I'm about to take a little trip.
nl: Hoe dan ook, ik weet niet of je
    het al had gehoord, maar ik sta op
    het punt om een reisje te maken.

en: No, I didn't hear this.
nl: Nee, niks van gehoord.

en: Yeah, I'm a little worried about
    what might happen if someone doesn't
    get in touch with Milgram.
nl: Ja, ik maak me een beetje zorgen
    over wat er kan gebeuren als niemand
    contact zoekt met Milgram.

en: That old clown was just sabre-rattling
    about raising a militia.
nl: Die ouwe clown had de mond vol
    over het bijeen brengen van een leger.

en: You don't think he could actually
    pull that off, do you?
nl: Je denkt toch niet dat hij dat
    voor elkaar kan krijgen, of wel?

en: Nah, this town doesn't have the fire for that.
    Which is a shame in some ways, but ...
nl: Nah, deze stad is daar niet voor te porren.
    Wat op een bepaalde manier ook wel
    jammer is, maar...

en: It's probably for the best, really,
    I can't imagine the mess if people actually
    got to fighting over stuff they disagreed about.
nl: Het is waarschijnlijk maar beter zo,
    ik denk dat de puinhoop niet te overzien
    zou zijn als mensen daadwerkelijk zouden
    beginnen te vechten over dingen waarover
    ze het niet eens kunnen zijn.

en: I guess I'm also worried about the other end;
    what Milgram is doing, et cetera.
nl: Ik maak me denk ik ook zorgen
    over de andere kant van het verhaal,
    wat Milgram aan het doen is enzo.

en: I don't know; it's a little crazy to do this,
    but I've kinda been itching for something
    worthwhile to do.
nl: Ik weet het niet, het is een beetje geschift
    om dit te doen, maar ik ben al een tijdje op
    zoek om iets te doen wat de moeite waard is.

en: Good excuse to get out and travel a bit.
    See the island.
nl: Mooi excuus om er even uit te zijn en wat
    te reizen. Het eiland eens zien.

en: Risky business, though, isn't it?
nl: Het is wel een riskante zaak, of niet?

en: Oh, no question.
nl: Oh, zeker weten.

en: Can't be worse than the crap I have
    to deal with just coming into town, though.
nl: Maar het kan nooit erger zijn dan de
    rotzooi waar ik al mee te maken krijg
    wanneer ik alleen maar de stad in kom.

en: Who knows?
    Maybe something good will come of it?
nl: Wie weet?
    Mischien komt er nog wel iets
    goeds uit voort?

en: Well, good luck!
    I'll be around.
nl: Nou, veel succes!
    Ik zie je nog.

en: So!  I've unlocked this gate, here.
nl: Zo! Ik heb de poort opengemaakt
    voor je! Alsjeblieft!

en: Through there,
    is the way to where Milgram lives.
nl: Hierachter ligt de weg naar waar
    Milgram woont.

en: Watch your head in there.
nl: Let wel op dat je niet je hoofd stoot
    daarbinnen!

en: Past that, and you come to the forest.
nl: Als je daar voorbij bent kom je bij het bos terecht.

en: I haven't been there in a long time,
    so I'm not sure what's become of it.
nl: Maar daar ben ik al heel lang niet
    geweest, dus ik weet niet wat je
    daar te wachten staat.

en: Nope.
    You're on your own.  Good luck.
nl: Nah.
    Je moet het zelf doen.  Veel succes.

en: Gee, thanks.
nl: Nou, bedankt.

en: Before we part ways, though,
    one question:
nl: Voor we ieder onze weg gaan,
    nog een vraag:

en: What are we planning to do about
    the rest of Milgram's army?
nl: Wat zijn de plannen met de rest
    van Milgram z'n leger?

en: Hey guys!
nl: Hee kerels!

en: Oh, hey there!
    Didn't see you coming.
nl: Oh, hallo daar!
    Ik zag je niet aankomen.

en: Yeah, I couldn't help but overhear, and
    ... good news: Your problem is solved!
nl: Ja, ik hoorde jullie praten en
    ... goed nieuws! Probleem opgelost!

en: What do you mean?
nl: Hoe bedoel je?

en: Milgram's crew.  When that captain-guy
    came out of the house here,
    they all hopped in his airship and left.
nl: Milgram's troepen.  Toen die kapitein-vent
    hier uit het huis kwam, sprongen ze 
    allemaal op zijn luchtschip en vertrokken.

en: Amazing...  if you don't mind,
    I have a few questions for you.
nl: Ongelofelijk...  als je het niet erg vind,
    Ik heb een paar vraagjes voor jou.

en: Well, that settles things for me.
    You two have fun.
nl: Ok, dat is genoeg voor mij.
    Jullie twee nog veel plezier.

en: Who are you?
nl: Wie ben jij nou weer?

en: That's nutty.
nl: Dat is onzinnig.

en: Got any advice?
nl: Heb je nog wat wijze raad?

en: Maybe.
nl: Misschien.

en: Keep an eye out for it!
nl: Ik zal er op letten.

en: Will do.  Catch ya around.
nl: Okee! Laters!

en: Ah, I see..
    carry on then.
nl: Juist ja. ik snap t...
    Nou tot ziens dan maar.

en: Hey, Hedge, you alright?
nl: Hey, Hedge! Is alles goed met je?

en: Eh, I've been better, but yeah, I'm okay.
nl: Eh, kan beter, maar t gaat wel
    goed hoor.

en: Besides the obvious cage situation.
nl: Op de overduidelijke kooi-situatie
    na dan...

en: Yeah.
    Sad to say, I can't pick locks.
    I got nothing.
nl: Aha.
    Sorry, maar ik kan geen sloten kraken,
    heb niks bij me...

en: So I'm stuck here, huh?
nl: Dus ik zit hier nog wel even, begrijp ik..

en: Yep.
nl: Jup.

en: Phooey.
nl: Pfjoew!

en: Hmm, you know, I know one thing
    that might help you..
nl: Hmm, ik weet misschien iets dat
    jou wel kan helpen

en: There's supposedly
    a secret room in this house.
nl: Er zou in dit huis ergens een
    geheime kamer moeten zijn.

en: Oh really?  Where at?
nl: Ow ja!? Waar?

en: If I knew that, it wouldn't
    be much of a secret, would it?
nl: Als ik dat wist zou het geen
    geheime kamer meer zijn, of wel?

en: Figures.
    Well, thanks for the help!
nl: 'Tuurlijk...
    Nou ja, in ieder geval bedankt voor
    je hulp!

en: Good luck!
nl: Succes!

en: Jeez, I *swear* this house
    didn't look THIS big from the outside!
nl: Jemig, ik zou toch *zweren* dat
    dit huis er van buiten kleiner uit zag!

en: The Elevator House
nl: Het Lifthuis

en: Central House
nl: Centraal Huis

en: Something's odd about this fireplace.
nl: Er is iets vreemds aan deze
    open haard...

en: Wow, you guys look exactly alike.
nl: Wow! Jullie lijken echt op elkaar!

en: We're twins.
nl: Dan kan wel kloppen,
    wij zijn namelijk een tweeling.

en: Is there anything
    you can do to help us?
nl: Is er iets wat je kan doen om ons te
    helpen?

en: Not yet.
    Sorry.
nl: Nu nog niet.
    Sorry...

en: Hey,
    I'm trying to help save the town.
nl: Hee,
    Ik doe een poging om de stad te
    redden.

en: Can you give me any advice?
nl: Heb je toevallig nog tips voor me?

en: The elder's house is off to the east,
    past the town gate.
nl: De ouderling zijn huis is richting het oosten, voorbij de stadspoort.

en: We saw Milgram's lieutenant go in there.
nl: We zagen Milgrams luienant daar naar
    binnen gaan.

en: How interesting.
nl: Interessant

en: The Danger House
nl: Het Huis der Gevaren

en: Argh! Who in the world would
    design a house like this?
nl: Aarg! Wie bedenkt er nou om zo een
    huis te maken?

en: Fan House
nl: Ventilator Huis

en: Hmmm...
nl: hmmm...

en: This is decidedly unpleasant.
nl: Dit is zwaar vervelend.

en: You don't say.
nl: Echt?

en: When I stepped in the door,
    it locked behind me.
nl: Toen ik hier naar binnen stapte viel
    de deur achter me in het slot.

en: That's actually a rather clever
    way to round everyone up.
nl: Dat is wel een hele handige manier
    om iedereen bij elkaar te krijgen.

en: Know anything helpful
    about this house?
nl: Weet jij toevallig iets over dit huis
    dat me kan helpen?

en: Unfortunately I don't.
    I was just visiting.
nl: Jammer genoeg niet...
    Ik kwam hier alleen even langs.

en: The floorplan is quite loony.
nl: De indeling is vrij wazig.

en: Marvelous ventilation, though.
nl: Geweldige ventilatie, dat wel...

en: Anyways, I'd better be off.
    I'm trying to sort out this mess.
nl: Hoe dan ook, ik ga maar weer verder.
    Ik doe een poging deze narigheid op
    te lossen.

en: Good luck.
nl: Veel succes!

en: How's that business with Milgram going?
nl: Hoe zit het met dat gedoe rond Milgram?

en: I'm working on it.
nl: Ik ben ermee bezig.

en: That's good to hear!
nl: Fijn om te horen!

en: Make this easy on yourself.
nl: maak het makkelijk voor jezelf.

en: I have no idea what you're talking about.
nl: Ik heb geen idee waar je het over hebt.

en: Oh, no you don't!
nl: Ik dacht van niet!

en: Oh, hi, what's going on here?
nl: Oh, hallo, wat is hier aan de hand?

en: Who the hell are you?
nl: En jij bent...?

en: I don't have to put up with this.
nl: Ik hoef dit niet te pikken.

en: Excuse me whilst I vent a little frustration.
nl: Vergeef me terwijl ik mijn frustratie 
    een beetje ventileer.

en: Okay, I've had enough!  I'm going home.
nl: Okee, ik heb er genoeg van!  Ik ga naar huis.

en: Well!
    That went better than expected.
nl: Ok!
    Dat ging beter dan verwacht.

en: Say ...
    What happened to the elder?
nl: Trouwens...
    Wat is er gebeurd met de ouderling?

en: Whoa...
    ... is that what I think it is?
nl: Wauw...
    ... Is dat wat ik denk dat het is?

en: It is indeed, my boy!
nl: Dat is het inderdaad, mijn jongen!

en: It's my very own safe room.
nl: Het is mijn eigen veilige kamer.

en: Built it for exactly this sort of crisis.
nl: Gebouwd voor precies dit soort crisis.

en: That's really amazing.
    Uh...
nl: Dat is echt ongelofelijk.
    Uh...

en: I guess I have to ask:
    Whatever prompted you to build this?
nl: Ik moet het vragen:
    Waarom heb je dit gebouwd?

en: Yes.
    Yes it was.
nl: Ja.
    Ja, dat was het.

en: ...And?
nl: ...En?

en: And what?
nl: En wat?

en: Just gonna run by town, check the news.
nl: Ik ga even de stad in,
    kijken of er nieuws is.

en: Hmm... boy, where do I start?
nl: Hmmm... tjonge, waar begin ik?

en: Why don't we start with:
    Why was that guy asking about money?
nl: Waarom beginnen we niet met:
    Wie was die vent met vragen over geld?

en: Well, I am the mayor, after all,
    and mayors are well endowed.
nl: Nou, ik ben toch de burgemeester,
    en die zijn goed bedeeld.

en: Are you done insulting me, yet?
nl: Ben je klaar mij te beledigen?

en: Nope.
    Not until you answer my question!
nl: Nee.
    Niet tot je mijn vraag beantwoord!

en: Okay.
    What have I got to lose, eh?
nl: Okee.
    Wat heb ik te verliezen he?

en: See, some years ago,
    Milgram approached me with a proposition.
nl: Weet je, enkele jaren geleden,
    kwam Milgram naar mij met een voorstel.

en: He was going to invest a
    sizeable amount of money, here.
nl: Hij ging een behoorlijke som geld
    hier investeren.

en: Wait,
    did he think you were actually the mayor?
nl: Wacht,
    Dacht hij dat jij daadwerkelijk
    de burgemeester was?

en: YES!
nl: JA!

en: See, Milgram was being
    what's called a 'loan shark'.
nl: Weet je, Milgram was een
    echte oplichter.

en: He gives me money,
    then he just 'decides' what I owe him.
nl: Hij geft mij geld,
    daarna 'beslist' hij gewoon
    wat ik hem verschuldigd ben.

en: That I owe him more money
    than I could ever repay.
nl: Dat ik hem meer geld
    schuldig ben dan ik ooit
    kan terugbetalen.

en: See, then he can just take
    whatever he wants, as payment.
nl: Zie je, dan kan hij gewoon
    pakken wat hij wil als betaling.

en: Okay... I guess that sorta makes sense,
    although it's a bit convoluted.
nl: Okee... daar zit wat in,
    al is het wat nodeloos ingewikkeld.

en: I don't see why he'd need an excuse.
    If he wanted to take over the town,
    he could just ... do it.
nl: Ik zie niet in waarom hij een smoes
    nodig zou hebben. Als hij de stad over
    zou willen nemen dan kan hij...
    dat gewoon doen.

en: Uhh, okay...
    Anyways, what are we gonna do here?
nl: Uh, okee...
    Hoe dan ook, wat gaan we
    hier doen?

en: Well, I think we should form a militia,
    and bring the fight to Milgram!
nl: Nou, ik denk dat wij een leger zouden
    moeten vormen en daarmee het gevecht
    aangaan met Milgram!

en: If you ask me, I think we need to go
    hear Milgram's side of the story.
nl: Als je het mij vraagt moeten we eerst
    eens Milgram zijn verhaal aanhoren.

en: Talk it over.  See if we can reach
    some mutually amicable agreement.
nl: Alles eens uitpraten. Kijken of we tot een 
    vriendschappelijke overeenkomst kunnen
    komen waar beide partijen zich
    in kunnen vinden.

en: I don't think that would work.
nl: Ik denk niet dat dat gaat werken.

en: I sure do!
    Cripes - I tell you what: I'll do it.
nl: Ik anders wel!
    Weet je wat, ik doe het.

en: I'll go talk to Milgram,
    and get this all sorted out.  Okay?
nl: Ik ga praten met Milgram
    en alles rechtzetten.  Okee?

en: I just think this is a big misunderstanding,
    and I'd rather not see anyone get hurt.
nl: Ik denk dat dit een groot
    misverstand is en ik zie er
    liever niemand onder lijden.

en: Well, if you say so, I suppose I can't object.
    In fact, it might be a good stalling tactic.
nl: Nou ja, als jij het zegt.
    Ik kan er ook niks tegenin brengen.
    Sterker nog, het kan een goede tactiek
    zijn om hem op te houden.

en: Why, I'll even show you the way...
nl: Ik zal je zelfs de weg wijzen...

en: The Elder's House
nl: Huis Van De Ouderling

en: I better leave this key here.
nl: Ik kan deze sleutel beter hier laten.

en: Hey!
nl: Hee!

en: Glad I caught you!
    You'd better be aware of this...
nl: Goed dat ik je tref!
    Dit kan je maar beter weten...

en: The cave that leads into the town,
    has a sentry posted in it.
nl: In de grot die naar de stad leidt,
    staat een schildwacht.

en: That might have been why
    he tried to take out that bridge.
nl: Dat zal de reden zijn waarom
    hij de brug probeerde te slopen.

en: If you're thinking to go in there,
    you might reconsider.
nl: Als je van plan bent daar binnen te gaan,
    zou ik er nog maar eens goed over nadenken.

en: Well, yeah,
    I was gonna go in there.
nl: Eh, ja,
    Ik wilde naar binnen gaan.

en: I mean, what are we gonna do,
    sit on our butts here?
nl: Ik bedoel, wat moeten we anders,
    op onze kont blijven zitten?

en: No, no...
    but I was hoping we'd go in in force.
nl: Nee, nee...
    maar ik hoopte dat we met
    velen zouden gaan.

en: Against Milgram? Really?
nl: Tegen Milgram? Echt?

en: Fair enough.
    I'm not particularly fond of it, myself.
nl: Ok.
    Ik ben er persoonlijk ook
    niet zo dol op.

en: Firstly, Milgram's got LOTS of followers.
    Tons of em.  He runs an entire city.
nl: Allereerst, Milgram heeft HEEL VEEL
    volgers.  Hij bestuurt een hele stad.

en: Brute force against brute force won't work.
nl: Brute kracht tegen brute kracht
    gaat niet werken.

en: We'd be like ... 
    a bull butting heads with a freight train.
nl: Dat is als...
    Een stier die frontaal een trein ramt.

en: Yes... oh dear.
    I see what you mean.
nl: Ja... oh jee.
    Ik zie wat je bedoelt.

en: There's got to be something
    we can use to our advantage,
    but "numerical superiority" isn't it.
nl: Er moet toch iets zijn dat in ons
    voordeel kan werken, 
    'in de meerderheid zijn' is het 
    in ieder geval niet.

en: Anyways, about the cave ahead...
    it's just one guy, right?
nl: Hoe dan ook, over die grot
    hier een stuk verder...
    Het is maar een vent, toch?

en: To my knowledge, yes.
nl: Zover ik weet, ja.

en: Maybe I can talk my way around him?
nl: Mischien kan ik me een weg
    langs hem heen lullen?

en: Worse comes to worse,
    I can just run for it.  Right?
nl: In het ergste geval ren ik
    gewoon weg.  Toch?

en: I do hope so.
    Good luck!
nl: Ik hoop het wel.
    Veel succes!

en: Now what?
nl: Wat nu?

en: Dark Corridor
nl: Donkere Gang

en: Darkness Central
nl: Middelpunt Van Duisternis

en: It says,
    "Chopple's General Store,
    just ahead.
nl: Er staat,
    "Chopple's kruidenierswinkel,
    een stukje verderop.

en: Honest trade and thrifty prices!"
nl: Eerlijke handel en 
    lage prijzen!"

en: Descent to Town
nl: Afdaling Naar De Stad

en: Downhill
nl: Bergafwaarts

en: Dungeon Blocks
nl: Kerker Blokken

en: Dungeon Crawling
nl: Kerker Kruipen

en: The Entrance
nl: De Ingang

en: Eerie Arbor
nl: Griezelige Prieel

en: Fast Lane
nl: Snelle Baan

en: Flooded Caverns
nl: Volgelopen Grotten

en: Foreboding Forest
nl: Beangstigend Bos

en: Oh geez! I overslept!
nl: Oh jee! 
    Ik heb me verslapen!

en: Frogatto's Room
nl: Frogatto's Kamer

en: Hey, how's breakfast coming?
nl: Hee, hoe zit het met het ontbijt?

en: Breakfast? ..bud, we're on lunch.
nl: Ontbijt? ... kerel, we gaan
    al bijna lunchen.

en: You need to get up earlier.
nl: Je moet eerder opstaan.

en: Okay, then how's lunch coming?
nl: Okee, hoe zit het dan
    met de lunch?

en: Getting there.
    It's gonna be a while, though.
nl: Het komt.
    Duurt nog wel even hoor.

en: I'll check back later, then.
nl: Ik kom later nog wel eens
    terug dan.

en: So, what happened to lunch?
nl: Dus, hoe zit het met de lunch?

en: I got tired of waiting,
    and ate by myself.
nl: Het duurde mij te lang,
    ik heb zelf maar gegeten.

en: Leftovers are in the fridge.
nl: Kliekjes zijn te vinden
    in de koelkast.

en: Okay, uhm, thanks.
nl: Okee, uhh, bedankt.

en: Hey, Frogatto.
nl: Hee, Frogatto.

en: Uhm... yes?
nl: Uh... ja?

en: We need some help around here.
nl: We hebben hier hulp nodig.

en: Yeah, I know.  I'll try.
nl: Ja, ik weet het. 
    Ik ga het proberen.

en: See to it.
nl: Vooruit dan.

en: Not like I need to be up,
nl: Niet dat ik zo nodig op moet zijn,

en: but it's the principle of the thing.
nl: maar ik doe het uit principe.

en: Frogatto's House
nl: Frogatto's Huis

en: Pato's Room
nl: Pato's kamer

en: I know!
nl: Ik weet wat!

en: I can stop in at Nene's house
    on the way to town!
nl: Ik zou even bij Nene langs kunnen gaan
    op weg naar de stad.

en: Such a beautiful view from here.
nl: Wat een prachtig uitzicht vanaf hier.

en: Nothing to see in my backyard.
nl: Niks te zien in mijn achtertuin.

en: Frogatto Grotto
nl: Frogatto Grot

en: Gloomy Glade
nl: Sombere Plek

en: Gnarled Knoll
nl: Knoestige Heuvel

en: If you already know how to play,
    then just walk to the next level.
nl: Als je al weet hoe het spel werkt,
    loop dan door naar het volgende level.

en: Whilst you are clinging to the wall,
    pressing jump will make you rebound off.
nl: Terwijl je je vasthoudt aan de muur,
    kan je nogmaals springen om eraf te stuiteren.

en: This lets you ascend vertical columns.
nl: Dit laat je verticale zuilen beklimmen.

en: Frogatto's world is a dangerous place.
nl: Frogatto's wereld is een gevaarlijke plek.

en: You can grab enemies with the tongue,
    and then spit them back out.
nl: Je kan tegenstanders pakken met je tong,
    en ze dan weer uitspugen.

en: Whilst on their backs,
    they're vulnerable to being stomped on.
nl: Als ze op hun rug liggen,
    kan je bovenop ze springen 
    om ze uit te schakelen.

en: Sticking out the tongue and spitting,
    are both done with the attack key.
nl: De tong uitsteken en uitspugen,
    doe je beide met de aanval-knop.

en: There are a few ants just ahead.
    Feel free to try this on them.
nl: Er zijn verderop een paar mieren.
    Probeer dit eens uit op hen.

en: And don't worry - if you die,
    you'll restart right here.
nl: En wees niet bang - als je sterft,
    herstart je hier.

en: Fountains, and other water dispensers,
    are very helpful.
nl: Fonteinen en andere bronnen van water
    zijn zeer behulpzaam.

en: If you drink from them,
    you will restore all of your health!
nl: Wanneer je van ze drinkt,
    krijg je al je hartjes terug!

en: You can also jump down through them.
nl: Je kan er ook doorheen naar beneden springen.

en: A special button will appear,
    whenever this is possible.
nl: Een speciale knop zal verschijnen,
    Wanneer dat mogelijk is.

en: To do so, hold down the down key,
    and then press jump.
nl: Om dat te doen, houdt de beneden-knop vast
    en druk op springen.

en: There is a store conveniently located
    outside of the town.
nl: Er is een winkeltje op een makkelijke locatie buiten de stad.

en: Up ahead, you'll notice an anthill,
    which ants constantly come out of.
nl: Verdrop zie je een mierenhoop,
    waar mieren uit blijven komen.

en: There is no way to stop this;
    you can't destroy the anthill.
nl: Je kan dit niet stoppen,
    je kan de mierenhoop niet slopen.

en: Some hazards are like this.
    You simply have to work around them.
nl: Sommige gevaren zijn zo,
    je moet er gewoon omheen werken.

en: That's it for this tutorial.
nl: Dat was het voor deze les.

en: Feel free to come back here,
    if you want to read a hint again.
nl: Kom terug wanneer je maar wilt,
    als je nog eens een hint wil lezen.

en: Have fun!
nl: Veel plezier!

en: Grassy Path
nl: Grassig Pad

en: Hanging Platforms
nl: Hangende Plateaus

en: I'd better be careful.
nl: Ik kan maar beter oppassen.

en: This is a very deep chasm...
nl: Dit is een ontzettend diepe afgrond...

en: AAAAAAH! I CAN'T FLY!
nl: AAAH! IK KAN NIET VLIEGEN!

en: Hidden Depths
nl: Verborgen Dieptes

en: Killer Bunnies
nl: Dodelijke Konijntjes

en: That's nice.
nl: Dat is fijn.

en: Hey, what's new?
nl: Hee, hoe is het?

en: Oh, just cleaning up after that ruckus.
nl: Oh, ik ben na heel dat gedoe maar
    even aan het opruimen.

en: So nice to have things back to normal.
nl: Fijn dat alles weer normaal is.

en: You bet.
nl: Zeker weten.

en: Speaking of which, am I imagining it
    or is this house actually smaller now?
nl: Nou je het zegt, verbeeld ik het me,
    of is dit huis kleiner geworden?

en: Of course not.
    That's just nutty.
nl: Natuurlijk niet.
    Dat slaat nergens op.

en: Where's your sibling, by the way?
nl: Waar is je broer eigenlijk?

en: At the store.
nl: In de winkel.

en: I see.
nl: Ah zo.

en: World Map
nl: Wereldkaart

en: No!  You can't be...
nl: Nee!  Jij bent niet...

en: Hi, I'm Frogatto.
nl: Hallo, ik ben Frogatto.

en: Oh crap, oh crap!
    Boss! He's here!
nl: Oh shit, oh shit!
    Baas! Hij is hier!

en: Who's here?
nl: Wie is hier?

en: Frogatto!
    He's RIGHT HERE!
nl: Frogatto!
    Hij is HIER!

en: We... We tried to stop him, but he's...
nl: We... We probeerden hem te stoppen,
    maar hij is...

en: Ugh!
    You do put up quite a fight!
nl: Ugh!
    Jij geeft niet snel op!

en: Will you hear me out now?
nl: Wil je nu even luisteren?

en: Yes.
nl: Ja.

en: What was it you wanted?
nl: Wat wilde je?

en: Talk it over? Like gentlemen?
nl: Het uitpraten?
    Heel beleefd?

en: Yes, like gentlemen. Over tea.
nl: Ja, heel beleefd.
    Met een kopje thee.

en: Wait a minute, it's you, isn't it?
nl: Wacht eens, jij bent het,
    of niet?

en: Yup, I'm Frogatto!
nl: Yep, ik ben Frogatto

en: Milgram's Throne Room
nl: Milgram's Troonzaal

en: Pinecone Park
nl: Denneappel Park

en: These crazy bombers are everywhere!
nl: Deze gekke bommengooiers
    zijn overal!

en: Plagued Mine
nl: Geplaagde Mijn

en: Rock-a-Fort
nl: Stenen Fort

en: Woah! A flying plant!
nl: Wauw!
    Een vliegende plant!

en: Bleh. A locked door.
nl: Bah. Een gesloten deur.

en: There must be a way around it.
nl: Er moet een weg omheen zijn.

en: Rocky Roots
nl: Stenen Wortels

en: Hello there.
nl: Hallo daar.

en: A pleasure to meet you.
    I am Mortimer.
nl: Leuk je te ontmoeten.
    Ik ben Mortimer.

en: Ostensibly, I am a mole.
nl: Het lijkt erop dat ik
    een mol ben.

en: ...
    Okay.
nl: ...
    Okee.

en: Perhaps more importantly, I am a bit of
    an astronomer and biologist, by trade.
nl: Mischien belangrijker, ik ben
    van beroep astronoom en bioloog.

en: That is why I live all the way up here.
    You can see quite a bit from this height.
nl: Daarom woon ik helemaal hierboven.
    Je kan van deze hoogte veel zien.

en: ...and I guess you have these
    ants in cages to study them?
nl: ... en je hebt denk ik deze mieren
    in kooien om ze te bestuderen?

en: Oh, what a shame.
nl: Oh, wat zonde.

en: Handsomely you say?
    I'm on it!
nl: Rijkelijk zeg je?
    Komt voor elkaar!

en: I don't suppose you've had any
    luck with getting a golden ant yet?
nl: Je hebt denk ik nog geen
    gouden mier gevonden, wel?

en: I say! Who's there?
nl: Hela! Wie is daar?

en: Secluded Hut
nl: Afgezonderde Hut

en: Are you quite alright?
nl: Gaat het wel goed met je?

en: Yeah.
    Who WAS that guy?!
nl: Jawel.
    Wie WAS die vent?

en: One of Milgram's henchmen, no doubt.
nl: Zonder twijfel een van 
    Milgram z'n handlangers.

en: They may have seen me talking to you,
    I can't be sure.
nl: Ze kunnen me met jou hebben
    zien praten, ik weet het niet zeker.

en: Wait, what?  Milgram?
nl: Wacht, wat?  Milgram?

en: You still haven't heard, then.
nl: Je hebt het dus nog
    steeds niet gehoord?

en: That certainly...
    changes my plans for the day.
nl: Dat... schopt mijn plannen voor
    vandaag behoorlijk in de war.

en: Wow, uhm... 
    I'd sure like to help, but ...
    I just don't see what I could do.
nl: Wauw, eh...
    Ik zou graag helpen, maar...
    Geen idee hoe.

en: I don't think I can promise anything,
    but if the opportunity presents itself,
    who knows?
nl: Ik denk niet dat ik iets kan beloven,
    maar wanneer de gelegenheid 
    zich voordoet, wie weet?

en: Yes, it's unreasonable to expect
    someone to just charge in there.
nl: Ja het is niet zinnig om te verwachten
    dat iemand daar gewoon naar binnen stormt.

en: I'm at a loss for a plan, myself.
nl: Ikzelf heb geen idee wat te doen.

en: Nevertheless, I'd better be going.
    Hopefully, we'll fix that bridge soon.
    Impressive how fast they can do that,
    with modular construction and all.
nl: Hoe dan ook kan ik beter gaan.
    Hopelijk maken we die brug snel.
    Indrukwekkend hoe snel dat kan,
    met modulaire constructie enzo.

en: In the meantime, you might benefit from
    visiting the fellow who lives here.
nl: In de tussentijd kan je er baat
    bij hebben om de kerel die hier
    woont eens te bezoeken.

en: Bit of a recluse, but he's quite sharp.
    He lives on top of this rock column.
nl: Een beetje een kluizenaa,
    maar hij is behoorlijk slim.
    Hij woont bovenop
    deze stenen pilaar.

en: And I get up there... how?
nl: En hoe kom ik daar...?

en: Simple, just take to the air!
nl: Makkelijk, de lucht in!

en: Splash, Hop
nl: Plons, Hop

en: Starlit Cave
nl: Sterrenlicht Grot

en: Stonepipe Meadow
nl: Steenpijp Weide

en: Minor Object Scripter and Level Designer
nl: Kleine Objecten Scripter en Level Ontwerper

en: Documentation Lead
nl: Hoofd Documentatie

en: Engine Improvements
nl: Engine Verbeteringen

en: Lead Programmer
nl: Hoofd Programmeur

en: Scripting Language Designer
nl: Scripting Taal Ontwerper

en: Object Scripter
nl: Objecten Scripter

en: Minor Level Designer
nl: Kleine Level Ontwerper

en: Translation Coordinator
nl: Vertalingscoordinator

en: Bug Reports/Fixes
nl: Bug Rapportages/Fixes

en: Technical Advice
nl: Technisch Advies

en: Level Design and Object Scripting
nl: Level Ontwerp en Object Scripting

en: Devil's Advocacy
nl: Advocaat Van De Duivel

en: Musician
nl: Musicus

en: Sound Effect Designer
nl: Geluid Effect Ontwerper

en: SPECIAL THANKS:
nl: SPECIALE DANK:

en: So let me get this straight...
nl: Dus, voor de helderheid...

en: What you're saying, is that the elder
    borrowed all this money from you,
nl: Wat je wil zeggen is dat 
    de ouderling al dit geld
    van je heeft geleend,

en: and it was meant to be used on
    civil projects for the town?
nl: en het was bestemd voor 
    civiele projecten in de stad?

en: Exactly!
nl: Precies!

en: In fact, I came to him with the idea.
    It was meant to be philanthropy.
nl: Sterker nog, hij heeft het idee van mij.
    Het was bedoeld als liefdadigheid.

en: And now he's refusing to repay you?
nl: En nu weigert hij je terug te betalen?

en: That's right!
nl: Dat klopt!

en: Ah, there we are...
nl: Ah, daar zijn we...

en: Fetch some for our guest,
    would you, kindly?
nl: Pak wat voor onze gast,
    wil je, alsjeblieft?

en: Thank you Jeeves, that will do nicely.
nl: Dank je Jeeves,
    zo is het goed.

en: Except the elder.
nl: Behalve de ouderling.

en: The End
nl: Het Einde

en: Each machine has a different arcade-style challenge.
nl: Elke machine heeft een andere
    arcade-achtige uitdaging.

en: Show us what you can do!
nl: Laat ons zien wat je kan!

en: EXIT
nl: UITGANG

en: Select a level:
nl: Selecteer een level:

en: (cancel)
nl: (annuleren)

en: CLIMB
nl: KLIM

en: RUN
nl: REN

en: Coin Race
nl: Muntenrace

en: COIN RACE
nl: MUNTENRACE

en: Casual
nl: Ontspannend

en: LOAD GAME
nl: LAAD SPEL

en: NEW GAME
nl: NIEUW SPEL

en: Walk in front of a door or person, and press
nl: Ga voor een deur of persoon
    staan en druk

en: Hey Nene, what's cooking?
nl: Hee Nene, wat ben je
    aan het bakken?

en: I'm making a cake.
    Would you like to have some?
nl: Ik bak een taart.
    Wil je ook wat?

en: Nah, I'd better get to town.
nl: Nah, ik kan maar beter
    naar de stad gaan.

en: I have serious business to attend to.
nl: Ik heb serieuze zaken te regelen.

en: Oh, well maybe before you go
    you could look at my basement.
nl: Oh, nou, voordat je gaat
    zou je naar mijn kelder kunnen kijken.

en: Your basement?
nl: Je kelder?

en: Yes, here's the key.
    There're some ants down there.
nl: Ja, hier is de sleutel.
    Er zijn daar wat mieren.

en: How much were you figuring on
    paying for a pest exterminator?
nl: Hoeveel had je gedacht te betalen
    aan een ongediertebestrijder?

en: Well sheesh, I thought you'd
    do it for free for a friend!
nl: Nou zeg, ik denk dat doe je wel
    gratis voor een vriend!

en: But if you're going to be like that
    I think I left a health capsule down there.
    If you can clear it out, it's yours.
nl: Maar als het zo moet,
    Ik denk dat er nog wel een
    hartjescapsule ligt.
    Als je alles opruimt,
    mag je die hebben.

en: Of course.
    I don't disappoint!
nl: Natuurlijk.
    Ik stel niet teleur!

en: And thanks for the gift,
    by the way.
nl: En nog bedankt voor
    het cadeautje trouwens.

en: You're welcome.
nl: Geen dank.

en: Well, dangit, this door is locked.
nl: Balen, deze deur zit op slot.

en: Can't a guy sneak into his neighbor's
    basement uninvited these days?
nl: Kan je niet eens meer in je eigen
    buurman z'n kelder rondsluipen
    tegenwoordig?

en: Nene's House
nl: Nene's Huis

en: Hah!
nl: Ha!

en: There's Nene's house, right up there!
nl: Daar is Nene's huis al!

en: A moment of your time sir?
nl: Heeft u een momentje, meneer?

en: Sorry, I'm off to town!
    Not interested!
nl: Sorry, ik ga naar de stad!
    Geen interesse!

en: But the town, you see ...
nl: Maar, de stad, weet je....

en: Not. Interested.
    Buzz off.
nl: Niet. Geinterreseerd.
    Ga weg.

en: I don't care what you're preaching,
    go sell it to someone else.
nl: Het intresseert me niet wat je
    te zeggen hebt. Ga een ander
    er mee vervelen.

en: Very well.
nl: Zeer goed.

en: Someday, those door-to-door people
    will realize that kind of hard-sell tactic
    just annoys people.
nl: Ooit zullen die verkopers
    beseffen dat dit soort
    verkooptactieken alleen maar
    ergerlijk zijn voor de mensen.

en: The sooner, the better.
nl: Hoe eerder, hoe beter.

en: To Nene's House
nl: Naar Nene's huis

en: Twisted Trees
nl: Kronkelige Bomen

en: Underground Pool
nl: Ondergronds zwembad

en: Wandering Passage
nl: Zwervende Doorgang

en: Watery Alley
nl: Waterige Steeg

en: You don't have enough money.
nl: Je hebt niet genoeg geld.

en: Nope, it's locked.
nl: Nee, hij zit op slot...

en: You have acquired a heart capsule.
    Your maximum HP has increased by one!
nl: Je hebt een hartcapluse gevonden.
    Je maximum HP is met
    een hartje toegenomen!

en: You've found part of a heart capsule.
    Collect another three to increase
    your maximum HP by one!
nl: Je hebt een stuk van een 
    hartcapsule gevonden.
    Verzamel er nog drie om je
    maximum HP met een te verhogen!

en: You've found part of a heart capsule.
    Collect another two to increase
    your maximum HP by one!
nl: Je hebt een stuk van een 
    hartcapsule gevonden.
    Verzamel er nog twee om je
    maximum HP met een te verhogen!

en: You've found part of a heart capsule.
    Collect another one to increase
    your maximum HP by one!
nl: Je hebt een stuk van een 
    hartcapsule gevonden.
    Verzamel er nog een om je
    maximum HP met een te verhogen!

en: You've collected enough parts to
    make a whole new heart capsule!
    Your maximum HP has increased by one!
nl: Je hebt genoeg stukjes verzameld
    om een hartcapsule te maken!
    Je maximum HP is toegenomen
    met een hartje!

en: gliding wings
nl: zwevende vleugels

en: The gliding wings will allow
    you to glide through the air.
nl: Met de zwevende vleugels
    kan je door de lucht zweven.

en: heart
nl: hart

en: The heart will give you
    an extra health point.
nl: Het hart geeft je een
    extra levenspunt

en: The power boots will
    make you jump higher.
nl: Met de pringschoenen
    kan je hoger springen.

en: invincibility crystal
nl: onzichtbaarheidskristal

en: The invincibility crystal unlocks
    invincibility powerups. Invincibility
    powerups will make you
    invincible for a short time.
nl: Het onkwetsbaarheidskristal
    ontsluit onkwetsbaarheid-powerups.
    Deze maken je korte tijd
    onkwetsbaar...

en: hyper crystal
nl: hyperkristal

en: The hyper crystal unlocks
    hyper powerups. Hyper
    powerups will heighten your
    reflexes, making the world
    seem to slow down around you.
nl: Het hyperkristal ontsluit
    hyper-powerups. Deze verhogen
    je reflexen, waardoor de wereld
    langzamer lijkt te gaan.

en: energy crystal
nl: energiekristal

en: The energy crystal unlocks
    energy powerups. Energy
    powerups will allow you
    to shoot bolts of energy.
nl: Het energiekristal ontsluit
    energie-powerups. Met deze
    kan je energiekogels schieten.

en: The energy shield protects you
    from damage when you crouch.
nl: Het energieschild beschermdt je
    als je bukt.

en: The speed boots will make
    you faster.
nl: De snelle schoenen maken
    je sneller.

en: spit strengthener
nl: spuugversterker

en: The spit strengthener will extend
    the range you can spit.
nl: De spuugversterker vergroot
    de afstand die je spuugt.

en: tongue extender
nl: tongverlenger

en: The tongue extender will extend
    the length of your tongue.
nl: De tongverlenger vergroot de
    lengte van je tong.

en: Intense
nl: Intens

en: Unfair
nl: Oneerlijk

en: Milgram's Castle
nl: Milgram's Kasteel

en: The game has been saved.
nl: Je voortgang is opgeslagen.

en: Hi, Chopple.
nl: Hoi, Chopple.

en: Hey.
    Welcome to the store.
nl: Hoi!
    Welkom in de winkel.

en: Take your time, look around.
nl: Neem de tijd, kijk even rond.

en: Loading textures.
nl: Laadt textures.

en: Loading textures..
nl: Laadt textures..

en: Loading textures...
nl: Laadt textures...

en: Loading Frogatto character
nl: Laden: Frogatto karakter

en: Fixed The Long Haul (arcade level)
nl: De Lange Haal verbeterd (arcade level)

en: Fixed instructions on titlescreen
nl: Instructies op beginscherm verbeterd
