Frogatto - en to sk translation catalogue (229 entries)

en: Directions
sk: Smerové tlačítka

en: Jump
sk: Skok

en: Tongue
sk: Jazyk

en: Attack
sk: Útok

en: Back
sk: Naspäť

en: Select save slot to use.
sk: Vyberte si slot na uloženie hry.

en: Select save slot to load.
sk: Vyberte si slot na načítanie hry.

en: Achievement Unlocked!
sk: Bol dosiahnutý pokrok!

en: Initializing custom object functions
sk: Inicializácia objektových funkcii

en: Initializing textures
sk: Inicializácia textúr

en: Initializing tiles
sk: inicializácia miestností

en: Initializing GUI
sk: Inicializácia GUI

en: Loading level
sk: Načítanie levelu

en: Music Volume:
sk: Hlasitosť hudby:

en: Sound Volume:
sk: Hlasitosť zvukov:

en: Resume
sk: Pokračovať v hre

en: Controls...
sk: Ovládanie

en: Return to Titlescreen
sk: Návrat do hlavného menu

en: Exit Game
sk: Ukončiť hru

en: Reverse A and B
sk: Prevrátenie A a B

en: Version 1.2:
sk: Verzia 1.2

en: Complete redo of attack logic; frogatto now is free to walk around whilst he attacks, and in general is much more responsive.
sk: Kompletná prerábka útočnej logiky: frogatto teraz môže v kľude chodiť, počas toho, ako útočí. Takže je to teraz precíznejšie.!

en: Frogatto's tongue-grabbing is MUCH more forgiving
sk: Froggatove ,zbieranie predmetov, teraz nabralo meirnejšie kontúry.

en: Complete rewrite of damage handling; much more consistent now, and categorically eliminates some bugs where damage wouldn't get dealt.
sk: Kompletné prerobenie manulipácie s chybami, teraz sú niektoré bugy, ktoré sa nedali opraviť kategoricky odstraňované.

en: Reworked some tilesets to eliminate tiling errors.
sk: Prerobené niektoré miestnosti, aby sa predišlo chybám.

en: Further enhancements to dungeon wall graphics (added edges).
sk: Ďalšie vylepšenia grafiky stien a múrov (pridané zreteľné rohy).

en: New, more readable dialogue font.
sk: Nové, viac čitateľné písmo.

en: Lots of small graphical tweaks.
sk: Mnoho malých grafických úprav.

en: Maps are now strewn with spittable props within easy reach.
sk: Na mapách sú teraz umiestnené ľahko zberateľné hádzacie predmety.

en: Rewrote most of the dialogue.
sk: Prepísaná veľká časť dialógu.

en: Collectible items like coins can be collected by being touched by the tongue, besides just frogatto's body.
sk: Zberateľné predmety, napríklad mince teraz môžu byť zozbierané len pomocou jazyka, nie nevyhnutne frogattovým telom.

en: Redrew the world map.
sk: Prekreslená svetová mapa.

en: Added a few new monsters, like the red hornbugs, and completely rewrote how bats behave.
sk: Pridaných zopár nových príšer, napríklad červených chrobákov s rohmi, a kompletne prerobený pohyb netopierov.

en: Fixed a bug that caused a black line in the seaside background during dialogues.
sk: Zafixovaný bug spôsobujúci čierne čiary počas dialógov v morskej oblasti na začiatku.

en: Fixed a bug that caused some tiles to incorrectly be flagged as opaque.
sk: Opravený bug spôsobujúci, že niektoré dlaždice boli nesprávne
     označené ako nepriehľadné.

en: Version 1.1.1:
sk: Verzia 1.1.1

en: Fixed some crashing bugs.
sk: Zafixované niektoré bugy.

en: Fixed The Long Haul (compiled mode)
sk: Opravená Dlhá Vzdialenosť (režim kompilácie)

en: Fixed instructions on titlescreen (iOS)
sk: Opravené pokyny v úvodnom menu (iOS)

en: New translation: Italian
sk: Nový preklad: Taliančina

en: Added automatic language selection for Windows
sk: Pridaný automatický výber jazyka pre Windows

en: Complete redo of iOS controls, switching to a 2-button dpad from a 4-button.  Eliminates all problems with mispressed up or down keys interrupting other actions.
sk: Kompletne preobené ovládanie na iOS, zmena z 4-tlačidlového ovládania na 2-tlačidlové. Eliminované všetky problémy s tým súvisiace.

en: Version 1.1:
sk: Verzia 1.1

en: Added arcade mode.
sk: Pridaný arkádový mód.

en: Redid graphics for forest trees.
sk: Prerobené graifky pre lesné stromy.

en: Redid graphics for forest background
sk: Prerobené grafiky pre lesnú pôdu

en: Redid graphics for dungeon wall tiles
sk: Prerobené grafiky pre podzemné steny

en: Redid graphics for basement wall tiles
sk: Prerobené grafiky pre prízemné steny

en: Added a bunch of interior props
sk: Pridaná kopa interiérových vecí a pomôcok.

en: Reworked "darkness" for improved appearance
sk: Prerobená "darkness" kvôli úprave zjavovania.

en: Added new palettes to forest and seaside areas.
sk: Pridané nové palety do lesov a prímorských oblastí.

en: Added some unique enemies to the forest.
sk: Pridaných zopár zvláštnych typov nepriateľov do lesa.

en: Refactored damage and monster type systems to make behavior more consistent and eliminate some rare buggy behavior.
sk: Prepracované poškodenia a iné systémy pohybu a správania príšer, teraz sú viac konzistenté a zabraňujú vzniku nových bugov.

en: Added translation support, with 4 complete translations: French, Brazilian Portuguese, Chinese (Simplified), and Japanese.
sk: Pridaná podpora prekladania, teraz s 4 kompletnými prekladmi: Francúzkym, Brazílskym Portugalským, Činskym (zjednodušeným) a Japonským.

en: Version 1.0.3:
sk: Verzia 1.0.3:

en: Fixed crash when picking up max heart pieces.
sk: Zafixovaný pád programov po zdvihnutí kapsuly zdravia.

en: Other small bug fixes.
sk: Zafixovaných zopár malých bugov.

en: Version 1.0.2:
sk: Verzia 1.0.2:

en: Added support for "darkness" in levels.
sk: Pridaná podpora pre "darkness" v leveloch.

en: Added support for WVGA.
sk: Pridaná podpora pre WVGA.

en: Made player status not show on the titlescreen or world map.
sk: Hráčov status sa teraz nezobrazuje v úvodnom menu alebo na svetovej mape.

en: Made golden ants less ambiguous.
sk: Zlaté mravce majú teraz jednoznačnejší význam (menej neistý).

en: Fixed bug making certain music always play at full volume (iPhone).
sk: Opravený bug spôsobujúci, že muzika vždy hrala na najvyššej hlasitosti (iPhone).

en: Added option to reverse positions of A and B buttons (iPhone).
sk: Pridaná možnosť vymeniť medzi sebou pozície tlačidiel A a B (iPhone).

en: Added support for repeating levels (for arcade modes).
sk: Pridaná podpora pre opakovanie level (pre arkádový mód).

en: Pressing jump while in the air pressing against a wall now makes you cling to the wall.
sk: Stlačenie tlačidla Skok počas letu vo vzduchu naproti stene ta teraz prikliní k stene a si schopný robiť väčšie skoky.

en: Made it so you can skip dialogs sequences.
sk: Teraz je možné preskočiť niektoré dialógy.

en: Fixed lots of z-order issues.
sk: Opravených množstvo z-order otázok.

en: Fixed bug causing ambient sounds to not work.
sk: Opravený bug spôsobujúci, že okolitá hudba nefunguje.

en: Improved forest background, and made it go upwards infinitely.
sk: Upravené lesné pozadie, urobené tak, aby vyzeralo, že ide do nekonečna.

en: Made hearts heal a full heart, rather than just half.
sk: Srdcia teraz uzdravia celý  Frogattov život, nie len polovicu.

en: Changed tilesets to make water look better.
sk: Zmenené súpravy dlaždíc, voda teraz vyzerá lepšie.

en: Many small bug fixes.
sk: Opravených mnoho malých bugov.

en: Version 1.0.1 (iPhone only):
sk: Verzia 1.0.1 (iba iPhone):

en: Significantly improved controls, both functionally and graphically (iPhone).
sk: Ovládanie teraz výrazne zlepšené, funkcionálne aj graficky (iPhone).

en: Fixed auto-saving on iOS4 where multitasking is supported (iPhone).
sk: Opravené automatické ukladanie na iOS4, v prípade že je podporovaný multitasking (iPhone).

en: Fixed bug where a dialog could repeat forever.
sk: Opravený bug, kde sa dialóg opakuje do nekonečna.

en: Fixed crash in world map when you hold down while entering it.
sk: Opravený pád programu na svetovej mape keď na nej chvíľu zostanete po vstupu na ňu.

en: Fixed fullscreen mode (Mac/Windows).
sk: Opravený režim plnej obrazovku (Mac/Windows).

en: Fixed controlpad issues for computers.
sk: Opravené niektoré otázky ovládania pre počítače.

en: Added music and sound volume controls to pause screen.
sk: Pridané nastavenia hlasitosti hudby a zvukov do prestávkového menu.

en: Added customizable controls.
sk: Pridaná možnosť prispôsobiť si ovládanie podľa seba.

en: Added half-hearts.
sk: Pridané polovičné srdcové kapsule do hry.

en: Added scons script for compiling.
sk: Pridané Scon-skripty pre kompiláciu.

en: Minor level changes.
sk: Menšie zmeny v leveloch.

en: Updated music.
sk: Vylepšená hudba.

en: Frogatto is a classic-style 2d adventure game, starring a certain quixotic frog.  It's made by the same team that brought you Battle for Wesnoth, and features the same handcrafted love of high-end pixel art.  Frogatto is a side-on "platformer" or "jump and run" game, where you lead our titular character on a humdrum errand that turns into a daring adventure.
sk: Frogatto je klasická 2d adventúra, v ktorej hráte za spoľahlivú a ukecanú žabu. Je vyrobená autormi hry Bitka o Wesnoth, a jej funkcie sú prejavom lásky k pixel-artovej grafike. Frogatto je založená na "plošinovkách "alebo "skáč a utekaj" hre, kde vediete hlavného hrdinu na jeho trúfalej výprave.

en: Frogatto's key mechanic is an unusual twist; like any frog, he jumps, swims, and snags bugs with his tongue, but unlike any frog before him, can spit those bugs out with deadly force.  Not merely an action game, frogatto is a full, classic adventure game, with characters to talk to, things to buy, puzzles to solve, and a wide, complex world to explore.
sk: Frogattova mechanika je v skutočnosti neobyčajná: ako typická žaba skáče, pláva, chytá chrobáky s jeho jazykom.. Avšak ako žiadna žaba pred nim dokáže takéto chrobáky vyhodiť z brucha von so smrtiacou silou :-) Nie je to iba obyčajná akčná hra, frogatto je plná, klasická adventúra, s hovoriacimi postavami, vecami, ktoré sa dajú kúpiť, s hádankami, ktoré treba vyriešiť a komplexným svetom, ktorý treba preskúmať.

en: Features:
sk: Funkcie:

en: - grab enemies with your tongue and spit them to deal damage
sk: - chytiť nepriateľov pomocou svojho jazyka a odhodiť ich preč.

en: - buy powerups to enhance and unlock new abilities
sk: -kupovať vylepšenia k zosilneniu a odomknutiu nových schopností

en: - arcade mode, giving instant access to action-only gameplay on randomized levels
sk: -arkádový mód, ktorý umožňuje okamžitý prístup k akcii v náhodne generovaných leveloch

en: - forgiving savegame/respawn system so you don't have to be afraid of losing progress
sk: - tradičný ukladací systém s respawn bodmi, takže sa nemusíte viac báť straty dosiahnutého pokroku v hre

en: - playful dialogue writing that tries not to insult your intelligence
sk: - hravý dialóg, ktorý sa snaží neuraziť vašu inteligenciu :-)

en: - massive soundtrack with over an hour of original music
sk: - masívne soundtracky s vyše hodinou originálnej hudby

en: To find out more about the game please visit http://www.frogatto.com/
sk: Ak sa chcete o hre dozvedieť viac, prosíme navštívte stránku http://www.frogatto.com/

en: Reviews:
sk: Recenzie:

en: - [3/4 SlideToPlay.com] "a fun and surprisingly deep platformer"
sk: - [3/4 SlideToPlay.com] "zábavná a až prekvapivo prepracovaná plošinovka"

en: - [4/5 AppSpy.com] "boy-howdy is this an amazing visual feast!"
sk: - [4/5 AppSpy.com] "toto celé je úžasný vizuálny zážitok!"

en: - [n/a TouchArcade.com] "totally worth checking out."
sk: - [n/a TouchArcade.com] "absolútne netradičné a vymykajúce sa s pod kontroly :-)"

en: keywords:
sk: kľúčové slová:

en: platformer,pixelart,oldschool,platform,game,pixel,arcade,action,adventure,frog
sk: plošinovka, pixel-art, old-school, platforma, hra, pixel, arkáda, akcia, dobrodužstvo, žaba

en: Pocket Money
sk: Vreckové

en: Collect ten coins.
sk: Zozbieraj 10 mincí.

en: Nature Boy
sk: Dieťa prírody

en: Put a water beetle back in water.
sk: Polož chrobáčika naspäť do vody.

en: Nice Try...
sk: Pekný pokus..

en: But that's not a secret area.
sk: Ale toto nie je tajná oblasť.

en: Speed Trader
sk: Rýchly obchodník

en: Playing the economy game, eh?
sk: Snažíš sa hrať ekonomicky, že?

en: Speedrun
sk: Bežec

en: Complete the game within 1 hour.
sk: Dokonči hru za 1 hodinu.

en: Win!
sk: Víťazstvo!

en: Congratulations, you just won the game!
sk: Blahoželáme, práve ste vyhrali túto hru!

en: Rampage!
sk: Berserker!

en: Kill 5 enemies in 10 seconds.
sk: Zabi 5 nepriateľov za 10 sekúnd.

en: Cube Chain
sk: Reťaz z kociek

en: Collect 15 points cubes in a row.
sk: Zozbieraj 15 kociek v rade.

en: Grudge
sk: Nevraživosť

en: Kill 10 of the same type of enemy in a row.
sk: Zabi 10 nepriateľov rovnakého druhu po sebe.

en: Jackalope
sk: Kengura

en: Bound, bound, bound and rebound!
sk: Skáč, vyskakuj, poskakuj a prestaň!

en: Frogourmet
sk: Žabomet

en: Try to eat all kinds of enemies.
sk: Pokús sa zjesť všetky druhy nepriateľov.

en: Dream on...
sk: Snívať... o...

en: That's the infinite cage.
sk: Toto je nekonečná klietka.

en: Geosynchronous Orbit Achieved
sk: Kryštál zemskej príťažlivosti získaný

en: Now applying artificial gravity.
sk: Teraz si schopný využívať umelú gravitáciu.

en: Not Without My Hat!
sk: Nie Bez Môjho Klobúka!

en: Start a level with no health left.
sk: Začni level, pričom nebudeš mať žiadny život.

en: Ambush!
sk: Prepad!

en: Victory!
sk: Víťazstvo!

en: Stonepipe Bridge
sk: Kameňopotrubný most

en: You got ${level.player.score} points in the Blocks Run!
sk: Získal si ${level.player.score} bodov v Prekážkovom Behu!

en: This is a new high score!
sk: Toto je nový rekord!

en: The high score is ${registry.arcade_blocks_high_score}.
sk: Rekord je  ${registry.arcade_blocks_high_score}

en: Blocks Run
sk: Prekážkový Beh

en: Down the Rabbit Hall
sk: Dolu Zajačiou halou

en: You got ${level.player.vars.score} points going down the rabbit hall!
sk: Získal si  ${level.player.vars.score} bodov v leveli Dolu Zajačou halou!

en: The high score is ${registry.arcade_down_the_rabbit_hall_high_score} points.
sk: Rekord je ${registry.arcade_down_the_rabbit_hall_high_score} bodov.

en: Maintenance Shaft
sk: Údržba šachty

en: You got ${level.player.vars.score} points in the maintenance shaft!
sk: Získal si ${level.player.vars.score} bodov v Údržbe šachty!

en: The high score is ${registry.arcade_maintenance_shaft_high_score} points.
sk: Rekord je ${registry.arcade_maintenance_shaft_high_score} bodov.

en: You got ${level.player.vars.score} points in the Nutty Factory!
sk: Získal si ${level.player.vars.score} bodov v Šialenej továrni!

en: The high score is ${registry.arcade_nutty_factory_high_score} points.
sk: Rekord je ${registry.arcade_nutty_factory_high_score} bodov.

en: The Long Haul
sk: Dlhá Vzdialenosť

en: You got ${level.player.vars.score} points in the long haul!
sk: Získal si ${level.player.vars.score} bodov v Dlhej Vzdialenosti!

en: The high score is ${registry.arcade_the_long_haul_high_score} points.
sk: Rekord je ${registry.arcade_the_long_haul_high_score} bodov.

en: Upper Deck
sk: Stúpajúca Podlaha

en: You got ${level.player.vars.score} points on the Upper Deck!
sk: Získal si ${level.player.vars.score} bodov v Stúpajúcej Podlahe!

en: The high score is ${registry.arcade_upper_deck_high_score} points.
sk: Rekord je ${registry.arcade_upper_deck_high_score} points.

en: Wild New Wonder
sk: Divoký nový Div

en: You got ${level.player.vars.score} points in the Wild New Wonder!
sk: Získal si ${level.player.vars.score} v Divokom novom Dive!

en: The high score is ${registry.arcade_wild_new_wonder_high_score} points.
sk: Rekord je ${registry.arcade_wild_new_wonder_high_score} bodov.

en: Bombing Fools
sk: Blázni bombarďáci

en: Well, you made it!
sk: Dobre, zvládol si to!

en: Now just up ahead there is a gate.
    If you can get through it,
    you'll make it to the limestone caverns.
    There is said to be a way into the
    basement floors of Milgram's compound,
    somewhere in the caverns.
sk: Kúsok odtiaľto je brána.
    Ak cez ňu prejdeš, 
    mal by si sa dostať do vápencových jaskýň.
    Hovorí sa, že tadiaľ sa dá dostať
    do prízemných podlaží Milgramovej základne.

en: If you wanted a personal audience,
    sneaking in is probably the best bet.
    I doubt the entrance guards
    would give you the time of day.
sk: Ak túžiš po osobnej audiencii,
    asi najlepšie by bolo sa potajomky prešmyknúť dnu.
    Pochybujem, že stráže
    by ťa bez problémov pustili dnu.

en: Yeah... geez though.  Caves, now?
    Are these caves long?
sk: Aha.. teda prejsť tade. Teraz pre zmenu jaskyne?
    A sú dlhé?

en: I'm afraid so.
sk: Obávam sa, že hej.

en: Ugh.
    No sense in turning back now, though.
sk: Ach. 
    Myslím si, že aj tak nemá zmysel sa vracať.

en: Are you really certain you want to do this?
    I'm afraid I can't follow you into the caverns,
    so this is the last you would see of me.
sk: Si si určite istý, že to chceš urobiť?
    Bojím sa, že nebudem môcť s tebou ísť do jaskýň,
    takže toto je posledný krát, čo ma vidíš.

en: I'm not sure I understand...
sk: Nie som si istý, či rozumiem..

en: Burning Stone
sk: Horiaci kameň

en: Caverns of Holes
sk: Deravé Jaskyne

en: Hi, again.
sk: Vitaj opäť.

en: I've never heard of any of this.
sk: Nikdy som o ničom takom nepočul.

en: Really?
    He's never talked about this?
sk: Skutočne?
    Fakt o tom nikdy nehovoril?

en: Never.
sk: Nikdy.

en: What the...
sk: Čo do...

en: You!!
sk: Ty!!

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: There's no fooling me.
sk: Mňa neoklameš.

en: You look like a very
    suspicious character.
sk: Vyzeráš ako veľmi podozrivá
    osoba.

en: Hidden Cave
sk: Skrytá jaskyňa

en: So, now what?
sk: Tak, čo teraz?

en: Who are you?
sk: Kto si?

en: That's nutty.
sk: To je šialené.

en: Maybe.
sk: Možno.

en: Good luck!
sk: Veľa šťastia!

en: We're twins.
sk: My sme dvojčatá.

en: The Danger House
sk: Nebezpečný dom

en: Good luck.
sk: Veľa šťastia.

en: Who the hell are you?
sk: Kto do čerta si ?

en: Against Milgram? Really?
sk: Proti Milgramovi? Naozaj?

en: To my knowledge, yes.
sk: Pokiaľ viem,  áno.

en: Now what?
sk: Teraz čo?

en: Frogatto's Room
sk: Frogattova izba

en: Hey, how's breakfast coming?
sk: Hej, ako sú na tom raňajky?

en: Breakfast? ..bud, we're on lunch.
sk: Raňajky? ...kámo, je obed.

en: You need to get up earlier.
sk: Musíš vstať skôr.

en: Okay, then how's lunch coming?
sk: Dobre, tak ako je na tom obed?

en: So, what happened to lunch?
sk: Tak čo sa stalo s obedom?

en: Frogatto's House
sk: Frogattov dom

en: Pato's Room
sk: Patova izba

en: I know!
sk: Viem!

en: No problem!
sk: Bez problémov!

en: Hi.  Haven't seen you around before.
sk: Ahoj. Nikdy predtým som ťa ešte nevidel.

en: So what are you doing?
sk: Takže čo robíš?

en: Of course.
sk: Samozrejme.

en: That's nice.
sk: To je milé.

en: I understand.
sk: Rozumiem.

en: invincibility crystal
sk: kryštál nesmrteľnosti

en: hyper crystal
sk: hyper-kryštál

en: energy crystal
sk: energetický kryštál

en: The energy crystal unlocks
    energy powerups. Energy
    powerups will allow you
    to shoot bolts of energy.
sk: Energetický kryštál ti umožní
    vystreľovať strely energie.

en: The energy shield protects you
    from damage when you crouch.
sk: Energetický štít ťa ochráni
    pred zranením,ak budeš prikrčený
     k podlahe.

en: The speed boots will make
    you faster.
sk: Topánky rýchlosti ťa 
    urobia rýchlejším.

en: spit strengthener
sk: Zosilňovač odhadzovania

en: The spit strengthener will extend
    the range you can spit.
sk: Predlžovač jazyka zväčší vzdialenosť
    na ktorú budeš chopný niečo odhodiť.

en: tongue extender
sk: predlžovač jazyka

en: The tongue extender will extend
    the length of your tongue.
sk: Predlžovač jazyk zväčší 
    dĺžku tvojho jazyka.

en: It has no special use, but hey - it's solid gold.
    That can't be bad!
sk: Néma nijaké špeciálne využitie... ale je z 
    čistého zlata. 
    To nie je zlé!

en: You found a golden trophy!
sk: Našiel si zlatú trofej!

en: Intense
sk: intenzívny

en: Unfair
sk: Nefér

en: Milgram's Castle
sk: Milgramov hrad.

en: The game has been saved.
sk: Hra bola uložená.

en: Hi, Chopple.
sk: Ahoj, Chopple.

en: Hey.
    Welcome to the store.
sk: Hey.
    Vitaj v obchode.

en: Take your time, look around.
sk: V kľude sa tu porozhliadaj.

en: Loading textures.
sk: Načítanie textúr

en: Loading textures..
sk: Načítanie textúr..

en: Loading textures...
sk: Načítanie textúr...

en: Loading Frogatto character
sk: Načítanie Frogattovej postavy

en: - OpenFeint and Achievement support
sk: Podpora dosiahnutia úspechov a OpenFeint-u

en: Fixed The Long Haul (arcade level)
sk: Opravená Dlhá Vzdialenosť (arkádový level)

en: Fixed instructions on titlescreen
sk: Zafixované inštrukcie v hlavnom menu.
