make 4.4.0.90 - en to pl translation catalogue (470 entries)

en: attempt to use unsupported feature: '%s'
pl: próba użycia nieistniejącej funkcji: '%s'

en: touch archive member is not available on VMS
pl: element biblioteki `touch' jest niedostępny pod VMS

en: touch: Archive '%s' does not exist
pl: touch: Archiwum '%s' nie istnieje

en: touch: '%s' is not a valid archive
pl: touch: '%s' nie jest poprawnym archiwum

en: touch: Member '%s' does not exist in '%s'
pl: touch: Brak elementu '%s' w '%s'

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on '%s'
pl: touch: Błędny kod powrotu z ar_member_touch w '%s'

en: lbr$set_module() failed to extract module info, status = %d
pl: Uzyskanie informacji o module przez lnr$set_module() nie udało się, status = %d

en: lbr$ini_control() failed with status = %d
pl: lbr$ini_control() nie powiodło się, status = %d

en: unable to open library '%s' to lookup member status %d
pl: błąd otwarcia biblioteki '%s' podczas szukania stanu elementu %d

en: Invalid %s for archive %s member %s
pl: Błędny atrybut %1$s dla członka %3$s archiwum %2$s

en: Member '%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
pl: Element '%s'%s: %ld bajtów pod %ld (%ld).

en:  (name might be truncated)
pl:  (nazwa może zostać okrojona)

en:   Date %s
pl:   Data %s

en: Recipe has too many lines (limit %hu)
pl: Polecenia mają za dużo linii (limit to %hu)

en: *** Break.
pl: *** Przerwano.

en: *** [%s] Archive member '%s' may be bogus; not deleted
pl: *** [%s] Element archiwum '%s' może być fałszywy; nie usunięty

en: *** Archive member '%s' may be bogus; not deleted
pl: *** Element archiwum '%s' może być fałszywy; nie usunięty

en: *** [%s] Deleting file '%s'
pl: *** [%s] Kasuję plik '%s'

en: *** Deleting file '%s'
pl: *** Kasuję plik '%s'

en: #  recipe to execute
pl: #  polecenia do wykonania

en:  (built-in):
pl:  (wbudowane):

en:  (from '%s', line %lu):
pl:  (z '%s', linia %lu):

en: 
    # Directories
pl: 
    # Katalogi

en: # %s: could not be stat'd.
pl: # %s: stat() zwraca błąd.

en: # %s (key %s, mtime %s): could not be opened.
pl: # %s (klucz %s, czas modyfikacji %s): otwarcie było niemożliwe.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
pl: # %s (urządzenie %d, i-węzeł [%d,%d,%d]): otwarcie było niemożliwe.

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
pl: # %s (urządzenie %ld, i-węzeł %ld): otwarcie było niemożliwe.

en: # %s (key %s, mtime %s):
pl: # %s (klucz %s, czas modyfikacji %s):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
pl: # %s (urządzenie %d, i-węzeł [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %ld, inode %ld):
pl: # %s (urządzenie %ld, i-węzeł %ld):

en: No
pl: Nie

en:  files,
pl:  pliki,

en: no
pl: nie

en:  impossibilities
pl:  niemożliwości

en:  so far.
pl:  jak dotąd.

en:  impossibilities in %lu directories.
pl:  niemożliwości w %lu katalogach.

en: %s:%lu: not recursively expanding %s to export to shell function
pl: %s:%lu: rozwijanie bez rekurencji %s na wyeksportowaną funkcję powłoki

en: Recursive variable '%s' references itself (eventually)
pl: Rekurencyjna zmienna '%s' wskazuje na samą siebie

en: unterminated variable reference
pl: niezakończone odwołanie do zmiennej

en: Recipe was specified for file '%s' at %s:%lu,
pl: Polecenia dla pliku '%s' podano w %s:%lu,

en: Recipe for file '%s' was found by implicit rule search,
pl: Polecenia dla pliku '%s' zostały wyznaczone na podstawie reguł standardowych,

en: but '%s' is now considered the same file as '%s'.
pl: ale '%s' jest teraz uznawany za ten sam plik co '%s'.

en: Recipe for '%s' will be ignored in favor of the one for '%s'.
pl: Polecenia dla '%s' zostaną zignorowane na rzecz poleceń dla '%s'.

en: can't rename single-colon '%s' to double-colon '%s'
pl: nie można przemianować '%s' z pojedynczym dwukropkiem na '%s' z podwójnym

en: can't rename double-colon '%s' to single-colon '%s'
pl: nie można przemianować '%s' z podwójnym dwukropkiem na '%s' z pojedynczym

en: *** Deleting intermediate file '%s'
pl: *** Kasowanie pliku pośredniego '%s'

en: Removing intermediate files...
pl: Kasowanie plików pośrednich...

en: %s cannot be both .NOTINTERMEDIATE and .INTERMEDIATE
pl: %s nie może być jednocześnie .NOTINTERMEDIATE i .INTERMEDIATE

en: %s cannot be both .NOTINTERMEDIATE and .SECONDARY
pl: %s nie może być jednocześnie .NOTINTERMEDIATE i .SECONDARY

en: .NOTINTERMEDIATE and .SECONDARY are mutually exclusive
pl: .NOTINTERMEDIATE i .SECONDARY wykluczają się wzajemnie

en: Current time
pl: Aktualny czas

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
pl: %s: Oznaczenie czasu spoza zakresu; zastąpiono %s

en: # Not a target:
pl: # To nie jest obiekt:

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
pl: #  Cenny plik (zależność .PRECIOUS).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
pl: #  Obiekt niejawny (zależność .PHONY).

en: #  Command line target.
pl: #  Obiekt podany w linii poleceń.

en: #  A default, MAKEFILES, or -include/sinclude makefile.
pl: #  Makefile domyślny, wymieniony w MAKEFILES lub -include/sinclude.

en: #  Builtin rule
pl: #  Reguła wbudowana

en: #  Implicit rule search has been done.
pl: #  Szukanie reguł domyślnych zostało wykonane.

en: #  Implicit rule search has not been done.
pl: #  Szukanie reguł domyślnych nie zostało wykonane.

en: #  Implicit/static pattern stem: '%s'
pl: #  Gałąź wzorców domyślnych/statycznych: '%s'

en: #  File is an intermediate prerequisite.
pl: #  Plik jest zależnością przejściową.

en: #  File is a prerequisite of .NOTINTERMEDIATE.
pl: #  Plik jest zależnością .NOTINTERMEDIATE.

en: #  File is secondary (prerequisite of .SECONDARY).
pl: #  Plik jest drugorzędny (zależność .SECONDARY).

en: #  Also makes:
pl: #  Robi również:

en: #  Modification time never checked.
pl: #  Czas modyfikacji nie był sprawdzany.

en: #  File does not exist.
pl: #  Plik nie istnieje.

en: #  File is very old.
pl: #  Plik jest bardzo stary.

en: #  Last modified %s
pl: #  Ostatnio modyfikowany %s

en: #  File has been updated.
pl: #  Plik został uaktualniony.

en: #  File has not been updated.
pl: #  Plik nie został uaktualniony.

en: #  Recipe currently running (THIS IS A BUG).
pl: #  Aktualnie uruchamiane polecenia (TO JEST BŁĄD).

en: #  Dependencies recipe running (THIS IS A BUG).
pl: #  Aktualnie uruchamiane polecenia zależności (TO JEST BŁĄD).

en: #  Successfully updated.
pl: #  Uaktualnienie powiodło się.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
pl: #  Powinien być uaktualniony (-q jest włączone).

en: #  Failed to be updated.
pl: #  Uaktualnianie nie powiodło się.

en: #  Invalid value in 'command_state' member!
pl: #  Błędna wartość w elemencie 'command_state'!

en: 
    # Files
pl: 
    # Pliki

en: 
    # files hash-table stats:
    #
pl: 
    # statystyki tablic haszujących plików:
    #

en: %s: Field '%s' not cached: %s
pl: %s: Pole '%s' nie zapamiętane w pamięci podręcznej: %s

en: %s: empty value
pl: %s: pusta wartość

en: %s: '%s' out of range
pl: %s: '%s' spoza zakresu

en: invalid first argument to 'word' function
pl: błędny pierwszy argument funkcji 'word'

en: first argument to 'word' function must be greater than 0
pl: pierwszy argument funkcji 'word' musi być większy od 0

en: invalid first argument to 'wordlist' function
pl: błędny pierwszy argument funkcji 'wordlist'

en: invalid second argument to 'wordlist' function
pl: błędny drugi argument funkcji 'wordlist'

en: non-numeric first argument to 'intcmp' function
pl: pierwszy argument funkcji 'intcmp' nie jest liczbowy

en: non-numeric second argument to 'intcmp' function
pl: drugi argument funkcji 'intcmp' nie jest liczbowy

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(In) failed (e=%lu)
pl: windows32_openpipe: DuplicateHandle(In) nie powiodło się (e=%lu)

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(Err) failed (e=%lu)
pl: windows32_openpipe: DuplicateHandle(Err) nie powiodło się (e=%lu)

en: CreatePipe() failed (e=%lu)
pl: CreatePipe() nie powiodło się (e=%lu)

en: windows32_openpipe(): process_init_fd() failed
pl: windows32_openpipe(): process_init_fd() nie powiodło się

en: Cleaning up temporary batch file %s
pl: Czyszczę tymczasowy plik wsadowy %s

en: file: missing filename
pl: plik: brak nazwy

en: open: %s: %s
pl: otwarcie: %s: %s

en: write: %s: %s
pl: zapis: %s: %s

en: close: %s: %s
pl: zamknięcie: %s: %s

en: file: too many arguments
pl: plik: zbyt dużo argumentów

en: file: Failed to open '%s': %s
pl: plik: nie udało się otworzyć '%s': %s

en: read: %s: %s
pl: odczyt: %s: %s

en: file: invalid file operation: %s
pl: plik: błędna operacja na pliku: %s

en: insufficient number of arguments (%u) to function '%s'
pl: niewystarczająca liczba argumentów (%u) dla funkcji '%s'

en: unimplemented on this platform: function '%s'
pl: funkcja '%s' nie jest zaimplementowana na tej platformie

en: unterminated call to function '%s': missing '%c'
pl: nie dokończone wywołanie funkcji '%s': brak '%c'

en: Empty function name
pl: Pusta nazwa funkcji

en: Invalid function name: %s
pl: Błędna nazwa funkcji: %s

en: Function name too long: %s
pl: Zbyt długa nazwa funkcji: %s

en: Invalid minimum argument count (%u) for function %s
pl: Błędna minimalna liczba argumentów (%u) dla funkcji %s

en: Invalid maximum argument count (%u) for function %s
pl: Błędna maksymalna liczba argumentów (%u) dla funkcji %s

en: %s: option '%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '--%s' nie przyjmuje argumentów

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%c%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%s' requires an argument
pl: %s: opcja '%s' musi mieć argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
pl: %s: nieznana opcja '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
pl: %s: nieznana opcja '%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
pl: %s: niedozwolona opcja -- %c

en: %s: invalid option -- %c
pl: %s: błędna opcja -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
pl: %s: opcja musi mieć argument -- %c

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja '-W %s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '-W %s' nie może mieć argumentów

en: guile: Expanding '%s'
pl: guile: Rozwijanie '%s'

en: guile: Evaluating '%s'
pl: guile: Wyliczanie '%s'

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
pl: nie można przydzielić %lu bajtów na tablicę haszującą: pamięć wyczerpana

en: Load=%lu/%lu=%.0f%%,
pl: Wypełnienie=%lu/%lu=%.0f%%,

en: Rehash=%u,
pl: Przehaszowania=%u,

en: Collisions=%lu/%lu=%.0f%%
pl: Kolizje=%lu/%lu=%.0f%%

en: Looking for an implicit rule for '%s'.
pl: Szukanie standardowej reguły dla '%s'.

en: Looking for archive-member implicit rule for '%s'.
pl: Szukanie standardowej reguły typu archive-member dla '%s'.

en: No archive-member implicit rule found for '%s'.
pl: Znaleziono standardową regułę typu archive-member dla '%s'.

en: Avoiding implicit rule recursion for rule '%s'.
pl: Pomijanie rekurencyjnego wywołania reguły standardowej dla reguły '%s'.

en: Trying harder.
pl: Dalsza próba.

en: Trying pattern rule '%s' with stem '%.*s'.
pl: Próbowanie reguły wzorcowej '%s' z gałęzią '%.*s'.

en: Stem too long: '%s%.*s'.
pl: Gałąź zbyt długa: '%s%.*s'.

en: Rejecting rule '%s' due to impossible rule prerequisite '%s'.
pl: Odrzucenie reguły '%s' z powodu niemożliwej zależności '%s' reguły.

en: Rejecting rule '%s' due to impossible implicit prerequisite '%s'.
pl: Odrzucenie reguły '%s' z powodu niemożliwej zależności domyślnej '%s'.

en: Trying rule prerequisite '%s'.
pl: Próbowanie zależności reguły '%s'.

en: Trying implicit prerequisite '%s'.
pl: Próbowanie zależności domyślnej '%s'.

en: '%s' ought to exist.
pl: '%s' powinien istnieć.

en: Found '%s'.
pl: Znaleziono '%s'.

en: Using compatibility rule '%s' due to '%s'.
pl: Użycie reguły zgodności '%s' z powodu '%s'.

en: Prerequisite '%s' of rule '%s' does not qualify as ought to exist.
pl: Zależność '%s' reguły '%s' nie określa, że powinna istnieć.

en: Found prerequisite '%s' as VPATH '%s'.
pl: Znaleziono zależność '%s' jako VPATH '%s'

en: Looking for a rule with explicit file '%s'.
pl: Szukanie reguły zawierającej plik jawny '%s'.

en: Looking for a rule with intermediate file '%s'.
pl: Szukanie reguły zawierającej plik przejściowy '%s'.

en: Rejecting rule '%s' due to impossible prerequisite '%s'.
pl: Odrzucenie reguły '%s' z powodu niemożliwej zależności '%s'.

en: Not found '%s'.
pl: Nie znaleziono '%s'.

en: Found implicit rule '%s' for '%s'.
pl: Znaleziono standardową regułę '%s' dla '%s'.

en: Searching for a compatibility rule for '%s'.
pl: Szukanie reguły zgodności dla '%s'.

en: No implicit rule found for '%s'.
pl: Brak standardowych reguł dla '%s'.

en: Cannot create a temporary file
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego

en:  (core dumped)
pl:  (zrzut pamięci)

en:  (ignored)
pl:  (zignorowano)

en: <builtin>
pl: <wbudowane>

en: %s[%s: %s] Error %d%s%s
pl: %s[%s: %s] Błąd %d%s%s

en: *** Waiting for unfinished jobs....
pl: *** Oczekiwanie na niezakończone zadania....

en: Live child %p (%s) PID %s %s
pl: Żyjący potomek %p (%s) PID %s %s

en:  (remote)
pl:  (zdalne)

en: Reaping winning child %p PID %s %s
pl: Zbieranie wygrywającego potomka %p PID %s %s

en: Reaping losing child %p PID %s %s
pl: Zbieranie przegrywającego potomka %p PID %s %s

en: Cleaning up temp batch file %s
pl: Czyszczenie tymczasowego pliku wsadowego %s

en: Cleaning up temp batch file %s failed (%d)
pl: Czyszczenie tymczasowego pliku wsadowego %s nie powiodło się (%d)

en: Removing child %p PID %s%s from chain.
pl: Usuwanie potomka %p PID %s%s z kolejki.

en: Released token for child %p (%s).
pl: Zwolniony token dla potomka %p (%s).

en: process_easy() failed to launch process (e=%ld)
pl: process_easy() nie mógł uruchomić procesu (e=%ld)

en: 
    Counted %d args in failed launch
pl: 
    Naliczono %d parametrów nieudanego uruchomienia

en: Putting child %p (%s) PID %s%s on the chain.
pl: Wstawianie potomka %p (%s) PID %s%s do kolejki.

en: Obtained token for child %p (%s).
pl: Otrzymano token dla potomka %p (%s).

en: %s: update target '%s' due to: target is .PHONY
pl: %s: uaktualnianie obiektu '%s' ponieważ: obiekt jest .PHONY

en: %s: update target '%s' due to: target does not exist
pl: %s: uaktualnianie obiektu '%s' ponieważ: obiekt nie istnieje

en: %s: update target '%s' due to: %s
pl: %s: uaktualnianie obiektu '%s' ponieważ: %s

en: %s: update target '%s' due to: unknown reasons
pl: %s: uaktualnianie obiektu '%s' ponieważ: przyczyna nieznana

en: cannot enforce load limits on this operating system
pl: niemożliwe wymuszenie limitów obciążenia w tym systemie

en: cannot enforce load limit:
pl: niemożliwe wymuszenie limitu obciążenia:

en: no more file handles: could not duplicate stdin
pl: nie ma więcej uchwytów plików: nie można powielić stdin

en: no more file handles: could not duplicate stdout
pl: nie ma więcej uchwytów plików: nie można powielić stdout

en: no more file handles: could not duplicate stderr
pl: nie ma więcej uchwytów plików: nie można powielić stderr

en: Could not restore stdin
pl: Nie można odtworzyć stdin

en: Could not restore stdout
pl: Nie można odtworzyć stdout

en: Could not restore stderr
pl: Nie można odtworzyć stderr

en: make reaped child pid %s, still waiting for pid %s
pl: make usunął potomka pid %s, nadal czeka na pid %s

en: spawnvpe: environment space might be exhausted
pl: spawnvpe: mogło zabraknąć miejsca na środowisko

en: $SHELL changed (was '%s', now '%s')
pl: $SHELL się zmienił (był '%s', jest '%s')

en: Creating temporary batch file %s
pl: Tworzenie tymczasowego pliku wsadowego %s

en: Batch file contents:
    	@echo off
pl: Zawartość pliku wsadowego:
    	@echo off

en: Batch file contents:%s
    	%s
pl: Zawartość pliku wsadowego:%s
    	%s

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
pl: %s (linia %d) Zły kontekst powłoki (!unixy && !batch_mode_shell)

en: Failed to open global symbol table: %s
pl: Nie udało się otworzyć tablicy symboli globalnych: %s

en: Loaded shared object %s
pl: Załadowano obiekt współdzielony %s

en: Loaded object %s is not declared to be GPL compatible
pl: Wczytany obiekt %s nie jest zadeklarowany jako kompatybilny z GPL

en: Failed to load symbol %s from %s: %s
pl: Nie udało się wczytać symbolu %s z %s: %s

en: Empty symbol name for load: %s
pl: Pusta nazwa symbolu do wczytania: %s

en: Loading symbol %s from %s
pl: Wczytywanie symbolu %s z %s

en: Unloading shared object %s
pl: Wyładowywanie obiektu współdzielonego %s

en: The 'load' operation is not supported on this platform
pl: Operacja 'load' nie jest obsługiwana na tej platformie

en: Options:
pl: Opcje:

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
pl:   -b, -m                      Ignorowane dla kompatybilności.

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
pl:   -B, --always-make           Bezwarunkowe utworzenie wszystkich obiektów.

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
pl:   -C KATALOG, --directory=KATALOG
                                  Przejście do KATALOGu przed robieniem
                                  czegokolwiek.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
pl:   -d                          Wyświetla dużo informacji diagnostycznych.

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
pl:   --debug[=FLAGI]             Wyświetla różne rodzaje informacji
                                  diagnostycznych.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
pl:   -e, --environment-overrides
                                  Zmienne środowiska przykrywają makefile.

en:   -E STRING, --eval=STRING    Evaluate STRING as a makefile statement.
pl:   -E ŁAŃCUCH, --eval=ŁAŃCUCH  Wyznacza ŁAŃCUCH jako instrukcję pliku makefile.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
pl:   -f PLIK, --file=PLIK, --makefile=PLIK
                                  Czyta PLIK jako makefile.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
pl:   -h, --help                  Wyświetla ten komunikat i kończy działanie.

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from recipes.
pl:   -i, --ignore-errors         Ignoruje błędy poleceń.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
pl:   -I KATALOG, --include-dir=KATALOG
                                  Szuka dołączanych makefile w KATALOGu.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
pl:   -j [N], --jobs[=N]          Dopuszcza N zadań naraz; brak N oznacza brak
                                  ograniczeń.

en:   --jobserver-style=STYLE     Select the style of jobserver to use.
pl:   --jobserver-style=STYL      Wybór stylu używanego srewera zadań.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
pl:   -k, --keep-going            Kontynuuj jeśli nie da się zrobić jakichś
                                  obiektów.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
pl:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Nie uruchamiaj wielu zadań jeśli load nie jest
                                  poniżej N.

en:   -L, --check-symlink-times   Use the latest mtime between symlinks and target.
pl:   -L, --check-symlink-times   Używanie ostatniego mtime między dowiązaniem a celem.

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any recipe; just print them.
pl:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Nie wykonuje poleceń; jedynie je wyświetla.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
pl:   -o PLIK, --old-file=PLIK, --assume-old=PLIK
                                  Uznanie PLIKu za bardzo stary i nie tworzenie go
                                  ponownie.

en:   -O[TYPE], --output-sync[=TYPE]
                                  Synchronize output of parallel jobs by TYPE.
pl:   -O[SPOSÓB], --output-sync[=SPOSÓB]
                                  Sposób synchronizacji wyjścia zadań równoległych.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
pl:   -p, --print-data-base       Wyświetla wewnętrzną bazę danych make.

en:   -q, --question              Run no recipe; exit status says if up to date.
pl:   -q, --question              Nie uruchamia żadnych poleceń; status powrotu
                                  wskazuje aktualność.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
pl:   -r, --no-builtin-rules      Wyłącza wbudowane reguły standardowe.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
pl:   -R, --no-builtin-variables  Wyłącza ustawianie wbudowanych zmiennych.

en:   --shuffle[={SEED|random|reverse|none}]
                                  Perform shuffle of prerequisites and goals.
pl:   --shuffle[={ZARODEK|random|reverse|none}]
                                  Przetasowanie zależności i celów.

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo recipes.
pl:   -s, --silent, --quiet       Nie wypisuje poleceń.

en:   --no-silent                 Echo recipes (disable --silent mode).
pl:   --no-silent                 Wypisuje polecenia (wyłącza tryb --silent).

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
pl:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Wyłącza -k.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
pl:   -t, --touch                 Uaktualnia obiekty zamiast je robić.

en:   --trace                     Print tracing information.
pl:   --trace                     Wypisywanie informacji ze śledzenia.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
pl:   -v, --version               Wyświetla wersję make i kończy działanie.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
pl:   -w, --print-directory       Wyświetla aktualny katalog.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
pl:   --no-print-directory        Wyłącza -w, nawet jeśli było ono włączone
                                  domyślnie.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
pl:   -W PLIK, --what-if=PLIK, --new-file=PLIK, --assume-new=PLIK
                                  Uznaje PLIK za nieskończenie nowy.

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
pl:   --warn-undefined-variables  Ostrzega przy odwołaniach do niezdefiniowanych
                                  zmiennych.

en: write error: stdout
pl: błąd zapisu: standardowe wyjście

en: empty string invalid as file name
pl: pusty łańcuch nie może być nazwą pliku

en: unknown debug level specification '%s'
pl: nieznany poziom diagnostyki '%s'

en: unknown output-sync type '%s'
pl: nieznany sposób synchronizacji wyjścia '%s'

en: Usage: %s [options] [target] ...
pl: Składnia: %s [opcje] [obiekt] ...

en: 
    This program built for %s
pl: 
    Ten program został zbudowany dla %s

en: 
    This program built for %s (%s)
pl: 
    Ten program został zbudowany dla %s (%s)

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
pl: Błędy proszę zgłaszać na adres <bug-make@gnu.org>

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%lx, addr = 0x%p)
pl: %s: złapano przerwanie/wyjątek (kod = 0x%lx, adres = 0x%p)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p
pl: 
    Nieobsługiwany filtr wyjątku wywołany z programu %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p

en: Access violation: write operation at address 0x%p
pl: Naruszenie praw dostępu: zapis pod adresem 0x%p

en: Access violation: read operation at address 0x%p
pl: Naruszenie praw dostępu: odczyt spod adresu 0x%p

en: find_and_set_shell() setting default_shell = %s
pl: find_and_set_shell() ustawia default_shell = %s

en: find_and_set_shell() path search set default_shell = %s
pl: find_and_set_shell() ustawia ścieżkę wyszukiwania default_shell = %s

en: unlink (temporary file):
pl: unlink (plik tymczasowy):

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add '+' to parent make rule.
pl: uwaga: serwer zadań niedostępny: użycie -j1. Należy dodać `+' do nadrzędnej reguły make.

en: warning: -j%d forced in submake: resetting jobserver mode.
pl: uwaga: -j%d wymuszone w podzadaniu: wyłączanie trybu serwera zadań.

en: Makefile from standard input specified twice
pl: Makefile ze standardowego wejścia podano dwukrotnie

en: cannot store makefile from stdin to a temporary file
pl: nie można zapisać makefile ze standardowego wejścia do pliku tymczasowego

en: fwrite: temporary file %s: %s
pl: fwrite: plik tymczasowy %s: %s

en: warning: -j%d forced in makefile: resetting jobserver mode.
pl: uwaga: -j%d wymuszone w podzadaniu: wyłączanie trybu serwera zadań.

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
pl: Równoległe zadania (-j) nie są obsługiwane na tej platformie

en: Resetting to single job (-j1) mode.
pl: Przełączanie w tryb jednozadaniowy (-j1).

en: Using jobserver controller %s
pl: Użycie kontrolera serwera zadań %s

en: Using output-sync mutex %s
pl: Użycie muteksu synchronizacji wyjścia %s

en: Symbolic links not supported: disabling -L.
pl: Dowiązania symboliczne nie są obsługiwane: wyłączono -L.

en: Enabled shuffle mode: %s
pl: Włączony tryb przetasowania: %s

en: Updating makefiles....
pl: Uaktualnianie plików makefile....

en: Makefile '%s' might loop; not remaking it.
pl: Plik makefile '%s' może się zapętlić; bez ponownego przetwarzania.

en: %s: failed to load
pl: %s: nie udało się załadować

en: Failed to remake makefile '%s'.
pl: Nie udało się ponownie przetworzyć pliku makefile '%s'.

en: Included makefile '%s' was not found.
pl: Nie znaleziono włączanego pliku makefile '%s'.

en: Makefile '%s' was not found
pl: Nie znaleziono pliku makefile '%s'

en: Couldn't change back to original directory
pl: Niemożliwy powrót do katalogu startowego

en: Re-executing[%u]:
pl: Ponowne uruchamianie[%u]:

en: .DEFAULT_GOAL contains more than one target
pl: .DEFAULT_GOAL zawiera więcej niż jeden cel

en: No targets
pl: Brak obiektów

en: No targets specified and no makefile found
pl: Nie podano obiektów i nie znaleziono makefile

en: Updating goal targets....
pl: Uaktualnianie obiektów docelowych....

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
pl: uwaga:  Wykryto przestawienie zegara. Budowanie może być niekompletne.

en: the '%s%s' option requires a non-empty string argument
pl: opcja '%s%s' wymaga niepustego łańcucha jako argumentu

en: the '-%c' option requires a positive integer argument
pl: opcja '-%c' wymaga argumentu będącego liczbą całkowitą dodatnią

en: %sBuilt for %s
pl: %sTen program został zbudowany dla systemu %s

en: %sBuilt for %s (%s)
pl: %sTen program został zbudowany dla systemu %s (%s)

en: %sLicense GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sThis is free software: you are free to change and redistribute it.
    %sThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: %sLicencja GPLv3+: GNU GPL wersja 3 lub nowsza <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sTo oprogramowanie jest wolnodostępne: można je swobodnie zmieniać i rozpowszechniać.
    %sNie ma ŻADNEJ GWARANCJI w zakresie dopuszczalnym przez prawo.

en: 
    # Make data base, printed on %s
pl: 
    # Baza danych Make, wyświetlana na %s

en: 
    # Finished Make data base on %s
pl: 
    # Zakończono tworzenie bazy danych Make na %s

en: %s value %s: %s
pl: wartość %s %s: %s

en: %s value %s: not a directory
pl: wartość %s %s: to nie katalog

en: using default temporary directory '%s'
pl: użycie domyślnego katalogu tymczasowego '%s'

en: cannot generate temp path from %s: %s
pl: nie można wygenerować ścieżki tymczasowej z %s: %s

en: cannot generate temp name: %s
pl: nie można wygenerować nazwy tymczasowej: %s

en: cannot create temporary file %s: %s
pl: nie można utworzyć pliku tymczasowego %s: %s

en: cannot unlink temporary file %s: %s
pl: nie można usunąć pliku tymczasowego %s: %s

en: fdopen: temporary file %s: %s
pl: fdopen: plik tymczasowy %s: %s

en: fopen: temporary file %s: %s
pl: fopen: plik tymczasowy %s: %s

en: %s: Entering an unknown directory
pl: %s: Wejście do nieznanego katalogu

en: %s: Leaving an unknown directory
pl: %s: Opuszczenie nieznanego katalogu

en: %s: Entering directory '%s'
pl: %s: Wejście do katalogu '%s'

en: %s: Leaving directory '%s'
pl: %s: Opuszczenie katalogu '%s'

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
pl: %s[%u]: Wejście do nieznanego katalogu

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
pl: %s[%u]: Opuszczenie nieznanego katalogu

en: %s[%u]: Entering directory '%s'
pl: %s[%u]: Wejście do katalogu '%s'

en: %s[%u]: Leaving directory '%s'
pl: %s[%u]: Opuszczenie katalogu '%s'

en: cannot open output-sync lock file, suppressing output-sync.
pl: nie można otworzyć pliku blokady synchronizacji wyjścia, pomijanie synchronizacji wyjścia.

en: warning: Cannot acquire output lock, disabling output sync.
pl: uwaga: nie można uzyskać blokady wyjścia, wyłączanie synchronizacji wyjścia.

en: .  Stop.
pl: . Stop.

en: cannot open jobserver %s: %s
pl: nie mozna otworzyć serwera zadań %s: %s

en: unknown jobserver auth style '%s'
pl: nieznany styl '%s' uwierzytelnienia serwera zadań

en: creating jobs pipe
pl: tworzenie potoku zadań

en: duping jobs pipe
pl: duplikowanie potoku zadań

en: init jobserver pipe
pl: inicjowanie potoku serwera zadań

en: invalid --jobserver-auth string '%s'
pl: błędny łańcuch --jobserver-auth '%s'

en: write jobserver
pl: zapis do serwera zadań

en: job server shut down
pl: serwer zadań zamknięty

en: pselect jobs pipe
pl: pselect potoku zadań

en: read jobs pipe
pl: odczyt potoku zadań

en: invalid --sync-mutex string '%s'
pl: błędny łańcuch --sync-mutex '%s'

en: cannot open output sync mutex %s: %s
pl: nie można otworzyć muteksu synchronizacji %s: %s

en: Cannot open '%s' with O_TMPFILE: %s.
pl: Nie można otworzyć '%s' z O_TMPFILE: %s.

en: Reading makefiles...
pl: Czytanie makefile...

en: Reading makefile '%s'
pl: Czytanie pliku makefile '%s'

en:  (no default goal)
pl:  (brak celu domyślnego)

en:  (search path)
pl:  (przeszukiwana ścieżka)

en:  (don't care)
pl:  (nieważne)

en:  (no ~ expansion)
pl:  (brak rozszerzenia ~)

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile '%s'
pl: Pominięto BOM UTF-8 w pliku makefile '%s'

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile buffer
pl: Pominięto BOM UTF-8 w buforze pliku makefile

en: invalid syntax in conditional
pl: błędna składnia wyrażenia warunkowego

en: recipe commences before first target
pl: polecenia zaczynają się przed pierwszym obiektem

en: missing rule before recipe
pl: brakuje reguły przed poleceniami

en: missing separator (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
pl: brakujący separator (czyżby miał być TAB zamiast 8 spacji?)

en: missing separator (ifeq/ifneq must be followed by whitespace)
pl: brakujący separator (po ifeq/ifneq muszą wystąpić odstępy)

en: missing separator
pl: brakujący separator

en: missing target pattern
pl: brakujący wzorzec obiektu

en: multiple target patterns
pl: wielokrotne wzorce obiektu

en: target pattern contains no '%%'
pl: wzorzec obiektu nie zawiera '%%'

en: missing 'endif'
pl: brakujący 'endif'

en: empty variable name
pl: pusta nazwa zmiennej

en: extraneous text after 'define' directive
pl: nadmiarowy tekst po dyrektywie 'define'

en: missing 'endef', unterminated 'define'
pl: brakujący 'endef', niezakończone 'define'

en: extraneous text after 'endef' directive
pl: nadmiarowy tekst po dyrektywie 'endef'

en: extraneous text after '%s' directive
pl: niezwiązany tekst po dyrektywie '%s'

en: extraneous '%s'
pl: nadmiarowy '%s'

en: only one 'else' per conditional
pl: tylko jedno 'else' w wyrażeniu warunkowym

en: Malformed target-specific variable definition
pl: Źle sformułowana definicja zmiennej dla celu

en: .WAIT should not have prerequisites
pl: .WAIT nie powinno mieć zależności

en: .WAIT should not have commands
pl: .WAIT nie powinno mieć poleceń

en: prerequisites cannot be defined in recipes
pl: wymagania nie mogą być definiowane w opisach poleceń

en: grouped targets must provide a recipe
pl: pogrupowane obiekty muszą dostarczać opis polecenia

en: mixed implicit and static pattern rules
pl: pomieszane standardowe i statyczne reguły wzorców

en: mixed implicit and normal rules
pl: pomieszane standardowe i normalne reguły

en: target '%s' doesn't match the target pattern
pl: obiekt '%s' nie pasuje do wzorca obiektu

en: target file '%s' has both : and :: entries
pl: plik obiektu '%s' ma pozycje i : i ::

en: target '%s' given more than once in the same rule
pl: obiekt '%s' podany wielokrotnie w tej samej regule

en: warning: overriding recipe for target '%s'
pl: uwaga: polecenia zakrywające dla obiektu '%s'

en: warning: ignoring old recipe for target '%s'
pl: uwaga: ignoruję stare polecenia dla obiektu '%s'

en: *** mixed implicit and normal rules: deprecated syntax
pl: *** pomieszane reguły standardowe i normalne: przestarzała składnia

en: warning: overriding group membership for target '%s'
pl: uwaga: zakrycie członkowstwa w grupie dla obiektu '%s'

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
pl: uwaga: napotkałem na znak NUL; reszta linii zignorowana

en: warning: pattern recipe did not update peer target '%s'.
pl: uwaga: polecenia dla wzorca nie uaktualniły partnera celu '%s'.

en: Nothing to be done for '%s'.
pl: Nie ma nic do zrobienia w '%s'.

en: '%s' is up to date.
pl: '%s' jest aktualne.

en: Pruning file '%s'.
pl: Czyszczenie pliku '%s'.

en: %sNo rule to make target '%s', needed by '%s'%s
pl: %sBrak reguł do zrobienia obiektu '%s', wymaganego przez '%s'%s

en: %sNo rule to make target '%s'%s
pl: %sBrak reguł do wykonania obiektu '%s'%s

en: Considering target file '%s'.
pl: Przetwarzanie pliku obiektowego '%s'.

en: Recently tried and failed to update file '%s'.
pl: Już bez powodzenia próbowałem uaktualnić plik '%s'.

en: File '%s' was considered already.
pl: Plik '%s' był już przetwarzany.

en: Still updating file '%s'.
pl: Wciąż uaktualniam plik '%s'.

en: Finished updating file '%s'.
pl: Skończyłem uaktualniać plik '%s'.

en: File '%s' does not exist.
pl: Plik '%s' nie istnieje.

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file '%s' has a high resolution time stamp
pl: *** Uwaga: plik .LOW_RESOLUTION_TIME '%s' ma dużą rozdzielczość znacznika czasu

en: Grouped target peer '%s' of file '%s' does not exist.
pl: Zgrupowany partner obiektu '%s' pliku '%s' nie istnieje.

en: Using default recipe for '%s'.
pl: Stosowanie standardowych poleceń dla '%s'.

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
pl: Okrężna dyrektywa %s <- %s porzucona.

en: The prerequisites of '%s' are being made.
pl: Zależności '%s' są wykonywane.

en: Finished prerequisites of target file '%s'.
pl: Zakończono zależności pliku obiektu '%s'.

en: Giving up on target file '%s'.
pl: Zaniechany plik obiektowy '%s'.

en: Target '%s' not remade because of errors.
pl: Obiekt '%s' nie został ponownie wykonany z powodu błędów.

en: Prerequisite '%s' is order-only for target '%s'.
pl: Zależność '%s' dotyczy tylko kolejności dla obiektu '%s'.

en: Prerequisite '%s' of target '%s' does not exist.
pl: Zależność '%s' obiektu '%s' nie istnieje.

en: Prerequisite '%s' is newer than target '%s'.
pl: Zależność '%s' jest nowsza od obiektu '%s'.

en: Prerequisite '%s' is older than target '%s'.
pl: Zależność '%s' jest starsza od obiektu '%s'.

en: Target '%s' is double-colon and has no prerequisites.
pl: Obiekt '%s' jest z podwójnym dwukropkiem i nie ma żadnych zależności.

en: No recipe for '%s' and no prerequisites actually changed.
pl: Brak poleceń dla '%s' i brak zmienionych zależności.

en: Making '%s' due to always-make flag.
pl: Tworzenie '%s' z powodu flagi always-make.

en: No need to remake target '%s'
pl: Nie ma potrzeby ponownego robienia obiektu '%s'

en: ; using VPATH name '%s'
pl: ; użyto nazwy VPATH '%s'

en: Must remake target '%s'.
pl: Konieczne ponowne wykonanie obiektu '%s'.

en:   Ignoring VPATH name '%s'.
pl:   Zignorowano nazwę VPATH '%s'.

en: Recipe of '%s' is being run.
pl: Uruchomiono polecenia dla '%s'.

en: Failed to remake target file '%s'.
pl: Ponowne tworzenie pliku obiektu '%s' nie powiodło się.

en: Successfully remade target file '%s'.
pl: Ponowne tworzenie pliku obiektu '%s' powiodło się.

en: Target file '%s' needs to be remade under -q.
pl: Plik obiektu '%s' powinien być ponownie tworzony z opcją -q.

en: Using default commands for '%s'.
pl: Stosowanie standardowych poleceń dla '%s'.

en: Warning: File '%s' has modification time %s s in the future
pl: Uwaga: Plik '%s' ma czas modyfikacji %s s w przyszłości

en: .LIBPATTERNS element '%s' is not a pattern
pl: Element .LIBPATTERNS '%s' nie jest wzorcem

en: Customs won't export: %s
pl: Zasady nie eksportowane: %s

en: warning: ignoring prerequisites on suffix rule definition
pl: uwaga: ignorowanie zależności przy definicji reguły przyrostkowej

en: 
    # Implicit Rules
pl: 
    # Reguły stadardowe

en: 
    # No implicit rules.
pl: 
    # Brak standardowych reguł.

en: 
    # %u implicit rules, %u (%.1f%%) terminal.
pl: 
    # %u standardowych reguł, %u (%.1f%%) końcowych.

en: BUG: num_pattern_rules is wrong!  %u != %u
pl: BŁĄD: złe num_pattern_rules! %u != %u

en: invalid shuffle mode: %s: '%s'
pl: błędny tryb przetasowania: %s: '%s'

en: unknown signal
pl: nieznany sygnał

en: Hangup
pl: Rozłączenie

en: Interrupt
pl: Przerwanie

en: Quit
pl: Wyjście

en: Illegal Instruction
pl: Błędna instrukcja

en: Trace/breakpoint trap
pl: Pułapka śledzenia

en: Aborted
pl: Przerwany

en: IOT trap
pl: Pułapka IOT

en: EMT trap
pl: Pułapka EMT

en: Floating point exception
pl: Wyjątek zmiennoprzecinkowy

en: Killed
pl: Zabity

en: Bus error
pl: Błąd szyny

en: Segmentation fault
pl: Naruszenie ochrony pamięci

en: Bad system call
pl: Błędne wywołanie systemowe

en: Broken pipe
pl: Przerwany potok

en: Alarm clock
pl: Budzik

en: Terminated
pl: Zakończony

en: User defined signal 1
pl: Sygnał użytkownika 1

en: User defined signal 2
pl: Sygnał użytkownika 2

en: Child exited
pl: Potomek powrócił

en: Power failure
pl: Przerwa w zasilaniu

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Stopped (tty input)
pl: Zatrzymany (wejście z tty)

en: Stopped (tty output)
pl: Zatrzymany (wyjście na tty)

en: Stopped (signal)
pl: Zatrzymany (sygnał)

en: CPU time limit exceeded
pl: Przekroczony czas CPU

en: File size limit exceeded
pl: Przekroczony limit wielkości pliku

en: Virtual timer expired
pl: Wyczerpany stoper wirtualny

en: Profiling timer expired
pl: Wyczerpany stoper profilujący

en: Window changed
pl: Zmienione okno

en: Continued
pl: Kontynuowany

en: Urgent I/O condition
pl: Nagła sytuacja I/O

en: I/O possible
pl: I/O możliwe

en: Resource lost
pl: Zaginione zasoby

en: Danger signal
pl: Sygnał niebezpieczeństwa

en: Information request
pl: Żądanie informacji

en: Floating point co-processor not available
pl: Koprocesor obliczeń zmiennoprzecinkowych niedostępny

en: 
    %s No strcache buffers
pl: 
    %s Brak buforów strcache

en: 
    %s strcache buffers: %lu (%lu) / strings = %lu / storage = %lu B / avg = %lu B
pl: 
    %s bufory strcache: %lu (%lu) / łańcuchów = %lu / miejsce = %lu B / śr = %lu B

en: %s current buf: size = %hu B / used = %hu B / count = %hu / avg = %u B
pl: %s bieżący buf: rozmiar = %hu B / użyty = %hu B / liczba = %hu / śr = %u B

en: %s other used: total = %lu B / count = %lu / avg = %lu B
pl: %s pozostałe użyte: razem = %lu B / liczba = %lu / śr = %lu B

en: %s other free: total = %lu B / max = %lu B / min = %lu B / avg = %hu B
pl: %s pozostałe wolne: razem = %lu B / maks = %lu B / min = %lu B / śr = %hu B

en: 
    %s strcache performance: lookups = %lu / hit rate = %lu%%
pl: 
    %s wydajność strcache: wyszukiwań = %lu / wsp. trafień = %lu%%

en: # hash-table stats:
    #
pl: # statystyki tablic haszujących:
    #

en: warning: undefined variable '%.*s'
pl: uwaga: niezdefiniowana zmienna '%.*s'

en: automatic
pl: automatyczna

en: default
pl: domyślna

en: environment
pl: środowiskowa

en: environment under -e
pl: środowisko pod -e

en: command line
pl: z linii poleceń

en: 'override' directive
pl: dyrektywa 'override'

en:  (from '%s', line %lu)
pl:  (z '%s', linia %lu)

en: # variable set hash-table stats:
pl: # statystyki tablic haszujących ustawionych zmiennych:

en: 
    # Variables
pl: 
    # Zmienne

en: 
    # Pattern-specific Variable Values
pl: 
    # Wartości zmiennych dla wzorca

en: 
    # No pattern-specific variable values.
pl: 
    # Brak wartości zmiennych dla wzorca.

en: 
    # %u pattern-specific variable values
pl: 
    # %u wartości zmiennych dla wzorca

en: sys$search() failed with %d
pl: sys$search() nie powiodło się - %d

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
pl: -uwaga, będzie trzeba ponownie umożliwić obsługę CTRL-Y z DCL.

en: BUILTIN CD %s
pl: WBUDOWANE CD %s

en: Append output to %s
pl: Dołączanie wyjścia do %s

en: Append %.*s and cleanup
pl: Dołączanie %.*s i czyszczenie

en: Executing %s instead
pl: Zamiast tego wykonywanie %s

en: 
    # VPATH Search Paths
pl: 
    # Ścieżki przeszukiwania VPATH

en: # No 'vpath' search paths.
pl: # Brak ścieżek przeszukiwania 'vpath'

en: 
    # %u 'vpath' search paths.
pl: 
    # %u ścieżek przeszukiwania 'vpath'.

en: 
    # No general ('VPATH' variable) search path.
pl: 
    # Brak ogólnej (zmienna 'VPATH') ścieżki przeszukiwania.

en: 
    # General ('VPATH' variable) search path:
    #
pl: 
    # Ogólna (zmienna 'VPATH') ścieżka przeszukiwania:
    #

en: jobserver slots limited to %d
pl: pojemność serwera zadań ograniczona do %d

en: creating jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
pl: tworzenie semafora serwera zadań: (Błąd %ld: %s)

en: unable to open jobserver semaphore '%s': (Error %ld: %s)
pl: nie udało się otworzyć semafora serwera zadań '%s': (Błąd %ld: %s)

en: Jobserver client (semaphore %s)
pl: Klient serwera zadań (semafor %s)

en: release jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
pl: zwalnianie semafora serwera zadań: (Błąd %ld: %s)

en: semaphore or child process wait: (Error %ld: %s)
pl: oczekiwanie na semafor lub proces potomny: (Błąd %ld: %s)

en: cannot parse output sync mutex %s: %s
pl: niezrozumiały mutex synchronizacji wyjścia %s: %s

en: invalid output sync mutex: %s
pl: błędny mutex synchronizacji wyjścia: %s
